Струва ми се че вече стана модно...

  • 2 165
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 858
http://www.dnes.bg/article.php?cat=5&id=40569   Общо взето това би било прекрасно ако не прозираше зле скроен PR. Май стана мода да се осиновяват дечица. Надявам се поне да му даде любов и грижа така, че детето да се чувства обичано.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
И ПР да е, едно дете по-малко в институциите.Все се надявам, че ще бъде отгледано по-добре от колкото в някой дом  Hug

# 2
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Дано стане мода. Много деца ще израстнат в семейство, ще намаляват  тези в приютите. Хубаво би било, независимо от това  дали е PR или кавото и да било.

# 3
  • Мнения: 4 447
Да вземе, и две да вземе, две!  Peace

Да, и ПР да е - голям праз. Толкова красиви дечица има оставени...

Ако всички известни личности у нас, заради единия ПР вземат та осиновят по 1-2 деца, ще е супер.
 Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3 782
Дори и ПР да е пак е нещо, тя едва ли ще го гледа лично,може би майка и,но ввсе пак това е нещо, по добре така гледано, отколкото в приютите.

# 5
  • Мнения: 793
А защо въобще трябва да се тълкува като ПР newsm78 Решила жената има възможност, що да не си осинови  newsm78 Просто е известна, колко хора осиновяват, а пък не ги пишат по вестниците, защо ли  Whistling

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ей, супер...нека всеки, който има възможност да осиновява...и ПР да е...каквото ще да е...важното е дачицата да са добре гледани  Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
Умно момиче - ако се е сетила сама. Дваж по-умна, ако й го е подсказал ПР, а тя се е съгласила. Не ми е особено симпатична и изобщо не бях забелязала, че съществува, преди да влезе във ВИП Брадър, но определено е добронамерена и лъчезарна. То, както стана ясно, тя не се грижи особено и за собственото си дете /имам предвид физическо присъствие/, но така, като станат две, поне ще си правят компания.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Само да не става на гърба на обикновените осиновители, които чакат години...
И да няма специално отношение към звездните кандидат-осиновители, каквото няма към обикновените

# 9
  • Мнения: 47 963
и аз съм на мнение да стане мода, дано да стане мода! дано всички "звезди", и не само, си осиновят поне по 1 детенце!

# 10
  • Мнения: 494
Скоро влизали ли сте в дом за изоставени дечица и сирачета?Тук в Бг?...Не че не се стараят хората,които работят там,но с две ръце ще гласувам "за" и изобщо подкрепям всички,които ,по каквито и да е причини ,решат да дадат семейство на такива дечица.Hека е PR-все едно,дори е по-добре!Тъкмо журналистите ще им дишат във врата и няма да могат тия "новоизлюпени" родители да го "ударят през просото",ако им мине меракът или е било чист PR,или прищявка някаква временна,нали така... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 103
Нека се говори за това! Дори да е ПР!
Може пък накрая да улеснят процедурата по осиновяване и много от мъниците да си намерят истинско семейство!

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Кандидат-осиновители не липсват.
Деца има много.
Процедурата е мудна и много от децата нямат отказ.
Какъв ПР ще направи? Всички ще се втурнат да осиновяват деца заради модата, но на тях ще им дадат право да избират бъдещето си дете, ще им съдействат по всякакъв начин, защото са известни, а на осиновителите, които не са известни и чакат да им се обадят година-две и повече, на тях кой ще им помогне?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да не става на гърба на обикновените осиновители, които чакат години...
И да няма специално отношение към звездните кандидат-осиновители, каквото няма към обикновените
И аз това си помислих. Мода или не, това дете ще се чувства по-добре с нея, отколкото в дом. Оставят ми леко горчив привкус в устата тия звездни осиновявания...Дано настина, независимо от подбудите, да накара детето да се чувства обичано и дано да не го дадат на нея, вместо на някои чакащ от ланския сняг, само щото била фолк звезда Confused

# 14
  • Мнения: 2 309
ЗаЩо да е модно?
Просто този процес не е табу,както беШе едно време...Едва ли не срамно.

# 15
  • Мнения: 3 622
Да вземе, и две да вземе, две!  Peace

Да, и ПР да е - голям праз. Толкова красиви дечица има оставени...

Ако всички известни личности у нас, заради единия ПР вземат та осиновят по 1-2 деца, ще е супер.
 Heart Eyes

И аз мисля така Peace

# 16
  • Мнения: 1 858
Не, не е срамно даже напротив много е хубаво решението да осиновиш дете. Хубаво, хубаво обаче за това се иска голямо сърце и много любов. Смятате, ли че една жена, която осиновява дете за да си направи реклама (чрез него) е способна да го обича с цялото си сърце и душа така както една обикновена майка, която тъй дълго е чакала да прегърне тъй желаната рожба. Аз смятам, че не би могла да му даде това, което би могло да му даде едно обикновено семейство. Може би (в случая) въпросното дете ще е добре облечено, добре нахранено, ще има и другите такива материални блага но ще бъдели обичано, ценено така както би било в едно обикновено семейство, което дъъъълго е копняло да има дете?! Аз смятам, че не. Децата не са кукли, с които да се поизфукаш  децата искат ЛЮБОВ!

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 15:19 от maatete

# 17
  • София
  • Мнения: 204
и аз мисля,че е мода,но поне е благородна.Не е като да имаш пиърсинг навсякъде,за да те забележат.Рекламата в случая е огромна,но пък едно невинно човече получава шанс за по-добър живот.Дано повече "звезди"да се запалят на тази тема.

# 18
  • Мнения: 4 302
Не не е срамно даже напротив много е хубаво решението да осиновиш дете. Хубаво, хубаво обаче за това се иска голямо сърце и много любов. Смятате, ли че една жена, която осиновява дете за да си направи реклама (чрез него) е способна да го обича с цялото си сърце и душа така както една обикновена майка, която тъй дълго е чакала да прегърне тъй желаната рожба. Аз смятам, че не би могла да му даде това, което би могло да му даде едно обикновено семейство. Може би (в случая) въпросното дете ще е добре облечено, добре нахранено, ще има и другите такива материални блага но ще бъдели обичано, ценено така както би било в едно обикновено семейство, което дъъъълго е копняло да има дете?! Аз смятам, че не. Децата не са кукли, с които да се поизфукаш  децата искат ЛЮБОВ!
Подкрепям!
По едно време беше модно да осиновяват ..... животинчета от зоологическата градина. Оказа се, че много звезди след кампанията, изобщо не са се поинтересували от тях.
Искам от цялото си сърце да го иска това дете и да му даде дом, в който да отрасне в любов.
А аналогията и разсъжденията ми да са грешни. Нека не съм права!

# 19
  • София
  • Мнения: 204
струва ми се,че ще получи повече любов,отколкото в някоя институция.

# 20
  • Мнения: 1 800
Нека се говори за това! Дори да е ПР!
Може пък накрая да улеснят процедурата по осиновяване и много от мъниците да си намерят истинско семейство!

Да, дано улеснят процедурата. Да направят възможно както в другите държави, БМ да избира родители за детето си. Така детето няма да е в дом дори един ден. Всички документи са готови преди раждането. Така нямa да има обвинения ,че някой е известен, а друг не. И няма някое служебно лице да решава кое семейство е подходящо и кое не.

Аз не мисля, че някой от егоизъм ще синови, само, за да си прави реклама Peace

# 21
  • Мнения: 154
Мода?! Та това не  е домашен любимец. Осиновяването на дете не може да се тълкува като мода и PR. Това е важно решение, не лесно при това. Възхищавам се на такива хора. Когато става въпрос за дете не смятам, че трябва да се влиза в полемика кой да го вземе - обикновен или популярен. Най-важното е, че ДЕТЕТО ще има ДОМ!

# 22
  • Мнения: 2 849
Браво  на хора,които са готови да приемат дете .Не мисля,че е мода .

# 23
  • Мнения: 7 110
За такова действие се иска доста повече от вълнение за общественото мнение.
Браво на ДесиСлава. В домовете има толкова много дечица. Дано за почти всички (ще ми се да няма такива дечица) се намери нормален дом.
  bouquet

# 24
Не всеки може да се реши на такава стъпка!Евала бих казала,никак не ми се струва лесно да го направиш.

# 25
  • Мнения: 1 420
Щом човек има финансова възможност и най- вече желание да отгледа и възпита още едно детенце, съм абсолютно съгласна. няма значение дали си известен или не, нека да има повече такива хора  Peace

# 26
  • Мнения: 295
Наистина по-добре да осинови дете, отколкото животно. "Осиновяването" на животни напоследът е световна "мода" и най-нормално цели разбиване на стереотипа на семейството. Но това е друг проблем.
Няма разлика за детето дали е осиновено с рекламна цел или от родители, които искат просто да са като другите и осиновяват най-вече, за да задоволят собственото си его. И в двата случая съществува риск детето да не бъде прието с любов, но пък е възможно да бъде и обикнато. А това няма как да се провери. Най-лошото е, че такива рекламни осиновявания могат да бъдат наистина за сметка на редовите кандидат-осиновители. А процедурата по осиновяване в България е страшно тромава.

# 27
  • Мнения: 263
Браво на Деси! Каквото и да се говори за нея, изглежда добър човек и ще даде шанс на едно дете за по-добър живот Peace

# 28
  • Мнения: 391
При Десислава е PR.В противен случай би го направила без много да шуми.
И бихме научили в последствие.А тя сама "тръби" още от сега по всички медии.
Не виждам за какво трябва да я поздравявам и да ръкопляскам.Заради суетността и
лекомислието й ?! Благодарение на тези ,които поставиха началото на тази "мода" в
световен план още едно детенце ще има свой дом.Но е нужна много любов и дано
майката на Десислава да  може да му я даде. 

# 29
  • Мнения: 14 486
не мисля, че го прави защото е модно. нито за да си направи пиар. всъщност тия неща са последицата на това, че вече е решила, че е на нивото на холивудските звезди, които осиновяват. грандомания му се казва май. и нереална представа за себе си.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 442
Не, не е срамно даже напротив много е хубаво решението да осиновиш дете. Хубаво, хубаво обаче за това се иска голямо сърце и много любов. Смятате, ли че една жена, която осиновява дете за да си направи реклама (чрез него) е способна да го обича с цялото си сърце и душа така както една обикновена майка, която тъй дълго е чакала да прегърне тъй желаната рожба. Аз смятам, че не би могла да му даде това, което би могло да му даде едно обикновено семейство. Може би (в случая) въпросното дете ще е добре облечено, добре нахранено, ще има и другите такива материални блага но ще бъдели обичано, ценено така както би било в едно обикновено семейство, което дъъъълго е копняло да има дете?! Аз смятам, че не. Децата не са кукли, с които да се поизфукаш  децата искат ЛЮБОВ!

Помисли колко жени раждат за да задържат мъжа до себе си , пример - всяка манекенка напоследък, хванала богат чичко. Т.е. не всяка майка за съжаление чака с тази любов, с която се предполага. НО при всички положения това дете ще е по-добре там, отколкото в дома! Познавам свестни хора от кофти семейства, отгледани само от  баби, непоглеждани с години от майките си и т.н., както ще стане и с това детенце вероятно. Но те въпреки всичко имат старт в живота, децата в домовете - НЯМАТ!

# 31
  • Мнения: 153
Решила жената да си има и момиченце.
Това е доста "голяма" крачка и не мисля, че ще се реши на нея само за едната реклама.

# 32
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Не, не е срамно даже напротив много е хубаво решението да осиновиш дете. Хубаво, хубаво обаче за това се иска голямо сърце и много любов. Смятате, ли че една жена, която осиновява дете за да си направи реклама (чрез него) е способна да го обича с цялото си сърце и душа така както една обикновена майка, която тъй дълго е чакала да прегърне тъй желаната рожба. Аз смятам, че не би могла да му даде това, което би могло да му даде едно обикновено семейство. Може би (в случая) въпросното дете ще е добре облечено, добре нахранено, ще има и другите такива материални блага но ще бъдели обичано, ценено така както би било в едно обикновено семейство, което дъъъълго е копняло да има дете?! Аз смятам, че не. Децата не са кукли, с които да се поизфукаш  децата искат ЛЮБОВ!

Помисли колко жени раждат за да задържат мъжа до себе си , пример - всяка манекенка напоследък, хванала богат чичко. Т.е. не всяка майка за съжаление чака с тази любов, с която се предполага. НО при всички положения това дете ще е по-добре там, отколкото в дома! Познавам свестни хора от кофти семейства, отгледани само от  баби, непоглеждани с години от майките си и т.н., както ще стане и с това детенце вероятно. Но те въпреки всичко имат старт в живота, децата в домовете - НЯМАТ!
Peace

# 33
  • Мнения: 2 891
Само да не го разсинови после, че и това не е рядко явление.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Аман от преписвачки! Нашенките, т. нар. популярни само се пънат със западняшки номерца.
Това си е чист PR, ама много тъпо направен. Да, и е мода.
Сякаш ще си вземат домашен любимец. Няма нужда да ходят в сиропиталищата, има си магазини за животни.

Помните ли, преди няколко години имаше една друга мода - "Вземи си сираче за Коледа". Пак от такива кокошки тръгна r която пак беше копирана от западняците. И докъде стигна? Децата се травмираха
За мен е отвратително.
А и в станията пише "на път" да осинови - това е като някой да е на път да отслабне, но да си стои 90 кила. Така че, едно е мисълта, друго е действието.
Но, браво на PR-те. Макар и с изтъркан номер, постигат ефект. Явно в БГ старите западняшки стоки са нови и се харчат добре.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 11:53 от RadostinaHZ

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аман от преписвачки! Нашенките, т. нар. популярни само се пънат със западняшки номерца.

Аз пък си мисля, че това е добър пример на западните известности, стигнал до когото трябва.
ДОРИ да не получи любов...това дете ще има дом, топлина, храна и дрехи, което никак не е малко.

По разни теми редовно се плюва по Лили Иванова, че с всичките си пари, не е осиновила поне едно дете.
Тук интересно, се наблюдава обратното.

Въобще...не разбирам.
Плюенето по когото и да е, някакъв национален спорт ли е или просто израз на лично неудовлетворение.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 442
просто израз на лично неудовлетворение.


Това е , според мен. Не само в тази тема, има(ше) и много други, които го доказват.

Общи условия

Активация на акаунт