Сам или самотен?

  • 4 468
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не мога да се сърдя и да мълча. Предпочитам да говоря и да изясня нещата.
Но идва момент, в който всичко е казано Tired

# 31
  • Мнения: 2 161
Кой вариант е по-приемлив за вас - да живеете сами и с чувството за изолация... или с другар в живота, но без споделени емоции и с усещането за самота?

Рени,по-приемлив за мен е вариантът да не си сам,дори и с усещане за самота.Защото чувството за неразбиране ,за празнота, е винаги временно,като отлив.Случва се,но за определен период.Мои приятели не си говориха в период от близо една година.Ненормално звучи,знам.Аз лично не бих съумяла да продължа след година мълчание.Но временни положения не ми е проблем да приема.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Мисля,че предпочитам първото.
А говоря малко от позицията на второто Tired

уви, същото се отнася и за мен  Confused

# 33
  • Мнения: 2 336
Преди да се вземе решението - да бъда ли сам е ясно, че много неща трябва да се вземат предвид. На първо място никой няма да стане баща на неговите деца. Но трябва да се вземе под внимание и обстановката, в която живеят тези деца. Също така до какво степен съпругът е съпруг или повече е гост в собствената си къща. Знам, че всичко е много комплексно.
Гадното е също, че жената прави винаги повечето компромиси и  жертва собствените си приоритети заради семейството. Въпросът е до кога може да издържи и какво най - вече.
За мен лично изневярата под каквато и да е форма е край на връзката. Без обяснение, без сръдни. Но за повечето жени и това не е причина да развалят семейство.
Рени, аз лично се надявам проблемите ви да са от тези, които можеш да преглътнеш.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен лично изневярата под каквато и да е форма е край на връзката.
Тъкмо това се питах вчера, като прочетох твое мнение, че изневяра е и мисълта за друг.
С всичко, което пишеш съм съгласна, само не мога да разбера как ще го напусеш заради това, че е пожелал друга newsm78

# 35
  • Мнения: 2 336
За мен лично изневярата под каквато и да е форма е край на връзката.
Тъкмо това се питах вчера, като прочетох твое мнение, че изневяра е и мисълта за друг.
С всичко, което пишеш съм съгласна, само не мога да разбера как ще го напусеш заради това, че е пожелал друга newsm78
Не знам. Нямам идея дали ще съм толкова принципна ако ми дойде на главата. Такава ми е позицията. Нямам против да си гледа хубави жени и да се възхищава на телата им. Но всичко до тук. Той го знае. Абе едно желание моментно може би не би довело да развод, ама само да пипне друга и сме до там.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мен всъщност точно това ме човърка отвътре... Дали е по-добре да живееш с компромиси или да си сам- не вечер или пет, а години.... Да си прибираш сам и да няма с кого да обелиш дума (ако няма и деца примерно), да си лягаш сам, да се будиш сам... И аз съм принципна, но...  Tired

# 37
  • Мнения: 2 336
Аз лично бих се борила за семейството си при всички обстоятелства (без други жени де). Ако знам, че ме обича ще направя всичко възможно нещата да вървят. Не смятам, че така се унижавам. Знам, че годините заедно, битовизмът и ежедневието убиват тръпката в една връзка.
Та мъжете лесно се предават, лесно се отчайват и много лесно се разочароват. Като говоря за мъжете имам предвид главно моя, въпреки че като гледам всички са такива говеда. Ние се бяхме разделили за две седмици (никога не бяхме се разделяли, дори и за ден). През това време всеки реално осъзнава какво всъщност иска.
Като говорихме после му казах - решавай дали искаш да загубиш Човека до себе си.
Аз лично за мен знам, че няма да намеря човек, който да ме обича повече от него. Въпреки, че не ми отдава нужното внимание. Но бих го оставила да си отиде, ако сметне че ще намери такъв, когото да го обича повече от мен.
ПРОСТО СИ ИЗЯСНЕТЕ ДАЛИ СЕ ОБИЧАТЕ ОЩЕ. ТОВА Е МОЯ СЪВЕТ.

# 38
  • Мнения: 123
Сам или съмотен.Много труден избор...Сам  не се живее и колко ли ще изкарам така..Можеби предпочитам точно това,защото....а бе давай нататъка немога.. Blush

# 39
  • Мнения: 794
Когато ми се случва да съм бясна и ужасно сърдита, на няколко пъти звъня на приятелки с молба за убежище за няколко дни, но никога не се е получавало - оставала съм... Млъквам, отивам в съседна стая, и спирам всякаква комуникация, докато не:
- получа извинение;
- ми отмине огорчението/ ядът/ обидата и т.н;
- сама не се успокоя...

Мисля, че похода ти е правилен. По добре така, отколкото да си кажете неща, когато сте афектирани и след това да съжалявате..

Аз лично съм доста злобничка в такива моменти  Confused и ми е трудно да си меря приказките, затова  smile3505

# 40
  • Мнения: 474
Аз не бих могла да живея сама /с детето/ и бих преглътвала разочарованията си. И не бих спряла да говоря, пък той все някога ще ме чуе. За всичките си 35-6 години съм се сблъскала с много семейства и много житейски ситуации и за себе си съм се убедила, че жените, избрали да останат сами, водят пъти по-труден живот от тези, които живеят с компромис.  Аз също съм преглътнала голямо разочарование от страна на мъжа ми, но... грижата му към мен, станала с годините дори несъзнателна, обичта му, която откривам дори в дребните ежедневни навици на съвместния жинот ме държат здраво привързана. Дори да разбера за изневяра, мисля, че пак ще се амбицирам да си върна семейството и взаимността. Така си мисля де, бай бабо ...

# 41
  • Мнения: 917
По въпроса - предпочитам да съм сама отколкото с някой и да съм самотна.
За твоя проблем кака Сийка ти е отговорила както и аз мисля

# 42
  • Мнения: 217
Самотността е проклятие.... в общочовешкия смисъл...
Самотата може да е дар....

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всяко едно от мненията ми помогна да се ориентирам в ситуацията и да се погледна отстрани...
Любовта и семейството са нещо, заради което си заслужава да се бориш до последно. Но пък и компромиси не се правят до безкрай... Хората в крайна сметка оцеляват и сами.

# 44
  • Мнения: 4 380
От колко време не си говорите и за кой път ви се случва? Grinning Ние не сме си говорили със седмици и дори с месеци. Май ти е за пръв път- ще свикнеш. Wink

Аз в никакъв случай не бих казала, че когато не си говорим живея в самота. Laughing Разбирам че ти е кофти, но самотата не е това.

Да, не се предавай първа! Отстъпиш ли му, ще ти се качи на главата. Ще мълчиш докато не се извини и умолява за прошка! Wink

Общи условия

Активация на акаунт