Силикон или дунапрен за холна гарнитура?

  • 6 048
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 132
    Здравейте  Hug
 Ще си поръчваме холна гарнитура. Избрали сме си модела.Това, което ни питеснява е , че възглавниците са пълни със силикон.Дали да не поръчаме със дунапрен. Има ли някой гарнитура със слиликон и кое смятате ,че е по-добре със силикон или дунапрен?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Купихме силиконови възглавници за новата спалня. Жената ги хареса много и си сипи на нейната. Аз ги намирам за лигави и не ми харесват, затова карам на дунапренова. Предполагам и за холовата гарнитура ще е подобно. Въпрос на вкус. Идете в магазин за мебели и пробвайте най-добре.

# 2
  • Мнения: 8 999
Специалистите препоръчват силикон /не знам защо/, но той е и по-скъп. Нашият диван е със силиконови за гърба и дунапрен за сядане - ами, тия силиконовите непрекъснато се кривят и трябва да ги поотупвам, за да си върнат формата, а на дунапреновите нищо им няма. Сигурно и те ще се деформират с времето, но тъй като са отделни възглавници с дамаска на цип, не виждам проблем да си поръчам нов пълнеж. Силиконовите са и по-меки, разбира се.

# 3
  • Мнения: X
Седалните възглавници не може да не са от дунапрен.Оформената седалка от дунапрена се обвива със силиконова вата,отгоре се слага юталин / е то е нещо като дебела перяща салфетка " и се залепва този пакет .Облегалните може да са силиконови.Но седални -не ! Naughty

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Силикон!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Аз съм за дунапрена.  Naughty
Силиконът не ми стои хубаво, лигави се, шуми отдолу ти, когато седнеш. ooooh!
Деформира се лесно и не си връща формата после, ако не я преправиш ти, докато с дунапрена не е така.

# 6
  • Мнения: 479
По-добре силикон за облегалките. Ако е добре натъпкан-няма проблем. Мисля, че може да се пере цялата възглавница.

А най-добре - пенолатекс, но е по-скъп. И не се деформира, и няма нужда да се пере, и е най-хигиенично

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
 Не съм сигурна, че има дунапрен на седалките.Жената в магазина каза , че е със силикон.Възглавниците само на седалките на дивана се свалят. Това е гарнитурата, която сме харесали.  http://www.kriscom-bg.com/05_Left.jpg
 Не е от тази фирма, но е абсолютно същата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не знам какви са тез силикони по възглавници, но за дунапрен мога да кажа нещ. Сляга се. Особено, ако се лежи, седи на него. Ако е възглавница декоративна - сигурно ще задържи външния си вид доста дълго време, защото не се ползва. Но, ако често я мачкате, посядате, облягате на нея, може след 1-2 години да се разочароваш от промяната й.
Не зная за силикона.. А глупости. Спим на силиконови. То туй нещо топли сякаш? Не ми харесва.
А калъфките на възглавниците сменят ли се, може ли да се перат?
Ако ти харесват със силикон как изглеждат - взимай. Дунапренът е порест, събира акари, мишки, туй-онуй.  Crazy

# 9
  • Мнения: X
Грация,дръпни ципа на седалните възглавници на тази гарнитура и виж как е вътре.
Работя точно в мебелна фирма и ти казвам: седални възглавници се правят от специална марка дунапрен за седални възглавници - по-твърд по причина слягане.Трябва да е обвит в СИЛИКОНИЗИРАНА ВАТА - тя стои една по-хлъзгава - и отгоре нея запечатано като калъф от юталин!!!
Това от мен.И ние спим на силиконови мъзглавници,но те са за облягане.Ми то като седнеш стават на ...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря,  вече ми стана ясно. Днес пак ходих до магазина и питах за седалките и те точно така ми го обясниха. Иначе възглавниците нямат ципове за да видя сама.

Общи условия

Активация на акаунт