Детето "Овен"

  • 7 488
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 009
Овен-23.07.2003.
Само с търпение и добро отношение постигам известни резултати.
Но не за всичко- все още тича така, че ми се губи от погледа.
По моя заповед нищо не се случва, по-скоро само с преговори и договаряне. Поставям краткосрочни задачи и следя за изпълнение на поетите обещания по тях. Пример -  вечер ще гледаш само по един филм, нали? или   Като свърши играта и си лягаш, нали?  Веднъж каже ли да, нещата са по-лесни. Но ей тъй на разпореждане не приема за изпълнение - хайде да си тръгваме - винаги отговорът е "Няма". Но при- след малко тръгваме - 2-3 пъти повтарено, накрая все пак тръгваме без рев и сцени.
Все се надявам, че колкото повече расте, по-разбран ще става. Дали ?

# 16
  • Мнения: 1 427
И ние- аз и Йоана -сме в отбора овнешки GrinningВсичко , казано по-горе, важи и за нас.Родена е на 20.04.На границата с Телец е, но си е типичен Овен.И да ви кажа от опит -оставете овнето да мисли, че то печели .Нататък е лесно."Аз съм" е мотото.Родени лидери, трудно признават поражение.Инатът ни е пословичен.За сметка на това обаче, сме състрадателни Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 5 009
Корекция: Овен-27.03.2003

# 18
  • Мнения: 11 003
Хайде още едно малко овне в стадото Sunglasses -  родена е на 5.04.2007 г.
С тази дата в златната среда трябва да е типичен представител на зодията. Отсега си показва рогцата и проявява характерче, но като цяло е спокойно и весело мъниче. Ще видим в какво ще се превърне като поотрасне, затова ще ви следя с интерес. Laughing

InaD, и у нас дете Овен е с баща Водолей.

# 19
  • Мнения: 1 568
Аз съм овен,родена съм на 19.04 ,малкият е роден на другият ден-20.04,обаче 2000 година се пада да е телец тогава,рядко се случва,но при него така се паднало! Но разликата е малка предполагам,хем овне,хем теле,но пък ми се струва,че повече на теле прилича hahaha

# 20
  • Мнения: 1 568
И ние- аз и Йоана -сме в отбора овнешки GrinningВсичко , казано по-горе, важи и за нас.Родена е на 20.04.На границата с Телец е, но си е типичен Овен.И да ви кажа от опит -оставете овнето да мисли, че то печели .Нататък е лесно."Аз съм" е мотото.Родени лидери, трудно признават поражение.Инатът ни е пословичен.За сметка на това обаче, сме състрадателни Wink

И моят син на 20.04 ,вие коя година сте? Защото както вече драснах по-долу 2000-та се падат да са телци! Hug

# 21
  • Мнения: 500
Всички овни са такива-вервайте ми! WinkВ къщи имам цяло стадо!Мъжът ми,дъщеря ми,баща ми ,свекър ми,неговия баща ,едната ми баба................Само майка ми е козирог,ама и то рогато беее!Пък аз съм една рибка,една кротушка! EmbarassedНо по думите на всички тия овни съм...акула..... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 427
И ние- аз и Йоана -сме в отбора овнешки GrinningВсичко , казано по-горе, важи и за нас.Родена е на 20.04.На границата с Телец е, но си е типичен Овен.И да ви кажа от опит -оставете овнето да мисли, че то печели .Нататък е лесно."Аз съм" е мотото.Родени лидери, трудно признават поражение.Инатът ни е пословичен.За сметка на това обаче, сме състрадателни Wink

И моят син на 20.04 ,вие коя година сте? Защото както вече драснах по-долу 2000-та се падат да са телци! Hug
2005 година е родена.Някъде пише , че е Овен, другаде-Телец.Но си е Овен отвсякъде Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache, а как да го накарам да ме слуша??? Вярно, че е малък още, но дали ще започне да слуша, като поотрасне? Имам чувството, че всичките ми опити удрят на камък. Май ще се наложи аз да променям характера и поведението си  newsm78

За Овена ли питаш? Confused Нямам идея! И аз това се чудя. Не съм намерила разковничето. Знам само, че са трудни като характер. Много емоционални. Моя приятелка имаше много тежки моменти с дъщеря си Овен в пубертета. Мисля си, че трябва мноооого търпение и убеждение. Също си мисля, че е много важно характера на родителите какъв е. Явно моят не се стикова лесно с този на дъщеря ми. Но срещу Овена не се тръгва. Представи си моста с двата овена, а сега ти дето не си Овен с/у Овен на моста  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil. Не става с рогата срещу него. Ма мен проблема ми е, че заради нетърпението си моята щерка не може да ме изслуша. Тя толкова се вгълбява в това, което иска, че ни приема, ни предава. Омагьосан кръг се получава.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 204
Овена трябва да бъде убеден, за да направи нещо. Принудително не става. Само говорене и убеждение.

 Peace напълно вярно. Моята е на малко повече от 7 и съм разбрала, че много добре можем да се разберем, но с малко повече говорене. Както каза майка ми - "с памук й вадиш душичката". Мъжа ми обаче не може да го разбере това и се започват едни безумни разговори от рода на "искам така да стане" - "няма пък", "не искам" и т.н. А изобщо не мога да кажа, че е лошо детето. Понякога и тя се смее и ми казва, че върви с рогцата напред  hahaha

Може би с времето ще се напаснете и ще се разбирате по-добре.


Ето, ти си търпелива явно. Аз понякога правя като мъжа ти и съм наясно, че греша. Опитвам се да се поправя  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 2 020
 И аз съм овен и дъщеря ми и мъжа ми.
Имам спомени от детството (много ранно детство) как рева за нещо с часове и майка ми ме оставила възпитателно да си рева. Това нямаше ефект. Затова никога не оставям дъщеря ми да се тръшка и реве примерно и аз да излезна от стаята.
Друго, което е много характерно за овните, че са сръчни и в занаятите ги бива. Искат всичко сами да постигнат, не обичат някой да им показва, да ги учи, наставлява /тогава направо им прикипява/ и сами трябва да се блъскат, без да тръгнат по лесния път с малко чужда помощ.
Аз не съм инат по принцип, само понякога ми избива и изобщо не е градивен този прословут инат, а направо е деструктивен и обикновено остава само горчив спомен.
Смятам, че сме състрадателни, добри и кротки спрямо другите хора. Не сме лидери, но изтънко и полекинка си налагаме мнението и неусетно пак става нашето.Много лесно избухваме и то с огромна сила и прилив на адреналин и още по-бързо ни минава и вярвайте ми мнооого съжаляваме и се измъчваме след това, което рядко си признаваме, да не кажа никога.

# 26
  • Мнения: 668
И ние- аз и Йоана -сме в отбора овнешки GrinningВсичко , казано по-горе, важи и за нас.Родена е на 20.04.На границата с Телец е, но си е типичен Овен.И да ви кажа от опит -оставете овнето да мисли, че то печели .Нататък е лесно."Аз съм" е мотото.Родени лидери, трудно признават поражение.Инатът ни е пословичен.За сметка на това обаче, сме състрадателни Wink

И моят син на 20.04 ,вие коя година сте? Защото както вече драснах по-долу 2000-та се падат да са телци! Hug

 И Йо е на 20 април, но 2006 и според този хороскоп е Овен www.astro.tondy.com

За Овена ли питаш? Confused Нямам идея! И аз това се чудя. Не съм намерила разковничето. Знам само, че са трудни като характер. Много емоционални. Моя приятелка имаше много тежки моменти с дъщеря си Овен в пубертета. Мисля си, че трябва мноооого търпение и убеждение. Също си мисля, че е много важно характера на родителите какъв е. Явно моят не се стикова лесно с този на дъщеря ми. Но срещу Овена не се тръгва. Представи си моста с двата овена, а сега ти дето не си Овен с/у Овен на моста  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil. Не става с рогата срещу него. Ма мен проблема ми е, че заради нетърпението си моята щерка не може да ме изслуша. Тя толкова се вгълбява в това, което иска, че ни приема, ни предава. Омагьосан кръг се получава.
Подчертаното е типична негова черта, с която търся начини да се справя и която понякога направо ме изкарва извън релси.
Аз съм Лъв и по принцип следва да се разбираме, но и на мен ми липсва търпение, а и не понасям да ме разиграват, и да се правят все едно говоря на вятъра. А баща му е Водолей... ooooh! С батко му са си направо лика-прилика, но с него са толкова, толкова различни, че имам чувството, че с времето много, много трудно ще намират общ език един с друг.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 22:01 от Леси

# 27
  • София
  • Мнения: 13 204
Всички овни са такива-вервайте ми! WinkВ къщи имам цяло стадо!Мъжът ми,дъщеря ми,баща ми ,свекър ми,неговия баща ,едната ми баба................Само майка ми е козирог,ама и то рогато беее!Пък аз съм една рибка,една кротушка! EmbarassedНо по думите на всички тия овни съм...акула..... Mr. Green

Е, не!!!! И ти си като мен, ама си пощадена... повечето ти Овни са мъже... При мен са жени. Ужас!!! #Cussing out И изобщо рогатите са в изобилие. Мъжа е Козирог. Явно затова влиза под кожата на Овена. И аз като теб май съм от потърпевшите зодии... ooooh!

InaD, сега видях за мъжа ти... ясна е работата значи. Овен и Водолей хич не намират път един към друг  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 819
Не умеят да се извиняват, никога и за нищо!

Това е, защото ние, овните, никога не сме виновни и винаги сме прави, а за да накарате един овен да направи нещо просто му кажете: Хм, ти не можеш да се справиш с това, нямаш сили и смелост - после само гледайте сеир - ще обърне света, за да ви покаже, че НЕ сте прави и че той/тя е способна на всичко, стига да поиска. Отрицателната мотивация и стимул действат безотказно, вервайте ми.  Mr. Green Разбира се, всичко се постига с рогата и главата в стената, без да се мисли за последиците и пораженията, винаги за нас овните е важно да се свърши това, за което ни заяждате, че не умеем, но цената понякога е твърде висока ooooh! Обаче пък никога не е скучно, без значение дали овенът е дете или бабичка Laughing

Vache
, какво против женските овни имаш? Такива душици сме Twisted Evil А за Овен и Водолей малко не съм съгласна - всичките ми гаджета (а сега и мъжа ми) са били водолеи - има си някаква химия ли е, не знам какво е, но сме магнит едни за други тези зодии newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 13 204
Много лесно избухваме и то с огромна сила и прилив на адреналин и още по-бързо ни минава и вярвайте ми мнооого съжаляваме и се измъчваме след това, което рядко си признаваме, да не кажа никога.

Направо кажи НИКОГА... Rolling Eyes Майка ми е така... сигурно после се измъчва като се скараме, както и аз между другото, но за разлика от мен тя не се извинява. Това кара и мен да не го правя, а всъщност аз умея да се извиня

Както Пети е писала това е проблема... В НЕ-то. Ужасявам се, защото всяко изречение на шерка ми започва с НЕ...

Сега се сещам. При щерка ми върви трудовата терапия. Хващам я да помага за разни неща. Впрягам й енергията в нещо полезно  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт