дайте ми съвет - захабено пране :(

  • 22 274
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте . имам проблем с прането ... дрешките на малкоата ги пера  отделно от нашите, използвам Сано  и бях много доволна до сега,ама какво стана незнам от няколко предишни пранета насам ми се струва ,че са  сивкави и седят като стари и захабени. много е гадно. прах ги по 2 пъти нещата  на различни температури да видя дали няма да белнат ама не... днес добавих и вениш обаче резултат няма никакъв. със сигурност не съм смесила прането с нещо цветно,защото като простирам не ми е попадало нещо такова, пък и съм много внимателна с дрешките на малката. нашите бели дрехи също ми сивеят, тях също пера със Сано,но не бебешки.пералнята ми е хубава, нова ...  дайте ми съвет какво да правя??? някакъв препарат ли да използвам, какво ? имаше някакъв номер с кислородна вода за избелване, но не знам колко се слага, да не взема да ги прецакам още повече. 

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
обикновена сода за хляб слагаш при праха за пране. Ще се белнат веднага Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 085
колко сода?

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз слагам 2-3 супени лъжици. Предполагам, че може и по-малко.... аз се презастраховам Embarassed
Не слагайте, обаче, сода много често в пералнята! Не знам до колко е вярно, но съм чувала, че честата й употреба съсипва гумените уплътнения!

# 4
  • Мнения: 2 865
Добави белина към прането.

# 5
  • Мнения: 399
Имам подозрения, че е от Сано-то. И аз го ползвах, бях много доволна. После изведнъж (с новата опаковка) дрехите посивяха. Смених праха, започнах да ги пускам на 60 градуса с Омо и нещата се оправиха. Белина слагам рядко, защото с бялото пера и някои цветни дрехи, които не пускат.
Малко офф - знае ли някой да се продава белина за цветно пране? Доколкото знам тя е с активен кислород, а не с хлор.

# 6
  • Мнения: 128
         Този проблем ми се яви,когато купих новия еврокомпакт прах за пране-тогава ползвах "Персил". Смених праха с обикновен "Ариел" и след 1-2 изпирания всичко е наред. Друг е въпроса,че вече всичко е еврокомпакт...  ooooh!
         А детските дрешки , когато са слагани в белина, могат да раздразнят кожата. Thinking

# 7
  • Мнения: 8 999
Аче има белина за цветно пране, но никога не съм ползвала такава и не мога да препоръчам. А содата наистина съсипва пералнята, та внимавайте.
По-добре пробвай някой от праховете със сода ефект, но не бебешки. Не вярвам да подразни кожата на бебето. Аз винаги съм прала дрехите на  децата с праха, който използвам и за нашите дрехи.

# 8
  • Мнения: 399
baibibi, благодаря!

# 9
  • Мнения: 245
мерси момичета Simple Smile ще видим какво ще помогне .

# 10
  • София
  • Мнения: 1 152
Виждала съм Аче за цветно пране. А някой знае ли по колко белина се слага на пералня с петна? И задължително ли трябва да е с предпране?
И аз имам съмнение, че от Сано-то ми се захабиха дрешките, пък и пера само на 30 градуса  newsm78

# 11
  • Мнения: 245
как е възможно прах с която пера вече 6 месеца - една и съща опаковка, даже още имам от него , до сега да пере всичко перфектно ,а сега да прецака всичко ??? незнам. ще пробвам с белина . дано да стане,че иначе трябва да сменям белите неща...  Rolling Eyes

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 631
Купих Аче Оксиколор /белината за цветно пране/ още преди няколко месеца. Останах изненадана от резултата- всички петна, от мазнини, сок, кал и трева...и какво ли още не. Всичко се изпра и няма следа от тях. Слага се според указанието на опаковката директно в барабана при дрехите. А когато трябва да махна петно само от една дрешка на малкия, слагам малко количество в леген с вода+малко прах за пране, вода и накисвам дрехата. После изпирам и всичко е наред. Wink

# 13
  • Мнения: 245
мерси dima Simple Smile

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
... пък и пера само на 30 градуса  newsm78

За мен пък една от причините за захабяване на дрехите и точно ниската Т на пране  Crossing Arms Бяло пране не мога да си представя да пусна на по- малко от 60 градуса. Детските дрехи също.

Общи условия

Активация на акаунт