Проблеми с кърменето

  • 465
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте!Родих съвсем скоро на 19.08 и засега имам проблеми с кърменето.Още в болницата им даваха добавка с Nan1 ,мляко при мен тръгна,но е много малко.Пробвах на гърда,сега се цедя -събирам по около 40-50 ml и толкова плюс добавка.Притеснено ми е защото незнам въобще кое е правилно и какво да правя.Още в родилният дом ме стреснаха с това кърмене ,защото всеки даваше различни съвети и съвсем ме объркаха.А като започна да се цедя имам чувството ,че чак корените на косата ме болят и ми изтръпват краката.На път съм да се откажа.А и тези жеги съвсем ми изпиха жизнената енергия.Моля,дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 789
Честито бебче!
Ако искаш да кърмиш, забрави за добавката. Бебето е много малко и бързо ще се научи на лесното, т.е. шишето. А защо се цедиш? За да видиш какво е количеството или не иска да суче? Имай предвид, че това колко си изцедила изобщо не е показател какво е количеството на кърмата. Бебето е по-добрата помпа  Grinning Аз пробвах да изцедя преди 2-3 седмици, ей така, от любопитство и изцедих само 60 гр. и то за доста време (около 10 мин. се мъчих), а гърдата ми все едно почти не беше пипвана. Ива се справи за доста по-кратко време след това  Grinning

Правилното сега е да си почиваш, да не се стресираш, че нямаш кърма или тем подобни и да си слагаш бебето да суче толкова често, колкото пожелае. Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 1 328
Честито бебче!
Ако искаш да кърмиш, забрави за добавката. Бебето е много малко и бързо ще се научи на лесното, т.е. шишето. А защо се цедиш? За да видиш какво е количеството или не иска да суче? Имай предвид, че това колко си изцедила изобщо не е показател какво е количеството на кърмата. Бебето е по-добрата помпа  Grinning Аз пробвах да изцедя преди 2-3 седмици, ей така, от любопитство и изцедих само 60 гр. и то за доста време (около 10 мин. се мъчих), а гърдата ми все едно почти не беше пипвана. Ива се справи за доста по-кратко време след това  Grinning

Правилното сега е да си почиваш, да не се стресираш, че нямаш кърма или тем подобни и да си слагаш бебето да суче толкова често, колкото пожелае. Успех  Peace

PeacePeacePeacePeace

# 3
  • Мнения: 2 829
Аз пък още по-зле бях с цеденето-за 20 минути изкарвах по 5-10 грама (с помпа Авент), не се покриваше даже дъното на шишето!
А пък Алекс наддаде кило и половина, само на кърма!
Зарежи правила, часовници, добавки, хорски приказки и т.н.
Бярвай, че винаги ще имаш кърма колкото трябва.
Давай на бебето да суче винаги, когато е неспокойно.
Следи колко пишка-ако имате 4-6 добре напишкани памперси на денонощие и 3-4 наакани (за наакано се брои всяко петно по-голямо от монета от 1 лев), ако бебето изглежда доволно след кърмене, ако гърдите ти са по-меки след кърмене, ако бебето е жизнено и доволно и не е отпуснато-значи имаш достатъчно кърма и всичко е наред.
Довери се на инстинктите си, отпусни се и се възползвай от многото време, което ще прекараш в кърмене-превърни тези минути и часове в приятна почивка-кърми легнала или много удобно седнала Simple Smile
И пак питай тук когато за нещо се чудиш Hug

# 4
  • Мнения: 1 043
много е странно но повечето майки - особенно тези с второ и повече деца сами стигат до извода че трябва да кърмим на поискване и да гледаме детето си как се развива - аз бях с каката такава шаш паника и цедях и глътки броях - ама то как не наддавало точно едиколко си грама детето и как не ядяла по едиколко си милилитра точно на ядене / под час строго и стриктно за да почива стомаха -  #Cussing out пълни глупости /
сега си кърмя детенцето когато и колкото си поиска - тя сама си изгради цикал и дори ми е едно примерно кърмаче което яде на около 3-4 часа и спи нощен сън откакто се е родила / поне 5 часа нощем /
и това съм го установила със времето не защото съм следяля стриктно кога какво прави

просто се наслаждавай на всеки момент - ей мнооого бързо минава и като се обърнеш после си казваш за това сгреших за онова сгреших но важното е че си бил всеотдаен - а по важното е когато се повтори и да си мъдар - взимай поука от майките като нас - имаме само добри чувства и даваме само съвети защото сме минали и по двата пътя  Peace

ако не е готов човек да се отдаде толкова на детето си обаче е друг въпрос - кърменето на поискване и особенно спането с бебето в едно легло довежда до привикване / и от двете страни / .... оф посред нощ станало  ooooh! стига ти толкова лекция  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 728
Честито бебче!
Тук всички ще те посъветват да забравиш добавката и цеденето. И аз съм сред тях. Все още имате шанс да минете изцяло на кърма, но трябва да си упорита. Количеството на кърмата е на принципа на търсенето и предлагането. Колкото повече бебето суче, толкова повече кърма има. Ако тя е недостатъчна и бебето суче на празно, следващия път ще има повече и повече и така на татък докато нещата се нормализират. Така, ме слагай бебето на гърдата винаги когато мислиш, че е гладно и ще успееш.

# 6
Благодаря на всички за съветите!Имам още едно питане.Вие как процедирате точно-кърмите примерно от лява гърда и нея изцеждате ,после на следващото хранене дясна и пак изцеждате т.е. със смяна на гърдите?
Може би е объркващо малко,но още в болницата дават противоречива информация за процеса на кърмене .Там бяха твърдо за този принцип-да се кърми последователно от 2-те гърди + изцеждане на гърдата от която се кърми.

# 7
  • Мнения: 2 829
Лично аз кърмех от двете гърди на всяко хранене първите 2 месеца. След това станах по-уверена и започнах да кърмя както дойде-в повечето случаи само от едната гърда, понякога ако изглежда че бебето иска да суче още-давам и втората. Ако гърдите ми са препълнени и напрегнати-слагам бебето да суче.
Никога не съм се цедила след кърмене-опитах от интерес 1-2 пъти, обаче като не можах нищо да изкарам и се отказах бързо-бързо.
Проблемик не съм имала никакви-малкия си наддава добре, спокоен и щастлив, гърдите ми са добре. Още продължавам да го кърмя. За мен изцеждането е абсолютно ненужна хамалогия.

Общи условия

Активация на акаунт