Нова социална оценка-промени?

  • 5 713
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Ние все още си чакаме социалната оценка  Thinking. За колко време става това нещо?

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Нашата стана с 3м закъснение, заради ваканциите на служителите, абсурдно, но факт.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 757
 Изглежда в големите градове става по-бавно. Аз пуснах молбата на 4 април и оценката беше готова на 26 април.

# 18
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Кифла,,за социалната оценка на Вики чаках 1месец.

Неговата соц. оценка е за срок от 5г.т.е. до2010г и са му отпуснали следните неща;
транспортни услуги
балнеолечение и рехабилитация-веднъж в годината
информационни и телекомуникационни услуги
обучение-което не ползваме защото няма нужда от логопед а за психилог  не съм знаела
диетично хранене и лекарства

Поправям се достъпната информация а не достъп до информация е за жестомимичен превод.

На мен никога до сега не са ми искали бележка, че ходи на училище. Мисля, че тази бележка я искат само на децата, които са без ТЕЛК.
На мен винаги са ми искали бележка от училище нищо че е с РЕЛК100% и в него пише непосещава училище. Rolling Eyes Тази година дори попълвах две отделни молби за детските една за здравото дете и една за Вики. И още нещо бяха лятна ваканция и пак искаха бележка от училище. На есен неможело.
Май във всяко "село" имат различни тълкувания на едно и също нещо.

# 19
  • Мнения: 349
 -  vitca[/b] - ти пускала ли си тази година социална оценка, да не би ако не си, защото вече идва наближава последното тримесечие на годината и да изчистят тези, които не са пускали ? newsm78
[/quote]
Старата социална ми важи до 2009-та.

# 20
  • Мнения: 2 425
Нашето решение от ТЕЛК е от март 2007г./90%/. И включва следните добавки:
  По чл.42/2/ т.1 -транспортни услуги - 8,25лв.
  По чл.42/2/ т.2 - информационни и телекомуникационни услуги- 11лв.
  По чл.42/2/ т.5 - достъпна информация- 8,25лв.
 Много ми е чудно, защо на мен ми отказаха такъв план отБТК. Казаха, че отпускали само на проценти започващи от 90,01%  newsm78 

Картелче, с придружител ли е? Пишиш писмо до София, направо до изп. директор. Разглежда се писмото и ти отпускат. Нашия случай беше такъв. Ако искаш да ти го сканирам моето писмо (все още го пазя) и да ти го пратя на ЛС. Пиши ми какво си решила, но не се отказвай.Някои от форума вече знаят за мен каква съм упорита в тия работи. Даже директора беше се обадил и ги скастрил служителките в пощата #2gunfire. Че от пощата да видиш как ми звънят половин час преди да затворят, че беше края на месеца, да не съм изтървала месеца, и да видиш както не можело да се подписва друг човек, как го подписах аз мъжо Mr. Green. Мъъъ, страхотен подпис му дръпнах hahaha, че ми го пратиха и по факса чак, за по-бързо Simple Smile. Сега като ме видят, са много любезни Joy. Не се отказвай. Може ти да не спечелиш, но пробвай веднъж Peace

Мамо Раче, достъпната я дават на всеки, няма значение от заболяването. Ние правихме молба още преди два месеца ако не се лъжа Rolling Eyes. Това е било някаква си помощ, примерно ти трябва някаква информация от интернет да изтеглиш, да се консултираш с някого..., нали трябва да платиш за тия работи, ей за това било.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 757
  Айнурче, писах ти на лични  Hug

# 22
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
[Мамо Раче, достъпната я дават на всеки, няма значение от заболяването. Ние правихме молба още преди два месеца ако не се лъжа Rolling Eyes. Това е било някаква си помощ, примерно ти трябва някаква информация от интернет да изтеглиш, да се консултираш с някого..., нали трябва да платиш за тия работи, ей за това било.

Айнурче,така ми казаха някога социалните когато правиха оценката и не съм знаела да ходя да се разправям с тях.Сега сигурно ще трябва да подавам за нова социална оценка.След празниците ще ходя да ги питам.

# 23
  • Мнения: 3 540
На мен ми казаха ,че бележка ,че е ученичка ще трябва само когато навърши 18год. и ме предупредиха да не забравя.За детските се подава само молба с копие от телк без бележки за доходи и това къде и как учи.

# 24
  • Мнения: 1 163
Социалната оценка на дъщеря ми от 1.05 до 1.05.201за 8.25-транспортни.Не са ми се обаждали аз да ли да ги потърся? newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт