Дълъг полет с малко бебенце-моля за съвети и идеи!

  • 687
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 669
Момичета,

предстои ни преместване от Прага в Бангкок. Ще пътуваме след 2 седмици с Френските авиолинии със съвсем малката ни дъщеричка-бебче на 2 месеца и една седмица в момента. Много се притеснявам от това голямо пътуване с малкото ни детенце! Аз на трамвая и метрото се притеснявам и само по веднъж съм я качавала, пък с тези самолети ще ми излезе сърцето от притеснение.

Много моля тези от вас, които са пътували с дълги полети и малки бебенца, да споделят опита си!

Дайте ми съвети и идеи за:

1. Храна. Ще носим адаптирано мляко. Писах мейл на представителите на Еър Франс дали мога да нося 7 бутилки с преварена вода и кутията с млякото в кабината. Уж отговориха "да", написаха "може да носите бебешка храна, има условия за претопляне", но не ми потвърдиха, че мога да се кача на борда с бутилчиците с преварената вода. Да не вземат да ми се блещят по летището, нали има ограничения за течностите в ръчния багаж? Моля ви, споделете всичко, което знаете!

2. Легълце. От Париж до Бангкок на детето ще дадат малко креватче. Някой ползвал ли е такива? Как изглеждат, как работят? Ще има ли матраче, какво да нося със себе си? Къде се поставят в самолета?

3. Кошче за кола в самолета. От Прага до Париж ми казаха, че детето трябвало да е в мен. Тя е още мъничка и няма да й е удобно да седи почти 2 часа в мен, затова й закупихме място. Казаха, че мога да си сложа кошчето за кола на седалката, като отговорността за закрепянето му е моя. Някакви идеи? Някой пътувал ли е така?

4. Всякакви други съвети за такова голямо пътуване и малко бебче: какво да нося, как да процедирам, спинкат ли бебетата в самолета, съвети за хранене по летищата и изобщо всичко, което можете да ме посъветвате!

Много, много ви благодаря предварително!

Мари

# 1
  • Мнения: 5 475
  Погледни в тази тема какво е говорено,може да ти е от полза  Wink

  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214612.0

# 2
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204565.0
Погледни и тази.
Но , легълце? Това е ново "20" !?

# 3
  • Мнения: 3 880
Но , легълце? Това е ново "20" !?
Не е, и друг път сме ги обсъждали....

Закача се на стената пред първия ред седалки. Ние не сме ползвали, но съм виждала при други семейства с бебета. Незнам дали има матраче, но предполагам, че няма да е корава дъска, нали все пак за бебета са го правили....
За храната- защо искаш да носиш и преварената вода даже от вкъщи? На борда има и вода и възможност да я преварят, затова ми се струва излишно. Аз бих взела само шишетата и млякото и на всяко хранене ще казвам на стюардесата колко вода искам.... Но все пак не съм хранила никога с АМ и незнам доколко е приложимо това.
Обикновено на летището те карат да опиташ от детската вода (като мярка за контрол) така, че сложи по една глътка повече в шишенцата... и приятно пийване от всяко по малко Wink
Лек полет и не се притеснявай, няма да сте нито първите, нито последните Wink всички са се справили и вие ще се справите Peace

# 4
  • Мнения: 3 521
1. Няма проблем щом е за бебе.
2. Да изглеждат като хамак - на бебетата са им много удобни.
3. Кошчето може да се закрепи на седалката-ще ти дадът допълнителен колан. Поинтересувай се дали превозвачът допуска това столче да се ползва на борда. Примерно Луфтханза приемат само столчетата на Макси Коси.
4. Обикновенно спят бебетата. Но си вземи евентуално капки против колики. На летищата има винаги възможност да си притоплиш водата или храната. В самолета също - стюардесата ще ти помогне за такива неща. Вземи си поне един комплект дрехи допълнително и за теб, за да не ти се налага, ако те наплюе бебето да ходиш мокра.
Лек път  bouquet.

# 5
  • Мнения: 1 420
Ние пътувахме с Кари, когато тя беше на почти 3 месеца. През цялото време спа в мен и нямаше никакви проблеми. Нито й беше неудобно, нито нищо, кротува през цялото време.

1. Щом храниш с адаптирано мляко, няма ли при вас такива готови малки кутийки с вечеготова разредено мляко? Много са удобни за път - само разтваряш и сипваш в биберона. Винаги можеш да поискаш чаша гореща вода и да подържиш биберона вътре - ще се стопли идеално. Ако ти направят проблем за преварената вода можеш да видиш на летището дали продават подходяща изворна вода за кърмачета. Това може да е обикновена вода, просто виж на етикета дали е указано, че става за бебета.
2. Няма нужда от нищо допълнително.  Simple Smile
3. За столчето са кола нямам идея, но предполагам ,че спокойно може да се закрепи с предпазния колан в самолета.
4. Съветвам те ако имаш кенгуру да го ползваш. На мен лично ми беше много удобно.

И аз много се притеснявах, но полета мина гладко. Успех и лек път  Hug

# 6
  • Мнения: 11 306
Най-напред честито, Мари-Антоанет!  bouquet
Нали знаеш приказката, че очите на страха са големи. Бебоците понасят полетите далеч по-лесно от нас.
За легълцата да ти кажа - ако си маниачка на чистота най-добре си вземи одеалце и пеленка, за да покриеш възлгавничката, предложена с кошчето от стюардесите. Уж са с еднократните облекла отгоре, ама...
Погледни в Библиотеката, темите за летенето - бол. Ще намериш много отговори и успокоение за себе си.

# 7
  • Мнения: 3 478
Само за полет от 2 часа ли става въпрос или аз нещо не разбрах? Ако е само толкова няма от какво да се притесняваш. То по принцип няма от какво де, минава си всичко. Малките бебоци много лесно понасят полетите, виж да пътуваш с едногодишно, тогава си е за притеснение Mr. Green. Но за такъв кратък полет, просто нямаш грижи. Легълцата са много удобни ( поне за родителите). Нашето идваше с матрак, чаршаф, възглавничка и одеалце ( вкарано в плик) всичко беше като ново. Стюардесата ти го поставя и после преди кацане го прибира, ти няма какво да се притесняваш за това. За столчето не мога да кажа, ние нашата си я държахме в нас ( по-скоро беше в леглото през повечето време). Успех и не се шашкай, не е страшно.

А за млякото. Аз тук нямах проблем с носенето на вода. Казах им че е бебешка и ме пуснаха, не карат да кусваш ( поне при нас). Но си носих аз готова формула в единични опаковки (готова разредена). Дано намериш такава, много удобно за път.

# 8
  • Мнения: 3 423
С бебето сме пътували няколко пъти с Ер Франс.
Не сме вземали допълнително място, нямаше проблем
с това бебето да е в скута ми през целия полет. Почти
винаги до мене е имало празно място, което ползвах за
чанта, играчки, храна. Стюардесите са суперлюбезни.
Бебетата получават възглавнички, играчки. Приготви се
да кърмиш или да даваш нещо за пиене при излитане и
кацане. На скенера съм показвала минерална вода в
бутилка от 1,5 l, всички кимат "а, за бебето", и толкова.
Досега само франсетата са се оказвали толкова ларж по
отношение на течностите в самолет. Не са ме карали ни
да пия, ни да кусвам, ни да плюя. Няма да се лъжем.
Не се притеснявай, всичко ще е ок.
За дългия полет се надявам бебето да го изкара в спане.
Казах ли ти честито?! Не! Ха, наздраве тогава!

# 9
  • Мнения: 250
Здравей.Аз вече 2 пъти летях с бебо,като беше на 4 и 6 месеца.Показах чантата на бебето с млякото и термоса с водата и не съм опитвала и нямах проблеми.В самолета го вързаха с колан за мен и той си спа .Ако ползваш биберон-залъгалка дай.Има къде да сменяш памперсе,спокойно.Чао и успех.

# 10
  • Мнения: 98
Ето това е легълцето, много доволна останах.


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169102

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 21:42 от Delly

Общи условия

Активация на акаунт