Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 252
Здравейте ,

За нашите специални дечица, най-добрите грижи полагаме  ние, но кагато се  налага да  отсъстваме  и няма  баби да  помагат , от  къде  да  намеря помощ?
Някак си не смея  да търся по агенциите за детегледачки, тъй като  предварително съм предубедена , че там  жените  не  са  подготвени да се грижат за деца със специфични нужди ...

Най-добрия съвет  мога да  поплуча само от  вас! Вие  ползвали ли сте някога  услиугите  на детегледачка и ако да, как я намерихте тази добра, търпелива и опитна жена, заслужаваща  пълното Ви доверие ?

Благодаря  предварително на всички отговорили!
и се  извинявам , ако проблема  ми не е за този  подфорум Embarassed

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да, и аз съм предубедена, че някоя пенсионерка ще успее да разбере изискванията за гледане на детето.
Ползвала съм за почасово гледане студентки по медицина.

При тях проблема е, че като сменят програмата, трябва да търся друга кака.
Иначе съм много доволна, малкият (с куп проблеми и не говори) много харесваше каките, радваше им се, едната дори успя да го научи да се люлее на люлка, защото той се страхуваше ужасно.

Ако ти трябва за целодневно гледане е по-сложно.  newsm78

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
firebird, с обява ли ги търсиш? У вас ли го гледат?

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това беше миналата година, у нас го гледаха, и почасово - щото аз съм на смени и половината ден си го гледах.
Намирах ги с питане, всъщност една студентка работеше при зъболекаря ми като сестра, и бях завела пакостника, щото няма кой да го гледа. Та стана дума и момичето ми прати нейна колежка, а после нейната колежка ми прати следваща - когато им смениха програмите.

Сега ходи пак почасово в логопедична занималня, доволна съм, но в момента точно са ваканция.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 856
И на мен този проблем ми е наболял Confused.Имам нужда от детегледачка,но не за всеки ден,а за 2-3 пъти месечно ,вечер,за по няколко часа-колкото да поизлезем с мъжа ми някъде Grinning.По едно време идваше моя приятелка-с нея често излизаме заедно,тъй като децата са ни на една възраст.Та бях и споменала,че си търся помощничка,и тя се самопредложи.Бх много доволна,но за съжаление,жената почна един вечерен курс и вече не идва.И сега съм казала на близки и познати,че си търся такава жена.Дано намеря.При мен поне не е проблем вечерното гледане на децата-слагам ги в леглата към 21ч и тогава излизаме.Те са много кротички,гледат си филмчета,слушат музика,ако не са нещо болнички,въобще не правят проблем и затова не се притеснявам.Но въпроса е да намеря свястна и доверена жена!

# 5
  • Мнения: 2 531
Пробвайте с пенсионирана мед. сестра! Peace Обикновенно ги наемат за гледане на тежкоболни стари хора, но гледането на дете все пак е доста по приятно така че сигурно ще се намери по лесно. Вариант е и пенсионирана детска / нач. учителка, но за по голямо дете!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз често съм си мислела за тази трудност. Искате ли да се обърнем към факултета за специална педагогика - там студентите ще натрупат и практически опит, а и ще им бъде нещо като платен стаж. Това е вариант за почасово гледане.

# 7
  • Мнения: 252
Здравейте,

аз си търся жена  за  постояно, в  смисъл бих искала , като си почна, с  нея да си карам, а  не да ги сменяме на всеки месец. А за работното време  вече , ще се договорим на нея  как й е удобно и на нас ...
Мойте  претенции не са относно работното време  и дните  от седмицата, а  по скоро за самото гледане.

Пенсионирана мед. сестра  ме  устрийва да , но само такава  работила с  бебета. То едно е да се гледа  възрастен човек , друго си е  бебе!

Незнам от  къде да търся и кой да питам. За сега съм казала  на  познати , ако имат някой подходящ да  ни свържат.
Не държа точно и само на  медицински работници, това не е критерий, че  ще  ми свършат работа. Само да е разбрана  жената и да е  готова да се  нагърби да гледа Софи  Simple Smile

А за факултета  по  педагогика е хубава  идея , ама ние  сме  още малки май за такива какички  Blush

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Една от студентките сега търси дете за гледане, но може почасово, защото от септември имат и лекции.

# 9
  • Мнения: 434
И аз се интересувам. И още колко струва? лв. /час защото това е важно за мен.

# 10
  • Мнения: 263
Аз съм ползвала и ползвам детегледачка. Но моят син е с алергии и астма. Което е малко по-леко и изисква по-малко специфично внимание. За алергиите просто детето се храни само с това, което аз оставя вкъщи. А за астмата съм предупредила, че прави пристъпи и започне ли да кашля по-сериозно да ми се обадят да си се прибирам вкъщи!
Но болен ли е мъника задължително го гледам аз, защото нямам доверие на никой друг. Аз съм му свикнала на симптомите и веднага усещам дали е от дробовете или не, зная кога, какви и в какви дози лекарства да давам.
Детегледачката е наета на пълен работен ден, защото и аз така работя. Плащам и както стандартно се плаща на детегледачка.
Имала съм три детегледачки. Първата най-много ми харесваше, но се наложи да се разделим. Втората смених, защото си правеше каквото тя си реши. Сега третата ме притеснява, че много се "изнервяла", когато малкия плачел и вместо да го гушне го оставя да реве, той се набира още повече и се стига до порочен кръг...
Моят съвет е: освен всички други критерии, по които избирате жената много внимателно избирайте и характера и. Нега да е по-търпелива и сърдечна. Така ще се грижи за детенце не само заради парите, а и от човещина.
А цените до колкото зная са 2-3 лева на час при почасова заетост.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 412
Сложно е с целодневните гледачки при по специални деца - моето дете също не е изисква особени грижи, само е много нервно от време на време, изисква да го заиграеш, да му обясниш защо сега не трябва да прави така, но когато е ядосано това е малко трудна работа. Гледа го жена на 1/2 ден, откакто детето е на година и половина. Жената е работеща детска учителка, когато си определях критериите бях решила, че това е подходящия профил. Но не полага никакви усилия да го научи нещо - води го само на близката площадка, гледа Франклин и му дава да разхвърля играчки. Защото когато е навън и детето се ядосало, нея я било срам от тръшканиците и за това го води само около нас, където му е познато и е послушна. Нито редят мозайка, пъзели или да играят със сервизи, нищо подобно.
За себе си стигнах до извода, че детегледачка за по-специално дете е почти невъзможно да се намери. Да го пази, да му дава храна, кратка разходка и лекарства, да, но това по скоро ми прилича на болногледачка. Децата, преживели много в началота са стресирани и това оказва влияние дълго време. Дали ще се прави рехабилитация, по специални упражнения и занимания, да отдели няколко пъти на ден по 15-20 мин. да му покажеш как работи новата игра. Не ми се вярва друга жена освен майката или родна всеотдайна баба да го свърши.
Преди да започнем с тази жена почасово 1-2 пъти в седмицата  я гледаше първо млада акушерка, после млада баба. От младото момиче бях много доболна, много си играеше, пееше й и т.н. Бабата много ми помагаше в домакинството, готвеше, чистеше и други невъобразими неща, но иначе беше дзвер страшен, сигурна съм, че щеше и да потупва детето.
В крайна сметка обмислям да остана няколко месеца в къщи, да се занимавам само с детето и да видим.
Като цени мисля, че акушерки и медицински сестри за малки бебета от 3м. до 1 година вече взимат 4-5 лева, а за дете над 2 години 2 -3 лв. на час е разумно.
Интересен ми е и вашия опит.

# 12
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Но не полага никакви усилия да го научи нещо - води го само на близката площадка, гледа Франклин и му дава да разхвърля играчки. Защото когато е навън и детето се ядосало, нея я било срам от тръшканиците и за това го води само около нас, където му е познато и е послушна. Нито редят мозайка, пъзели или да играят със сервизи, нищо подобно.

Според мен тук вече идва разликата между детегледачка и гувернантка.Една просто отглежда детето и се грижи да е нахранено,насапало се, живо и здраво, докато теб те няма.
Докато другата-гувернатката,може да се занимава с  детето в различни дейности-рисуване,редене на пъзели,мозайки и въобще да се погрижи детето не само да се отглежда,но и да се развиват неговите умения.
Хубавото е, че и у нас вече започва да се прави разлика между тези две длъжности и има агенции,които предлагат и двата вида кадри.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 412
Не знам дали трябва да се казва гувернантка и дали е възможно при специално дете, повечето деца ходят на занимания - гимнастика, логопед, плуване, при проблеми със слух има други рехабилитации. При всички заниятия се обучава майката и тя трябва да работи по подобен начин с детето. Не виждам как жената ще се обучи. При нас идваше миналата зима логопед в къщи и организирах детегледачката да присъства на занянията, стараеше се да изпълнява. Но повечето специалисти работят в кабинети и е трудно да идват в дома.
Въобще си мисля, че до 2,5- 3,5 години детето трябва да се гледа в къщи от майката, на някакъв режим комбиниран с работа от дома или майката да е на смени. Но 8 часов работен ден с пътуването 10 часа ми се струва трудности за детето.

Но темата е много хубава да се подкрепим и да намерим координати на хора, склони да гледат дете с проблеми за няколко часа. Това много ще улесни майките и семействата. Друго е да можеш да излезеш за няколко часа и да си спокоен, че детето ти ще е опазено. Сещам се и за мед. сестрите от клиниката в Красна поляна, също са подходящи за гледане на деца почасово

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 20:24 от tigonew

# 14
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
tigoоnew, аз също мисля че няма как една жена,която търсиш за почасово гледане на детето/дано правилно съм те разбрала/ да може да се обучи на всички рехабилитационни и терапевтични практики при едно дете със специални нужди,за да може да му бъде полезна.
По-горе ти беше споделила идеята да потърсиш студентки от факултета по специална педагогика,това определено е един много добър вариант.Аз подкрепям тази идя с две ръце Peace.Това са момичета,които ще имат интерес да работят с детето,за да могат да приложат на практика знанията и уменията,които придобиват.
Дано попаднеш на 'какичка",която да обича децата.Успех  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
friend na Pooh, не си ме разбрала правилно. Разделям ги на 3 групи:
От жена или какичка, която гледа дете почасово /1-2 пъти седмично, по 5 часа на посещение/ не очаквам да прави нищо друго, освен да гледа детето няколко часа, ако му изпее песен или си поиграе с него, ще е прекрасно...
За дете с по-леки проблеми - Целодневната гледачка или такава на около 6 часа на ден си мисля, че трябва и да учи детето на нещо, тя прекарва почти цялото активно време в детето. Да го занимава с неща, които и майките правят когато гледат детето.
А за специалното дете, поради специфичните рехабилитации и обучения на майката си мисля, че няма как да се намери целодневна гледачка или всеки ден в активното време на детето, защото такава детегледачка няма как да е обучена на рехабилитацията. Според мен това ще се отрази негативно на детето, защото няма кой да се занимава с него.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 22:31 от tigonew

# 16
  • Мнения: 3 504
Аз не съм ползвала детегледачка. Такава съм си аз! Бабата за кратко през деня, ако трябва да обикаляме повече магазини, както беше за ремонта сега. И си взимам отпуск за да си я гледам  Confused няма начин, едната баба работи, другата живее извън Пловдив. А и тез платени услуги - няма бюджет за тях.

# 17
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
За дете с по-леки проблеми - Целодневната гледачка или такава на около 6 часа на ден си мисля, че трябва и да учи детето на нещо, тя прекарва почти цялото активно време в детето. Да го занимава с неща, които и майките правят когато гледат детето.
За това е важно да уточниш своите изисквания и очаквания към човека,защото предполагам и ти си чувала за детегледачки,които си пускат сериалчето,а детенце нещо си се занимава около тях и като се прибереш:"Как бяхте днес?"
"Чудесно, всичко е наред, яло е спало е,разходихме се".Може да ти каже че и приказка са чели,ама ти как да разбереш,дали е истина,ако детето е малко и не може да ти каже.
Така че хора разни.....Но четейки,това което пишеш,мисля че сме от една и съща страна  bouquet

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, ползвала съм.
Студентка, която беше страхотна. Намерих си я с обява от сайт за детегледачки. Нямаше опит, но се справяше чудесно.
Simple Smile Сега пише някъде из форума в отчетните бебешки теми.

От тогава съм оставяла Ди само на една съседка - почти пенсионерка, учителка в детска градина, но за по няколко часа. Тя преди време я гледа сама за 10 дена (изпрати ни на море, едва ли не насила). Тогава беше един от най-тежките периоди и въпреки това, когато се върнахме и двете си бяха ОК:)

Разбира се, случвало се е да има нещо което не е ТОЧНО както искам, но все пак взимам предвид че съм леко изперкала и не подробностите са важното:)

# 19
  • София
  • Мнения: 4 412
Искаше ми се да насърчим майките, които нямат друга възможност за излизане без детето, да ползват почасова гледачка. Да имат възможност за социален живот поне 1 път седмично, или да излязат с таткото.
А проблемите и неизяснените неща са доста при целодневното гледане, но за няколко пъти в месеца е важно само да е пазено детето.

# 20
  • Мнения: 263
Според мен "професията" детегледачка или гувернантка в БГ все още едва се развива и много от жените, които искат да работят това нямат култура на обслужване. Всъщност точно при това занимание трябва и не само желание и култура, а и подход, който "идва отвътре"! Просто трябва да се случи на човек!!! Вече съм сигурна в това! Първата жена, която гледаше Пламен много се стараеше и със сигурност мога да кажа, че го обичаше много! Направо като истинска баба бих казала! От сърце се занимаваше с него и не и тежеше (сигурно понякога му се е ядосвала: нали и аз се ядосвам понякога, но съм сигурна, че никога не си е и помисляла да се държи зле с него). Смятам, че когато човек решава да се занимава с това трябва да знае, че ще бъде подложен на изнервящи ситуации и плач, и тръшкане, да бъде много търпелив, да има подход. Не може да си мислиш, че гледайки детето ще става само това, което на теб ти се иска! И как така ще я е срам гледачката от детето?! Като взима парите срам ли я е?! А ние като си гледаме децата, че и чистим и готвим и какво ли още не правим същевременно как издържаме?! А на нас някой плаща ли ни?!
Когато човек приема да работи дадено нещо срещу съответната заплата трябва да знае какво се изисква от него и да изпълнява задълженията си! И разбира се, че трябва да се играе с детето, а не да се оставя да се занимава все само!!! Според мен претенции за гувернантка може да има жена, която учи детенце на писане, смятане, чужд език или нещо друго такова! А не жена, която просто занимава детето с игри!!! Защото и най-необразования човек знае как да нареди кула от кубчета или да ползва детски сервиз за чай да речем?! Не им плащаме да си играе само детето, докато детегледачките изглеждат поредния сериал по ТВто!
Но всичко това зависи от жената. трябва да има усет и да обича деца! И това си личи просто от далече! И освен това трябва ясно да съзнава, че каквото изискване поставят родителите-работодатели тя трябва да го изпълни възможно най-стриктно или, ако прецени, че не може или не иска да се откаже от конкретната работа!
Дано не съм много крайна, но покрай последните ми проблеми с детегледачки съм малко под пара... А ние с мъжа ми сме много коректни откъм заплащане и отношение спрямо тези жени, а те ни се качиха на главите! Вече започвам да мисля, че трябва да се почне с лошо, че да ни имат страх и да се съобразяват!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 412
Според мен също е много рано в БГ да се говори за разлика между детегледачка и гувернантка за дете под 3,5 год.
Истината е, че в повечето случаи детегледачките не си дават много зор. Но в контекста на по-специалното дете си мисля, че е много важно да не бъде оставено на самотек между 2-3 години и да гледа сериали с една баба.

# 22
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Според мен претенции за гувернантка може да има жена, която учи детенце на писане, смятане, чужд език или нещо друго такова! А не жена, която просто занимава детето с игри!!! Защото и най-необразования човек знае как да нареди кула от кубчета или да ползва детски сервиз за чай да речем
Напълно съм съгласна с теб.Аз имах предвид подобни умения, когато правех разлика между гувернантка и детегледачка,но се изразих по-елементарно.Гувернантката може да научи детето ти да свири на пиано/стига ти да искаш и тя да може Simple Smile/.
Мога да заявя, че на пазара на детегледачки,вече има агенции,които правят разлика между двете дейности/детегледачка и гувернантка/ и съответно има и разлиак в заплащането на ползваните услуги.

# 23
  • Мнения: 1 588
Имам 2 дъщери, сравнително малки (от лентите отдолу се виждат подробности), каката е със СД. От февруари-март насам съм ползвала услугите на 3 детегледачки за по 4 часа на ден 4-5 дни в седмицата. Първата детегледачка беше студентка, втората - по-възрастна жена на примерно 55 години, третата е ученичка. И на трите плащах по 2.50 лв на час. И трите съм ги намерила чрез форума за детегледачки на бг-мамма.

Най-много съм доволна от първата и третата - по-младите. Бяха много съвестни, не ги мързеше и правеха каквото им кажа - хранеха, разхождаха, преобличаха и занимаваха децата - рисуване, пъзели, игри, четене и разглеждане на книжки. Покрай първата кака (студентката) Хриси прорисува, направо се запали, постоянно се разкарваше насам-натам с една китайска дъска за рисуване и си драскаше разни неща по нея, даже и когато каката я нямаше... За съжаление детегледачката тръгна на някакъв курс и ни напусна поради недостиг на време. Третата детегледачка, която е ученичка, скоро тръгва на училище и тя ще ни напусне. С нея също се разбирам чудесно и е много съвестно дете... Малката ми дъщеря проходи буквално в ръцете й, за мен това значи много... С втората нещо не можахме да си допаднем много, беше от тези, дето имат толкова голям опит в гледането на деца, че каквото кажех, се подлагаше на коментар и критика, а накрая се разделихме, защото пренебрегна нещо, което изрично й бях казала за храненето на по-малкото дете. По този повод вече 2 месеца се опитваме пак да привикнем малката отново да яде с лъжица, защото беше развила някакво отвращение и правеше позиви за повръщане... Заварвала съм я в детската стая да лежи на леглото (става дума за примерно 11 часа сутринта), а децата да играят на земята до нея. Като за само 4 часа занимания на ден, това не отговаря на моите очаквания.

Скоро пак ще търся детегледачка и пак мисля да наема по-млада жена...

# 24
  • София
  • Мнения: 4 412
Мария, точно и аз си мислех, че на запад търсят по-млади момичета за детегледачки на деца до 3-4 години. Старите жени гледат стари хора. Може би има защо да е така.

Ох, имахме случка от днес и се чудех къде да я напиша тук или в нашите деца - Дара днес паднала на площадката и си охлузила една стара рана на коляното. Не е дълбока и въобще не е нещо сериозно. Детегледачката се опитала да й сложи лепенка, но понеже никога в съзнателна възраст не сме и слагали лепенки, детето опищяло квартала, борило се до последно и я свалило. Съответно детегледачката ми каза, колко я било срам докато детето ревяло. Не знам това неразбиране на детската психика ли е  - аз в квартала не съм видяла дете 3-5 години с лепенка на коленете, ходят си с отворени рани и това е.

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами това са и нереазбиране на детската психика, и предразсъдъци.... Всички деца на тази възраст плачат, мрънкат и пищят за щяло и нещяло. Ако се огледа на площадката, никой не е умрял от срам.
Човек като се ангажира с гледане на дете, трябва да го прави с радост - да обича децата.
АКо се е наел само защото не умее да работи нещо друго, по-добре хич да не го прави.

При нас едната от каките сама пожела да дойде на занятие с логопед и у дома повтаряха игрите.
Хората са различни, едни ще занимават детето повече, други ще се "натягат" като измият чиниите (макар че аз такова нещо не съм искала). За детето разбира се, е по-полезно каките да го учат на разни игри.
Една лелка на 50 год. няма да седне на пода да вози камионче, или да строи с лего.

# 26
  • Мнения: 263
Ами това са и нереазбиране на детската психика, и предразсъдъци.... Всички деца на тази възраст плачат, мрънкат и пищят за щяло и нещяло. Ако се огледа на площадката, никой не е умрял от срам.
И нежелание е според мен!!! Защо не се опиташ да потърсиш друга?
Иначе аз пък съм най-доволна от най-възрастната детегледачка, която имах. Вярно, че с възрасстен човек трябва да имаш голям късмет, за да си паснеш (много често все повече знаят от теб и все си правят тяхната).  Но ние такъв невероятен късмет имахме с първата жена! Тя е на около 52 години сега. И си играеше с мъника, и с фотоапарат го записваше, и никога не со оставяше!
Двете по-малди от нея детегледачки не могат изобщо да се мерят с нея! Та това отново ме кара да мисля, че е до характера на човек и до пасване на характерите с тези на родителите...
Лошото е, че много хора, които се хващат на такава работа в БГ го правят защото не могат или не искат да работят друго... И по тази причина толкова си гледат работата де...

# 27
  • Мнения: 460
Ползвали сме за по няколко часа. В началото винаги правех списък с любимите игри на децата- пъзели, мозайка, пластелин и прочеее, с които могат да се занимават докато ме няма. Това съм го правила главно за детегледачката ни, за да знае с какво да си играят и да им е интересно. Отделно кога, какво ядат, телефоните ни и всичко което смятам за нужно.
Държала съм да не излизат, имам чувство че само аз и татко им можем да се справим с тях навън, особенно като по малки. По спокойно ми е като знам че са в къщи. Йоанка е аутист и разни опасности хич не я тревожат.
Аз съм много доволна от детегледачката ни, последно ползвахме услугите й в началото на лятото. Все ще намери с какво да ги забавлява, тичат, правят къщички, скачат, а и децата много я харесват.
Tigonew, много съжалявам за лепенката. Йоанка също не би търпяла подобно нещо по себе си, за разлика от батко й, за когото лепенките са чудотворни.

# 28
  • Мнения: 252
Ех, мами страхотни сте. Много ми помага , всичко , което пишете. Малко не  вярвах, че  може да  намеря такава жена , която да заобича Софи и да се  грижи за  нея  не  само заради  парите Wink Но сега  някак имам  надежда  Grinning

А това за  възрастта и според  мен няма  , чак такова  значение , а зависи от  характера  на  човека. Защото , моята майка, която е  на  49 години , се грижи страхотно добре  за  малката. И я  носи по цял ден и гимнастика  й  прави ( и ние  ходим  на рехабилитация) , успява  винаги да  я нахрани добре (ние сме  много злояди). Учи я  малко по малко на разни нови работи. Ей такава жена  , като нея  да си  намеря !!!  Grinning

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Нямам впечатления от детегледачки, но днес една баба ми събра очите. Жената е над 70г, взела е да гледа 2 деца от дом, някаква "Приемна грижа", предполагам, че така свързва и двата края. Пенсионерка, облечена в черно, предполагам живее без съпруг.Много блага жена, децата я гледаха в очите, малкото беше момче на 2,5г, каката беше на 8г. Нямах възможност да говоря много с нея, но жената каза - готвя им,играем, цял ден с тях се занимавам. По нищо не личеше, че не им е родна баба (по-скоро прабаба) Така че, едва ли възрастта има такова значение.

Всъщност не есъвсем вярно, че не съм ползвала услуги, идваше една жена около 2-3 седмици да се занимава с Наталия по един час, но после настъпи един от лошите периоди на детето, не търпеше чужди хора. Жената и не беше много подходяща, макар че много се стараеше. Аз не ги оставих сами, за да свикнат една с друга, но проблема беше, че тя говореше много и много бързо, което за детето беше объркващо.

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 12:30 от ljuboznatelna

# 30
  • Мнения: 2 531
.... такава жена  , като нея  да си  намеря !!!  Grinning
Мислила ли си да прехвърлиш майчинството си на нея?Закона разрешава да се прехвърли на бащата или на работещи баба и дядо. Пък и ако ще даваш пари, по добре на майка си  Grinning

# 31
  • Мнения: 950
Не съм ползвала услуги  на детегледачки  , все имах чувстото че никой няма да свърши работата ,така както аз .Сигурно е много трудно да се намери детегледачка ,която да отговаря на всички изисквания.

# 32
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не съм ползвала услуги  на детегледачки  , все имах чувстото че никой няма да свърши работата ,така както аз .Сигурно е много трудно да се намери детегледачка ,която да отговаря на всички изисквания.

И аз така си мислех, ама с една от каките беше супер, и даже по-добре от мен, защото неспирно говореше на детето и си играеше с него по цял ден, което му се отрази много добре, а аз дали първо да сготвя, дали да просна прането, или да измия пода....

# 33
  • Мнения: 252
.... такава жена  , като нея  да си  намеря !!!  Grinning
Мислила ли си да прехвърлиш майчинството си на нея?Закона разрешава да се прехвърли на бащата или на работещи баба и дядо. Пък и ако ще даваш пари, по добре на майка си  Grinning

Ами незнаех за тази далавера !!! Трябва да  проуча как става. Аз вече съм  ползвала една година и нещо майчинските , дали така  ще стане само за  още една  година  Thinking Плюс това аз съм с регистрация  в  софия , а тя е  в  плевен. Голяма  обърквация. Ох  усещам , че ще е почти невъзможна тая  работа  Tired

Иначе , признавам , това  би  ми решило всички  проблеми !!  Grinning

# 34
  • Мнения: 2 531
майчинството си остава едно и също- платено до навършване на 2г. на детето и 1 г. неплатено! Мисля че не е проблем че е от друг град, но трябва да говориш със счетоводител. Майка ти ще излезе в майченство и ще получава него , а ти ще трябва да се върнеш на работа като в този случай няма да взимаш 50% от майчинството а само заплатат си.

# 35
  • Мнения: 112
Мили мами, намирането на достойна жена в помощ за отглеждане на дете с ежедневни или специални потребности, е цял подвиг. Пробвах около два месеца с познати, приятели, навсякъде разгласявах, че търся  гледачка за специалното си дете. НИЩО!!! никой не желае да гледа болно дете. Опрях до услугите на агенция за детегледачки. Моля, не правете моята грешка. От там препоръчват кьораво и сакато. Взехме единствената, която имаше в наличност. Много се разочаровахме. Но искам да споделя за агенцията, която ни я достави, че като отидох да си прекратя договора, Агентката отрече да носи каквато и да било отговорност за предлагания от нея персонал, и дори в този момент предлагаше същата тази "мед.сестра" на др. нуждаещи се. А на мен ми звънеше по телефона, с молба да давам ценни съвети на разни лелки, които трябваше да са на ти с Диабета за пред новите си работодатели. Не искам да оплювам публично нито агенцията, нито детегледачката, само искам да изостря вниманието Ви при работа с АГЕНЦИИ за ДЕТЕГЛЕДАЧКИ.

# 36
  • Мнения: 252
мила Venerus,
в  подкрепа  на  написаното  от теб  и аз  да се  оплача Sad
Реших и аз да  пробвам с една агенция, която ми беше  препоръчана  от едно  момиче от  форума. И там обещанията  бяха  големи , че  ще  ми предложат  3-4 жени и аз  ще си  избера, с  коя  желая да направя  интервю .....

Нищо подобно  #2gunfire !

След  , като  чаках да  ми се  обадят  с  предложение, една седмица  и нещо , ми позвъниха да  ме  питат,  кога  искам да се срещна с жената , която са  намерили за  мен , но да е  след  една седмица  , тъй като била  от провинцията  Shocked
Нито детайли за  нея  получих , нито можех да  избирам ! Тоест  нищо от  обещаното предварително и най-вече от  това,  което гарантират  на сайта си !!! Попитах , а ако не я  харесам жената пак ли ще трябва да  чакам 2 седмици за  второ  интервю, при което се започнаха едни дълги  и широки , как  имали  куп  жени за  мен , но първо да съм срещнала с тази и тогава с другите. Нещо ми замириса  на гнила работа  и реших да  не си  губя  времето с тия  хора.

Та дотук с многобещаващите фирми за детегледачки  Crossing Arms

# 37
  • София
  • Мнения: 395
Здравейте момичета,
В началото не погледнах тази тема сериозно,но ето,че и аз ще се включа към разочарованите родители от детегледачки и агенции.Плащаме сериозни пари а ето какво се получава.Пуснах обява и откликнаха много жени,значи търсене и от към работа има.Споразумяхме се с една жена на 29г.,дойде с препоръки със Свидетелство за съдимост,поисках и копие на ЛК и него ми представи ,всичко беше перфектно.Жената се казва Магдалена Петкова Палагачева и е от Смолян,но настоящия и адрес вмомента е в Студенски град бл.59А.На вид много мила,много симпатична,много спретната,вдъхва доверие и т.н.Нашата детегледачка изкара с нас една пълна седмица и детето свикна с нея.От утре трябва да съм на ново работно място и всичко по започването ми е уредено.Тя не престана да ме уверява,че нещата ще вървят добре и няма от какво да се притеснявам.Вчера предложих  на нашата  детегледачка   да направим нещо като договор и плащам осигуровки.Документите които бях приготвила защитаваха и двете страни с основни правила и един образец на  характеристика за персонал, грижещ се за деца.Предложих и всичко да е официално за да няма недоразумение и тези документи да се подпишат пред адвокат или нотариус.Така аз се задължавах да плащам не само обещаното месечно възнаграждение а и осигурителни вноски.Тя беше възхитена от идеята и прие нещата много добре.Кой се отказва от договор и осигуровки.Тази сутрин ми изпрати SMS -цитирам"Не работя с договори и се отказвам да продължа сега".След като не се яви в уговорения час започнахме да звъним да видим това истина ли е.Не си вдига телефона,изключин е и само оставяхме съобщения.Не знам как да приема това .Страхува ли се тази жена от нещо,че се отказва от договор?Или по скоро трябва да си задам въпроса"Какво крие,че не иска да подпише договор/споразумение".Искам да подчертая - Тя изявява себе си като професионалист.Остави ме на никъде,и сега не знам какво да мисля или какво да правя.Дайте идеи моля Ви или ме посъветвайте нещо.

# 38
  • Мнения: 410
 В много неприятна ситуация си изпаднала. За съжаление и аз имам такова точно ден преди да започна работа с разликата, че е получила по- изгодна оферта. Разбирам те!
 В тази връзка, ако някой може да почерпи с детегледачката си...
 Знам какъв ще е отговора, но все пак да опитам! Става въпрос за две момченца, едното хиперактивно, а другото копира всичко от баткото... Повече подробности са излишни...

# 39
  • Мнения: 252
Здравейте момичета,
....
Много интересна  реакция.  Shocked Наистина  не разбирам , защо , като първо се е съгласила  и зарадвала на  предложението, постъпва так ???
Какво  толкова я  е  оплашило в един  договор и осигуровка ???

Ама, че хора има  ooooh!

За съжаление не  мога да  помогна с детегледачка мили момичета. И аз все  още търся. По скоро  чакам  да  ми падне  от  небето някоя, защото не смея  повече да  пускам  обяви  Wink Гледаме си се двечките със  Софийка  Crazy

# 40
  • Мнения: 1 588
В тази връзка, ако някой може да почерпи с детегледачката си...
 Знам какъв ще е отговора, но все пак да опитам! Става въпрос за две момченца, едното хиперактивно, а другото копира всичко от баткото... Повече подробности са излишни...
Аз съм с две малки момиченца, почти безпроблемни, и пак не мога да намеря детегледачка вече 2 месеца. Мисля, че сезонът е сложен - първо, защото каките - ученички и студентки детегледачки се върнаха в училище, и второ - заради учителската стачка...

Общи условия

Активация на акаунт