Оправдавали ли сте се с кърменето?

  • 1 819
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Днес в парка станах свидетел на следната сцена: младо семейство седи на пейката и люшка наследника - около 5-6 месечен- в количката. Започва караница, дали да купят 1 безкофеиново кафе или 1 бира за двамата, понеже имат толкова пари. Жената тропва с крак и направо изкрещя "не ме нервирай, че ще ми спре кърмата." Мъжът млъкна и донесе кафе. След малко се заприказвахме и те един през друг почват да ми се жалват, че с това майчинство и мизерната заплата на мъжа, под наем и с бебе направо не е живот. Аз питам мъжа "ами Вие защо не се насочите към 2-ра работа за повече доходи?" и той казва "ама тя жената не може сама да се справи с детето, нали и кърми и иска да кърми дълго още. Няма как!" Аз  Shocked и казвам "ама аз също кърмих до над 1 год. и си гледах сама бебето, нещо не разбирам какво общо има". Тогава жената ми обяснява "ами аз, за да имам кърма трябва много да почивам, да съм спокойна, да се храня под час, а то с бебето да поддържаш къща, готвиш и чистиш- просто не става, а и не мога да се наспя. На Вас кой Ви помагаше, докато кърмехте?" Решавам аз, че е по-добре да не навлизам в подробности и само казах, че не ми е пречело да си оправям домакинството и бебето, но действително съм се въздържала да пренасям камъни и да местя сама гардеробите в къщи- да не се претоварвам излишно. Тръгнах си и си мислех, с какво аз съм се оправдавала с кърменето. Единствено измислих, че е с огромните количества храна, които поглъщах и все казвах- ами като го накърмя и огладнявам като змей.  Laughing
А вие оправдавали ли сте се с нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
aми няма на кого  Crazy, шегувам се само Simple Smile не се оправдавам, защото не съм човек, който може да зареже всичко на тази възглавница. има спокойни дни, има и дни в които се изтрепвам да свърша всичко сама. понякога зарязвам всичко и хайде навън. не ми е намаляла кърмата поради преумора или безсъние. ( не помня да съм спала така добре, както преди да родя). понякога има и спокойни нощи, когато не помня дали съм кърмила посред нощ или чак на сутринта (спим заедно). в нито един от случаите не съм се оправдавала за да впрегна някого да ми върши работата. мисля, че жената го работи мъжа си по този начин.

# 2
  • Мнения: 2 332
Брей че идея - как не съм се сетила да се оправдая с кърменето?  newsm78 Единствено се оправдавам, че не мога да изляза никъде без нея - а за посещения на кръчми до късните часове - абсурд. Та това е, от сега ще се оправдавам с кърменето, че не съм почистила, сготвила и т.н.  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 27
Много яко, ще трябва да се замисля по въпроса  newsm12.

# 4
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Голям смях  Joy То и аз като ме ядосва мъжа му казвам да не ме нервира, че ще ми спре кърмата, но малко на майтап го избивам. Доста се бъзикаме с това кърмене въпреки, че в началото направо на плач ме избиваше Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Че си хапвам по- множко

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Оправдавах така защо не я оставям на баби "да си я гледат" - общо взето ходехме все двете на гости. Едно време като бях бременна, бабата на мъжа ми говореше на свеки как като се роди детето, като го заведе свеки при нея, ще си го дундуркаааат (майката в сметката не влиза, разбира се).

# 7
  • Мнения: 1 924
Гледам да не се оправдавам много с това,особено пред мъжа ми,за когото е все едно дали кърмя или храня изкуствено.

# 8
Единственото ми оправдание е било пред себе си относно по -голямото количество сладкиши,които погълвах

# 9
  • Мнения: 8 242
Оправдавах така защо не я оставям на баби "да си я гледат"
Дааааа - това най-вече  Mr. Green Досега съм го оставяла 2 пъти за по час и то от скоро.. Като беше малко бебе не съм давала и за 5 мин. да ми го пипат  Twisted Evil

Единственото ми оправдание е било пред себе си относно по -голямото количество сладкиши,които погълвах
И това и това  hahaha Добре, че кърмя обаче.. иначе поне 10 кила щях да си имам бонус.. А тъй не ми се лепят  Laughing

# 10

тя да се радва ,че с тази мизерия го е докарала до 6ти месец ,че някои не могат да се похвалят с това, аз не бих издържала и бих почнала работа  вместо да се оправдавам и оплаквам

# 11
  • Мнения: 3 718
Аз пък с кърменето оправдавам възможността да си вадя циците на обществени места, щото съм ексхибиционистка
 Joy  Joy  Joy

# 12
  • Мнения: 2 332
Аз пък с кърменето оправдавам възможността да си вадя циците на обществени места, щото съм ексхибиционистка
 Joy  Joy  Joy

Хихихи, с това изби рибата  Crazy.

# 13
  • Мнения: 789
Ми май не съм се оправдавала с кърменето, че не съм свършила къщната работа. То по-скоро самото дете не ми дава вече (освен като спи) - иначе като се хване за мен, край. По-скоро се лишавам от доста неща, за да я кърмя, но това е друга тема  Grinning

# 14
  • Мнения: 2 821
Малеее, изпила му е соса Laughing
Оправдавам се единствено за това, че е с нас навсякъде и немога да я оставя и да идем на море, защото кърмя. Стоим и до късно по кръчми. Вадя цица и готово или отивам в колата набързо. Както е казала Tani4ka_04 , по скоро се лишавам в името на кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт