Какъв браузър използвате?

  • 5 751
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Какъв браузър използвате? Ако са повече от един кой от тях предпочитате? Знаете ли нещо за старите нови браузърни "войни"?

# 1
  • Мнения: 5 622
Първата опция  Grinning

# 2
  • Мнения: 524
Слим браузър. Най-много ми допада.

# 3
  • Мнения: 6 992
На работа Експлорър, вкъщи Файърфокс. Предпочитам си файърфокса...по-гладък ми е. Експлорърът ми е ръбат, дори новият. Rolling Eyes

# 4
# 5
  • Мнения: 2 196
Opera и IE,но предпочитам Opera-та.
Нищо не знам за старите нови браузърни ''войни''.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Опция 1. Нямам оплаквания.
На служебния имам инсталирана и Опера, но никога не съм я пробвала.

# 7
  • Мнения: 2 891
Аз Firefox, съпругът ми Maxton.

# 8
  • Мнения: 4 371
Аз Авант, а мъжът ми Мозила.

# 9
  • Мнения: 389
За лични нужди - Firefox. За работа - всички, няма как.

Колкото мога да кажа за браузърните войни, сто пъти повече мога да кажа за поддръжката на новите уеб стандарти, изобразяването на един и същи код по различен начин, ши*аните бъгове на CSS и другите браузърни проблеми, които вгорчават иначе спокойния живот на един уеб програмист.

Ето статистика за употребата на различни браузъри, по-представителна е от тия евентуално 500 човека, които ще ти гласуват в анкетата.
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Освен ако не те вълнуват предпочитанията точно на форумките.  Wink

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 10:59 от Рони Бо

# 10
  • Мнения: 4 111
Гласувах за "Опера" - не я сменям за нищо.

И аз не знам нищо за браузърните "войни".

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Mozilla Firefox  newsm10
На работа съм с IE, но не ми допада нещо.

# 12
  • London, baby
  • Мнения: 800
Mozilla  Peace

# 13
  • Мнения: 103
За лични нужди - Firefox. За работа - всички, няма как.

Колкото мога да кажа за браузърните войни, сто пъти повече мога да кажа за поддръжката на новите уеб стандарти, изобразяването на един и същи код по различен начин, ши*аните бъгове на CSS и другите браузърни проблеми, които вгорчават иначе спокойния живот на един уеб програмист.

Ето статистика за употребата на различни браузъри, по-представителна е от тия евентуално 500 човека, които ще ти гласуват в анкетата.
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Освен ако не те вълнуват предпочитанията точно на форумките.  Wink

Това имах предвид, наясно съм с това, което си написала и статистики мога да следя на всеки сайт, който правя или някой е направил от web counter-ите. Но все пак ме интересуваше конкретно тукашната аудитория какво ползва..

Дали тези, които предпочитат един или друг браузър, напр. MS IE vs. Firefox (защото FF е този, който гони MS IE) могат да обяснят въз основа на какво правят избора си? В смисъл, ако са редови юзъри, а не web програмисти, дизайнери и прочие?

# 14
  • София
  • Мнения: 5 828
На работа ИЕ, вкъщи Мозила. Нищо не знам за разни войни, и с двата ми е удобно да работя.

# 15
  • Мнения: 2 229
Firefox от месеци, супер е. Opera-та много я мразя.
IE 7 не можах да си инсталирам, пробвах и не се оправям с тъпата инсталация. #Cussing out
А преди все IE използвах, но сега свикнах с Модзилата.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 079
Firefox    Peace

# 17
  • Мнения: 302
Explorer-a си ползвам.Преди време ми бяха сложили Opera и Firefox,но съм си свикнала с Explorera и те не биха удобни и ги махнах!

# 18
  • Germany
  • Мнения: 2 007
Maxton  и  Firefox

# 19
  • Мнения: 1 120
На работа ИЕ , в къщи  Авант Браузър или Опера.

# 20
  • Мнения: X
Opera и на работа и вкъщи.

# 21
  • Мнения: 3 622
 Firefox  Peace

# 22
  • Мнения: 103
Я включете и версиите, освен ако не са последните (както е логично да бъде)..

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мозила форевър. Много по-добре от ИЕ. Какво за браузърните войни?

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Експлорър.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 176
В нас Mozilla Firefox, на работата ползвам Explorer.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Много уважавам Encoding-a на Мозилата, с който чета маймуницата през пощата. ИЕ има ли тази опция? Редовно ми връщат писма на кирилица с текст 'нищо не се чете!', докато аз мога да превръщам кирилица, която е пристигнала на маймуница, пак на кирилица.

# 27
  • София
  • Мнения: 56
Вкъщи- Internet Explorer, на работа- Mozilla.  Grinning

# 28
  • Мнения: 6 039
от години само Оpera
не я заменям и аз за нищо

# 29
# 30
# 31
  • Мнения: 1 616
Mozilla Firefox.

# 32
  • Мнения: 92
Сафари  Party

# 33
  • Мнения: 1 800
Има инсталиран Еxplorer и Firefox. Използвам втория, зарежда по-бързо при мен

# 34
  • Мнения: 17 546
Mozilla Firefox 2.0.0.6 на български. Имам и IE, но не го харесвам и много рядко го ползвам.

# 35
  • Мнения: 3 830
IE, но firefox е по-добрият. Последният път имах доста неприятности с огнената лисица, та я махнах.  Flutter

# 36
  • Мнения: 2 386
Знам за войните. Работя с кодовото название на Уиндоус 9. Mr. Green Не казвам повече.

# 37
# 38
# 39
  • Мнения: 1 992
От години Opera. IE съкс.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лисицата , естествено

# 41
  • Мнения: 4 473
Първа опция.

# 42
MsIE не върви под Linux, затова Firefox.

# 43
# 44
  • Мнения: 4 555
Колкото мога да кажа за браузърните войни, сто пъти повече мога да кажа за поддръжката на новите уеб стандарти, изобразяването на един и същи код по различен начин, ши*аните бъгове на CSS и другите браузърни проблеми, които вгорчават иначе спокойния живот на един уеб програмист.
И аз така.

Иначе ползвам Опера вече 8 години, за мен просто няма еквивалент.
Файърфокса са си яде ушите Mr. Green

# 45
# 46
# 47
  • Мнения: 575

Иначе ползвам Опера вече 8 години, за мен просто няма еквивалент.
Файърфокса са си яде ушите Mr. Green

Е това все едно аз съм го писала... няма браузър с повече опции и възможност за персонализация от операта!

# 48
  • Мнения: 1 353
Опция 4.

# 49
  • Мнения: 4 555

Иначе ползвам Опера вече 8 години, за мен просто няма еквивалент.
Файърфокса са си яде ушите Mr. Green

Е това все едно аз съм го писала... няма браузър с повече опции и възможност за персонализация от операта!
Да, точно  Peace Всичко можеш да си го нащракаш както ти е кеф, какива шорткъти има, че не виждам как и защо ще тръгна да ползвам нещо друго.
Например понеже си държа монитора много тъмен, като има снимка, която искам да видя, я драгвам на бял фон. Това го ползвам по сто пъти на ден и никой друг браузър не го може. Не мога да си представя за всяка картинка да си осветлявам и после потъмнявам обратно монитора.
Да не говорим за "g search string" или "i search string", което също ползвам по сто пъти на ден.
Или ляв и десен бутон на мишката за back / forward. Пък отварянето в нов таб, който да не ти заема текущия прозорец няма да го споменавам изобщо Simple Smile

# 50
  • Мнения: 103
Ужас, колкото повече пишете, толкова повече мои спамърски теми отиват на 1-ва страница, ужас Flutter Пак ще ме натвърдяват явно Rolling Eyes

Това с табовете не е новост вече, има го и в другите браузъри..

# 51
  • Мнения: 6 902
Firefox и съм много доволна. IE-то не ми харесва изобщо, въпреки че новата му версия е малко по-поносима.
А вчера си изтеглих Flock, оказа се, че е същото като Firefox но има някакви дребни екстри в повече. Смятам да си го ползвам вместо IE-то сега, защото ми трябват 2 браузъра.

# 52
  • Мнения: 5 228
От години ползвам само Авант Браузър. Много ми е удобен, свикнала съм с него и си го свалям на всички компютри, на които работя.

# 53
# 54
  • Мнения: 948
Използвам Mozilla Firefox.Доволна съм! Hug

# 55
  • Мнения: 4 555
Това с табовете не е новост вече, има го и в другите браузъри..
Хахаха, то в ИЕ го има, ти в "други браузъри"  Joy
Имах предвид не просто да има табове, а че като кликнеш линк, той ти се отваря в неактивен таб. Страницата, която гледаш си ти остава текуща, а новия линк просто се отваря в нов таб.
Не знам дали го обясних добре.

# 56
  • Мнения: 103
Разбрах те.
Аз така или иначе имам минимум 4 браузъра инсталирани, там където работя.. но се чудвам все пак, чe Firefox измества IE в тукашната класация. На мен всъщност ми е все тая, само това да правиш сайт, съвместим с всички посочени браузъри понякога си е за яд, ама.. Mr. Green такъв е живота Mr. Green

# 57
  • Мнения: 2 199
Разбрах те.
Аз така или иначе имам минимум 4 браузъра инсталирани, там където работя.. но се чудвам все пак, чe Firefox измества IE в тукашната класация. На мен всъщност ми е все тая, само това да правиш сайт, съвместим с всички посочени браузъри понякога си е за яд, ама.. Mr. Green такъв е живота Mr. Green

Нали HTML 4.0 e стандарта  Thinking

# 58
  • Мнения: 103
Отдавна вече не. Дори не е и 4.01 Mr. Green

Само за xHTML говорим..

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>


За CSS 2.0 и т.н.

Има си валидатори на xHTML код: дава ти "зелено", всичко е ок според W3C стандартите, обаче в някои дребни и досадни детайлчета IE показва сайта по един начин, Firefox и Opera - по-друг. Водят се, излишни според мен, защото всеки има право на избор все пак, спорове кой браузър бил по-добър.. ма мене ме интересува аджаба единствено това как да направя като дизайн и функционалност сайтовете независими от това с какъв клиент се браузват. Минимум JS, достатъчно PHP/PERL, задължително стриктен CSS, и пак не става Mr. Green

Да не говорим, че има вече и 1.1 xHTML, ама до там още не съм дорасъл Mr. Green

# 59
  • Мнения: 6 039

Иначе ползвам Опера вече 8 години, за мен просто няма еквивалент.
Файърфокса са си яде ушите Mr. Green

Е това все едно аз съм го писала... няма браузър с повече опции и възможност за персонализация от операта!
Да, точно  Peace Всичко можеш да си го нащракаш както ти е кеф, какива шорткъти има, че не виждам как и защо ще тръгна да ползвам нещо друго.
Например понеже си държа монитора много тъмен, като има снимка, която искам да видя, я драгвам на бял фон. Това го ползвам по сто пъти на ден и никой друг браузър не го може. Не мога да си представя за всяка картинка да си осветлявам и после потъмнявам обратно монитора.
Да не говорим за "g search string" или "i search string", което също ползвам по сто пъти на ден.
Или ляв и десен бутон на мишката за back / forward. Пък отварянето в нов таб, който да не ти заема текущия прозорец няма да го споменавам изобщо Simple Smile

да, да, да!!!
подкрепам 1 000 000 пъти

# 60
  • Мнения: 4 555
да, да, да!!!
подкрепам 1 000 000 пъти
Така е, Операта е само за маниаци  Peace

# 61
  • Мнения: 27 524
Първа опция, разбира се  Peace

# 62
  • Мнения: 4 111
да, да, да!!!
подкрепам 1 000 000 пъти
Така е, Операта е само за маниаци  Peace


 bowuu

# 63
  • София
  • Мнения: 4 423
Нямам представа, как да разбера?

# 64
# 65
  • Мнения: 103

Ами от Help -> About или ако е на БГ: Помощ -> Сведение или Относно, това за версията. А иначе най-най-отгоре и най-вдясно след Title-то на страницата си пише..

# 66
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря, на български е, пише че е Internet Explorer, това хубаво ли е?

# 67
# 68
  • Мнения: 103
Благодаря, на български е, пише че е Internet Explorer, това хубаво ли е?

Хубаво, лошо, се тая, важното е на теб да ти е комфортно.. пък за другото да му мислят дизайнерите Mr. Green

# 69
  • Мнения: 11 003
IE и Mozilla.

# 70
  • Мнения: 1 163
първа опция

# 71
# 72
  • Мнения: 61
Опера Heart Eyes Няма по-добър, минала съм през всички популярни, просто няма такова удобство като Опера. Единствено при нея го няма презареждането на страницата като дадеш Back (това ми е любимото) + нещата, които са написали по-горе.

# 73
# 74
  • Мнения: 5 370
Какъв браузър използвате? Ако са повече от един кой от тях предпочитате? Знаете ли нещо за старите нови браузърни "войни"?
Ползвам и двата. Експлорърът е по-бъгав, обаче пък в Операта имам въобще проблем при отварянето на конкретни страници или ми казва, че съм нямала нам какви си настройки.

# 75
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Opera!
 Peace

# 76
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Internet Explorer

# 77
  • Мнения: 1 233
Предимно Опера, но понякога и Firefox.

# 78
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
fox-a в къщи доскоро и на работа, но след въвеждането на АД немога да го пусна и трябва да понасям ИЕ-то ....

# 79
  • Мнения: 183
Netscape -по-често
Firefox-от време на време Flutter

# 80
# 81
  • Мнения: 1 205
Mozilla Firedox

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 19
Opera  Heart Eyes Само заради удобството да прелиствам страници,да отварям и затварям прозорци,без да ми се налага да разкарвам курсора по целия екран,не бих си я заменила с друг браузър!ААА, и готините скинове-също  Sunglasses

# 83
# 84
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Мозилата  Peace

# 85
  • Мнения: 2 035
Айдеее, от ей сега съм вече и на Опера  Joy

# 86
  • Мнения: 1 951
Internet Explorer

# 87
  • Мнения: 1 092
с мозила съм и горе долу съм доволна

# 88
Лисицата я предпочитам пред експлоръра.

# 89
  • Мнения: 595
ОТ скоро съм с Опера,но не мога да тегля.Излиза,като заявка,но не тръгва.... Cry

# 90
  • Мнения: 5 026
Опера-много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт