Имате ли такива деца?

  • 6 663
  • 120
  •   1
Отговори
Кажете ми моля ви някоя от вас има ли такова дете , което да пищи буквално като животно и да нервничи постоянно, ако нещо не му се огоди .Моето е такова на 1г и 6 месеца и през уикендите докато не е на ясла ни докарва до нервни кризи с баща му понякога.Ако има някакви успокоителни медикаменти за изключително нервни деца моля ви някоя мама да ми каже за да може да го успокоя и умиря поне за малко, също така за момента знам че не се дължи на никнене на зъб.Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене защото не го взех от леглото до 10 часа.Е , все пак и ние искаме да спим понякога.Има ли някоя майка с подобно дете ,че вече започвам да си мисля че само ние сме със случай като този.

# 1
  • Мнения: 326
Кажете ми моля ви някоя от вас има ли такова дете , което да пищи буквално като животно и да нервничи постоянно, ако нещо не му се огоди .Моето е такова на 1г и 6 месеца и през уикендите докато не е на ясла ни докарва до нервни кризи с баща му понякога.Ако има някакви успокоителни медикаменти за изключително нервни деца моля ви някоя мама да ми каже за да може да го успокоя и умиря поне за малко, също така за момента знам че не се дължи на никнене на зъб.Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене защото не го взех от леглото до 10 часа.Е , все пак и ние искаме да спим понякога.Има ли някоя майка с подобно дете ,че вече започвам да си мисля че само ние сме със случай като този.
Искрено се надявав да говориш такива глупости само и единствено от липса на сън. Успокоително за детето ти е да го гушнеш, а не да го натъпчеш с медикаменти. И споко - не се умира от безсъние. Всички сме го преживели.  Peace

# 2
  • Мнения: 730
Най-разумното е да се посъветвате с лекар,който ще прецени дали са необходими медикаменти.Има доста буйни деца,но чак пък да мислите за успокоителни..............?Може би ще ви посъветват преди сън да не гледа телевизия,да бъде спокойна обстановката за да е спокойно и детето. Не го сравнявайте с животно,най-малкото не е красиво!

П.П Скоро не бях чела пост изпълнен с толкова досада по отношение на собственото дете.

# 3
  • Мнения: 8 999
Моят син преживя една такава криза между 3 и 4.5 г. Беше буквално ад - сякаш стъпвах по сурови яйца и все внимавах нещо да не го ядосам, да не наруша без да искам някакви негови си стререотипи. На моменти наистина не го издържах и отнасяше по някой тупаник /но това изобщо не помагаше, естествено, просто аз се чувствах обезвъзмездена за нервното напрежение, на което бях подложена/. Оставях го да вилнее и врещи, той се нареваваше едно хубаво и, като лятна буря, след истеричната криза следваше слънчево затишие - идеше ми да го изям, толкова кротък и добродушен ставаше .... до новата прищявка. Май само здрави нерви мога да ти препоръчам - търпи и оставяй детето да изреве тия дяволи, дето му влизат в главата.

# 4
  • Мнения: 4 111
Животно, успокоителни,..., тупаник  Shocked
Какво ви става? Не мога да повярвам.

# 5
  • Мнения: 2 978
Я, чакай сега.
Спри, почини, помисли и пак почни от начало.

Имаш нужда от почивка ми се струва..и от помощ най- вече.

Щом си го родила това дете ще го търпиш, ще го гушкаш и ще се съобразяваш с него.
Ще попрочетеш тук, има доста теми, за "такива" деца, за да видиш, че има и по- лоши случаи, но по- толерантни и спокойни майки.

И аз съм била бясна от преумора, но такова нещо да я оставя 5часа да реве, само защото иска да се гушне....Е, извинявай! Stop

# 6
  • Мнения: 2 978
А и още нещо.
Не мислиш ли, че детето като е на ясла цяла седмица, събота и неделя има нужда от вас- от мама и тати.

Детето не знае ти колко нужда от почивка искаш, то те иска теб, иска внимание.

Помисли върху това.

# 7
  • Мнения: 1 217
Защо така се нахвърлихте срещу жената?
На Вас никога ли не ви се е случвало да "пищите" от нерви и безсъние?
Или можеби Вие сте от майките -късметлийки със спокойни деца?

Много добре те разбирам.
Калоян е по-малък,но откакто се е родил няма една нощ в която да е спал като хората.
От 6 месеца нямам повече от 5 часа сън в денонощие.
Някой път и аз се изпускам и се развиквам,но после броя до 10 и малко се успокоявам.
Сега в момента ми отказва млякото и аз  #Cussing out #Crazy #Crazy

# 8
  • Мнения: 814
Виж темата, която пуснах само преди 10-тина дни:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216385.0
Почти същата история беше само дето не ходи на ясла. Казвам беше, защото периодът изведнъж премина в началото на тази седмица Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 949
А в яслата как се държи?

И, наистина, защо не го взе при вас сутринта, така може би щяхте да се понаспите и тримата. А така - всеки губи  Thinking 5 часа рев, айде моля ти се  Shocked

# 10
  • Мнения: 4 111
Защо така се нахвърлихте срещу жената?
На Вас никога ли не ви се е случвало да "пищите" от нерви и безсъние?
Или можеби Вие сте от майките -късметлийки със спокойни деца?

Много добре те разбирам.
Калоян е по-малък,но откакто се е родил няма една нощ в която да е спал като хората.
От 6 месеца нямам повече от 5 часа сън в денонощие.
Някой път и аз се изпускам и се развиквам,но после броя до 10 и малко се успокоявам.
Сега в момента ми отказва млякото и аз  #Cussing out #Crazy #Crazy


Моето дете не е от най-спокойните. Вечер ни побърква, сутрин се буди рано, аз също обичам да спя. Но!
Той е най-важното същество в моя живот и няма да го нарека животно, не съм помисляла за успокоителни (освен за мен, но не съм пила, само съм помисляла), да не говорим за тупаник. Като не иска мляко, оставям го. Като огладнее - давам. Като ме събуди в 5 часа го вземам до мен, гушвам го, давам му водичка, успокоява се и заспива отново. Ако стане много рано и не му се спи - ставам, не го оставям да реве дълго, доспивам си по някое време на деня, когато заспи и той. И съм щастлива, че Бог ми прати тази радост.

# 11
  • Мнения: 2 978

Шом питаш, ще ти кажа Laughing
От целият пост най- много ме ядоса това, че 5 часа са оставили детето да реве.

И друго ще напиша.
Моята е на 3г, от няколко месеца започна да спи по цяла нощ.
Бях станала 45кг, от безсъние от умора, от каквото щеш. Завирала съм се в банята да рева от безсилие....но никой не е разбирал за това.

Така че, знам какво е....Знам какво е да ти иде да си тръгнеш буквално от дома си и да зарежеш всичко.
Но!!! НИКОГА не съм я оставяла да реве, да не я гушкам, че съм я приспивала на ръце и на нощ съм ставала по 100 пъти да я завивам-отвивам Crazy

Та, това са нашите деца....искаме не искаме те са наши и ще си ги търпим и обичаме!  bouquet

# 12
  • Мнения: 814
Че bbunny се е поизнервила е вярно, ама много буквално приемате нещата. Нали за това е форума, за да се посъветва човек и да си излее емоциите - тъкмо малко да му мине. Чувала съм от майки "с усмивка на уста", че им се искало или те да скочат или да хвърлят детенцето отнякъде, ама това естествено е израз на моментно състояние. И моята уста понякога "е прасната", ама това не означава, че съм зла или мисля лошо. Умората и изнервеността сви казват думата.
Нагледала съм се на хора дето са супер "благоприлични, сдържани и учтиви" ама могат да ти скъсат нервите, както и не други дето са директни, цапнати в устата и си говорят "едно към гьотере" ама всъщност са точни Simple Smile.
Спомням се, като малкият беше на 6-7 месеца се бях побъркала и хич не си поплювах, а една приятелка, когато тогава беше бременна компетентно ми обясняваше "ама нищо, това е твоето детенце, всичко в негово име, как можеш да му се дразниш, любовта на живота ти и т.н". Сега да ви кажа ли колко е изнервена?! То това няма нищо общо с любовта към малкото човече. Различни сме хората  

# 13
  • Мнения: 1 217
Калоян е най-хубавото нещо в моя живот.
И ше кажа само едно-не искам да се правя на супер-майка или майка-героиня,която е
спокойна,не вика,винаги е във форма и т. н.
Аз съм човек  и имам емоции,нужди и потребности.
А това,че викам по детето или го оставям малко да плаче изобщо не означава,
че съм лоша майка или че не го обичам.

# 14
  • Мнения: 2 978
Че кой говори за лоша или добра майка.
Просто се учудвам -  пиша за себе си...как може да имаш нерви толкова време детето да реве и да не направиш нищо.

Да са 5-10-15мин....ама 5ч..извинявай.

Общи условия

Активация на акаунт