Бременност и куче вкъщи

  • 12 315
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 575
Аз също съм бременна, но никога не сме обсъждали въпроса да махаме кучето. И не виждам защо. Спазваме хигиена, след разходка лапите се мият. Кучето си е с ваксинации. Единственото, което се промени след като забременях, е че спряхме да го пускаме да влиза в спалнята.
Аз не мисля, че ще имам някакъв проблем с кучето от хигиенна гледна точка. Повече ме притеснява, че ще проявява ревност към бебето. Но те в началото няма да имат контакт, така че ще свиква някак си. Grinning

# 16
  • Мнения: X
Да споделя моя опит, че ми бяха израснали на главата глупостите и съветите да махна кучето.
Кучето спеше при нас на леглото, откакто разместихме последния месец вкъщи и подредихме за бебето, му забранихме да влиза в спалнята. Само там го ограничихме, а вратата между двете стаи е хармоника и стои отворена.

Доведохме бебето и кучето го беше страх да го подуши дори. Тъжно е и ревнува, но се крие, когато се опитам да му поднеса бебето да го подуши. Опитва се от време на време да влиза в стаята, но не му позволяваме. Само на третата вечер ни беше издебнало и се беше мушнало под спалнята. Повече инциденти не е имало. Сега, когато разнасям бебето за оригване, влизам и в другата стая или го държа на дивана в стаята, в която е кучето. То винаги лежи на земята и не мърда.

За хигиената - мие се всяка сутрин, метат се косми  по няколко пъти. Кучето го реша в кухнята или навън, галя го, когато имам време и се мия. Забърсвам с мокра кърпичка креватчето на бебето, шалтето на спалнята, на която го слагам да кърмя, забърсвам дивана, на който се качва нощно време кучето /въпреки, че му постилам чаршаф/.
Косми не се виждат. Това е. За самото куче си знаеш.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е проблем. Никакъв.  Hug

# 18
Според мен няма проблем, щом е обезпаразитено и ваксинирано кучето.   Ние имаме немска овчарка- на мама момчето Grinning  Карах си бременноста с него,  а сега живеем всички заедно- в апартамент. Той е много привързан към бебка- спи и пред вратата и при най- лек шум от нея , сигнализира. Да не говорим когато  заплаче Simple Smile Душици Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 804
Бременна съм и ноември живот и здраве ще си имаме бебче. Кучето ми (ротвайлер) се води на профилактични прегледи. Сега имаше ранички - направиха му микробиологично изследване и всичко е наред, не е заразно, мажем го. Наслушах се на щуротии, бях заплашена, че бебето ще прилича на куче в лицето  #Crazy Ако детето има алергия тя ще се отключи веднага и ще махнете животинката, но каква майка ще бъдеш ако от сега се отнасяш безотговорно за създанията, за които си поела грижа. Ако плаче бебето и те довежда до нервни кризи и него ли ще разкараш! newsm78 Вярвам, че ще вземеш правилното за теб решение. Леко раждане, прекрасно и здраво бебче ти пожелавам!  bouquet

# 20
  • Мнения: 195
Няма пробел ако е обезпаразитено!
И аз имам куче, с което не бих се рзделила! Първите месеци го държа само в едната стая за да няма досег до бебето заради хвърчащите косми, но минем ли 6 месеца мисля, че двамата ще се харесат и ще станат приятели  Laughing
Лошото е само, че кучето страда от липса на достатъчно внимание от моя страна, но няма начин за момента...

# 21
  • Мнения: 2 005
Когато забременях имах куче, но колкото и да го обичам го дадох на отглеждане в мои близки newsm78

# 22
  • Мнения: 1 269
през цялата ми бременност живях не с едно,а с две кучета и единствения проблем беше чистенето (особено,ако са дьлгокосмести)не се притеснявай,няма да си пьрвата Peace

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
през цялата ми бременност живях не с едно,а с две кучета и единствения проблем беше чистенето (особено,ако са дьлгокосмести)не се притеснявай,няма да си пьрвата Peace

И аз така   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 216
Аз искарах цялата си първа бременноста с куче в къщи, не съм имала грижи даже всичко е било по-положително.

# 25
  • Мнения: 660
etaniel, според мен тук няма да получиш реален отговор. Майките с кучета ще ти кажат, че няма проблем и че е супер за детето и обратното. Така че ти сама трябва да вземеш решение.
И ние имаме куче, голямо е колкото твоето, само че е още по-космато.  Mr. Green Никога не е стоял въпросът - бебето или кучето. Това, което ние направихме, когато разбрах, че съм бременна беше да почнем да я учим да не ми скача като ми се радва и също така - да не влиза в нашата спалня, където живот и здраве ще сложим бебешкото легло. Освен това смятам, че след като кучето е обезпаразитено, ваксинирано, мият му се лапите след разходка и е част от семейството - няма никакъв проблем. А и вашето е лабрадор - една от най-подходящите породи за хора с малки деца. А и не мисля, че е добре децата да растат в стерилна среда.  Peace

Ако решиш да го оставите при вас - не би било проблем според мен!  Така, че спокойна бременност и изобщо не го мисли. Hug

# 26
  • Мнения: 34
Аз имам куче и не искам да се разделям с него, мисля да го задаржа. Опитвам се да го възпитавам по-добре, за да ме слуша когато се роди бебето и да не ми създава проблеми. Незнам как ще се справя с двамата, защото таткото е нон-стоп на работа и не ми помага много за кучето, но ще направя всичко възможно, защото ми е много мил, а и смятам че е добре децата да израстнат с домашен любимец

# 27
  • Мнения: 864
Аз мога само да ти кажа,че имам и куче и коте и джербил  Laughing а проблеми никакви!

# 28
  • Мнения: X
Аз имам куче и не искам да се разделям с него, мисля да го задаржа. Опитвам се да го възпитавам по-добре, за да ме слуша когато се роди бебето и да не ми създава проблеми. Незнам как ще се справя с двамата, защото таткото е нон-стоп на работа и не ми помага много за кучето, но ще направя всичко възможно, защото ми е много мил, а и смятам че е добре децата да израстнат с домашен любимец

Когато се роди бебето ще имаш нужда от помощ за разходките на кучето, няма начин. Трудно е сутрин, когато трябва да се храните, а кучето дава зор, да правиш и двете неща. Опитай, ако е възможно да включиш таткото. Аз, откакто влезнах в 7 месец, та досега не съм си грижила за сутрешната разходка. Но пък вечерно време е кеф - цялото домочадие сме в парка.  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 081
опасност има от токсоплазмоза, изследвай се, имунизирай си кучето, поддържай идеална хигиена и не мисля, че ще има проблем. Аз лично не бих държала животно в къщи докато съм бременна или с малко дете, но много хора го правят и пак нямат проблеми

Общи условия

Активация на акаунт