Моля за съвет

  • 1 551
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте на всички,бременна съм в първия месец,но понеже матката ми била обърната,на ехографа не се вижда ясно,докторката иска да ме гледа с вагинален ехограф и ме интересува дали това ще ми навреди по някакъв начин или няма място за притеснение Laughing

# 1
  • Мнения: 5 790
Няма да ти навреди. Така се гледа в начална бременност. Всички са ги гледали с вагинален. Лека бременност.

# 2
  • Мнения: 10 983
Няма страшно. В началото всички ни гледат с вагиналната сонда, понеже така се вижда и чува по-добре.
Леко бременеене!

# 3
  • Мнения: 11 607
Няма страшно от вагиналния ехограф!

# 4
  • Мнения: 4 111
Преди месеци имаше спор за вагиналния ехограф - общото мнение беше, че няма да навреди. Мен не са ме гледали (в Гърция).

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Няма страшно от вагиналния ехограф!
Peace

# 6
  • Мнения: 42
Честито.Не се притесняснявай.Това няма да ти навреди.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 234
Оф, с тези обърнати матки само плашат мамите. И моята беше обърната назад, па и леко надясно, ама какво от това? Матката може да си е навсякъде наклонена, просто най-често е прегъната напред.
Вагиналният ехограф нищо няма да ти направи пък и те ти го вкарват съвсем, съвсем леко във вагината.
В първия месец ми е много странно как въобще ще се види на коремен ехограф, някоя по-знаеща мама да каже възможно ли е.  bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Честито!И мен така ме гледаха първия път.

# 9
  • Мнения: 3 406
В първия месец ми е много странно как въобще ще се види на коремен ехограф, някоя по-знаеща мама да каже възможно ли е.  bouquet
Мен пък никога не са ме гледали вагинален ехограф Shocked Теста си го направих 2 дни преди последния срок да ми дойде цикъла(просто изчаквах,но знаех вътрешно),след два или три дни не си спомням вече ходих на гинеколог и ме гледа със съвсем обикновен УЗ,даже аз видях точицата,и на мен ми беше чудно как толкова рано се видя,ама...2 дни преди цикъл си знаех,това е!

# 10
  • Мнения: X
Няма страшно-мен също ме гледаха с вагинален...и то в съвсем ранни седмици-ако не се лъжа бях с 10 дни закъснение на МЦ/повода не беше обърната матка а предишни 7 спонтанни аборта/,нито е неприятно,нито е опасно......и определено се вижда повече.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Няма страшно,а и ранна бременност се установява по-лесно с вагинален ехограф.На повечето от нас се е случвало. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Ми то друг начин да се види нещо смислено в такъв ранен етап няма... независимо накъде ти е насочена матката. Не се бой!

# 13
  • Мнения: 994
Има възможност след вагиналния ехограф да прокървиш. Споменавам го за да не се шашкаш, ако случайно докторът ти пропусне да те предупреди.
Честита ти бременност   bouquet

# 14
  • Мнения: 4 546
мен първите 2-3 пъти само с вагинален са ме преглеждали. не съм имала никакви проблеми след това

Общи условия

Активация на акаунт