как избивате агресията?

  • 1 721
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Щото според мен  тя трябва да бъде изкарана навън. Какъв е вашия начин, от какво ви олеква?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Прекопавам градината  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 978
Агресия или просто яда си?


По темата:
усещам се напоследък, че като съм ядосана почвам да чистя. Може преди час да съм чистила и се хващам, че почвам да търкам някакво петънце или нещо супер незабележимо. Откачена работа.

Друг вариант е, че си купувам нещо малко- шопинг терапия му казвам, много ми помага Laughing
Или просто влизам в банята да си измия яда Laughing

# 3
  • Мнения: 5 622
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения...

Вярно е  Wink

Как аз си я изкарвам няма да коментирам, защото по принцип съм агресивна и доста често ми се налага да си я "изкарвам", иначе става лошо. Такива работи не бива да се трупат...

# 4
  • Мнения: 2 401
Агресията имам предвид. Допускам  обаче, че не са много мацките, които я притежават.
Затова може и яда да коментираме. Това, което правиш Вини ми е близко - и майка ми така прави.

# 5
  • Мнения: 25 441
Разхождам се из Бг-мама...  Whistling

# 6
  • Мнения: 2 401
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения...

Вярно е  Wink

Как аз си я изкарвам няма да коментирам, защото по принцип съм агресивна и доста често ми се налага да си я "изкарвам", иначе става лошо. Такива работи не бива да се трупат...

Обясни малко повече ако ти се пише, за тази вторична агресия..

# 7
  • Мнения: 516
Обикалям блока няколко пъти и ми минава.

# 8
  • Мнения: 2 978
Разхождам се из Бг-мама...  Whistling


Я аЗ да питам...кат се разхождаш тук, когато си бясна, кво правиш?
Заяждаш се с някоя дето  не те кефи и почваш да си изкарваш яда или само си четеш...ама пак се нервиш. Laughing

Това помага ли ти? Интересно ми е..само си питам Wink

# 9
  • Мнения: 599
Агресивна не съм,но когато съм ядосана отивам да троша пари по магазините-така популярната "шопинг терапия".Много добре се чувствам след това за разлика от мъжа ми Laughing

# 10
  • Мнения: 5 622
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения...

Вярно е  Wink

Как аз си я изкарвам няма да коментирам, защото по принцип съм агресивна и доста често ми се налага да си я "изкарвам", иначе става лошо. Такива работи не бива да се трупат...

Обясни малко повече ако ти се пише, за тази вторична агресия..

Ами в статията не беше много подробно обяснено, но като се замисля са много прави. Не бива да се бърка агресия със злоба, обаче. Агресивен не е = на злобен човек  Wink

При мъжете агресията е заложена и първична, изразява се най-вече в безобидни счупвания на нещо в дома , например. Така си освобождават натрупаната агресия, тоест тези, които я контролират до някъде(и което е най-интелигентната постъпка все пак..Щото някои мъже скачат върху жените си. тях няма да ги коментирам изобщо  Stop)

При жените агресията се наслагва, потискана до известна степен и в даден момент се отприщва(Предварително обмислена и планирана), като може да нанесе много по-големи поражения и вреди върху този, към когото е насочена.

# 11
  • Мнения: 5 622
Заяждаш се с някоя дето  не те кефи и почваш да си изкарваш яда или само си четеш...ама пак се нервиш. Laughing



Както ти се заяждаше с мен ли?  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 155

По много начини. Агресивна съм и поради честотата на избиване има и разнообразие Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 978
Заяждаш се с някоя дето не те кефи и почваш да си изкарваш яда или само си четеш...ама пак се нервиш. Laughing



Както ти се заяждаше с мен ли?  Mr. Green

Ааа не. Ще имаш да вземаш.
Аз когато съм агресивна, другите не го виждат...с теб се заяждах когато съм на кеф.

Чувствай се с привилегирована Hug

# 14
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506

При жените агресията се наслагва, потискана до известна степен и в даден момент се отприщва(Предварително обмислена и планирана), като може да нанесе много по-големи поражения и вреди върху този, към когото е насочена.

Най-лошото е, че непреработената агресия лесно се превръща в автоагресия - следват болести, прилошавания, паники!

# 15
  • София
  • Мнения: 15 434
Най-лошото е, че непреработената агресия лесно се превръща в автоагресия - следват болести, прилошавания, паники!
Все едно за мен е казано.Държа всичко в мен.

# 16
  • Мнения: 3 830
Чета книги.

Умея да се контролирам, когато се ядосам Peace

# 17
  • Мнения: 1 937
Не съм агресивна. Ако бях, досега да съм захапала двама, трима, петима...
Мисля, че човек може да се убива с думи. Аз пък обичам думите. Та сигурно това щеше да е начинът.

# 18
  • Мнения: 1 883
Разхождам се из Бг-мама...  Whistling
Хи хи и аз така

# 19
  • Мнения: 6 991
Не мисля, че съм агресивна. Нищо, че на моменти съм скачала на бой...

# 20
  • Мнения: 524
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения
Аз, пък гледах филм за надзиратели в американски затвор, които твърдяха обратното, казваха, че жените са по-спонтанни и действат на секундата без да мислят, а мъжете (по-умните) обмислят всеки свой удар преди да го нанесат, защото знаят, че ще имат една възможност. Повече се страхуваха от жените.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Като й се отдам - казвам си всичко, което ме трови, ако трябва и на висок тон...

# 22
  • Мнения: 2 978
И аз съм чела, че жените са по- спонтанни.
Даже имаше изследване, че една жена може да дръпне спусъка на пистолет по - лесно от един мъж.

# 23
  • Мнения: 1 353
Изкарвам си агресията където ми се отдаде възможност.

# 24
  • Мнения: 1 910
Напоследък излизам на разходка.

# 25
  • Мнения: 2 336
Ами и аз съм за скитането из форума.

# 26
  • Мнения: 1 731
Изпитвам агресия само към един човек.
За съжаление е далече, иначе с удовоствие бих лепнала един шамар, звучен.

# 27
  • Мнения: 2 211
С движение. Една по - дълга разходка и ми минава. А когато не мога първото  Embarassed викам.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Гладя.
Вчера бях страшно ядосана и изгладих 3 перални пране  ooooh!
В по-леки случаи, излизам на балкона и запалвам цигара.

# 29
  • Мнения: 25 441
Гладя.
Вчера бях страшно ядосана и изгладих 3 перални пране  ooooh!

Много те моля, следващия път като се ядосаш, ела у нас на гости!  Praynig Hug Joy

# 30
  • Мнения: 3 423
Предлагам да поядосаме Олинце, а?!

# 31
  • Мнения: 5 370
Аз принципно не съм от агресивните и много даяня на ядосване. Обаче направят ли го-вдигам качествен скендъл. Мнооого рядко се случва, затова обикновено втрещява противниковия отбор. Последния път беше някъде юни месец, а виновникът -от мъжки пол. Чаках да ме изхвърли от колата като мръсно коте, но не би-по-скоро беше 2 дена виновен. Mr. Green
А иначе се броят на пръстите на едната ми ръка случаите, в които съм го правила.

# 32
  • Мнения: 3 423
Способна съм с много малко думи да
докарам до агресия агресиралия ме.
И да се усмихвам при това.

# 33
  • Мнения: 1 120
обикновено отивам в залата и спортувам,но няколко пъти съм излизала на т.нар. ''шопинг'',което е много неразумна идея   Whistling особено ако е с приятелки,които умеят да доливат масло в огъня  Whistling

# 34
  • София
  • Мнения: 622
Цигара, разходка или ако не мога си пускам по-тежка музика  Sunglasses

# 35
  • София
  • Мнения: 210
Имам два начина за справяне с агресията. Единият го практикувам ежеседмично, а другият, когато агресията е предизвикана от конкретна случка и изливането на яда не търпи отлагане. В този случай си пускам някои от най-любимите траш или дет групи и яко   superuu  superuu  superuu
A eжеседмичният ми релакс е в петък, когато дават Парламентарен контрол.  Twisted Evil От години се карам с телевизора и ми действа безотказно успокояващо. Задължително е обаче наоколо да няма малки деца поради censored или възрастни, които са готови да защитават позицията на някой особено дразнещ депутат. Тогава агресията към непознатите се превръща в истинско ядосване спрямо реално доближена личност и ефектът от цялата дейност е общо взето нулев.
Също така, ако знам от какво е породена агресията ми е по-лесно да се справя с нея. Например, когато ПМС-вам. Тогава умирам да се скарам с някого и има моменти, когато поради заядливостта си, даже сама себе си трудно изтърпявам. Съпругът ми е предприел предпазната техника - слага слушалките и се настанява на ПЦ-то, отказвайки да комуникира в рамките на около 24 часа или пък каквото и да кажа или направя се приема само и единствено с "Да, миличко", "Права си, миличко". Е в тия моменти човек убивам.  #2gunfire

# 36
  • Мнения: 5 622
И аз съм чела, че жените са по- спонтанни.
Даже имаше изследване, че една жена може да дръпне спусъка на пистолет по - лесно от един мъж.

Не. Аз четох точно обратното. И за да дръпне една жена спусъка(от твоя пример), то значи тя го е обмислила и решила предварително.

По-съм склонна да вярвам на това, което аз четох, защото и моите наблюдения са такива.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 736
До преди няколко години спорех, виках .. но вече престанах да го правя  Animal Chicken

Истината е, че ефектът не е особено положителен. Свикнах да потискам всичко в себе си и вече може да избухвам изключително рядко, но пък е качествено и дълго време ми държи.  Crazy

Най-често обаче излизам на разходка сама или си пускам музика и паля цигара.  ooooh!

# 38
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Предлагам да поядосаме Олинце, а?!

Стига бе!  Joy
Нямам повече за гладене  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 25 441

Стига бе!  Joy
Нямам повече за гладене  Mr. Green

Аз имам!  Flutter
Каня те на кафе днес следобед!  Hug Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 622
Да ви имам агресията на вас  Joy

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Като си надувам музика на маХ Laughing

# 42
  • Мнения: 1 924
Пускам си траш метъл и троша бирени бутилки.
Действа безотказно-много съм миличка.

# 43
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Забелязала съм, че когато съм ядосана - чистя и работя много по-добре и по-бързо  Mr. Green Така се "очиствам" - иначе ми идва да набия някой  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт