Отговори
# 210
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Щом бременноста е нежелана представяте ли си детето доколко ще е щастливо когато е нежелано Всяка жена има право на избор и не мисля че това е убййство Имам 2 деца и ги обожавам но не искам трето Ако ми се наложи ще направя аборт                      това прави ли ме убийца Не мисля

Да прави Ви убиица!Това е моето мнение!
Независимо по каква причина или в коя седмица е направен аборта, това не може да промени факта, че е убийство!И то убийство на собственото Ви дете...

Не е без значение и на колко години е момичето. Я си представи момиче на 16г. с дете-какво дете ще гледа дете. Стига глупости.
Щом момичето е достатъчно отговорно да прави секс, би трябвало и да се достатъчно отговорно да си носи последствията!Секса не е само удоволствие, секса е отговорност към себе си, и към евентуален нов живот!
За каква отговорност говорим. Нали се сещате, че ако едно дете прави секс на тази възраст каква отговорност може да има. Колко са децата на тази възраст за които можем да говорим, че са отговорни. Това е абсурдно.!!!

# 211
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Щом бременноста е нежелана представяте ли си детето доколко ще е щастливо когато е нежелано Всяка жена има право на избор и не мисля че това е убййство Имам 2 деца и ги обожавам но не искам трето Ако ми се наложи ще направя аборт                      това прави ли ме убийца Не мисля

Да прави Ви убиица!Това е моето мнение!
Независимо по каква причина или в коя седмица е направен аборта, това не може да промени факта, че е убийство!И то убийство на собственото Ви дете...

Не е без значение и на колко години е момичето. Я си представи момиче на 16г. с дете-какво дете ще гледа дете. Стига глупости.
Щом момичето е достатъчно отговорно да прави секс, би трябвало и да се достатъчно отговорно да си носи последствията!Секса не е само удоволствие, секса е отговорност към себе си, и към евентуален нов живот!
За каква отговорност говорим. Нали се сещате, че ако едно дете прави секс на тази възраст каква отговорност може да има. Колко са децата на тази възраст за които можем да говорим, че са отговорни. Това е абсурдно.!!!

Ами щом не може да носи отговорност да си върже гащите, а не да се превръща в поредната малолетна убиица!
Освен това, колко 16годишни бременни момичета, казват на родителите си за това?За аборт трябва разрешение от родител!
Освен убиица значи излиза и извън закона?
Може секс, може бременност, може извън закона, а не може отговорност?
Браво Tired Tired Tired
Определено аборта е по - добрият вариант, а не отговорността за действията smile3501 smile3501 smile3501

# 212
  • Мнения: 6 029
Пише се убиЙца.

Да, абортът е по-добър вариант от дете в дом.
Да, абортът е по-добър вариант от нещастно дете.

# 213
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Май тук си говоря със някаква вятърна мелница, но няма да споря вече.
Пише се убиЙца.

Да, абортът е по-добър вариант от дете в дом.
Да, абортът е по-добър вариант от нещастно дете.


Много добре си го е казало момичето. Кратко и ясно! Peace

# 214
  • Варна
  • Мнения: 3 245
bloodywhite не се изказвай такак категорично и не заклеймявай майките, правили аборт, като престъпнички. Нещата не са черни и бели, за съжаление. Какво ще кажеш за майка, която прави аборт, защото детето е с непоправимо увреждане. По твоята логика излиза, че е убийца. А майка, която прекъсва бременността си, за да може самата тя да оцелее? И тя ли е убийца?
А жените, които ползват спирали? Спиралата пречи на имплантиране на вече оплодената яйцеклетка. Значи ли, че всеки месец се извършва убийство на неродено дете?

А иначе по темата: Абортът е по-приемливото решение, отколкото оставяне в дом. Но абортът не е средство за семейно планиране.

Много е лесно да се каже, "на мен никога няма да се случи", "аз никога не бих" и т.н. но случаите са толкова различни, че и идея си нямам какво е да съм в положение да правя избор между аборт и изоставяне в дом и затова не мога да съдя никого, избрал едното или другото.

# 215
  • Мнения: 3 069
Бих се стремила да го оъгледам саничка.
Но от другите 2 опции избирам аборта, пред това да го захвърля в някой дом.

# 216
  • Мнения: 84
Да не се налага Shocked, ама аборт ми се струва по-добрия вариант. Не бих изоставила детето си! Naughty

# 217
  • Мнения: 262
Прави ми впечатление, че в България хората, жените са много наплашени от така наречените "домове". Ясно е, че има създаден в обществото някакъв кошмарен образ, защото и майка ми и свекърва ми примерно ми казват почти индентични думи за домовете. Аз наистина не съм наясно с въпроса - не остават ли в домовете само деца, на които майките им не са декларирали ясно, че желаят детето да бъде осиновено? Защото мисля, че има май много хора, чакащи да си осиновят детенце. Кои деца остават в домовете - ще ми обясни ли някой? Това е нещо съществено. Може ли да се случи да искаш детето ти да бъде осиновено, а вместо това да остане да живее в дом (освен ако не е нещо увредено)?

# 218
  • Мнения: 686
Не бих могла да спя и една вечер спокойно,ако знам,че имам мое собствено дете оставено в дом.Ма дали е гладно,дали е жадно,дали го обичат и се грижат за него,това би ме преследвало до края на живота ми.Всяка една секунда бих мислила как е то.
Аборта също е лош вариант,но той е по-приемлив от оставянето в дом.
Най-добрия вариант е да си отгледаш детето,което вече е създадено.
Това е моят отговор,не бих осъдила майка направила аборт(било то медицински или други причини,всеки решава сам за себе си).
Най-добрият вариант е отговорността на всяка жена,съвестта й.Ползването на противозачатъчни,презервативи и други предпазни мерки.Всяко момиче(а и момче),като влезе в пубертета,трябва да му бъдат обяснени начините на предпазване от забременяване(и от заразяване с болести).Щом си решил да започнеш полов живот,трябва да знаеш за последиците от това.

# 219
  • Мнения: 13 512
Прави ми впечатление, че в България хората, жените са много наплашени от така наречените "домове". Ясно е, че има създаден в обществото някакъв кошмарен образ, защото и майка ми и свекърва ми примерно ми казват почти индентични думи за домовете. Аз наистина не съм наясно с въпроса - не остават ли в домовете само деца, на които майките им не са декларирали ясно, че желаят детето да бъде осиновено? Защото мисля, че има май много хора, чакащи да си осиновят детенце. Кои деца остават в домовете - ще ми обясни ли някой? Това е нещо съществено. Може ли да се случи да искаш детето ти да бъде осиновено, а вместо това да остане да живее в дом (освен ако не е нещо увредено)?
Посети някой от близките до твоя град домове и след това пиши в темата. НАистина образът им е кошмарен, но не е създаден от обществото. В домовете има деца както с отказ, дадени за осиновяване, така и деца с родители, дали ги за отглеждане.... които мнного често в последствие се отказват от тях. А с осиновяването- в дома, за който се грижим- за 2 години май има само 2 деца,осиновени от бълг. семейства и 5-6  от чужденци. А непрекъснато прииждат нови и нови дечица.

# 220
  • Мнения: 1 800
Отворено осиновяване Peace
Бременната майка избира чрез агенция семейство за детето си. Запознава се с тях. Тогава детето не минава през домове, а направо се взима от осиновителите. Така биологичната майка ще знае, че детето и не е изоставено в дом, а осиновителите ще познават жената дала им най- скъпото нещо на света.
Нещо супер естествено и нормално по света. За пример се сещам сам от сериала "Приятели"- Моника и Чандлър осиновиха по този начин.
Дано това стане скоро практика и в Б-я.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 394
Честно казано, не бих искала да ми се налага да опирам до нито единия от двата варианта, но това за мен лично. По принцип, за мен по-лошото е изоставянето на бебето, да не говоря, че специално за мен това значи, че се самоубивам психически за цял живот. Не мога да си представя как ще продължа да живея в такъв случай - сигурно ще ме мъчи гузна съвест денонощно, което бавно и сигурно би ме убило. Абортът е за предпочитане, но и към него бих прибегнала само в краен случай. Не съм съгласна, че убийството на ембрион не е убийство - чиста проба убийство си е, макар всяка втора жена да го прави. Мисля, че не бива да се допуска нежелано забременяване, ако стане такова - бих анализирала всички възможни варианти да отгледам детето, та макар и с голям зор и при невъзможни обстоятелства бих предпочела аборта, но никога изоставянето на детето. Въпреки че, като се замислим, много хорица копнеят за детенце и домовете за сираци с изоставени деца са единствения им шанс, но все пак..... Труден въпрос. Може би не би следвало да съдим никой, всеки взема решенията с определен мотив. Все пак, изоставянето не е решение, нито аборта, като си представя, че и двете идват споследствия, които много често са по-лоши от избора да родим детето и да го гледаме, пък макар и станало "случайно". Изключая случаите, когато става въпрос за забременяла жена при изнасилване например...

# 222
  • Мнения: 19 289
bloodywhite не се изказвай такак категорично и не заклеймявай майките, правили аборт, като престъпнички. Нещата не са черни и бели, за съжаление. Какво ще кажеш за майка, която прави аборт, защото детето е с непоправимо увреждане. По твоята логика излиза, че е убийца. А майка, която прекъсва бременността си, за да може самата тя да оцелее? И тя ли е убийца?
А жените, които ползват спирали? Спиралата пречи на имплантиране на вече оплодената яйцеклетка. Значи ли, че всеки месец се извършва убийство на неродено дете?

А иначе по темата: Абортът е по-приемливото решение, отколкото оставяне в дом. Но абортът не е средство за семейно планиране.

Много е лесно да се каже, "на мен никога няма да се случи", "аз никога не бих" и т.н. но случаите са толкова различни, че и идея си нямам какво е да съм в положение да правя избор между аборт и изоставяне в дом и затова не мога да съдя никого, избрал едното или другото.
много точно казано.освен спиралата и таблетките за след полов акт,които се ползват само при инциденти,  също премахват оплодената яйцеклетка.
май излиза секс само след брака и само ако е ъа продължаване на рода.
в никакъв случай не одобрявам това ,че вече 12-13 годишни момиченца имат полов живот и приличат на 20годишни.и едното,и другото е крайност обаче.

# 223
  • Мнения: 117
Бих родила бебето. Ако задължително трябва да избера между двете злини, обаче, имайки предвид духовното и емоционално осакатяване, на което са подложени децата в домовете - работила съм с такива.. на 4-5 годинки те са вече необратимо цинични и арогантни, огрубели от живота - върл противник съм на аборта, но да обречеш детето на такава съдба в дом е още по-нехуманно..

# 224
  • Мнения: 1 800
Толкова семейства в България искат да осиновят, не разбирам защо се плашите, че здраво дете ще расте в Дом. Прочетете в форума за осиновявяне колко много мъка и сълзи има там. Колко хора са отворени да приемат дете със здравословни проблеми или от ромски произход.
По домовете има най- често деца с физически недъзи, от ромски произход или деца, които са дадени за отглеждане от родителите си, които не са се отказали от правата си над тях. Няма здрави деца, свободни за осиновяване в домовете.

Аборта, изоставянето или задържането са еднакво лоши за мен при нежелана бременност. И в трите случаи се мисли за собственото его, а не кое е  най- доброто за това дете. Детето по един и друг начин е осакатено за цял живот или той е отнет при аборт Peace

Общи условия

Активация на акаунт