Ако куче нападне детето ви

  • 2 910
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
на детската площадка как ще реагирате?Днес  едно такова куче,без каишка, със стопанина си пресече площадката и се затича,лаейки по дъщеря ми, която си играеше на някаква игра,в която се тичаше. Всичко това стана толкова неочаквано, че незнаех как да реагирам.Тя толкова се уплаши, защото я беше захапало по крачето, че нямах време   да осъзная какво става. Другите хора наоколо скочира срещу стопанина на кучето, а аз само мислех за детето си. После околните ми казваха, да съм ритнела кучето и тем подобни. Замислих се - не искам да давам такъв пример на дъщеря си - как ще бия кучето. Успях да я й обясня само, че има добри и лоши кучета...а тя толквоа обича животнитее...цяла вечер показва на баща си как кучето я захапало Sad...

# 1
  • Мнения: 251
 Ние живеем в Калифорния. Кучетата в парка трябва да са на каишка, но въпреки това понякога има такива, които са пуснати. Веднъж едно куче започна да скача по една майка, която държеше бебето си. Кучето само се радваше, но бебето се уплаши и бащата, като се разкрещя къде е стопанина и как може да се случва това и докато се появи стопанката беше доста стресиращо. Та бащата заплаши стопанката, че ще се обади на нещо като агенция по контрол по животните да й приберат кучето, като не знае как да се грижи за него. Трябва навсякъде да има такива неща, защото животното не е виновно, това е природа, но стопанина носи отговорност. Като не внимава, да му вземат кучето. Така нито ти ще риташ кучето, защото така показваш грубо отношение към животно и то пред детето си, нито пък стопанина ще си позволи да си пусне кучето без каишка друг път.

# 2
  • Мнения: 8 999
Е, хайде сега пък вие - грубо отношение към животното. Да, по-добре го погалете, докато то ръфа детето ви.
Честно казано в такива случаи любовта ми към животните отива на толкова заден план, че почти изчезва. Бих наритала кучето, както съм го и правила, а съм сигурна, че всички очевидци ще са на моя страна.
Ако кучето наистина си е играело, а човек винаги би могъл да прецени дали става дума за игра или агресия, ще успокоя детето и ще му обясня правилата за това как трябва да се държи човек в присъствие на куче - без резки движения, без тичане и най-вече - без подхвърляне на топки!

# 3
  • Мнения: 2 821
Тъй като в БГ няма такива екстри като агенция по контрол на животните повечето хора гледат сами да се справят. Не казвам, че трябва да нариташ кучето, но зависи и от степента на нападение. Няма да седиш безучастна ако захапе сериозно, нали? Стопанинът носи отговорност, но кой му я търси тук Thinking. Кофти случка, дано са рядкост подобни. Никой не е застрахован.

# 4
  • Мнения: 2 327
Много обичам животни, но ако куче нападне и захапе детето ми съм способна и да го убия. И изобщо не ме интересува какъв пример ще дам на детето. Като е в безопасност ще се обясняваме.
Доста от кучетата се заиграват с деца, но лаят и децата се стряскат, но щом има явна агресия, няма място за колебание. А на стопанина да му е за урок. В крайна сметка агресивно животно без намордник не се разхожда, особено по детската площадка.

# 5
  • Мнения: 4 668
Ако това ми се случи / да не дава Господ , но никой не е застрахован / , просто кучето ще си има неприятности . Сериозни . Ако е от по - дребните просто бих го удушила , ако не пусне детето . Ако е някакъв грамаден пес - не знам какво ще направя , но със сигурност няма да стоя безучастна ...

Това пък какъв пример ще дам на детето ще ми е последната грижа и ми звучи малко прекалено ... Може би трябва да го оставя да хапе детето ? Confused Само и само да не накърня нещо горката хапеща животинка и да възпитам агресор - убиец на кучета ли ?

# 6
  • Мнения: 2 563
на детската площадка как ще реагирате?Днес  едно такова куче,без каишка, със стопанина си пресече площадката и се затича,лаейки по дъщеря ми, която си играеше на някаква игра,в която се тичаше. Всичко това стана толкова неочаквано, че незнаех как да реагирам.Тя толкова се уплаши, защото я беше захапало по крачето, че нямах време   да осъзная какво става. Другите хора наоколо скочира срещу стопанина на кучето, а аз само мислех за детето си. После околните ми казваха, да съм ритнела кучето и тем подобни. Замислих се - не искам да давам такъв пример на дъщеря си - как ще бия кучето. Успях да я й обясня само, че има добри и лоши кучета...а тя толквоа обича животнитее...цяла вечер показва на баща си как кучето я захапало Sad...

Не виждам с какво ще помогне да ритнеш куче, което вече е ухапало дъщеря ти. Разбирам да не я пуска - ритай яко, за да я освободиш. Но кучето не е виновно, заеми се със стопанина.

# 7
  • Мнения: 936
Говорите за кучета със стопани, аз ще ви разкажа за едно бездомно. Миналото лято бяхме при майка ми в Добрич, а там кучетата обикалят на глутници и мен направо ме е страх да се разхождам. Беше по обяд, с децата стояхме на пейка и хранех малкия с пюре. Тъкмо го свърших, и един голям пес се завъртя наоколо, с явното намерение да 'хапне' нещо. Първата ми реакция беше да стана заедно с бебето, но кучето взе да се доближава още. Хвърлих му капачката от буркана, сложих бебето в количката и се приготвихме да тръгваме. Кучето видя, че капачката не става за ядене. Доближи още повече, почти готово да надникне при бебо. Дъщеря ми, на 6г. , стоеше от другата страна на количката и  изпита панически страх от кучето. В последния момент му хвърлих буркана от пюрето, грабнах децата и се отдалечихме по най-бързия начин.
Кажете ми в такава ситуация как да реагирам? По принцип гледам да заобикалям кучетата, но не се знае.

# 8
  • Мнения: 4 496
За бездомните кучета-    Направо му се хвърлям на врата и стискам! smile3516Добри и лоши кучета ли? smile3515Ще ми хапе детето ли?! smile3511Долу пред блока някои от съседите "отглеждат" два помияра,единия веднъж залая големия ми син,безмалко да го захапе за крака.Много се уплаши момчето ми! WearyКойто ги харесва-да си ги взема вкъщи да си ги гледа. smile3513Аман от улични песове!Аман и от Бриджит Бардо и последователите и!Едно време като имаше повече виетнамци -друго беше... Joy
За куче със стопанин-хвърлям се да удуша стопанина.Всеки е длъжен да разхожда кучето си с каишка и с намордник. smile3516

# 9
  • Мнения: 1 425
Аз още деца нямам, но живот и здраве като имам - ако някое куче ухапе детето ми - дирекшън го застрелвам.

# 10
  • Мнения: 5 468
Кучето скача на детето ми, аз скачам на кучето. Ще го пречукам, каквото и да е.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Щях да побеснея!!! Имам куче, при това е голямо. НИКОГА не го разхождам на детска площадка. Той горкия вече е старец и трудно ходи, но въпреки всичко го извеждам на място където няма хора, защото се страхуват от такова куче. Той е кротък, но пък все пак е куче. Сега като бяхме на море в Бургас има много улични котки. Сигурно са повече от кучетата в София  Rolling Eyes и Александра много ги харесва. През цялото време тичаше да ги пипа. В резултат на което една я одра. Ние й обясняваме да не пипа котката, защото маха с опашка и е ядосана.. да ама тя вироглава и посегна. Обяснихме й, че не всички животни са добри, някои се страхуват от хората и нападат. Също не давам да пипа чужди кучета. Но стопанина на въпросното куче си е за бой, защото го разхожда отвързано и на детска площадка

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не зная как бих реагирала, защото още не ми се е случвало.
Но кучетата усещат, когато се страхувате от тях.
Синът ми знае, че чужди кучета не се пипат, но и че не бива да хуква да бяга, ако случайно кучето се доближи, защото ще стане по-лошо.
Малката все още е на етап обич, но знае например, че котките драскат и не се пипат. За кучетата още не съм обяснявала. Но не я плаша с кучета и не възпитавам страх към тези животни.

# 13
  • Мнения: 412
Е, хайде сега пък вие - грубо отношение към животното. Да, по-добре го погалете, докато то ръфа детето ви.
Честно казано в такива случаи любовта ми към животните отива на толкова заден план, че почти изчезва. Бих наритала кучето, както съм го и правила, а съм сигурна, че всички очевидци ще са на моя страна.
Ако кучето наистина си е играело, а човек винаги би могъл да прецени дали става дума за игра или агресия, ще успокоя детето и ще му обясня правилата за това как трябва да се държи човек в присъствие на куче - без резки движения, без тичане и най-вече - без подхвърляне на топки!

Peace Peace Peace
Само да добавя, че и аз обичам животните много, но и моята любов би отишла там някъде, при тази на baibibi. И да се моли стопанинът на подобно куче в подобна ситуация, нашият татко да не е там, че ще стане една.... #2gunfire

# 14
  • Мнения: X
От подобни случки, вече с чисто сърце мога да кажа - не обичам кучета, не искам да ги има, да въведат строг закон кучетата да се разхождат само на каишка и с намордник в определени места, а бездомните да се изтребят до крак, ако набират доброволци за целта - аз съм първа. Това ми е един от най-големите страхове, а и дъщеря ми много се страхува. Направо не знам как бих реагирала, но нямаше да оставя нещата така, да не говорим, че събувам обувката и млатя псето до откат. 

Общи условия

Активация на акаунт