Кризата на втората година има край

  • 4 476
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
След година и половина рев,тръшкане за това и онова,истерии до степен,че вече не излизахме на разходка,а седяхме повече в двора,няколко дни след рожденния ден се случи чудото GrinningНарочно изчаквах преди да пусна тема,защото се страхувах от  рецидиви Twisted Evil,но  мина цял месец от последната истерия и е време за виртуална почерпка beer beerВ момента Ния е едно сладко и обичливо създание,което безпроблемно разбира български език,а бях започнала да се съмнявам в последното.Постоянно се усмихва,прегръща ни и ни целува, отворена е за преговори по спорни въпроси,изобщо все едно някой я докосна с вълшебна пръчица.
Пускам темата не за да се превърне в поредния спор има ли такава криза или е измислица на некадърни психолози,а да дам кураж на онези от вас,за които всеки ден е едно изпитание на нервите и да ви уверя,че това наистина има край!

# 1
  • Мнения: 412
Има надежда и за нас, всички останали!!! Hug Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 496
Искрено се радвам за вас!!!Нашата криза(малкия е на 2,8 год.)още не е преминала...Най-много ме дразни когато започне да вика,но не с нормален глас,а в горните тонове,получава се нещо като силно скимтене на кученце.Направо главата ме заболява.Но ти ми даде надежда!Благодаря!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 044
Дай боже всекиму! Laughing

# 4
  • Мнения: 1 427
И при нас се вижда края, слава богу.От доста време не е имало тръшкане и мрънкане.Заиграва се сама и е доста спокойна.Само дето не иска да излиза.

# 5
  • Мнения: 1 404
Аз също очаквах постепен преход с разреждащи се кризи и бях много приятно изненадана от тази рязка промяна.Ния също започна да се заиграва сама,вече е напълно възможно да разговарям с мъжа ми,когато сме тримата заедно-тя си се занимава с нещо-рисува или изрязва,а преди само докато ме чуе и дума да кажа на някого,идваше и започваше да мрънка,да тропа и при първата моя забележка се тръшваше на пода.
Прави ми впечатление,че всички правила,срещу които се е бунтувала,вече са приети-сама си повтаря,че бонбони се ядат след вечеря и с пълна уста не се разхожда LaughingСнощи случайно я чух да обяснява на куклата си-"Веднъж като се разреже динята,Мими,повече не може да се залепи,нищо,нищо,сега ще си залепим малко хартия" Simple Smile(минахме през страхотни кризи по повод на всичко,което е срязано,отворено,разопаковано,изобщо с нарушен невъзвратимо първоначален вид)Явно е чувала обясненията ми,просто е отказвала да ги осъзнае Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 15 458
И внука, както биеше шамари и риташе, изеднъж спря, но сега на 3 години пак започна, но освен ритането и шамаренето и щипе и хапе. А тепърва тръгва на градина, но вече научи бойните похвати пред блока от другите деца. Има ли криза на 3-тата година?

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники изкара едно изключително спокойно лято. Периодът от 2 г. и 10 м. до 3 г. и 1 м. горе-долу. Тъкмо мислех, че всичко е свършило и мога да си отдъхна и....пак ревове и тръшканици за компютърните игри Tired Ще съм твърда. Или в крайна сметка ще заключвам компа в спалнята Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Радвам се за вас.
А при нас бебешкия пубертет току що започна (на 2 години и половина е почти Дани)  Confused Сигурно и до по-късно ще ни държи. Направо ми се изправя косата. Дори и мъжът ми, който е с биволско търпение понякога си изпуска нервите, а аз се превръщам в една истеричка Tired

# 9
  • Мнения: 1 404
Тайна,кризата е една,просто при различните деца е по различно време.
Белинда,аз съм далеч от мисълта,че занапред ме очакват само цветя и рози,но досега беше невъзможно да разговарям с Ния,тя просто не ме чуваше,истериите и бяха за непонятни неща-искам вода,не искам,ох жадна съм,аааааааа,неее,разлях си хубавата водичкаааааа и нито чува,нито дава да я гушна,кошмар някакъв.Имаше дни,когато просто цял ден реве,тръшка се,а в паузите хленчи.Ние с мъжът ми бяхме съвсем буквално на предела на силите си.И сега се случва да ревне за нещо,за играчка на друго дете или подобно,но ми позволява да я гушна,да и обясня,успокоява се след 10 мин примерно,а преди беше като избит електрон-щура се насам натам докато излезе от контрол ситуацията.

# 10
  • Мнения: 1 404
Lady Charm,стискам палци да минава по-скоро.Аз бях изпаднала в нещо като депресия,не виках,но не се радвах на нищо,бях под постоянен стрес-ето сега ще се тръшне,може би съм и предавала напрежението и така се въртяхме в омагьосан кръг.

# 11
  • Мнения: 5 362
Радвам се за вас Bili Grinning
От поста ти лъха надежда и към мен...  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 7 033
Браво, Bili. Радвам се, че сте се справили. При синът ми положението не както е при вас по описанието ти, но и при него се случва вече доста по-рядко да изпада в истерии в стремежа си да се наложи за нещо. Виж, инатът му май расте успоредно с него, ще чакам и аз третият рожден ден да видя дали ще се отрази положително на малкото инатче.

# 13
  • Мнения: 8 999
И внука, както биеше шамари и риташе, изеднъж спря, но сега на 3 години пак започна, но освен ритането и шамаренето и щипе и хапе. А тепърва тръгва на градина, но вече научи бойните похвати пред блока от другите деца. Има ли криза на 3-тата година?

Да има криза на третата година, която плавно преминава в криза на четвъртата, петата и т.н., докато дойде кризата на пубертета. Да им се не види и диванета диви!

# 14
  • София
  • Мнения: 13 206
И внука, както биеше шамари и риташе, изеднъж спря, но сега на 3 години пак започна, но освен ритането и шамаренето и щипе и хапе. А тепърва тръгва на градина, но вече научи бойните похвати пред блока от другите деца. Има ли криза на 3-тата година?

Да има криза на третата година, която плавно преминава в криза на четвъртата, петата и т.н., докато дойде кризата на пубертета. Да им се не види и диванета диви!

Мдаааа, при нас периодите на затишие са много кратки и следва кризата  Confused Но Bili sега ще си поеме малко дъх и идва следащия нестабилен период. Ако това е някакво успокоение след 6-тата година до предпубертета децата са като агънца, за да избухнат някъде към 11-тата  Crazy Crazy Crazy

# 15
  • Мнения: 1 404
Знам си аз,затова дишам с пълни гърди Laughing

# 16
  • Мнения: 1 427


Да има криза на третата година, която плавно преминава в криза на четвъртата, петата и т.н., докато дойде кризата на пубертета. Да им се не види и диванета диви!
И аз на това мнение. Но не при всички е така-надявам се да сме сред щастливците...

# 17
  • у дома
  • Мнения: 708
Уф, става ми по-добре като прочетох че има край.  Rolling Eyes

Били, от твоя пост имам чувството че все едно за моята звярка чета..

Като й кажа "Ела тук" тя веднага хуква нанякъде другаде. Обличам я по няколко пъти докато успея да навлека всичко и тя да се откаже да го съблича/събува и захвърля отново и отново.

Ревове, тръшкане, питам какво има - тя ляга на пода в знак на протест и там остава.

"Искам еди кво си" - давам го - тя го захвърля и пак рееееев.

За раздаването на шамари и ритници, щипане, хапане, коментари от рода на "Ти си лош(а)" към всеки, който не й угоди нещо не си струва да споменавам.

Аман!

# 18
  • Мнения: 7 837
Самуил е почти на 2 г. и 8 мес. Преобразяването стана буквално за седмица. Имам нов човек вкъщи, пу-пу.
Няма вече тръшкане, недоволството му е за кратко и най-важното за мен е, че вече ме слуша, като му обяснявам, защо не може да получи нещо на момента.

# 19
  • Мнения: 1 404
Fastuche,шамари и ритници при нас не е имало,някак по чудо успях да и пренасоча агресията към една възглавница на яда,но също се опитва да манипулира с изказвания от рода на"Тати обичам повече","Ще се обадя на баба да ме спаси от теб" и прочие изобретателности Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 404
Самуил е почти на 2 г. и 8 мес. Преобразяването стана буквално за седмица. Имам нов човек вкъщи, пу-пу.
Няма вече тръшкане, недоволството му е за кратко и най-важното за мен е, че вече ме слуша, като му обяснявам, защо не може да получи нещо на момента.

Значи има и други вълшебства Simple SmileКейси,радвам се за вас Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
При Калина не стана толкова внезапно, а по-скоро постепенно. Проявите й бяха горе-долу това, което описваш... ooooh! И сега от време-навреме има мрънкане, но не "оглушава" както преди и се поддава на обяснения и разговори  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 837
Май в повечето случаи, периода отминава, в момента когато детето може да изрази емоциите си с думи,а не само с рев и тръшкане. Естествено, натрупването на речников запас, ще доведе до нови тежки моменти в бъдеще  Laughing Не се съмнявам в това  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
"Ще се обадя на баба да ме спаси от теб" и прочие изобретателности Mr. Green

Хахаха, моята казва "Аз ще се обадя на майка ти да ти се скара!"

# 24
  • Мнения: 2 242
 Mr. Green значи има светлина в тунела Mr. Green преди да влезем в следващият hahaha..... оххх до 3г ни остават има няма 7-8месеца ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 735
Възможно ли е моето диваче да е навлязло в бебешки пубертет малко по-рано?
Ако нещо не й хареса казва "Бий" с доста сериозна интонация, удряйки каквото й попадне; започнала е да гледа лошо и когато нещо не стане по нейната се тръшка и пищи. Пък иначе претендирам, че не съм я глезила. Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

# 26
  • Мнения: 1 783
Имам чувството, че и моят син навлиза в този период. В последно време е едно голямо тръшкане за какво ли не. Но няма как, ще се издържа. Затова, моето правило е да ходят на градина да си изразяват емоциите там и да се учат на общуване с други деца. Според мен помага, те после пак си се тръшкат и мрънкат и пищят в къщи, ама доколкото знам около други деца не се държат така, когато родителите не са наблизо.

Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

Оф, омръзна ми от тези баби и дядовци, дето като мрънне детето и казват "разглезено" е. И нашите така викат, ама си е от възрастта (на детето, не тяхната Simple Smile). Ами то е дете, не може да му кажеш шуш и то да млъкне.

# 27
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Bili, колко хубаво звучи! Моля, мами, не помрачавайте радостта на Bili. И при нас процеса започна, бавен е, но дано да е сигурен. На всички ви желая много търпение и сила.

# 28
  • Мнения: 2 494
Ние тепърва навлизаме в кризата, някой дни е много добричка, но понякога е малко дяволче  Twisted Evil Mr. Green
Но явно има надежда, поздрави!!! Hug Flutter

# 29
  • Мнения: 952
Възможно ли е моето диваче да е навлязло в бебешки пубертет малко по-рано?
Ако нещо не й хареса казва "Бий" с доста сериозна интонация, удряйки каквото й попадне; започнала е да гледа лошо и когато нещо не стане по нейната се тръшка и пищи. Пък иначе претендирам, че не съм я глезила. Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

напълно е възможно infinity, при Вики почна на 1г8мес и сега също вече забелязвам излизане от тунела на 2г 5мес. Praynig Поне се надявам де, но засега се наблюдават положителни промени в него. Споко, ще отмине и това, и нови кризи ще дойдат Mr. Green,търпението му е майката Peace.

# 30
  • Мнения: 3 089
оххх, и петра /1 г. и 10 м./ истерясва последния месец. първо мислих, че е защото махнахме биберона, ма не е от туй. просто си влезе във фазата. положението е още по-драматично, защото тя и една думичка не може да каже още и съвсем се изнервя, понеже не я разбираме. а като ревне и бебето - просто не можете да си предстваите какви камбани почват да ми думкат в главата  ooooh!

# 31
  • Мнения: 123
BILI,
направо ме успокои, ние сме на 1г11м. и  кризите вече започнаха и то внезапно -  със зверско, неистово пищене, скубане, блъскане на главата , хапане, снощи по някакъв незначителен поводи продължи 50 мин, ти как се справяше, аз го оставих да се дере, но после беше със синина на главата? Давай съвети

# 32
  • Мнения: 1 735


Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

Оф, омръзна ми от тези баби и дядовци, дето като мрънне детето и казват "разглезено" е. И нашите така викат, ама си е от възрастта (на детето, не тяхната Simple Smile). Ами то е дете, не може да му кажеш шуш и то да млъкне.

A, де, всеки път обяснявам за кризите, и те уж разбират, но да речем половин час след това, отново решават че е от разглезване.  Shocked

Възможно ли е моето диваче да е навлязло в бебешки пубертет малко по-рано?
Ако нещо не й хареса казва "Бий" с доста сериозна интонация, удряйки каквото й попадне; започнала е да гледа лошо и когато нещо не стане по нейната се тръшка и пищи. Пък иначе претендирам, че не съм я глезила. Това го казвам, защото всите баби и дядовци, все това повтарят, че от глезене е станала такава.  Confused  Close

напълно е възможно infinity, при Вики почна на 1г8мес и сега също вече забелязвам излизане от тунела на 2г 5мес. Praynig Поне се надявам де, но засега се наблюдават положителни промени в него. Споко, ще отмине и това, и нови кризи ще дойдат Mr. Green,търпението му е майката Peace.
Аа, супер! По-рано почване, по-рано излизане!  Party Значи най-вероятно е започнала бебешкия пубертет - май всички признаци са на лице. Забелязвам, че налита на бой на други деца вече и то доста агресивно, а в следващия момент ги милва и целува.  Embarassed

# 33
  • у дома
  • Мнения: 708
И при нас го има този момент с бабите. Моята майка никога не пропуска да ми прави забележки и подмятания от рода на "Развалили сте го това дете". "Аз като го гледах еди-кога си не беше такова" .
Върви че й обяснявай, тя си знае своето...

Инфинити,  всяко дете се развива индивидуално - твоята щерка със сигурност вече проявява симптомите и точно й е време  Wink . Дано по-скоро излезете от този период.

Ама верно ли да чакаме още кризи .. нямам и идея какво ме очаква понататък. Само съм чела че кризите били в четните години - около 2,4,6 и т.н. А в нечетните детето било ангелче - сговорчиво - света вода ненапита...

# 34
  • Мнения: 3 116
Стават и чудеса значи  Hug

Браво на вас  Hug, ние тепърва навлизаме в тоз прекрасен пубертет  Crazy

# 35
  • Мнения: 27 524
Криско още не е навлязъл в тази криза. Дали не би могло да ни подмине  Flutter

# 36
  • Мнения: 1 404
BILI,
направо ме успокои, ние сме на 1г11м. и  кризите вече започнаха и то внезапно -  със зверско, неистово пищене, скубане, блъскане на главата , хапане, снощи по някакъв незначителен поводи продължи 50 мин, ти как се справяше, аз го оставих да се дере, но после беше със синина на главата? Давай съвети
Pupa,не бих казала,че съм се справяла,просто се нагаждах към обстановката и стисках зъби.При Ния метода тайм аут само задълбочаваше кризите,опитвах се да и отвлека вниманието по някакъв начин,а когато не успявах,я държах,защото в такъв момент тя е способна да се нарани много сериозно,ако я оставя сама.Има много хубава тема за кризите на бебешкия пубертет,там момичетата са дали страхотни съвети,но за съжаление не мога да я намеря и да ти пратя линк.
И при нас го има този момент с бабите. Моята майка никога не пропуска да ми прави забележки и подмятания от рода на "Развалили сте го това дете". "Аз като го гледах еди-кога си не беше такова" .
Върви че й обяснявай, тя си знае своето...

Това и мен ме дразнеше в началото,после реших,че няма какво да доказвам на майка си и започнах да пропускам грижовните и забележки покрай ушите си.
Криско още не е навлязъл в тази криза. Дали не би могло да ни подмине  Flutter
Според мен малко деца преминават през толкова драматични кризи,искрено вярвам,че Криско няма да е от тях Hug

# 37
  • Мнения: 1 783

И при нас го има този момент с бабите. Моята майка никога не пропуска да ми прави забележки и подмятания от рода на "Развалили сте го това дете". "Аз като го гледах еди-кога си не беше такова" .
Върви че й обяснявай, тя си знае своето...

Това и мен ме дразнеше в началото,после реших,че няма какво да доказвам на майка си и започнах да пропускам грижовните и забележки покрай ушите си.
Криско още не е навлязъл в тази криза. Дали не би могло да ни подмине  Flutter
[/quote]

И аз така правя, ама не е ли интересно, как все казват че било от "разглезване"? Ей сега ако го видят и ще рекат, че е разглезен а той просто е болен и децата си мрънкат, като са болни. Много забавно с бабите  Grinning

# 38
  • Мнения: 1 640
Радвам се за преобразяването на детето.
 При моята щерка /почти на 3г./никога не е имало същински тръшканици по пода/земята/,но емоционални -да-капризничеше,все командваше,все изискваше внимание,все нещо си нареждаше и ни станеше.Обаче аз започнах да я засичам,да й се противопоставям с думи,а и с действия.Не хуквам да й изпълнявам нарежданията на секундата,обяснявам защо не мога или не трябва нещо си...
  И така,детето схвана,че и ние,родителите,роднините,сме хора с потребности и право на малко спокойствие или усамотение.В началото й бе трудно да разбере промяната в поведението ми,но сега,уверявам те,стана по-разбираща,по-съпричастна,дори грижовна към мен.И не хленчи вече сърцераздирателно,когато й кажа,че утре съм на раб.,че имам домак.раб.за вършене и затова не можем с часове да висим на дет.площадка,примерно. Култивираме се и ние. Grinning

# 39
  • у дома
  • Мнения: 708
Брех, Феята, и аз се опитвам да обяснявам така на малкото зверче, но ставам "Ти си лоша, махай се" и започнах да си мисля къде бъркам...

Чакам с нетърпение и моето да еволюира до степен да почне да се държи човешки .. Praynig

# 40
  • Мнения: 1 640
Брех, Феята, и аз се опитвам да обяснявам така на малкото зверче, но ставам "Ти си лоша, махай се" и започнах да си мисля къде бъркам...

Чакам с нетърпение и моето да еволюира до степен да почне да се държи човешки .. Praynig
О,да и аз чувах "Ти си лоша,искам тати или баба.Тръгвай за работа."Впрягах се до едно време,после разбрах,че и баща си гони,когато й се скара за провинение.Казвах й ,че и да се сърди,положението и правилата са такива,толкова и я подканях да отидем в другата стая за свършим някоя"важна"работа,за която ми е нужна нейната помощ.Случвало се е да има упреци от роднини,че "разревавам детето",ама и на тях дръпвах по една разяснителна реч.

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 08:49 от ФЕЯТА

# 41
  • у дома
  • Мнения: 708
хе-хе , значи все пак има доказателства че сме улучили правилната посока  Wink
това много ме обнадеждава ..

Забелязала съм че всъщност щерката се чувства много горда, когато ми помага. За съжаление, напоследък няма много желание за това, а по-скоро да върши обратното на това което я помоля.
Пубертетът е в разгара си при нас..  ooooh!

# 42
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
и....пак ревове и тръшканици за компютърните игри :

 Започвам да мисля, че съм най-лошата майка.Не допускам детето да пипа компютъра.Знае, че не трябва и не го пипа.Но вече чувам от няколко майки как децата им на около 3г. играят на компютъра ConfusedНямам намерение да му разреша скоро, каквото и да става.

 Относно кризата на втората година, не мога да се оплача от детето.

# 43
  • Мнения: 1 735

Не допускам детето да пипа компютъра.Знае, че не трябва и не го пипа.Но вече чувам от няколко майки как децата им на около 3г. играят на компютъра ConfusedНямам намерение да му разреша скоро, каквото и да става.


И аз съм решила да бъда цербер в това отношение. Ще пипа компютър най-рано на 5,6 год.
Тя не, че и сега не се опитва, но я държа далеч.

# 44
  • Мнения: 123
Цитат
Има много хубава тема за кризите на бебешкия пубертет,там момичетата са дали страхотни съвети,но за съжаление не мога да я намеря и да ти пратя линк.
Да благодаря Bili, наистина тайм аут не ми помага, защото той не прави сметка къде се удря, иначе и аз се опитвам да отлагам нещата, да му насочвам вниманието на друго място , но не винаги се получава, ако ти попаднат линковете, моля те да ги пуснеш  Simple Smile

# 45
  • у дома
  • Мнения: 708
И аз ще съм много благодарна на някой и друг линк към тези чудни теми.    Flutter Hug


# 46
  • Мнения: 6 461
Тошко прескочи тази криза  Whistling
Обаче Пламката май няма да се размине...всъщност ме притеснява това че хапе и щипе по някога

# 47
  • Мнения: 123
Тошко прескочи тази криза  Whistling
Обаче Пламката май няма да се размине...всъщност ме притеснява това че хапе и щипе по някога


Боже , моят син хапе зверски, скубе и какво ли още не , трябва да го държа , че да е мирен, но дано бързо мине този период, че ще полудеем с мъжа ми  smile3511

# 48
  • Мнения: 171
И аз да се включа в темата Simple Smile

Ние сме в началото и края хич не се и вижда, ама черпя опит  Hug
Той е много добро дете, не мога да се оплача, но влизаме в кризата няма спор. Все повече крещи НЕ НЕ НЕ!! и при мой отказ за нещо е на земята с рев. Дере се като магаре с един много изкуствен рев, абе веселба  Joy

Много се страхувам да не го изпусна, когато се изпъне като струна с главата назад и рита, пък аз го нося, но поне за сега това трае много малко и като види, че няма да стане на неговата се примирява. Но сигурно, ще става все по зле.....

Успех на всички влизащи в кризата и поздравления на оттървалите се вече!!!

# 49
  • Мнения: 6 461
Тошко прескочи тази криза  Whistling
Обаче Пламката май няма да се размине...всъщност ме притеснява това че хапе и щипе по някога


Боже , моят син хапе зверски, скубе и какво ли още не , трябва да го държа , че да е мирен, но дано бързо мине този период, че ще полудеем с мъжа ми  smile3511
Е поне видяхме и положителни неща из кризата Sunglasses
Махнахме на цяло памперса (две седмици преди втората годинка) ,и през деня и през вечерта Grinning Whistling

# 50
  • у дома
  • Мнения: 708
Аз не искам да всявам излишни притеснения, но и ние от началото на годината сме без памперс.

Обаче от 2 седмици си пишкаме нарочно, където си поискаме пък  Crossing Arms .. независимо че много добре се контролира и за малка и за голяма работа и съвсем сама си се оправя с гърнето... когато пожелае.

Просто е решила да проявява характер  козата му с коза (за сведение - Кози Рог е щерката)ooooh!

# 51
  • Мнения: 1 783
И аз да се включа в темата Simple Smile

Ние сме в началото и края хич не се и вижда, ама черпя опит  Hug
Той е много добро дете, не мога да се оплача, но влизаме в кризата няма спор. Все повече крещи НЕ НЕ НЕ!! и при мой отказ за нещо е на земята с рев. Дере се като магаре с един много изкуствен рев, абе веселба  Joy

Много се страхувам да не го изпусна, когато се изпъне като струна с главата назад и рита, пък аз го нося, но поне за сега това трае много малко и като види, че няма да стане на неговата се примирява. Но сигурно, ще става все по зле.....

Успех на всички влизащи в кризата и поздравления на оттървалите се вече!!!
Все едно моят син описваш Simple Smile. То като гледам и горе долу са на една и съща възраст. И аз се оитвам да не се смея, като започне да се тръшка и да си опъва корема напред, защото ако ме види, ще си помисли че го окуражавам. Но понякога като започне едно оплакване, "дай!, дам!" едно викане, ужас, не знам как да го озаптя. Доколкото съм чувала, трябва да продължаваш да им обясняваш, че така няма да мине докато накрая свикнат, ама понякога нервите не издържат...

# 52
  • Мнения: 494
Mдаааааа...да се включа и аз.С големия ми син се разминах с тоя бебешки пубертет(дето му викат Laughing).Даже почти бях убедена,че той е някакъв мит и вече 7-годишният ми син е доказателството за това,че някой може да е енергичен,весел и любознателен,без това да е съпроводено с неизбежните тръшканици ,истерии и пр. Laughing,но...НО!Ето я на хоризонта и втората ми опитност-вторият ми син!Преди месец стана на две и се "вихри" в тая възраст,както си пише по книгите ( и в по-горните постове)Laughing Laughing Laughing.Нещата понякога са...абе,знаете как Mr. Green... и само си казваме,че това ще има край...какво друго да направим Wink.А,да!И нещо друго правим: удряме го на смях,всеки път,когато нещата твърде много се "развихрят" Laughing и така все още сме живи и здрави... и "с всичкия си",което е много важно! Grinning

# 53
  • Мнения: 500
Мда...има край!И тогава настъпва кризата на третата година... Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт