kak се дава зехтина против колики

  • 10 724
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
за пръв път чувам да се дава зехтин против колики

и аз  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 360
Да си кажа и на мен ми е непознато-опитай с  капки,чайчета,топли компреси... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 081
за пръв път чувам да се дава зехтин против колики
да не би да се маже коремчето с топъл зехтин за облекчаване на коликите?

и аз това си помислих

# 18
  • Мнения: 229
Това чела ли си го някъде?По принцип има логика и не смятам, че зехтин 2-3 капки може да навреди по какъвто и да е начин.А относно медицината - в алтернативната медицина 90% е реклама , а бабините рецепти 100% изпитани.Всеки може да реши кое как да използва.

# 19
  • Мнения: 362
 newsm78 сега яувам за такова нещо

# 20
  • Мнения: 952
и аз за сефте чувам, зехтина да се дава противм колики newsm78 ако са силни коликите на бебенцето му направи масаж на извивката на краченцето отдолу, скоро по телевизията го гледах това една педиатърка каза че имало няква точка там,която била център на незнам си кво и от там намалявали коликите. Другия вариант е пак леки масажи по коремчето Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 974
По-добре не давай зехтин, не е толкова безобидно за толкова малко бебче Naughty
Ще се аргументирам с една случка
Когато голямата ми дъщеря беше на 8м имаше ужасна хрема и си позволих да й капна по една капка в нослето от моите домашни капки, които са със зехтин. ОБАЧЕ споделих с педиатърката какво съм направила, реакцията й беше че получих такова конско, че още ми държи ooooh! Тя ми обясни, че при малки деца и бебета не се изписват капки с масло, защото много лесно слизало надолу и е вероятно да направи пневмония Shocked
Това го казвам не да те плаша, може и нищо да не се случи на бебчето, / дали има разлика дали е през носа или устата  Thinking/, .....но аз на твое място не бих рискувала Hug

И на двете ми деца с масажи съм помагала за коликите Peace

# 22
  • Мнения: 865
може ли някой да ми каже как точно се дава зехтина против колики и след колко време би трябвало да има ефект?
Не съм чувала ,зехтин да помага за колики.Много е мъничко бебето ,за нещо различно от мляко.Пробвай леки масажи по коремчето,повече гушкане и ако не помогне  капки против колики.Успех .

# 23
  • Мнения: 324
Ще се аргументирам с една случка...
 ... дали има разлика дали е през носа или устата  Thinking/, .....но аз на твое място не бих рискувала Hug
Има разлика. От носа може да се аспирира в белия дроб и се получават пневмонии.
Иначе в устата едва ли е проблем - вигантола, например, нали също е мазни капки.

# 24
  • Мнения: 2 005
Миличка явно някои от потребителките не се доверяват на бабините лекове , но аз съм давала на бебо по 2, 3 капки на ден зехтинче направо в устичка и до няколко часа му облекчаваха коликите HugНе се притеснявай помага дори и при запек Joy Joy Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 974
Да бе  ooooh! права си , не се сетих за Вигантола Grinning
но идеята ми беше, да не експериментира авторката Embarassed
Все пак има толкова много капки за колики, е вярно може и да нямат  дълготраен ефект Sad Но това е толкова кратък период, че не си заслужава риска.

# 26
  • Мнения: 108
Спорен е въпроса до колко химията съдържаща се в "патентованите" капки има вероятност да навреди по-малко от няколко капки зехтин, наистина бебетата ги мажат със зехтин и те после усърдно си лапат ръцете. мисля да му дам зехтин, не съм чула на някой да е навредило, а явно помага, искам да попитам в млякото ли ги слагате или ги капвате върху биберона примерно преди хранене да го посмуче малко? Не искам да влизам в спор обаче бебето си е мое и аз преценявам.
Колкото до традиционните лекарства давахме саб-симплекс до вчера действаше, но снощи имахме по-силни колики и никакви масажи, гушкания и разнасяния не му помогнаха, реве та се къса, единственното, което действа при моето бебе е звука на прахосмукачка или вентилатор, млъква на секундата, даже съм записала звука на CD защото за малко да изгорим прахосмукачката следващия път ще пробваме със запис, обаче ако зехтина помогне ще е чудесно защото малко трудно се спи на звук от прахосмукачка.
И последно ще кажа, че бях много скептична към масажа на баба Ванга например, които се прави с кръгови движения между плешките и в ямката над дупето с олио. Твърдеше се че помагал против колики, избивали едни черни косъмчета, които се режели с ножичка. Е бебето се кефи на масажа, а преди два дена му излезе един черен косъм, аз самата едвам повярвах, до колко оказва ефект против коликите не мога да преценя, може още време да трябва за да подейства, но всеки метод който не може да навреди си струва да се изпробва.

# 27
  • Мнения: 108
Миличка явно някои от потребителките не се доверяват на бабините лекове , но аз съм давала на бебо по 2, 3 капки на ден зехтинче направо в устичка и до няколко часа му облекчаваха коликите HugНе се притеснявай помага дори и при запек Joy Joy Joy

да попитам това значи ли че млъква няколко часа след даването на капките или че помагат веднага след даването да се чувства няколко часа добре?

# 28
  • Мнения: 1 986
Защо пък смятате, че е хубаво да се маже бебето със зехтин! На тези жеги, пробвайте вие да се намажете и ще видите колко прекрасно ще се чувствате, а после мове и да си го изближете за подобряване на храносмилането!
Освен от звука на прахосмукачка, бебето спира да плаче и от сешоар.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
Една мама сподели с нас октомврииките, че срещу колики много и помагал сешоарът и то пуснат на ниска степен и насочен срещу коремчето, е предполагам че ще се внимава при изпробването на този метод да не го претоплиш мъничето.

Общи условия

Активация на акаунт