Здравите реакции!

  • 1 306
  • 22
  •   1
Отговори
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Тъй като гледам, че в здравния , а и в този форум, непрекъснато има паникьосани мами, които получават задух, сърцебиене и панически пристъпи ще ви споделя своя опит   bouquet
Всички тези телесни реакции не са ми чужди, да не кажа, че са ми най-близките!Но аз разбрах какво заместват тези симтоми - заместват здравите реакции. Те са - подчинение, съблазняване и агресия. Да знаеш в кой момент с кое от тези "глаголи" да реагираш - това е истината! Който е гъвкав, той е адаптивен и той оцелява /казвам това, защото при паник атака човек си мисли, че умира/.Аз не умеех нито да се подчинявам, нито да съм агресивна, нито да съблазнявам, нищо не исках и нищо не приемах!И понеже не можех да искам, получавах внимание чрез моето прилошаване, с него постигах всичко!Сега е различно!Много искам моят пост да помогне на който трябва!

# 1
  • Мнения: X
За съжаление се оказва, че много жени имат този проблем и мисля, че това, което си написала е абсолютно вярно, но за някои е трудно постижимо, често има нужда и от професионална помощ, в което няма нищо лошо. По-лошо е, ако се оставят нещата така.

# 2
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
За съжаление се оказва, че много жени имат този проблем и мисля, че това, което си написала е абсолютно вярно, но за някои е трудно постижимо, често има нужда и от професионална помощ, в което няма нищо лошо. По-лошо е, ако се оставят нещата така.


Да права си, че проблема е повсеместен! и за професионалната помощ си права!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
не разбрах момента с прилагането на: подчинение, съблазняване и агресия...
може ли да ми обясните

# 4
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
не разбрах момента с прилагането на: подчинение, съблазняване и агресия...
може ли да ми обясните

Когато човек не може да реагира гъвкаво и адекватно, т.е. да прилага всяка от тези реакции според случая заболява!!!
Давам пример:Нямам пари, а съм гладна!На пазара едно малко момче продава ябълки, няма друг при него - аз съм по-силна и мога да проявя агресия - да я открадна!Ако обаче ябълките ги продава един як тип аз ще му се помоля /подчинение/ или ще го съблазня, за да ми даде ябълка!
ОК?
Реакцията на невротика е да преценява, да ръзсаждава, да се страхува, да се облива в пот, сърцето му да бие със 200 удъра и ......да си остане гладен!
               

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 179
Един въпрос: Само тези трите реакции ли са т.нар. здравите?

# 6
Ще търся друго решение - ще потърся някоя дивачка да си откъсна не една ами много ябълки.
Това, което ти описваш е да си играеш с хората. Някои много го могат.
А моите лични наблюдения са, че ако някой много хленчи и се оплаква - това е опит да приложи спрямо мен малко по-различен глагол - манипулация. Обикновено и 30% от изплаканото не отговаря на истината, аз знам това (щото при предните хленчения приказката беше друга), но си трая от учтивост (избягване на открита конфронтация), докато не ми писне и си кажа какво мисля за човека.
Това е някакво друго съсловие на обществото - нещо като наемане на оплаквачки за погребение - професия си е било, само че оплаквачките оплакват собствената си съдба, щото не им стигат парите да наемат друг (или не са се сетили)

# 7
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Един въпрос: Само тези трите реакции ли са т.нар. здравите?

Незнам дали са тези, всеки да си намира своите здрави реакции!Това не съм го измислила аз, с никой не си играя /В отговор на горния пост/.
Всеки да реагира така както иска..................-

# 8
  • Мнения: 1 568
запис

# 9
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ще търся друго решение - ще потърся някоя дивачка да си откъсна не една ами много ябълки.
Това, което ти описваш е да си играеш с хората. Някои много го могат.
А моите лични наблюдения са, че ако някой много хленчи и се оплаква - това е опит да приложи спрямо мен малко по-различен глагол - манипулация. Обикновено и 30% от изплаканото не отговаря на истината, аз знам това (щото при предните хленчения приказката беше друга), но си трая от учтивост (избягване на открита конфронтация), докато не ми писне и си кажа какво мисля за човека.
Това е някакво друго съсловие на обществото - нещо като наемане на оплаквачки за погребение - професия си е било, само че оплаквачките оплакват собствената си съдба, щото не им стигат парите да наемат друг (или не са се сетили)

Скъпа гост-енка, теб не те разбирам, аз ли те манипулирам?За моите постове ли говориш?Дай да се конфронтираме открито и с истинските си имена - аз съм Яна!В ляво съм!А ти?

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 13:08 от fanta

# 10
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
 Popcorn

# 11
  • Мнения: 1 568
Ще търся друго решение - ще потърся някоя дивачка да си откъсна не една ами много ябълки.
Това, което ти описваш е да си играеш с хората. Някои много го могат.
А моите лични наблюдения са, че ако някой много хленчи и се оплаква - това е опит да приложи спрямо мен малко по-различен глагол - манипулация. Обикновено и 30% от изплаканото не отговаря на истината, аз знам това (щото при предните хленчения приказката беше друга), но си трая от учтивост (избягване на открита конфронтация), докато не ми писне и си кажа какво мисля за човека.
Това е някакво друго съсловие на обществото - нещо като наемане на оплаквачки за погребение - професия си е било, само че оплаквачките оплакват собствената си съдба, щото не им стигат парите да наемат друг (или не са се сетили)



Скъпа гост-енка, теб не те разбирам, аз ли те манипулирам?За моите постове ли говориш?Дай да се конфронтираме открито и с истинските си имена - аз съм Яна!




Не се впрягай на такива!
Има студенокръвни хора,на които тези неща не са познати!!!  bouquet

# 12
  • Мнения: 550
упс, дойде ли вече време за агресия Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 568
Не ,не всеки има право на мнение,но наистина съм забелязвала,че има хора ...как да кажа по-харт,не приемат нещата по-описаният начин и им е трудно да разберат! Но пък ако бяхме еднакви,нямаше да е интересно!

# 14
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
упс, дойде ли вече време за агресия Simple Smile

Аха.......аз всъщност съм едно полезно явление- изваждам от хората най-поттиснатите и изтласкани чувства  Joy
Някой за съблазняване?

Общи условия

Активация на акаунт