Въпрос за конюктивита- спешно е.

  • 6 345
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 613
Ужасно е това с конюнктивита  Imp  Моето бебе е на 4 месеца и вече за 2-ри път е с конюнктивит. Първия път беше на 2 месеца, като го лепна и аз не знам от къде  Embarassed  Изкарахме един 7 дневен курс с капки и всичко се оправи. Преди 3 дни отново се събуди със залепнало оченце  ooooh!  Cry Пак слагаме капки и определено подобрение има.
Но като цяло конюнктивита е страшно заразен и в повечето случаи "рецидивира" (май такава беше думичката, която нашия лекар използваше Embarassed ) Както е "изчезнал" и се е оправил, след време пак може да се появи.
Нямах време да изчета всички мнения, но  най-вероятно ще повторя някой-Почиствай с отделни тампончета очичките. Да не се пренесе и на другото. Ако слагаш капки ЗАДАЛЖИТЕЛНО слагай и в двете оченца. Ако детенце го сърбят очичките и се търка пак може да се пренесе и на "здравото" оче.
Дълго стана  Embarassed
Успех и бързо да се оправяте  Wink

А за майката на другото дете просто няма да коментирам  #Cussing out  Twisted Evil  Shocked

# 46
  • Мнения: 1 214
Оффф,аман с тоя конюнктивит.От както е на ясла как хване вирус все и конюнктивит има.Вече и каналче се запуши,а преди не сме имали проблеми.Сега и ние се лекуваме при д-р Облашка.Знае ли някоя мама,други години така ли е било?Струва ми се,че направо епидемия има!Много деца са с конюнктивит.Лошото е,че няма и информираност май или просто необходимата обща култура или и аз не знам какви са тия хора-като са им болни децата ги събират с други и още по-лошо-с малки,беззащитни бебета!Та,знае ли някоя мама-други години имало  ли е толкова болни от конюнктивит?Аз до сега през живота си не бях боледувала и хем знаех как да се пазя от малката ми кукличка и пак го лепнах.

Мамица,стискам палци малкият сладур бързо да се оправи!

# 47
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Много често конюнктивит се бърка със запушени слъзни канали Sign Exclamation
 Arrow особено, за тези, които не знаят какво е запушени слъзни канали.

 Arrow http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3875

# 48
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Liorena
Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Много често конюнктивит се бърка със запушени слъзни канали Sign Exclamation
 Arrow особено, за тези, които не знаят какво е запушени слъзни канали.

 Arrow http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3875

Тъкмо се чудех дали да кажа същото.
Или някакъв вид вътрешно-болнична инфекция при раждането.
Съветвам да направите посявка и да видите.В такъв случай секрета може да е жъл или зеленикав.
И нас ни лекуваха 2 месеца от конюктивит, при което секрета отшумява и после пак се появява.
Оказа се запушен слъзен канал.
Само за допълнително инфо секрета в такъв случай е бял( светъл) и често плува в окото.
Значи - без лабораторно изследване няма как да се каже какво е.

# 49
  • Мнения: 4 176
Докладвам.
Имаме стефиликокус немолотикус ( Боже как се пише това?) ooooh!
Ще капем капки Тобрекс и след 7 дена пак посявка. Това е.
Можело да стане и от обикновено замърсяване на ръце.
Интересното е че в четвъртък имаше гной а на следващия ден не:) Но ще капем капките сега.

# 50
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Mamica
Докладвам.
Имаме стефиликокус немолотикус ( Боже как се пише това?) ooooh!
Ще капем капки Тобрекс и след 7 дена пак посявка. Това е.
Можело да стане и от обикновено замърсяване на ръце.
Интересното е че в четвъртък имаше гной а на следващия ден не:) Но ще капем капките сега.


Добре че сте намерили проблема. Ние капахме Тобрекс, но имаше само временен ефект. Дано при вас да помогне! Както казах и преди - Макситрол ни подейства най-дборе, но е много силен. Е, то и ние имахме доста голяма инфекция... Но след тези какпи очите почти напълно се оправиха, да чукам на дърво...

# 51
  • Мнения: 4 176
Цитат на: albenadi
Цитат на: Mamica
Докладвам.
Имаме стефиликокус немолотикус ( Боже как се пише това?) ooooh!
Ще капем капки Тобрекс и след 7 дена пак посявка. Това е.
Можело да стане и от обикновено замърсяване на ръце.
Интересното е че в четвъртък имаше гной а на следващия ден не:) Но ще капем капките сега.


Добре че сте намерили проблема. Ние капахме Тобрекс, но имаше само временен ефект. Дано при вас да помогне! Както казах и преди - Макситрол ни подейства най-дборе, но е много силен. Е, то и ние имахме доста голяма инфекция... Но след тези какпи очите почти напълно се оправиха, да чукам на дърво...

Каква инфециа изолираха при вас?
За различни вируси, различни капки. Понякога се случва дадени капки да хранят и въдят даден вирус.

# 52
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Mamica по неволя стана и тя спец като мен, за съжаление.
Обаче да знаеш,че звучиш вече съвсем професионално пак за съжаление, както аз 2003г, бях станала "половин" офталмолог покрай тия запушение канали, секрети, изследвания, изолиране на гадини, капки и т.н.
Добре, че минава, и че се забравя после.

# 53
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Liorena
Mamica по неволя стана и тя спец като мен, за съжаление.
Обаче да знаеш,че звучиш вече съвсем професионално пак за съжаление, както аз 2003г, бях станала "половин" офталмолог покрай тия запушение канали, секрети, изследвания, изолиране на гадини, капки и т.н.
Добре, че минава, и че се забравя после.

Мани, мани, а като си помисля че още има офтамолози дето само с еднин физически преглед, решават да изпишат "макситрол" например. Нашето първо лекарство беше такова:( Изписа ни го оная тъпа овца Русева.

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Mamica
Докладвам.
Имаме стефиликокус немолотикус ( Боже как се пише това?) ooooh!
Ще капем капки Тобрекс и след 7 дена пак посявка. Това е.
Можело да стане и от обикновено замърсяване на ръце.
Интересното е че в четвъртък имаше гной а на следващия ден не:) Но ще капем капките сега.

А, това беше и нашата "находка" докато беше запушен канала- стафиликокус хемолитикус, макар че нашият не беше патогенен.
Това, че нямате вече гной, е добре, но не значи че гадините са killed, така че капвай Тобрекса- нали имате голям опит с тези капки.
Успех и целувки на Стефчо!

# 55
  • Мнения: 4 176
Цитат на: anuschka
Цитат на: Mamica
.

А, това беше и нашата "находка" докато беше запушен канала- стафиликокус хемолитикус, макар че нашият не беше патогенен.
Това, че нямате вече гной, е добре, но не значи че гадините са killed, така че капвай Тобрекса- нали имате голям опит с тези капки.
Успех и целувки на Стефчо!

Да бе капя. по 6 пъти на ден. Мерси и ти цун цун от нас.

Общи условия

Активация на акаунт