Преса за коса ?

  • 3 990
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 224
Хайде споделете,колко често я използвате и как се отразява на косата ви ? Аз лично я използвам всеки ден и определено косата ми се тормози от нея..  Tired

# 1
  • Мнения: X
Аз ползвам преса средно около 5 пъти седмично, определено косата ми се тормози въпреки термозащитния крем, маските и редовните грижи. Но донякъде го отдавам и на това, че сега я подстригвам по-рядко /на 2 месеца/, защото се опитвам да я оставя по-дълга.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Преди я използвах много често, но изведнъж косата ми рухна...сега се въздържам...дори ако искам да е права ходя на фризьор да ме изправи със сешоар и четка, но и това е рядко... Peace

# 3
  • Мнения: 1 224
То пак гори косата.. В един салон слушах как фризьорката обясняваше на една моя приятелка,че преди известно време сложила на 2 момичета коси,горе долу по едно и също време.Едното от момичетата си правело сешоар всяка седмица,а другото изобщо.. Това,което си прави сешоар си сменило косата,защото му била изгоряла от третирането,а другото още си я носело.. Така че,явно и сешоара не е изход .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Е то е ясно, че гори аз не съм казала, че не гори:flutter:...но не можеш да се изправиш идеално без външна намеса с гореща струя...
идеята беше, че след като си изпатих от редовното ползване на преса съм свела до минимум тези процедури...и не знам защо смятам, че изправянето със сешоар е по-малко вредно от това с преса  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 092
...и не знам защо смятам, че изправянето със сешоар е по-малко вредно от това с преса  Crazy
newsm10 - това го знам от моята фризьорка

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моята преса стои в нас като сувенир.Косата ми е много гъста и остра и с преса нищо не може да й се направи ConfusedЯд ме е, че си я купих!

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мина, какъв термозащитен крем ползваш?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Еееее...значи съм била права, че е по-добре със сешоар, отколкото с преса  Laughing Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз в началото с голям мерак я ползвах, сега като се замисля повече от 2 месеца не съм.

# 10
  • Мнения: 511
Зависи от седмицата и настроението Laughing

Иначе ми понася сравнително добре, може би защото не я използвам всеки ден. Слагам кристали, не слагам после отгоре лак и пак си стои такава 2-3 дни. Струва ми се само, че нацъфтява повече, може да си въобразявам Rolling Eyes И също така капе малко повече...

# 11
  • Мнения: X
Мина, какъв термозащитен крем ползваш?

Редувам няколко - купувам ги от салона, където се подстригвам - един на Saphir /косата става бляскава и мека/, на Шварцкопф спрея 200 или 220 градуса се казваше /добре защитава/, един крем на Кристиан оф Рома /розов на цвят, прави косата много права, но твърда в същото време, аз обичам да ми е мека/, в момента съм с един на Liding, но въобще не съм доволна. Смятам като ми свърши да си купя крема от професионалната серия на Лореал, много ми го похвалиха.

# 12
  • Мнения: 1 224
Мина, какъв термозащитен крем ползваш?

Редувам няколко - купувам ги от салона, където се подстригвам - един на Saphir /косата става бляскава и мека/, на Шварцкопф спрея 200 или 220 градуса се казваше /добре защитава/, един крем на Кристиан оф Рома /розов на цвят, прави косата много права, но твърда в същото време, аз обичам да ми е мека/, в момента съм с един на Liding, но въобще не съм доволна. Смятам като ми свърши да си купя крема от професионалната серия на Лореал, много ми го похвалиха.
Аз ползвам крема на Лореал и определено съм много доволна . Прави косата мека и доста жива.  Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
И аз ползвам един крем на Лореал за термозащита и изправяне с преса. Доволна съм, косата ми се изправя доста задоволително. Пресата ми цяло лято не съм я ползвала, след като след изправяне 2 месеца редовно, косата ми беше "нацъфтяла".

# 14
  • Мнения: 1 317
Като си я купих (преди 2-3 години) я ползвах доста често. Обаче косата ми взе да си отива, та спрях.
Сега, отвреме на време, ако ми хрумне я изправям със сушоар и четка, пресата не съм я ползвала много отдавна, даже май незнам къде е  Rolling Eyes

# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мерси!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 415
а как се казват тези кремове на L'oreal, които си слагате за изправяне...хидратират ли косата... Whistling

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
а как се казват тези кремове на L'oreal, които си слагате за изправяне...хидратират ли косата... Whistling


Моят не е от професионалната серия. Купих си го от един магазин.
На него пише Studio Hot Liss и е в розова опаковка със сива капачка.
След като го използвам, косата ми става мекичка. (а тя по принцип е доста твърда.)

# 18
  • София
  • Мнения: 4 749
Сигурно от 3 години използвам преса поне веднъж седмично. Преди това задължтелно я суша със сешоар. Горката ми коса- добре, че имам дебел и здрав косъм. Цъфти доста, два месеца максимум и е за подстригване. Поради това, че расте много бързо, не ме притеснява честото подстригване. Ползвам подхранващи шампоани, балсами, разни спрейчета и състоянието е задоволително, но определено преди имах по-жизнена коса  ooooh!

# 19
  • Мнения: 494
Сори, че се намесвам в темата, но не ми се пуска нова за пресата за коса. Тъй като косата ми е доста чуплива, почти къдрава, и сресването сутрин е мисия невъзможна, си мислех дали да не почна да я изправям.Не знам дали си струва да давам много пари за преса, тъй като не вярвам да я използвам често, но пък нали все казват, че евтиното скъпо излиза. Вие какво мислите да си взема ли някаква за 20тина лева и да рискувам косата си или да заложа на скъпото, което обаче не ми гарантира нищо, тъй като всяка коса си е строго индивидуална.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Пресата ми е пръв приятел. Изправям се два пъти седмично от близо 4 години/иначе съм като разплетена дамаджана/.
Косата ми изглежда много добре. Поддържам я с редовно подстригване и качествена козметика.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 815
Аз съм се изправяла точно 2 пъти с керамична преса, казват че тя била по-добрия вариант. Наистина много добре изглеждах с права коса, обаче като се сетя какви мъки бяха тази 2 пъти и много не съм навита пак да пробвам. И двата пъти беше при фризьор, средно процедурата беше около 2-3 часа  Tired  ooooh! Слагаха ми най-различни кремове, спрейове и т.н., обаче след това за няма и месец косата ми нацъфтя ужасно, а по принцип не цъфти и това съвсем ме отказа. Бях решила да си купувам ама прецених, че няма да мога сама да се спрявам и се отказах, но все още понякога си мечтая за супер права коса....... Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 4 749
Сори, че се намесвам в темата, но не ми се пуска нова за пресата за коса. Тъй като косата ми е доста чуплива, почти къдрава, и сресването сутрин е мисия невъзможна, си мислех дали да не почна да я изправям.Не знам дали си струва да давам много пари за преса, тъй като не вярвам да я използвам често, но пък нали все казват, че евтиното скъпо излиза. Вие какво мислите да си взема ли някаква за 20тина лева и да рискувам косата си или да заложа на скъпото, което обаче не ми гарантира нищо, тъй като всяка коса си е строго индивидуална.
Вече има и за 20-30 лева хубави керамични преси с терморегулатор, просто не са на супер известни марки. Ако ще я ползваш от време на време, и а дори постоянно да го правиш, тези са също толкова хубави, колкото и тези от 80. Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не знам дали трябва да е скъпа или не (моята лично е 120 лв) само знам, че за коси като твоята е най-добре да е силна пресата, за да има наистина ефект, а не само да я гориш косата без нищо накрая... Peace

# 24
  • Мнения: 51
Ползвам 2 два пъти седмично, след като си измия косата, после сутрин само ако се налага.
Ползвам я повече от 2 години и нищо ми няма.
Постоянно си подържам косата и си е добре.
А за крем на Лореал, за един в розова тубичка ли става въпрос, пише за по-лесно изправяне или нещо такова, много го гледам и се чудя дали да го взема, струва около 8-9 лв.?
mia ria[b]пресите от 20 лв. просто няма да ти сваршат работа, сестра ми е къдрава и трудно се справя, трябва ти по-силна и качествена преса и задължително нещо за мазане.
Препоръчвам ти марката Remington, професинални са, не се продават в търговската мрежа, а само от фризьори, коита са дистрибутори, поне моят фризьор я продава, струват около 70лв. и са наистина много добри, с хубави керамични плочи, не наелектризират косата и т.н.
[/b]

# 25
  • Мнения: 170
mia ria преди две години си купих преса, която струваше 22 лв. и след 1-часово мъчение я изхвърлих на боклука /косата ми е права по принцип, но със стърчащи краища/.Бях много доволна, че не купих скъпа защото реших, че резултата би бил същия. И продължих по изпитания начин на сушене с четка и сешоар, и косата ми продължи да изглежда ужасно със стърчащите краища. Да не говорим за цъфтежите и странните топчета, които се образуваха при начупването.От две седмици съм с преса, купих си професионална на Браун само за изправяне, керамична и не е от най-скъпите - 60 лв. на промоция. Ползвам я два пъти седмично, след баня, като преди това слагам силикон на Seri и е рано да давам мнение какъв ще е резултата след време, но сега косата ми е гладка и права, и то бързо и лесно. А колкото до увреждането на косите ни, не смятам че единствения виновник може да е пресата, с годините остарява и косата ни, живеем на MAX, храним се нездравословно, слънце, бои и т.н. Не знам каква ще е косата ми след време, но искам да изглежда добре сега.   

# 26
  • Мнения: 312
И аз ползвам термозащитния крем на Лореал при това от година и също съм много доволна.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 825
Момичета, има ли някой впечатления от Remington 8100 или 8200. Те са най-скъпите на тази марка, но пише, че са за мокра коса. Ако е само за мокра коса, не бих желала точно такава. Моля ви за бърз отговор, тъй като до ден-два трябва да си избера преса.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз знам, че мократа коса гори най-много...по-добре си избери преса за суха коса според мен... Peace

# 29
  • Мнения: 444
Ползвам за дооформяне на прическата , засега проблеми с косата нямам , а я ползвам близо 5 години вече !!!

# 30
  • Мнения: 66
аз се прекарах с няколко преси и сега трябва да си закупя нова... някои да предложи модел преса, която да е с мн гладки плочи като лачени да стоят (такава ми препоръчаха да си взема, защото лесно се плъзгала по-косата), а не като на Ремингтон тефлон, защото той все едно ти пържи косата. някои да има мнение за пресите на Philips и коя според вас е най-добра
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=195_190&products_id=20664
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=195_190&products_id=13368
не мога да реша между тези двете!!!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 825
Ver4eto, значи моделът на Ремингтон с тефлона не е подходящ, казваш. Много полезна информация, благодаря. Някъде във форума бях чела, че е добре да има йонизатор. При описанията на характеристиките на някои от пресите с йонизатор се казва, че тази функция има защитен ефект /четох сайтове на чешки/. Но на други пише, че йонизаторът е само за блясък... Какво мислите, дами? Едната Philips от предложенията на Ver4eto е такава.

# 32
  • Мнения: 4 447
Не я позлвам. Имам коса до кръста и нали се сещаш каква работа ми върши. Пък и за изправяне съм се убедила, че е кел файда, вземи си един сешоар от 1800 вата и се дърпай с четка. Но няма как да не ти се тормози косата, понамали малко това пресиране ....

# 33
  • Мнения: 105
Третирам си косата с преса вече три години!Имам чуплива и дълга коса до кръста и "още си е на мен".Използвам "Scarlett" (10-15лв.) подходяща козметика и съм доволна.Със сушоара се справям трудно, имам и друга преса, но тази евтинката съм я признала ... вече три години не ме е предала  Flutter

# 34
  • Мнения: 857
Въпреки че пресата ми е кристaлна и уж е с максимална защита гледам да не си изправям косата често, само за специални случаи и то на средна темпрература [160 градуса]Иначе бритона си го изправям два пъти в седмицата или със сешоар, или с преса и не виждам да е изтущен.Ако може да ми кажете какво ползвате преди изправянето с пресата, горе долу цената и най-вече дали сте доволни  Flutter

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 18:41 от DjeiLo®

# 35
  • Мнения: 66
DjeiLo каква е твоята пресa????

# 36
  • Мнения: 857
Ами кристална Vidal Sassoon  Thinking Една приятелка на майка ми я донесе от Англия.И като я сравнявам с предишната ми преса, кояте беше с тефлоново покритие, има голяма разлика.Някак си е по гладка...Температурата се регулита от 120 до 220 градуса

# 37
  • Мнения: 1 236
аз се прекарах с няколко преси и сега трябва да си закупя нова... някои да предложи модел преса, която да е с мн гладки плочи като лачени да стоят (такава ми препоръчаха да си взема, защото лесно се плъзгала по-косата), а не като на Ремингтон тефлон, защото той все едно ти пържи косата. някои да има мнение за пресите на Philips и коя според вас е най-добра
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=195_190&products_id=20664
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=195_190&products_id=13368
не мога да реша между тези двете!!!
И аз съм като теб!Тези две преси ми харесаха много,но не мога да си избера,ако има някой фризьор тук,да се вклю4и и да помогне,моля! Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 175
Аз си купих тази преса http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024432 и съм страшно доволна. Няма допълнителни приставки, но на мен не ми и трябват. За около 5 минути косата ми се изправя перфектно. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт