Скариди

  • 16 880
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 210
Моля Ви дайте ми някаква рецепта за скариди. Купих, а сега ги гледам и се чудя какво да ги правя. По принцип много обичам всякакви морски неща и като видях, че продават пресни скариди се нахвърлих и купих, ама не се сетих че всъщност не мога да ги сгатвя newsm78

# 1
  • Мнения: X
Като за начало можеш да ги свариш.
Слагаш водата да заври и след завирането й пускаш скаридите вътре.Варят се докато порозовеят.Водата трябва да е подсолена.
Внимавай, защото за секундичка кипват и после ще трябва да чистиш печката.
След като са сварени можеш и нищо повече да не ги правиш, а да си ги хапваш така.С биричка, например.М-м-м... Crazy
Ако решиш да правиш нещо с тях ,трябва да преглътнеш мисълта, че ако не са изчистени винаги се усещат обвивките им.

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Дала съм няколко рецепти в категория Морски дарове

# 3
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря ви.   bouquet Май ще се спра на варианта да ги сваря и после може леко на тигана с масълце,  ч.пипер и чесън. Яла съм ги някъде така, ама не знаех дали преди това се сваряват или направо се пържат.

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако искаш да ги пържиш, в никакъв случай не ги вари преди това, ще станат безвкусни. Сложи ги направо в тигана.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 210
Ако искаш да ги пържиш, в никакъв случай не ги вари преди това, ще станат безвкусни.

Много ти благодаря. Искам ги вкусни, затова няма да ги варя предварително.  chef Сега се заемам.

# 6
  • Мнения: 3 622
jenap станаха ли скаридите? Кажи по какъв начин ги направи

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако искаш да ги пържиш, в никакъв случай не ги вари преди това, ще станат безвкусни. Сложи ги направо в тигана.

точно така. Направо се пържат, с малко чесън в мазнинката стават страхотни.
Внимавай да не ги препържиш, че в такъв случай се белят много трудно

# 8


 Здравейте и от мен,

искам да споделя с вас една много вкусна салатка сас скариди:
 зеле
 авокадо
 скариди
 рукола( по желание)

СКаридите не се варят предварително,а само се запържват! Овкусява се с готов салатен сос за скариди или с малко олио и сол Laughing

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ако искаш да ги пържиш, в никакъв случай не ги вари преди това, ще станат безвкусни. Сложи ги направо в тигана.

точно така. Направо се пържат, с малко чесън в мазнинката стават страхотни.
Внимавай да не ги препържиш, че в такъв случай се белят много трудно

И аз така ги правя, но включвам и една "тайна"  Simple Smile -когато са почти готови им лисвам 50 мл бренди. Става убиец деликатес.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт