Caffè alla bulgara - или Мами в Италия 65

  • 11 851
  • 269
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 475
   Wink Отивам!  Hug

  Ани,много е хубаво  Heart Eyes Hug,но май не може да се направи. Rolling Eyes
  Виж в темата какво съм обяснила,че питах тръбите откъде минават. Wink

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 19:01 от Astrea

# 31
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
 Joy Joy Joy
Кукууу че нессуно?
Ама съм една кукумявка... Скерци а парте, момичета, взех да се притеснявам от това безсъние, че и денем не каталясвам, това е лудост да нямам умора!
Питам се дали да не почна пак диетата- може от много ядене да е, знам ли това безсъние. А и откак се роди малката рядко сколасваме да вечеряме преди 20.30-21, а на моменти и по-късно сме хапвали. И вие ли сте така?
Гери, мерси за сайта за клавиатурите! А за апартамента може да накарам Вито да се позабавлява и да ти пратим негова идея, нали е джеометра и половин архитект, зарязал следването заради работното место в полицията. Ама ние с теб май работим на смени по отношение на монолозите Joy Joy Joy
Спомням си обаче и доста късни вечерни разговори тук, къде изчезнахте, морни нощни птички, да си правим малко още компания след деня на грижи около деца, дом и други повинности?

# 32
  • Мнения: 5 475
 Добро утро! Hug

 За да си оправдая заглавието на темата,веднага поднасям кафенце. Wink



Миликс,ако знаех че не спиш да бях скокнала да си побъбрим. Rolling Eyes
И аз съм будна от 1,30 до сутринта. Tired
 newsm78 Цяла нощ вали ,както и сега,не знам от времето ли ,но и аз не съм мигнала. Confused

# 33
  • Мнения: 3 425
Ооо,веднага грабвам кафенце  Mr. Green Грацие  Mr. Green

Миликс, я подай и насам таз диетка да я разгледам  Wink

Само не се надявайте,че безсънието 'сваля килца' :х

Наоколо съм Wink


# 34
  • Мнения: 5 475
Само не се надявайте,че безсънието 'сваля килца' :х

 То е ясно. Wink
 
 До сега гледам едно предаване по телевизията и ми хрумнаха няколко въпроса. Grinning
 
  Интересувате ли се от политика и икономика ? newsm78
  Thinking Мисля,че като живеем тук би трябвало малко или много да имаме и своя гражданска позиция. Rolling Eyes
   
  Wink На мен ми е професионално изкривяване , но е  полезно,за да си даваш реална сметка за твоите очаквания и реалните възможности, които ти се предоставят. Peace
 
  Rolling Eyes  Да речем преди малко гледах как са изтипосали по вестниците разни политици , накупили по няколко апартамента в центъра на Рим и Милано за смешни суми (200 000 еуро Shocked ).
  Гледате ли развитието на нещата по отношение на мастодонта АлИталия ,който започва уволнения , с цел да се спаси на прага на поредната криза?  newsm78
  Какво мислите за заповедта на кмета на Фиренце да спрат циганите ,миячи на стъкла по светофарите?
Расистка ли е ? Rolling Eyes
  Следите ли някое публицистично предаване ,четете ли вестници ?
 
  Хайде дотук ще спра. Wink
  Макар да ме сърбят пръстите още доста неща да напиша. Crazy
 
   

# 35
  • Мнения: 1 100
Добро утро дами Hug

Хм..безсъние...на мен пък ми дай да спя Embarassed От сутрин до ве4ер тър4ане, поне ноЩем да отмори 4овек Wink

Вземете пийте по една камомила, 4ай от мато4ина ли, незнам...много кофти ина4е, заЩото умората си се трупа. Confused

Гер4е, по твойте въпроси малко по късно през деня, след кафето Grinning

Хубав ден
  bouquet

П.П. Бе аз да не се каня много да пиШа, Щот то време не остана, ей го къде е рождения ден, в неделя, пък оЩе колко неЩа имам да свърШа Whistling По обяд разгряване с косене на тревата в двора Laughing

# 36
  • Мнения: 750
Бонжур мами Hug
и аз съм от поспаланките,когато мога винаги съм в хоризонтално положение Blush
Гери мерсаж за кафенцето скъпа  bouquet,взимам си веднага Wink
Дуне сигурно голяма феста ще заформите,малката хубавица какво прави Party
Аз пък другия месец ще навърша трийсетака Rolling Eyes Rolling Eyes newsm12, ей как си минават годинките

# 37
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добър ден! Изритаха ме от леглото още в 6 Mr. GreenАма аз и нямах търпение да си нацункам бебинка, като заспи ми липсва, искам да я диндилкам, а като се уморя с това искам да я приспивам, а бе щурава работа.
Ох, още не съм написала скопосно диетата, както е за представяне, та който я иска ще му я давам на мейла, че не е публикувана тук.
Кала, де да се слабееше от безсъние, ама и глад тогава подгонва. Joy Joy
Ех, Дюн, ще се умориш малко тия дни, ама пък и големи емоции те чакат на празника на малката! И колко мноооооогие още ле'та- това са най-хубавите тържества в семейството!
Гери, ти не намираш ли толкова много аналогични неща в двете ни страни по отношение на манталитет, политици, корупция и прочие, все негативното ни обединява. Току-що ми се обади и завърнала се тук от България моя дружка Надя и ми разказва как нещата у нас по отношение на цените се менят с дни и ми цитира някои скочили само за двете седмици след като сме заминали ние. Да не говорим за катастрофите и суперпиячите зад волана. Чувствам се беззащитна в България и не се надявам дори на полиция ако трябва въобще пак да засягаме темата за милата родна страна. Но да не сменям пътя на разговора за тукашната ни страна. То тая Алиталия душа бере от години, откак съм дошла в Италийско все стачки, все кризи. Надявах се да я продадат на някой със здрав замах в бранша. Ама явно е и трудничко да джестираш две летища и тия къси полети тип Рим-Неапол и прочие, поне това успях вчера да разбера от новините на тая тема, и накрая май пак до рязане на работни места ще стигнат. Хихихи миналата година "рязаха" от манджите на борда, чак сладоледчетата бяха мини, когато мъжът ми пита дали било само това "пастото" му отговориха: " Неее! Има и водааа!" Ах колко са щедри, а бе предпочитам да ни ми дават нищо на борда, ами да си стигам навреме и без проблеми разни за където съм тръгнала. А по отношение на политиката- и едните, и другите са маскараи, и тук, и там, в България все "кармъзъ"( демек, бандиера росса!)
 

# 38
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ники, ама гледам едно миниатиурно фотенце тук, то това Габи и от такава милиметрична снимка се вижда едно ококорено и ухилено, а е само на месец и половина, да не е някое вундеркиндче?

# 39
  • Мнения: 5 475
  Миленче ,по този повод си спомних миналата година наште за полет от Бг ми казваха ,че имало 6 асистенти ди воло (все едно е трансконтинентален полет )  Shocked , а за ядене панино с патладжан. Laughing
  Проблема е по-скоро в тромавата структура на компанията - много народ ,който взема само заплати. Twisted Evil
   А това е основна черта на цялата бюрократична държавна администрация. #Cussing out
  Където и да идеш куп народ дреме по офисите (естествено срещу заплащане) ,а и са доста некомпетентни . #Crazy
  А както казва Тото : "Io pago.." Wink
   Аз затова се мъчих да обясня, че тук не ни липсва нищо негативно. Mr. Green
   
  Аз от понеделник съм бейби ситър на племенника. Wink
  Това е резултата от благината да си имаш италианска баба (здрава ,права и нищо не правеща по цял ден),която само се хвали с внучето , но не иска и за час да го погледне. Sunglasses
   newsm78 Така че трябва да обмислям  с какво да го занимавам по цял ден. Rolling Eyes
   

   

# 40
  • Мнения: 5 475
  Ники,сложи някоя по-голяма снимка на Габри! Heart Eyes Да го видим тоз левент! Wink Hug

   newsm78  Като казваш ,че ставаш на тридесет...догодина ще съм с десет отгоре. Wink
   Laughing  Но е важно как се чувстваш,  по акъл съм си все на 20 !  Wink

# 41
  • Мнения: 5 475
  Grinning  Ровейки се из нета ми попадна този сайт,може да ви е полезен . Hug
Особено интерсна ми се видя частта  Wink

Come si fa
Cosa fare se
Dove si sbaglia


http://www.amicopediatra.it/genitori/AREA_GENITORI_pagina_inizia … gina_iniziale.htm

# 42
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Добро утро  Hug

Най-накрая станах...днес съм спала до 11.15, 12 4аса, ужас....но мисля 4е е от това 4е ве4е като съм на диета и ве4ер не ям както преди имам по-здрав и продължителен сън.  Blush

Да ви питам нещо, тук в Италия по принцип ли е така или аз попадам на някакво нездраво мислене може би. newsm78
Става дума за гости. Аз например като дойдат гости в нас знам какво ще е менюто което ще предложа, приготвям го и по ред на блюдата го сервирам.Нормално, нали?Смятам 4е всяка домакиня го прави...или поне в България вси4ките ми приятелки по такъв на4ин процедират. Да, ама тук се оказа 4е не е така,И понеже винаги е така, ве4е си мился 4е наистина е така. Зна4и в4ера бяхме за пореден път в сестрата на Паоло на ве4еря.
Винаги за всяко ястие се пита, искаш ли или не, това което се изяжда се маха от масата, не се пита искате ли допълнително, за десерта също пита кой иска , кой не...направо всеки път се вбесявам #2gunfire....не ме разбирайте погрешно , не 4е като се отиде на гости се яде като за последно, не...но пък тази жена няма никакъв етикет за пред гости...Споделих с Паоло, и той каза ами ние сме на ве4еря в сестра ми, вси4ко е посемейному, не се притеснявай да казваш 4е искаш.....то гост не се пита де....ама яко се вбесих в4ера за пореден път. #Crazy
Та при вас като отидете някъде на гости по семейному .....как е? newsm78
Тук е топли4ко....приятен ден  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 5 475
  Линдитка и при моето свеки е така, по семейному . Wink  Crazy
 

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 12:59 от Astrea

# 44
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ох, да ви се оплача, мъжо се върна с превръзка и шевове на дясната ръка, охапало го едно от новите им кучета- нали е в кинолож кия отряд на общинската полиция. Добте, че е ваксиниран, сега ще се подуе малко пъчичката и ще е антибиотици и у дома 10 дни.
Гери, много хубав тоя сайт, мерси. Ама си безкраен извор на знания! Ах как ти пожелавам от сърце да си намериш хубава работа де да трябва ти да им даваш акъл на некомпетентните тукашни! Сигурно си спомняш разказите ми за това как един тъп служител на гишето в общината в Таранто искаше да съм му представила превод на един документ за копия аутентиката, а той кетапа бе минал през посолството и на двата езика, голям майтап бе и се разкрещях тук сефте, после отстрани представете си излезе един друг служител де ми каза тихичко, че си го знаят колегата връзкар де от младини им къса нервите и ми помогна той човечецът. А в пощенския офис на квартала ми пак в него град редовно попадах на една заспала служителка, муууудна, като блокираше нещо на компютъра все колеги викаше за помощ, хората не я понасяха. И още колко ли други случаи можем да си разказваме за некомпетентност относно елементарни неща, да не говорим за по-сложни проблеми на гражданите.
Ох, Линдита, какво е това ново двайсет, не бях виждала такова нещо, тук е както ти казваш- като у нас отностно посрещането на гости, и по домашному дори т6акива цербери не съм случвала, сервира се каквото има и са гостоприемни и щедри на масата навсякъде

Общи условия

Активация на акаунт