Повръщане

  • 1 225
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравейте сигурно някъде има такава тема но аз не можах да я намеря. Аз съм в 8 -ма седмица и от 11 дена не съм спряла да повръщам(средно по 3-4 пъти на ден), гадене имам постоянно, всеки ден пия Деган който ми помага за няколко часа. Лекарят ми казва че нямало нищо тревожно само да съм пиела течности. Да но аз не издържам вече психически, не ходя на работа само лежа вкъщи и това е. Чуствам се ужасно. Знам че до 12-та седмица може да ми е така, но моля ви кажете ми трябва ли да се замислям за болница и системи. Опитвам се да ям всичко макар че най-често го поврщам.. плодове, мляко, яйца. Пробвах и само на картофи и сирене но нямаше никакъв ефект и реших да не се лишавам от витамините. Не вредя ли на бебо като се чувствам зле?Моля ако някой има в подобно състояние да пише тук как се справя със положението защото на мен вече идеите ми свършиха  Sad

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 18:21 от Aquariel

# 1
  • Мнения: 4 111
И аз бях така. Гинекологът ми каза, че няма да навреди на бебето, но да ям сухари с малко кола. Тях не ги повръщах.

# 2
  • Мнения: 575
И аз съм така, по няколко пъти на ден.SickИ аз понякога си казвам, че не издържам вече Simple Smile Спокойно, на бебчо нищо му няма там вътре, не се притеснявай за него. Много майки са минали през това. Гадно е..и на мен ми писна вече, но ще търпя, какво да правя Wink

# 3
  • Мнения: 200
Абе и сухари пробвах ама за няколко дена заедно с картофите и сиренето, ама кола и кафе не смея да пия. Лошото при мене е че последните дни каквото повърна и повече не мога да го ям. Било то кисело мляко, супа, картофи абе вече ми писнаха всички храни. Незнам какво да ям вече. Не мога да повярвам че ще има ден в който ще си хапвам пак нормално.

# 4
  • Мнения: 200
Това ми е първа бременност и винаги съм си мислела че тия неща с повръщането се случват 2-3 пъти само в началото, но уви човек докато не му се случи не знае за какво става дума. Ането и аз така все стискам юмруци и си казвам заради ангелчето ми ще изтрая пък! Ама има дни като днес в които ми пада духа. Онзи ден с таткото му видяхме сърчицето честно да ви кажа по-хубаво нещо от това не бях виждала в целия си живот сякаш наистина осъзнах че в мен има живот! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 111
И аз намразих няколко храни след повръщането.
За сухарите - лекарят ми каза само сухари, не смесване с друго и кола само колкото да не ти преседнат сухарите, съвсем малко. Забравих да кажа, че каза да е дегазирана. Лекарят, който ми го каза е много търсен и уважаван гинеколог в Гърция.

# 6
  • Мнения: 200
Мерси за съвета Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 111

Моля! Пожелавам ти скоро да спре повръщането и да си похапваш.  Hug

# 8
  • Мнения: 1 371
Пожелавам ти скоро да ти мине. Аз бях така почти 9 месеца (ама поне по 5 пъти на ден)  ooooh!. Важното е да приемаш течности. Пробвай с обикновени бисквити, солетки. Или бял хляб с масло, сирене.

# 9
  • Мнения: 200
9 месеца!  Shocked #Crazy Cry  bouquet
Ти си герой! Как си се справила? После ще ми сравняват казармата на мъжете с бременноста, моя човек като го заболи гърло и му е крив целия свят а представям си да  повръща по 5 пъти на ден 9 месеца!

# 10
  • Мнения: 1 371
Ах, не питай...
Та за това ти казвам за течностите - аз стигнах до Майчин дом, на системи бях два дни, защото се обезводних. В началото повръщах около 10 пъти  Sick .
Пий много вода - изворна. И пробвай мляко + овесени ядки.
Успех. И леко бременеене.
 Hug

# 11
  • Мнения: 200
Благодаря за съветите Simple Smile Успех на всички Simple Smile

# 12
  • Мнения: 177
Айде и аз да си кажа Laughing
Първо-трябва сама да си откриеш от какво ти олеква и от какво не ти се гади.За всеки това си е индивидуално. Колата наистина помага.
И второ- надявам се знаеш как точно се пие дегана, за да има ефект и да е безвреден, а не го взимаш хаотично?!
Моя случай е възможно най-неприятния. От 2-ри месец та до ден днешен си повръщам.Вече не толкова често,а и не се впечатлявам. В средата на 3-ти, обаче, беше кошмар. Рекорда ми е 35 #Crazyпъти за 1 ден. Свалих 9 кг., лежах 10 дни на системи , направиха ми дупенцето на лейка. Слава богу, закрепих се и от тогава съм значително по-добре.
Това не ти го казах, за да те плаша, а за да те амбицирам да направиш всичко по силите си да не стигнеш до там. Пий правилно дегана, колкото и да ти е гадно-максимално течности и хапвай по нещо сухо, когато ти се пригади
Дано скоро ти отшуми!

# 13
  • Мнения: 3 268
Може и по-зле да се почувстваша.При мен най-лошо ми беше 3 и 4 месец и после нещата се оправиха.Напълно те разбирам колко ти е тежко,защото аз и с двете си бременности бях така.Не се става лесно мама,но пък резултата си заслужава мъките.

# 14
  • Мнения: 179
няма страшно наи-много до 6-я месец и повръщането спира

Общи условия

Активация на акаунт