"Искрено и лично" за течовете

  • 2 026
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 591
да, наистина, ние имаме застраховка и там има специална клауза, която включва случая ако ние наводним съседите си (например ако забравим пусната чешма), а би трябвало да има и ако нас ни наводнят (не дай си боже  Praynig)

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

  xenia  дали си проверчвала колко струват застраховките?На нас сумата ни излизаше около 1500 лв.Според теб колко български семейства могат да си позволят да отделят тези пари всяка година за нещо,което може и да не се случи?А застрахователните агенти са врели и кипели за да се пробваш да застраховаш нещо,което вече има проблем.Със затворени очи разбират има ли течове в този дом.И естесвено няма да застраховат апартамент,който веднага ги вкарва в разходи... ooooh!


 

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Родителите ми имаха застраховка в 3 поредни години и когато се наложи при инцидент застрахователите да им изплатят щетата, въртяха, измъкваха се, лъгаха и накрая казаха, че нищо няма да платят. Тази година не си подновиха застраховката, няма смисъл. На мен също веднъж не ми изплатиха застраховка, защото щетата била под 800лв. Те определиха размерът и, въпреки че не беше точно  така. Аз също не си поднових застраховката. Аман от измами и измамници. Съдебните дела са много бавни и скъпи. Може да се точат с години. Застрахователите имат солидни връзки и високо платени адвокати, не са много хората, които могат да им излязат насреща.
Нашите застрахователи не са като тези в чужбина.

# 18
  • Мнения: 4 380
дано не ми се налага...
все пак, със или без застраховка, моралът на съседите е от решаващо значение!

Няма морал когато има конфликт на интереси.

Цитат
xenia  дали си проверчвала колко струват застраховките?На нас сумата ни излизаше около 1500 лв.Според теб колко български семейства могат да си позволят да отделят тези пари всяка година за нещо,което може и да не се случи?А застрахователните агенти са врели и кипели за да се пробваш да застраховаш нещо,което вече има проблем.Със затворени очи разбират има ли течове в този дом.И естесвено няма да застраховат апартамент,който веднага ги вкарва в разходи... ooooh!

Коректността и адекватността на фирмата която сте си избрали вече е отделен въпрос. Така е по цял свят и българските застрахователи ако са си на място, би трябвало да извършват същите услуги.
Естествено няма да викнеш застраховател който да ти застрахова катакомба плесенясала от всякъде, но ще си ремонтираш и застраховаш.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Застраховка с пълно покритие с включени щети на и от трети лица, природни бедствия, домашно имущество в реален размер и т.н. за жилище от примерно 80 000 евро и имущество да кажем 20 000 евро струва няколкостотин евро годишно.
Има оферти от сорта на 30 лева, но като се зачетеш разбираш, че покритието е примерно до 10 000 лева.
Колко струва застраховка на къща за 500 000 долара и имущество за 100 000 долара в Щатите? Предполагам е задължителна за ипотекираните жилища?

Общи условия

Активация на акаунт