Почистване на силно замърсена тоалетна чиния

  • 81 778
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Нанесохме се в нов апартамент преди 2 дни и нещото ,което ме ужаси беше тоалетната чиния.Стара е явно и има голямо петно от засъхнала урина и котлен камък  ooooh! .Ако някой се е сблъскал с този проблем помагайте.Дайте съвет за препарат,който е достатъчно силен да почисти петната  #Crazy

Благодаря много предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 1 858
Пиши в форум "Нашият дом".

# 2
  • Мнения: 17 407
Не ти е за тук темата, ама- Cilit Bang(онзи в лилавото шише с пръскалото).

# 3
това го пробвах още първия ден ,обаче нямаше кой знае какъв ефект в случая  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 15 457
това го пробвах още първия ден ,обаче нямаше кой знае какъв ефект в случая  Rolling Eyes
Медикс за плочки.

# 5
  • Мнения: 113
kola za edna nost v 4inijata - za da raztvori kamyka, ili napravo ozet ili preparat srestu varovik....naprimer na perilis ili Favori

# 6
  • в баира
  • Мнения: 861
Като начало почвай с нещо силно - тризон, кислол или натриев хипохлорид. Доста мръсотии ще паднат от това. Всичко друго е козметично почистване.

# 7
  • Мнения: 485
Купи си нова тоал.чиния-струва само 6лв.Освен ако старата не е от някакъв специален материал...

# 8
  • София
  • Мнения: 204
сода каустик

# 9
  • Мнения: 161

Да, това би трябвало да свърши работа. Продава се по железариите.

Също така има един препарат (но не му помня името) - в едно оранжаво, прастмасово шише - някъде отколо 0.5л , препарата е гръцки. В някой специализиран магазин за препарати ако питаш - сигурно ще го имат, виждала съм го на доста места, но не навсякъде го има.
 Той сигурно също е на основата на сода каустик. Доста е силен, с ръкавици се работи.

# 10
Купи си нова тоал.чиния-струва само 6лв.Освен ако старата не е от някакъв специален материал...

е ако дойдеш да ми махнеш старата и да сложиш новата ще си купя  Flutter

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Купи си нова тоал.чиния-струва само 6лв.Освен ако старата не е от някакъв специален материал...

Къде по-точно се продават тоалетни чинии по 6 лв?  newsm78 Да дойда да си купя, че тук по магазините са 55 лв. най-обикновените.

По темата - доста успешно съм чистила с белина + кислол. Сипвам белината да постои малко, после изливам кислол и оставям да действа. Само че, внимателската, че пушилката, която се получава е направо отровна.
Препарата в оранжевото шише също е много добър.

# 12
  • Мнения: 3 360
И аз съм за сода каустик или кислол,но преди да  сложиш,изливай гореща/вряла/ вода и веднага след това кислола.Вземаш четка и търкаш -докато се белне! Peace


Купи си нова тоал.чиния-струва само 6лв.Освен ако старата не е от някакъв специален материал...
Май говориш за капак на тоалетна чиния,а?! Rolling EyesЗа тази цена newsm78-сигурно не си разбрала Wink

# 13
А някой да е пробвал с "ПОЛИРАПИД" ,аз за пръв път го чувам ,но много го хвалят  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 47 973
сода каустик, но внимавай много  Peace

# 15
  • Мнения: 544
Кислол-евтин и много ефикасен, но и много опасен

# 16
  • Мнения: 4 513
И аз мисля, че с Кислол и после Доместос ще е най-добре. И здрави ръчички, разбира се, че ще трябва и търкане. Успех!

# 17
  • Мнения: 259
Кислол-евтин и много ефикасен, но и много опасен
Peace

# 18
  • Мнения: 6 011
И аз мисля че с кислол ще се изчисти най- добре тоалетната чиния, иначе с каквото и да пробваш- едва ли ще се получи... В най- лошия вариант сменете тоалетната чиния....  Rolling Eyes

# 19
Откъде се купува този Кислол?

# 20
  • София
  • Мнения: 5 284
Малко по-бавно, но пък по-лесно: препарат за WC - течен (колкото по-гадно мирише, по-добре действа): вечер след последното позлване на WC: поливаш обилно от препарата и сутринта изтъркваш с четката за тоалетна, след което изливаш една кофа гореща вода. И така няколко дни подред Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 877
Препарат за фаянс (така пише на щишето)  - оранжево шише с черни букви

# 22
  • Мнения: 1 558
Според мен това ще ти помогне , гръцко е, има го на доста места, струва малко повече от 1 лев. Не мога да ти опиша колко захабена тоалетна чиния и вана накарах да светнат с това. Но се пипа само с ръкавици.

# 23
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Нашата чиния беше също в окаяно състояние и свекърва ми каза с 2 бутилки кислол, ама аз - не. Ползвах аккво ли не и накрая кислол-а ми свърши чудесна работа - вечер, преди да си легнете излей и двете бутикли в чинията и си легнете, а на сутринта измий с доместос, като дезинфектант, после с какъвто имаш ароматизиращ препарат. От тогава не съм ползвала кислол (не понасям миризмата му), но в началото ми свърши прекрасна работа

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Дааа, кислолецът е страшен. И аз така профилактично си чистя тоалетните.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 617
Най-добрия препарат е...моят мъж  Joy .Перфектно я части!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Най-добрия препарат е...моят мъж  Joy .Перфектно я части!

ААааа, ти си взела последния екземпляр от магазина! До изчерпване на количествата май?! Mr. Green hahaha

# 27
  • Мнения: 5 178
В една от квартирите попаднахме на такава находка.. Та с доместос, сипвам обилно гледам си работата и кога се сетя след 1-2 часа отивам търкам с четката за тоалетна (просто ме беше гнус дори и с ръкавици да пипна там).. Е не падна от раз, а за няколко дни.. Има и Тризон ( в бутилки като Кислола ) и с тях се получава

# 28
  • Мнения: 1 671
Още един глас за кислола.

Ако нагарът  в дъното, под водата, е много, попий водата с гъба, за да не се разрежда кислола. Вярно, операцията е гнусна, но когато изсипеш концентрирано, после няма да ти се налага да чакаш повече от половин час и да повтаряш.

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 631
И аз имам нагар...ама той е от варовик. Кислола и варовик ли чисти? Ако е така, да глагам два чифта ръкавици един върху друг и да почвам.

# 30
  • Мнения: 1 671
Не само чисти варовик, ми и фугите между плочките открътва при многократна употреба.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не само чисти варовик, ми и фугите между плочките открътва при многократна употреба.

 smile3532  Така си е. Разяжда си. Но не мисля, че варовик чисти. Поне моят варовик не.  hahaha

# 32
  • Мнения: 4
здравей мили4ка,и според мен е по добре да си купи6 нова тоалетна 4иния не са много скъпи,вместо да чисти6 мизериите на някои, с извинение.
сигурно  6тв даде6 по4ти съ6тите пари за почистващи средства,които в Бг. не са много ефикасни.
поздрави!

# 33
  • София
  • Мнения: 5 726
Нанесохме се в нов апартамент преди 2 дни и нещото ,което ме ужаси беше тоалетната чиния.Стара е явно и има голямо петно от засъхнала урина и котлен камък  ooooh! .Ако някой се е сблъскал с този проблем помагайте.Дайте съвет за препарат,който е достатъчно силен да почисти петната  #Crazy

Благодаря много предварително  Hug

Скоро май имаше подобна тема.Аз винаги препоръчвам Cif за баня,маха без проблем котлен камък.

# 34
  • до морето
  • Мнения: 208
И аз съм за кислола,но зная че освен мръсотия и котлен камък разяжда и ПВЦ тръби.Затова аз когато го ползвам го оставям да действа максимум 20 минути и после търкам с ръкавици и тел.
Успех !

# 35
  • Мнения: 25 589
И аз съм за кислола,но зная че освен мръсотия и котлен камък разяжда и ПВЦ тръби.Затова аз когато го ползвам го оставям да действа максимум 20 минути и после търкам с ръкавици и тел.
Успех !

А бутилките, в които го продават, не са ли от ПВЦ?  newsm78
Аз също съм "за" Кислол. Имаше още едно много ефикасно - Каналин, но не съм сигурна дали още го произвеждат. 1-2 бутилки се изливат вечерта, затваря се капакът да не мирише и чак на сутринта се пуска водата да се отмие добре. Ако се наложи, може да се търка след това, но обикновено всичко си пада само. Успех с чистенето!

# 36
  • Мнения: 4 970
МОмичета, помагайте Praynig.В момента съм се заела с 4истене на прясно ремонтираната ми баня и .....сещата се каква е  обстановката по пло4ките ooooh!.,Пробвах с разни  "стандартни" препаарати, но - не става.Надеждата ми е в този гръцки препарат, но не мога да го открия никъде Rolling Eyes.Кажете ми магазини , къдеот го има- за София става въпрос Praynig
Утре трябва да го купя и да се изстрелвам да 4истя Crazy

# 37
  • Мнения: 5 671
Кой гръцки препарат,на коя фирма?

# 38
  • Мнения: 4 970
Също така има един препарат (но не му помня името) - в едно оранжаво, прастмасово шише - някъде отколо 0.5л , препарата е гръцки.  Той сигурно също е на основата на сода каустик. Доста е силен, с ръкавици се работи.
За този препарат става дума. Казва се нещо от рода на Аqua power newsm78

# 39
  • Мнения: 104
Само да предупредя никога да не се смесват кислол и белина,както някой беше посъветвал.Резултата може да е престой в болницата.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 672
Една белина наливаш в тоалетната чиния вечерта примерно, след това никой да не ходи. И на сутринта има ефект !

# 41
  • Мнения: 5 362
Купи си нова тоал.чиния-струва само 6лв.Освен ако старата не е от някакъв специален материал...
Shocked
Имаш предвид капака на тоалетната чиния?!?

По темата-едно шише кислол,изливаш го вечерта и да стои цяла нощ.Сутринта измиваш Peace

Общи условия

Активация на акаунт