пари или свободно време?

  • 4 105
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
раборя от 8:30 до 17:00 и в 17:30 съм у дома с малката. Изкарвам добри пари, не работя в събота.
Включи и 3-та точка. "Мъжа ми има свободно време и изкарва добри пари"
Все още капитализма не ни е захапал толкова здраво, че задължително да се избира една от 2-те точки.
Четете по- на гъсто де! За вас може и да има трета опция, но пред авторката са стояли само тези два варианта!
По темата: Категорично бих предпочела да има повече време за мен и децата. Е, парите не трябва да са мизерно малко. Но дори и да са..... Всичко лека, полека се намества и се урежда, но пропуснатото време не се наваксва. Миговете с децата, (които растат като гъби) са безценни и докато се обърнеш, хоп, станали големи, а ти си пропуснал всичко това, в правене на кариера и печелене на пари.
Жалко, че се е налагало да направите този избор. Пожелавам ви скоро да сте в третата опция! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 042
За нас изобщо не приемам вариант мъжът ми да няма свободно време, пък ако ще и много пари да изкарва.

Сегашната му заплата е добра в сравнение с останалите в града. По-висока не би могъл и да взима.Вярно е, че понякога се пада да работи и в събота и неделя, но пък има почивни дни през седмицата. Което на този етап ни устройва напълно, защото аз си работя в къщи. Спокойно може да съчетаем почивните си дни.
Лошо ще стане ако почна нормална работа, за което сега изобщо не искам и да си помислям. Confused

# 32
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
И мен колежката леко ме обърка. Обикновено в тези ситуации последователността е друга: прибиране навреме - заформяне на връзка - работа до късно Wink.

Има и друг момент - тук решението се влияе от амбицията, от перспективата, от целите (лични и семейни). А последните търпят промяна, но е хубаво тя да е към по-добро.

Факт е, че ако човек иска да израстне в работата си, неминуемо трябва да вложи повече енергия (и време) в нея. Дали ще бачка до късно, дали ще чете или пише в къщи и ще шътка на околните, все тая, аз дори бих предпочела това да става без да се налага семейството да стъпва на пръсти в собствения си дом.

Имаме етапи, в които аз се връщам навреме, а таткото - среднощ или тъкмо се е прибрал и пак се налага да излиза, независимо от плановете ни. Били сме и в обратната ситуация - мъжът ми се прибира в 16-17ч., вечерят, играят, заспиват, а мама още бачка или е в командировка и така цялата седмица. Така е било и за малко и за не чак толкова малко пари, но и двамата сме знаели, че изборът си е наш и че партньорът го приема с уважение (ако и с неудоволствие). Това е и моделът, който се опитваме да предадем на дъщеря ни - че е важно всеки член от семейството да е пълноценен и да уважава другите и избора им.

Именно затова съм на мнение, че авторката и съпругът й удачно са предпочели втория въриант, при настоящата ситуация, но той не би следвало да е окончателен (предвид сумите, които се цитираха в темата в Клю-то) и би било удачно да гонят (и стигнат) вариант 3.

# 33
  • Мнения: 7 384
                    Опция - 2.Макар,че най-добрия вариавнт не си го включила  Mr. Green много пари с много време за теб и детето/децата.На мен това ми харесва най-много. Peace

# 34
  • Мнения: 801
ами сумите, които съм посочила са над средните за Плевен.....
тук се счита за много добре, ако мъжът взима около 400, а жената към 250 - това си е направо голяма заплата, като се има впредвид, че много мъже работят и за по 200 лв. Статистика - от целия ни вход, само мъжът ми взима около 400 лв., а един друг мъж над тази сума, всички останали мъже(18) взимат под 350 лв.

# 35
  • Мнения: 251
Защо пуска те една и съща тема тук и в клюкарника  Shocked

# 36
  • Мнения: 801
уф, изобщо не исках да говорим за суми...но така или иначе цифри винаги се намесват, когато става въпрос за определяне на много и малко....
та да споделя...мъжът ми преди няколко месеца работеше допълнително като анкетьор за различни социологически агенции, та много народ е "изръшкал" с различни анкети, където винаги присъства и част за доходите на семействата...
Ами за Плевен ситуацията си е направо плачевна, т.е. не си измислям, че средната заплата за мъж е около 400, а за жена 200-250 лв.. Има и изклщчения, но са рядкост.

# 37
  • Мнения: 4 447
Не мисля, че е нужно да се намесват тук цифрите.

На едни не им стига за хляб, на други за самолет. Като нямаш и 5лв са много, така, че да не задълбаваме кой какво получава.

Темата не е с цел унижение, мисля аз.

# 38
  • Мнения: 801
Защо пуска те една и съща тема тук и в клюкарника  Shocked
Ами темата не е една и съща. Пуснала съм темата в клюкарника като анкета, 1. там четат повече потребители;2. не съм споделяла конкретна ситуация там, а исках да видя процентното мнение на четящите и пишещи там, кое от двете, ако им се случи да избират, предпочитат.
Тук в дом и семейство споделих моята история.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 268
фурор Като намеси суми, да кажа..... Родена съм в Плевен, родителите ми живеят там, та имам представа за живота в града. Трябва, обаче да споменеш, че и цените са доста по- ниски от тези във Варна. Това го уточнявам, защото някои момичета, които са от София, например, ще се изумят как изобщо може да се оцелява с такива доходи. Един пример - само във Плевен цените на парното паднаха и са едни от най-ниските в страната. Но каквото и да си говорим, 400 лв. са малко пари, няма спор.

# 40
  • Мнения: 251
Защо пуска те една и съща тема тук и в клюкарника  Shocked
Ами темата не е една и съща. Пуснала съм темата в клюкарника като анкета, 1. там четат повече потребители;2. не съм споделяла конкретна ситуация там, а исках да видя процентното мнение на четящите и пишещи там, кое от двете, ако им се случи да избират, предпочитат.
Тук в дом и семейство споделих моята история.

Отговорих там, ще го направя и тук /по подробно/
Моят мъж взема добра заплата, справя ме се финансово!
Събота и неделя е с нас!
Аз също ходя на работа, затова за мен тези два дена са ми много скъпи!
Ако трябва да избирам работа за повече пари, за сметка на прекараното време заедно, не бих го направила  Naughty
Тоест, ако  аз съм на твоето място и аз бих взела същото решение, като теб  Peace
Има една вярна поговорка "Кучето скачало според тоягата"
Не казвам, че ще вие лесно, но заедно ще се оправите!
Живота е кратък  Confused НЕ ВСИЧКО Е ПАРИ  Crossing Arms

# 41
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Първа опция. Така сме и в момента. В момента сртроим къща, дете ни се роди и нямаме друга алтернатива.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 442
аз гласувах за 2 вариант, макар че съм убедена че моя мъж не би се чувствал комфортно ако не може да посреща разходите. Може да се навие само в случай ако заплатата ми е предостатъчна за издръжка на семейството. Говоря за посрещане на разходите и стандарта на живот, на който сме свикнали, а не за глезотийки. И пак ще му е криво, ще го боли мъжкото его. smile3555
От друга страна на мъжете в подобна ситуации им идват свръх сили, така че имате добри шансове да си подредите живота така, както ви харесва  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 474
Гласувах с 2 опция, но нашият случай явно до сега не е споменат. Мъж ми има собствен бизнес, доста голям вече. И тъй като цялото развитие е станало пред очите ми и увеличаването на работното му време- също, а силно нарастналите облаги за мен и детето също са огромни, то не бих се върнала никога в изходната позиция от преди години. А и когато човек има собствен бизнес, понятието работно време силно се видоизменя. Той и да си е останал в къщи или да е отишъл с малкия в градинката, вместо да си провери например доставката... мислено той ще си е на работа. По-късно, ако ще посред нощ, ще отиде и ще си свърши работата.
А за нас с малкия винаги има начин да отдели време и внимание. Е, понякога ми липсва и ние да сме като тези семейства, които дружно бутат количките по парка и се чоплят семки по пейките... ама не съм си избрала такъв мъж.  Laughing

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Страшно труден е този въпрос в темата, няма отговор newsm78

От една страна, предпочитам да си е повече време при мен.

От друга, ако сме зле с парите, това ни разваля отношенията- особено ако се лишаваме от излизания, ако лишаваме детето, за какво да стоим затворени у дома и да се нервим от безпаричие.

Общи условия

Активация на акаунт