Кичури на къдрава коса?

  • 8 780
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 901
Мислите ли, че на къдрава коса ще стоят добре кичури?
Моята е сравнително къдрава и честно казано ми се струва, че няма да се получат добре. В смисъл горе ще се виждат, а надолу като се образуват къдриците ще се омешат много. Има ли някоя от вас, която да е пробвала такова нещо?
Аз по принцип хич не искам кичури, но косата ми на някои места (основно отпред) е доста побеляла и си личи много. За да ги скрия се боядисвам цялата в естествения ми цвят и се стремя максимално да разреждам боядисванията, защото не ми се иска да си третирам толкова косата. Мисълта обаче, че до края на живота ми ще трябва все да се боядисвам леко ме плаши. Заради това се чудех дали да не пробвам кичури, поне няма да боядисвам цялата коса. Ще се получи ли според вас?
Ето и снимка, мисля, че добре ми се вижда косата:
http://i28.photobucket.com/albums/c202/lizzy_ms/SPA50018mmmmmm.jpg

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Страхотна ти е косата! Hug

Според мен недей да рискуваш с кичури.
Ще се загуби красотата й. Wink

# 2
  • Мнения: 917
Според мен е по-добре без кичури  newsm78

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
не съм ти виждала косата Twisted Evil,но опит ти казвам,4е на къдрава ли4ът пове4е.Оформят се самите къдрици по ки4урите (или обратното) и ефекта е страхотен Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 228
Мислите ли, че на къдрава коса ще стоят добре кичури?
Моята е сравнително къдрава и честно казано ми се струва, че няма да се получат добре. В смисъл горе ще се виждат, а надолу като се образуват къдриците ще се омешат много. Има ли някоя от вас, която да е пробвала такова нещо?
Аз по принцип хич не искам кичури, но косата ми на някои места (основно отпред) е доста побеляла и си личи много. За да ги скрия се боядисвам цялата в естествения ми цвят и се стремя максимално да разреждам боядисванията, защото не ми се иска да си третирам толкова косата. Мисълта обаче, че до края на живота ми ще трябва все да се боядисвам леко ме плаши. Заради това се чудех дали да не пробвам кичури, поне няма да боядисвам цялата коса. Ще се получи ли според вас?
Ето и снимка, мисля, че добре ми се вижда косата:
http://i28.photobucket.com/albums/c202/lizzy_ms/SPA50018mmmmmm.jpg
Не се заблуждавай, че кичурите са щадящи за косата ти.
Ако си решила да си слагаш руси кичури, смятам, че разликата ще е много рязка, защото косата ти е тъмничка.
Успех! Каквото и да решиш да правиш.
  Wink

# 5
  • Мнения: 2 849
Стават и стоят добре .Плетат се по-редки и по-широки .Ако не си правила досега ,направи ги двуцветни .Интересно е .След процедурата накарай да те изправят да се видиш как са подредени .И пусни после снимка да те видим .

# 6
  • Germany
  • Мнения: 2 007
Аз лично смятам, че кичури стоят по-ефектно на къдрава коса. Но да са тънички и да се преплитат с основата, да не са много контрастиращи. Имам приятелка с подобна коса и кичури и е много сладурско. При нея обаче след неколкократно правене косата и малко поизтъня сякаш, трябваше и доста време да я направи като преди това.

# 7
  • Мнения: 5 299
Пиша ти от името на моята фризьорка, която е до мен сега: Mr. Green
Стават всякакви кичури, съобразени с лицето ти и кожата. Правят се малко по-плътни, да си личат. Според нея не трябва да са много светли. Sunglasses

Само да добавя, че е много добра колористка. Grinning

# 8
  • Мнения: 6 901
Не се заблуждавай, че кичурите са щадящи за косата ти.
Ако си решила да си слагаш руси кичури, смятам, че разликата ще е много рязка, защото косата ти е тъмничка.
Успех! Каквото и да решиш да правиш.
  Wink
Shocked О, в никакъв случай не говоря за руси кичури. Аз не искам да си личат особено, най-вероятно ще са или леко червеникави или 1-2 тона по-светли от моята коса.

Правят се малко по-плътни, да си личат.
Ами аз честно казано не държа да си личат особено, стига ми колкото да покрият белите косми.

Ще взема да потърся разни снимки в интернет, дали ще има някъде такова чудо.

# 9
  • Мнения: 2 211
Става, стига да не са много отчетливи. Няколко тона по - тъмни или по - светли от косата ще стоят добре. Тъкмо ще се разнообразиш.

# 10
  • Мнения: 118
стават и стоят страхотно, аз самата съм с къдрава коса и съм много доволна, освежават прическата пробвай  newsm10

# 11
  • Мнения: 6 901
стават и стоят страхотно, аз самата съм с къдрава коса и съм много доволна, освежават прическата пробвай  newsm10
А би ли дала снимка, ако не искаш тук може и на лични?

# 12
  • Мнения: 118
за съжаление нямам на харда, а сд-то ми се прецака и не чете двд-та, на каквито съм ги записала  Weary

# 13
  • Мнения: 6 901
Няма проблем, беше ми любопитно как изглежда просто Simple Smile
Иначе май се навивам да пробвам. А и предполагам, че ако цветът не е много различен от моя и не ми хареса ще мога сравнително лесно да си ги махна после.
А кичурите на колко време трябва да се боядисват, има ли шанс да изглеждам добре след повече от 1 месец?

# 14
  • Мнения: 118
зависи колко бързо ти расте косата и какъв цвят ги направиш, аз съм тъмно руса и си направих пепелно руси, изглеждаха супер, пък и като ми израстна косата стояха добре, друг е въпроса че вече съм изцяло руса  Joy чувала съм че на тъмна коса се поддържат по-трудно, но много зависи и от фризьорката, която ти ги прави

# 15
Моята коса е къдрава и от опит мога да ти кажа, че е много хубаво с кичури.Била съм така 6 месеца, а скоро пак ще се правя.

# 16
  • Мнения: 6 015
Косата ти е невероятна, моето мнетие е че е по добре да не си мориш косата с разни бой- било то цялата или само кичури. Толкова красива коса имаш, как не ти е жал....

# 17
  • Мнения: 6 015
Сега се сетих, можеш да си направиш кичури със спрей за коса, да видиш как ще ти стой...продават се по магазините за козметика около4-5лв струват...пробвай, направи си и виж, ако ти хареса си направи кичури...но според мен не си заслужава да унищожиш прелестната си коса...

# 18
  • Мнения: 6 901
Косата ти е невероятна, моето мнетие е че е по добре да не си мориш косата с разни бой- било то цялата или само кичури. Толкова красива коса имаш, как не ти е жал....
Ами точно заради това се замислих за кичури, вместо да я боядисвам цялата. А без да се боядисвам иначе не мога да ходя, ужасно много си личат белите ми косми и изобщо не са един или два, а поне 20 и то точно отпред.

# 19
  • Мнения: 6 015
Косата ти е невероятна, моето мнетие е че е по добре да не си мориш косата с разни бой- било то цялата или само кичури. Толкова красива коса имаш, как не ти е жал....
Ами точно заради това се замислих за кичури, вместо да я боядисвам цялата. А без да се боядисвам иначе не мога да ходя, ужасно много си личат белите ми косми и изобщо не са един или два, а поне 20 и то точно отпред.
Много лошо за съжаление, значи наистина трябва да се направи нещо по въпроса...  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 122
Незнам дали е от снимката, но аз не виждам бели коси. Цветът на косата ти е страхотен(доколкото разбрах естествен) не го съсипвай. Ако наистина имаш бели коси, които те притесняват вземи някаква щадяща боя със сходен  на естествения ти цвят. Не стига , че ти отива много , ами е и актуален все още за разлика от кичурите(ох болна тема ми е, съжалявам).

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 15:19 от ariadna

# 21
  • Мнения: 6 015
Аз бях си правила кичури веднъж преди година и половина и още имам русо по косата , никога повече няма да рискувам да си правя кичури или пък да си боядисвам косата- това не съ го правила и няма да го правя докато не стана поне на 50 години, просто- Защо да си моря косата от толкова рано. Както казай пробвала съм- гадно е...и вече съм ПРОТИВ всякакъв тормоз над косата си, и не само моята.....

# 22
  • Мнения: 6 901
Незнам дали е от снимката, но аз не виждам бели коси. Цветът на косата ти е страхотен(доколкото разбрах естествен) не го съсипвай.
Не се виждат най-вероятно защото съм се боядисвала сравнително скоро преди да се снимам (снимката е от миналата година и не помня). Но вярвай ми, виждат се и хората ми го казват даже.
А за кичурите както казах в никакъв случай няма да са руси. Ще са нещо близо до моя цвят, колкото да ги покрият тези бели косми. И смятам, че ако се откажа ще ги залича сравнително лесно.
На мен по принцип много ми се иска да си оставя косата и да не се занимавам с боядисвяния изобщо, но уви, няма начин.

# 23
  • София
  • Мнения: 122
Оф, мен пак ми е трудно да си го представя... Понеже, както казах не се виждат на снимката, белите ти косми симетрично ли са разположени, че да могат кичурите да са разположени спрямо тях. Всмисъл незнам, ако ще се правиш в близък нюанс, то ще е някакво кестеняво нали. Аз си мисля , че в тоя случай няма смисъл от кичури, по-скоро, ако се боядисаш в кестеняво е възможно да се получи тоя ми ти ефект да са по светло кестеняви първоначално белите косми. Пък и тя всяка естествена коса си има своите нюанси, така , че не би трябвало да стои неестествно. Успех с начинанието Peace.

# 24
  • Мнения: 6 901
Аз не искам да постигам някакъв ефект по принцип. Изобщо никога през живота ми не съм искала кичури. Просто си мислех, че ако боядсивам само тях поне другата коса ще мога да я оставя на мира и да не я третирам.

# 25
  • Мнения: 6 015
Аз не искам да постигам някакъв ефект по принцип. Изобщо никога през живота ми не съм искала кичури. Просто си мислех, че ако боядсивам само тях поне другата коса ще мога да я оставя на мира и да не я третирам.
А защо не се посъветваш със фризьор/ка. Те ще ти кажат най- добре какво да правиш и кое е най- доброто за косата ти. Аз не бих рискувала.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Според мен е по-добре без кичури  newsm78

 Peaceи аз така мисля,остани си с по-тъмен цвят

# 27
  • Мнения: 6 901
Peaceи аз така мисля,остани си с по-тъмен цвят
По-добре прочети темата, обяснила съм какво точно искам и защо.

SlaDk0_i_SoLeNo, познати фризьорки нямам, а като реша, че ще се правя просто ще отида. Ще поискам разбира се мнението и на фризьорката, но едва ли ще се откажа.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Peaceи аз така мисля,остани си с по-тъмен цвят
По-добре прочети темата, обяснила съм какво точно искам и защо.

SlaDk0_i_SoLeNo, познати фризьорки нямам, а като реша, че ще се правя просто ще отида. Ще поискам разбира се мнението и на фризьорката, но едва ли ще се откажа.

съжалявам,че се включих

# 29
  • Мнения: 6 901
съжалявам,че се включих
Няма за какво, просто не ме беше разбрала. Никъде не съм казвала, че искам по-светла коса, даже напротив, казах, че и аз си предпочитам естествения цвят.

# 30
  • Мнения: 104
за съжаление, белите коси с годините се увеличават, така че вземаш мерки ако те  дразнят - боя на цялата коса, няма друг начин

# 31
  • Мнения: 6 901
Е аз предполагам, че и с кичури ще стане. Още повече, че поне не са по цялата коса, а основно отпред.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моята коса е като твоята,разликата е в дължината.Няма как и аз имам бели коси. Mr. GreenКоито като ги видя и  #Cussing out
Опитах кичури,мислейки си че така няма да се занимавам с боядисване,понеже белите косми се сливат с кичурите,ама така и не се възприех,аз съм синеока и имах едно такова бледо излъчване.Иначе съм опитвала на 3 пъти. Grinning
Сега боядисвам кестенява,хем няма бели коси,хем имам блясък. Grinning
Можеш да опиташ с кичури и ако не се харесаш да върнеш кестенявото.
А иначе имах предвид,че на снимката цветът ти отива . Peace


Белите коси са гадно нещо,но затова са измислили и боята за коса.Това е единственият начин да ги покриеш.Ако си сигурна,че имаш само отпред наистина би могла да боядисваш със същия тон,като цвета на косата само отпред,но пак не е гаранция,че няма да има разлика.
М/у другото на кичурите модата отмина вече,но ако се харесаш това е без значение.Виждала съм мацки с руси кичури само на бретона стои наистина добре,и ако имаш мерак пробвай,защо не??Все пак сме жени и отвреме на време имаме нужда да променим нещо.
 Peace

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 13:42 от kloie

# 33
  • Мнения: 6 901
Сега боядисвам кестенява,хем няма бели коси,хем имам блясък. Grinning
И аз така правя в момента. Просто ми е досадно, не ми се занимава, а и не искам да си третирам отсега толкова много косата, все пак съм на 20.
А за цвета благодаря, но както казах нямам намерение да го сменям.
В една друга тема видях за някакъв лосион за възвръщане на цвета, та сега се чудя дали да не го пробвам, така че кичурите може би ще поизчакат малко.

# 34
  • Мнения: 17 546
Много харесвам кичури! И моята коса е къдрава, но е по-къса. Опитах няколко пъти и при мен не се получава, и тънки правих и по-дебели, и с фолио... Като се разроши малко и се размесват, става... като прошарена цялата коса, а не на обособени кичури. Не ми харесва как стои и дни след това боядисвам пак цялата коса. Но не се отказах да пробвам и преди месец Mr. Green май вече се убедих, че кичурите не са за мен!

# 35
  • Мнения: 3 576
Кичури на къдрава коса не отиват, казвам го от личен опит.
Ако искаш да изглеждат добре трябва непрекъснато да си изправяш косата на сешоар...

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен на къдрава коса стоят страхотно кичурите Peace Аз съм с чуплива коса и ако я разреша след миене - става права, ако я намачкам с пяна - става къдрава. С кичури съм и мога да ти кажа, че когато я начупя, става фантастично.
Но кичурите ще ти изтощят косата много повече от боята, имай го предвид.

# 37
Моята коса е къдрава и миналото лято беше на ки4ури ето така:
http://images.tsvetana.multiply.com/image/6/photos/8/1200x120/3/ … 87.JPG?et=VFOeAl%
На мен ми харесва, но това лято реших без кичури.

# 38
  • Мнения: 17 546
Моята коса е къдрава и миналото лято беше на ки4ури ето така:
http://images.tsvetana.multiply.com/image/6/photos/8/1200x120/3/ … 87.JPG?et=VFOeAl%
На мен ми харесва, но това лято реших без кичури.
Не се вижда снимката!

# 39
  • Мнения: 6 901
Но кичурите ще ти изтощят косата много повече от боята, имай го предвид.
Е, добре, защо е така? Някой може ли да обясни защото аз не схващам?

# 40
# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз веднъж рискувах с кичури и вече никога няма и да си помисля да го направя. После ми трябваше година да ги заличавам /защото не исках все пак да се подстригвам нула номер/. Имаш страхотна коса, кичурите според мен няма да ти стоят добре. Също така не се заблуждавай, че кичурите са по-малко вредни от боята. Според мен те даже повече увреждат косата

# 42


Моята коса е къдрава и миналото лято беше на ки4ури ето така:

На мен ми харесва, но това лято реших без кичури.

# 43
  • Мнения: 6 901
Благодаря за снимките, не изглеждат зле, но моята коса не е точно такава, по-скоро на масури става и пак ми е трудно да си представя как ще изглеждам.
Но продължавам да питам защо кичурите са по-вредни от боята?

# 44
  • Мнения: 17 546

Моята коса е къдрава и миналото лято беше на ки4ури ето така:

На мен ми харесва, но това лято реших без кичури.
Thinking честно да ти кажа, на снимката ли не си личи... ама не изглежда никак на кичури!

# 45
  • Мнения: 4 435
не съм ти виждала косата Twisted Evil,но опит ти казвам,4е на къдрава ли4ът пове4е.Оформят се самите къдрици по ки4урите (или обратното) и ефекта е страхотен Peace


 Peace

# 46
  • Мнения: 6 958
Цветулка все едно си снимала мен  Laughing Интересно  newsm78 Моята коса е същата като твоята, но е по руса и кичурите се виждат, нещо не мога да ги видя добре на твоята коса обаче  newsm78

Нашта Бухтичка мога да ти кажа, че с или без кичури косата ти е страхотна, но определено аз лично смятам че ще ти приличат и то доста добре ще стои   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 1 783
Моята коса не е толкова къдрава, силно чуплива е, но цветът е много тъмен- като твоя. Направиха ми основата тъмно- кестенява, кичурите - няколко различни тона по-светло кестеняви. Кичурите са много и много тънки. Стои хубаво и естествено, но аз лично повече ги харесвам когато са прави, защото се подреждат и става мн. ефектно.

# 48
  • Мнения: 7 263
Моята коса е подобна / но светла /  съм с кичури. Последните си ги правих съвсем скоро в петъка. Стои страхотно според мен, но най-добре ти самата да си решиш дали искаш или не кичури.
Ако искаш - направи си!!!

# 49
  • Мнения: 17 407
Колкото по- къдрава е косата, толкова повече не ми харесва с кичури. НЕ съм видяла жена , която д ами хареса.
Бухтичке, ако правилно съм разбрала искаш ги заради белите коси. ЗАщо не пробваш безамонячна боя? От опит ти казавам, че покриват перфектно.

# 50
  • Мнения: 6 901
Бухтичке, ако правилно съм разбрала искаш ги заради белите коси. ЗАщо не пробваш безамонячна боя? От опит ти казавам, че покриват перфектно.
Да, правилно си разбрала. Безамонячните бои не ми покриват белите коси толкова добре, колкото амонячнинте.
А по темата, отказах се от кичурите поне засега и в момента пробвам да си боядисвам само корените, но още не съм получила желания ефект.

# 51
  • Мнения: 17 407
Странно, при мен покриват. И моите са 20-тина някъде...

# 52
  • София
  • Мнения: 1 783
Бухтичке, пробвай Л`Ореал Кастинг, аз го ползвах докато ми станаха белите коси повече от черните  Embarassed / гаден ген имам/ и бях много доволна.
Кичурите не са по-малко вредни от боята, защото при тях косата се изсветлява повече.

# 53
  • Мнения: 6 901
Бухтичке, пробвай Л`Ореал Кастинг, аз го ползвах докато ми станаха белите коси повече от черните  Embarassed / гаден ген имам/ и бях много доволна.
Аз само нея съм ползвала от безамонячните. И може би не се изразих добре, то и тя ми ги покрива в началото белите коси, но издържа по-малко от другата боя. По-бързо се отмива и започват да си личат.

# 54
  • Мнения: 6 164
Мен дори ме кефи повече на къдрава.
Имам приятелка със страхотни букли и си направи кичури - стана кукла! Simple Smile

А снимката ти нещо не ми се отваря.

# 55
  • Мнения: 6 901
А снимката ти нещо не ми се отваря.
Няма значение, темата е вече стара. Благодаря ви много за мненията, но се отказах вече от това нещо.

# 56
  • Мнения: 3 782
Аз също съм на мнение,че кичурите ще ти увредят косата. Сега си супер, но виж каква  снимка намерих   

# 57
  • Мнения: 6 164
Охх...

пак ми влезе муха да се къдря на студено...

Не мога да повярвам - два пъти вече го правих и след всеки път се заричах, че повече няма........

Общи условия

Активация на акаунт