Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 412
Искам да ви задам горния въпрос, защото останах изумена от една случка днес. Работя в голяма фирма, естествено в голям колектив. Днес една наша колежка и нейното бебе ги изписаха от болницата и току-що друга колежка ми съобщи, че родилката била много обидена, че не сме я посетили и не сме присъствали на изписването, поне ние, по-близките й.
Изумена съм, когато нас ни изписваха от болницата с Макс, не само не е имало външни хора, а и не сме си го и помисляли. Не знам. любопитно ми е да чуя други мнения по въпроса.
Искам да уточня, че й близостта ни с въпросната мама не е колко голяма. Не съм искала да я обидим, но не съм се замисляла, че може би трябва да сме там, а и тя с нищо не показа, че иска да сме там.

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Според мен, на изписването присъстват роднини и то най-най- близките.

Твоята колежка не е права.

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък не разбирам защо трябва да те чака цялата рода (оказва се - не само родата) пред болницата? А цигански оркестър? А хоро?  Tired
Нали съм опака, бях забранила да ме посещават в болницата и да ме посрещат. И понеже съм страшна, ме послушаха.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 042
Според мен, на изписването присъстват роднини и то най-най- близките.
Твоята колежка не е права.

По принцип е така.  Peace

Когато ни изписваха нас с щерката обаче беше дошло и едно близко приятелско семейство, но ние ги бяхме помолили, за да може мъжът да ни снима с камера.

# 4
  • Мнения: 2 237
Подкрепям Василиса.И тъй като и аз съм от опаките,забраних да ме чакат роднини.напуснах си сама родилния.Колежката ти не е права.А на родилката простете - тя сега не зане на кой свят е.

# 5
  • Мнения: 212
И аз също мисля че на изписването не трябва да присъства никой. Жената трябва да си вземе такси и кротко да си се прибере в къщи. Кви са тия цигански работи - хора, родата, колеги.... жива селяния... Има си таксита - хваща си такси жената и си се прибира в къщи...

# 6
  • Мнения: 4 668
Защо такси ? Някаква ирония ли долавям  Rolling Eyes

По темата - не смятам , че някой освен най - близките трябва да присъства  Naughty Аз гледах как най - бързо да се приберем в къщи тримата .
Естествено - САМИ ! Без никакви гости !

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
Всеки чувства нещата различно - някои имат нужда от много хора, от дандания и т.н. за да е денят им по-тържествен Crazy
Други искат по-малко хора и спокойна обстановка.

Имам приятелка, която като изписаха детето и се събраха у тях 20 човека(а те живеят в гарсониера), стояли са до 2 часа през нощта и накрая свекъра като се напил щял да падне в леглото на бебето. като ми го разказа после - директно и казах, че е луда щом е позволила такова нещо. Тя се съгласи с мен.

# 8
  • Мнения: 1 250
И аз също мисля че на изписването не трябва да присъства никой. Жената трябва да си вземе такси и кротко да си се прибере в къщи. Кви са тия цигански работи - хора, родата, колеги.... жива селяния... Има си таксита - хваща си такси жената и си се прибира в къщи...
Ами да! В едната ръка детето, в другата чантата с парцалите от болницата, на едното рамо дамската чанта, на другото...все ще намери нещо. И защо на такси, бе, Боре, може и пеш да си иде!

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Защо такси ? Някаква ирония ли долавям  Rolling Eyes
Аз и такси даже не взех.  Rolling Eyes
Пеша си се прибрах.  Laughing

# 10
  • Мнения: 212
Защо такси ? Някаква ирония ли долавям  Rolling Eyes
Аз и такси даже не взех.  Rolling Eyes
Пеша си се прибрахLaughing
Ами това имах и аз предвид де. Ама хайде може и с такси. Не е задължително пеша в днешно време. Иначе това е ужасна селяния - да те чака цялата рода пред болницата...

# 11
  • София
  • Мнения: 5 828
Какво значи трябва или не трябва, кой както иска да го изписват.
Някой може да не иска да да го виждат в такъв вид други хора /като мен/, друг пък да иска цялата рода до девето коляно + духова музика да му свири, лошо няма.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 15:36 от Amidala

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Без такси, щото живея отсреща, хе-хе.  Party

# 13
  • Мнения: 27 524
Ммм, тук в болниците никой никога не идва. Прибира си ви таткото и това е. Не е популярно друсането на маанета и огласяването на квартала по повод нещо съвсем обикновено. Това малко като шега, де, но и имаща своята доза истина. Мен би ме изнервило подобно нещо, първите дни след раждането нямам нужда от народ и тупурдия  Crazy
Относно притесненията ти за познатата - не виждам основания за такива  Peace

# 14
  • Мнения: 412
Какво значи трябва или не трябва, кой както иска да го изписват.
Някой може да не иска да да го виждат в такъв вид други хора /като мен/, друг пък да иска цялата рода до девето коляно + духова музика да му свири, лошо няма.
Да, де но в случая става въпрос и за болница, при все другото, не е зала за приеми, все пак, нали? аз така мисля и именно поради тази причина исках да чуя и др. мнение по въпроса

# 15
  • София
  • Мнения: 5 828
Е, че то не е забранено.
Аз като раждах в бившата "Тина Киркова"/"Света София" -  там циганките ги изписваха с музика, танци, маса народ, пък от болницата не им забраняваха.
Всъщност беше отдавна, сега може да не дават.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е звъннете и едно телефонче, да я поздравите, да изкажете радостта си. Какво толкова? После ще отидете на гости, ще и занесете подаръци и ще забрави.  Grinning

# 17
  • Мнения: 412
Да, ама ние постоянно й звъним, носихме й нужните за нея и бебока неща, докато бяха там. и днес,това чудо.....

# 18
  • Мнения: X
Ммм, тук в болниците никой никога не идва. Прибира си ви таткото и това е. Не е популярно друсането на маанета и огласяването на квартала по повод нещо съвсем обикновено. Това малко като шега, де, но и имаща своята доза истина. Мен би ме изнервило подобно нещо, първите дни след раждането нямам нужда от народ и тупурдия  Crazy
Относно притесненията ти за познатата - не виждам основания за такива  Peace
newsm10
Нещо подобно бях тръгнала да пиша, ама Блондиня ме е преварила.
Едно от малкото неща за които благодаря на съдбата че отреди да раждам в чужбина е именно това - начина на изписване на родилката и бебето от родилния дом, възприет в БГ.
Думата изписване ми навява асоциации като : тълпите роднини от които все някой обиден, тортите, питите, торбички с подаръци за персонала, снимки, цигански оркестър, метални левчета, комплект за изписване с дантелки...и прочие подобни нещица присъстващи в доста изписвания....Не, благодаря.

Конкретно по темата - не е права колежката, ако е държала да присъства някой от вас е било редно да ви предупреди

# 19
  • Мнения: 6 992
A, не. Хващам си таксито, прибирам се и се надявам таткото, майка ми и баща ми да ме чакат с хубаво ядене и торта. В краен случай може таткото да дойде да ме вземе. Ама много мразя всенародни събирания Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 7 110
Циганите-свирачи не са ли и били предостатъчно на жената, че е имала нужда от още сеирджии? Всъщност поканени ли бяхте? Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 453
Само най- близките ме посрещнаха (мама, съпруг и свекитата ).
Изрично казах на приятелките, че не обичам митинги!
Даже една от дружките се беше засилила да организира и останалите, добре че я спряха!

# 22
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз пък не виждам какво толкоз се стягате... На моето изписване не е имало маанета, не е имало торбички с подаръци и пр... Обаче какво ако дойдат приятелките ми (те не дойдоха точно поради тия предразсъсъци). Голяма работа. Освен простащината с оркестрите и торбичките не разбирам защо да не дойдат повече хора от "установеното". Мен пък точно това установено ме дразни. Нито съм се стягала, нито съм искала никой да няма вкъщи нито нищо. Съвсем нормално си се прибрах. Ако у нас бяха дошли за половин час приятели пак щеше да ми е кеф. За мен раждането не е предизвикало кой знае какви сътресения, че да съм искала чак толкоз тишина и спокойствие Wink Аз например толкоз бях щастлива, че исках да покажа бебето на целия свят и изобщо не съм избягвала да идват хора у нас до не знам си кой ден

# 23
  • Мнения: 3 622
Мисля, че на едно изписване трябва да присъстват само хора от семейството

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
на мойте изписвания , половината рода , дойде в болницата, другата ме чакаше вкъщи Sick
а на мен ми  се щеше да се изкъпя и да си почина, да покажа на таткото хубавите бебоци...просто исках да сме сами , само ние...без роднини...
всъщност на който както му харесва...но наистина е трябвало да каже , че държи да отидете...и аз не бих отишла , без да са ме поканили...

# 25
  • Мнения: 3 423
Не, не трябва!
Достатъчно е да има един човек
да ти носи багажа и толкова.

# 26
  • Мнения: 7 837
Без такси, щото живея отсреща, хе-хе.  Party


И аз така  Mr. Green
Мъжът ми беше там, нали някой трябваше да носи новата придобивка.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В момента на изписването ми(особено с първото) не исках да има много хора. Дойдоха само мъжът ми и двете баби(при второто дойде и баткото). Само исках час по-скоро да се прибера и да се отпусна у дома. Изгоних посрещачите почти веднага.
А ако бяха дошли и други хора, щях да ги разкарам, честно, чувствах се уморена и не ми беше до никой.

# 28
  • Мнения: 524
И аз също мисля че на изписването не трябва да присъства никой. Жената трябва да си вземе такси и кротко да си се прибере в къщи. Кви са тия цигански работи - хора, родата, колеги.... жива селяния... Има си таксита - хваща си такси жената и си се прибира в къщи...
Ми, що такси, може с градския транспорт, пък, ако е от някое село - влака, ми, к`во сега, няма да се циганим, я.

Общи условия

Активация на акаунт