Добрин Митев

  • 8 234
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Сеща ли се някой за злополучният областен управител на Варна?Случайно разбрах,че избягал в Нова Зеландия.А какво стана със съпругата му Илияна Даскалова?Аз имам много приятни спомени,свързани с нея,но отдавна не съм чувала нищо конкретно.

# 1
# 2
  • Мнения: 984
Човекът е с влязла в сила присъда затвор за злоупотреби, мдам! Областен управител на Варна, като сегашния кмет - същитя, но по-умен, щот избега докът можеше.

# 3
  • Мнения: 2 978
Що бе, сегашният кмет на Варна не  е ли добър?
Поне така чета из нета. Гледам лозунги за Варна, ремонти, осветление, градинки, чисто е. Thinking

# 4
  • Мнения: 2 161
А за Илияна Даскалова някой знае ли нещо?

# 5
  • Мнения: 2 161
Човекът е с влязла в сила присъда затвор за злоупотреби, мдам! Областен управител на Варна, като сегашния кмет - същитя, но по-умен, щот избега докът можеше.
Е,сега четох,че са го хванали.

# 6
  • Мнения: 984
Да, бе градинки осветление - вярно, но това са показните на една номенклатура, която също беще два мандата Областен на Варна, а сега ламти за трети като Кмет. Не са оправени нещата, хич. Заметено е под килима, ама оттам смърди на скункс, пръч,умряла лисица и мръсни чорапи едновременно!
Не за нея - нищо, наистина за съжаление, волна птица е тая жена.
Е,сега четох,че са го хванали.
Но май нямаме споразумение за екстрадиция с Нова Занландия?

# 7
  • Мнения: 2 161
Хайде кажете нещо за жена му,де.Тя е актриса.В София ли играе или във Варна?

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 334
Аз мислех, че е била с него и детето им в Нова Зеландия. Не знам защо ми се върти в главата, че тя беше и телевизионна водеща.

# 9
  • Мнения: 1 072
Гледала съм я в представление във Филиала на Операта във Варна. Ужасно слабо представление, слаба роля, слаба игра................. "Медея" мисля ,че беше.

И аз на скоро се бях замислила за тази измамана варненска звезда Добрин Митев. Толкова беше сигурен, че ще спечели изборите, че чак Кирил Йорданов се изненада, когато това не се случи.

# 10
  • Мнения: 4 916
... Толкова беше сигурен, че ще спечели изборите, че чак Кирил Йорданов се изненада, когато това не се случи.

Завалията... Спомням си, че тогава Д.М. хвърли милиони за реклама, доволната му мутра грееше по билбордове и плакати из целия град... Мира Янова му предричаше победа още на първия тур с 90 на сто... пък взе, че загуби от Кирил Йорданов, който нямаше пари за билбордове, а само за флаери с размерите на пощенска картичка, и то изработени от преработена хартия.

# 11
  • Мнения: 984
Кирил Йорданов, който нямаше пари за билбордове, а само за флаери с размерите на пощенска картичка, и то изработени от преработена хартия.
Но ти верно си вярваш в тоз тип, а? Пък нашето семейство го познава от СОУ "Св. Климент Охридски". И трябава да ти кажа, че не е читава персоната, но от едно време разполага с много, ама много, но чужди пари, които в последствие станаха и негови.
А на Д.М. кампанията, за която говорите я плати Фондация "Конрад Аденауер" и Института за изследване на демокрацията.

# 12
  • Мнения: 4 916
Кирил Йорданов, който нямаше пари за билбордове, а само за флаери с размерите на пощенска картичка, и то изработени от преработена хартия.
Но ти верно си вярваш в тоз тип, а? Пък нашето семейство го познава от СОУ "Св. Климент Охридски". И трябава да ти кажа, че не е читава персоната, но от едно време разполага с много, ама много, но чужди пари, които в последствие станаха и негови.

Сега вероятно се очаква аз да напиша "А пък нашето семейство..."
Описах нещата каквито бяха тогава, не очаквам на всеки да му стане драго от спомена за загубата на Д.М. (за когото и аз гласувах тогава  ooooh! )

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Няма значение, важното е че работи за града. Имате ли паркове - имате, имате ли осветление - имате, имате ли детски площадки - имате, кой друг град може да се похвали с това? Безработицата е ниска, престъпността сравнително също, Варна е на ТИМ и това няма да се промени, но поне не взема всички пари, а дава някаква част от тях. Пак питам, колко града могат да се похвалят с това? А Добрин Митев като беше някакъв работник преди 20 години в Полимери Девня, да не би да сте очаквали по добро развитие за града ако беше станал кмет? Че той две приказки не може да върже, какво остава да управлява град. Иначе и аз помня колко убедени бяха всички до един че ще спечели и каква изненада беше че Йорданов спечели. Може да не може да му се даде награда за честност и почтеност на кмета, но е факт че Варна върви напред и нагоре.

# 14
# 15
  • Мнения: 984
Няма значение, важното е че работи за града. Варна е на ТИМ и това няма да се промени, но поне не взема всички пари, а дава някаква част от тях.
Робско мислене, чакане на остатъци, Мърморано!
Нека краде, пък за нас да има от отпадъка...ужасТ.
Това обясвява обаче много неща - например защо всички си траят и мълчат, когато трабва да се действа, да се помага, да се кажат нещата от първо лице, единствено число. Кой ви научи на това, бе момичета? Противно...

# 16
  • Bapнa
  • Мнения: 762
А тебе кой те научи да си все недоволна беееее ... Аман - той да не е лелята на Пепеляшка да оправи всички лайна в тая Варна ? Ай малко признателност, пък човека като усеща, че Варненци са доволни, ще натиска още повече и постепенно всичко ще е наред !

# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами извинявай, но аз лично не мисля че осветлението, детските площадки и парковете са остатъци. Нито пък работните места. Ако ги нямаше, щяхте да плачете за тях, пак казвам, някой да ми каже, че във всички градове е така, че във всички е чисто, че във всички има детски площадки и то съвсем нови, с градинките им, с люлките и пързалките. Успех в търсенето на идеалния кандидат, който няма да краде, ще дава всичко за града, ще живее на ръба на оцеляването само и само да има пари за Варна и тн. Аз ще си живея с остатъците, благодаря.

# 18
  • Мнения: 6 039
Няма значение, важното е че работи за града. Имате ли паркове - имате, имате ли осветление - имате, имате ли детски площадки - имате, кой друг град може да се похвали с това? Безработицата е ниска, престъпността сравнително също, Варна е на ТИМ и това няма да се промени, но поне не взема всички пари, а дава някаква част от тях. Пак питам, колко града могат да се похвалят с това? А Добрин Митев като беше някакъв работник преди 20 години в Полимери Девня, да не би да сте очаквали по добро развитие за града ако беше станал кмет? Че той две приказки не може да върже, какво остава да управлява град. Иначе и аз помня колко убедени бяха всички до един че ще спечели и каква изненада беше че Йорданов спечели. Може да не може да му се даде награда за честност и почтеност на кмета, но е факт че Варна върви напред и нагоре.

ти май си в страшна заблуда
като истински потребител се хващаш за опаковката

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Живеем в такова време, когато опаковката е важна. Опаковката е това, което виждам когато се разхождам по улицата. Опаковката щеше да изглежда по съвсем различен начин ако Митев беше спечелил и повярвайте ми, нямаше да е по хубава. Да не започвам и аз с "А пък моето семейство...".

# 20
  • Мнения: 6 039
значи, аз Митев изобщо не го намесвам,
но да ми казваш, че сегашния ни кмет е стока - забрави
знам за този град и управниците му в момента, толкова много, но не е тук мястото да го споделям с непознати

само ти казвам - че всичко е опаковка - евтина при това.

# 21
  • UK
  • Мнения: 3 959
Може да е евтина, но е някаква и е лъскава, а и използваема, при това. Интересно ми е дъщеря ти радва ли се на парковете или се интересува от задкулисните игри на Йорданов и ТИМ?

# 22
  • Мнения: 984
А тебе кой те научи да си все недоволна беееее ... Аман - той да не е лелята на Пепеляшка да оправи всички лайна в тая Варна ? Ай малко признателност, пък човека като усеща, че Варненци са доволни, ще натиска още повече и постепенно всичко ще е наред !
Пресияна, ти къде в групата, момиче? Някой нещо на тебе да е казал, м? Я, моля. Не нападай персонално, без да си включена в разговора, не е нито етично, нито полезно. Споря с arqun и Мърморана. А щом си прочела до тук ето и остатъка...
Тъй като раздразнено, както усещам, питаш...съобщих вече, че съм изключително доволна от своя живот, от това, което имам и мога да го споделя с хората, които обичам. Но това няма нищо общо с темата, все пак.

# 23
  • Мнения: 4 916
 Naughty А всъщност темата е за Д.М. и булката му.

# 24
  • Мнения: 6 039
Може да е евтина, но е някаква и е лъскава, а и използваема, при това. Интересно ми е дъщеря ти радва ли се на парковете или се интересува от задкулисните игри на Йорданов и ТИМ?

кои паркове бе- разбира се че не се радва.
за какви глупости ми говориШ, че взех да се дразня
направиха се ОПАСНИ И ПАЯНТОВИ ДЕТСКИ ПЛОЩАДКИ - РАЗРОВИ МАЛКО ТЕМИ ДА ПРОЧЕТЕШ
ОСАКАТИХА СЕ ХУБАВИ ТЕРЕНИ В МОРСКАТА ГРАДИНА - ЗА КАКВИ ПАРКОВЕ МИ ГОВОРИШ???
ИМАМ СНИМКИ НА НОВООТКРИТА ПЛОЩАРКА В МОРСКАТА, КОЯТО СЛЕД 3 ДНИ СЕ РУШЕШЕ И ПАДАХА КАМЪНИ ПО 2 КВ МЕТРА

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Няма значение, важното е че работи за града. Варна е на ТИМ и това няма да се промени, но поне не взема всички пари, а дава някаква част от тях.
Робско мислене, чакане на остатъци, Мърморано!
Нека краде, пък за нас да има от отпадъка...ужасТ.
Това обясвява обаче много неща - например защо всички си траят и мълчат, когато трабва да се действа, да се помага, да се кажат нещата от първо лице, единствено число. Кой ви научи на това, бе момичета? Противно...

Съжалявам, това ме подразни и не издържах  Blush
Иначе се ядосвам като го плюете така ожесточено, защото не може човек от всичко да се оплаква!

# 26
  • Мнения: 6 039
А тебе кой те научи да си все недоволна беееее ... Аман - той да не е лелята на Пепеляшка да оправи всички лайна в тая Варна ? Ай малко признателност, пък човека като усеща, че Варненци са доволни, ще натиска още повече и постепенно всичко ще е наред !
[/quote

доволни?

Варна е малък, но АПЕТИТЕН град  с МОООООООООООго инвеститори и проекти/много от които не виждат бял свят, просто щото комисионната е много малка за вече нагълталите се до гуша и внимават да не им преседне/
никак не е трудно  с малко средства да се замажат очите на избирателите преди изборите.


# 27
  • UK
  • Мнения: 3 959
Доколкото съм запозната това е форум и в случай, че на темата няма знак - влизането разрешено само за този и онзи, всеки може да се включи когато си поиска, стига да има мнение. Малена - ти се вбеси защото споменах дъщеря ти, не заради друго, а относно паянтовите площадки, как пък аз не съм забелязала нищо такова, пък и доста хора - варненци, които познавам, понеже все пак съм от там, също не са. Само ти си. Освен това - за какви терени в Морската градина си говорим - за този, дето го направиха на спортни площадки - безплатни, осветени и охраняеми до посред нощ ли?

# 28
  • Мнения: 1 072
Дайте жокер - кои са водещите кандидати за тези избори? Чувам, че и Весо Данов ще се кандидатира.

# 29
  • Мнения: 6 039
ама не ми гивори по разказите на твоите познати - моля те

Малена - ти се вбеси защото споменах дъщеря ти, не заради друго,

ти да не страдаш от някакъв синдром? деца имаш ли? от варна ли си?

нека правят площадки, догодина нови ще направят на мястото на тазгодишните, а 500 деца ще играят по площадките, щото няма места в градините.
добре, че имам пари да си плащам, щото и моето е едно от тях
и догодина няма да се 500 , а ще са 1000

# 30
  • Мнения: 4 916
Дайте жокер - кои са водещите кандидати за тези избори? Чувам, че и Весо Данов ще се кандидатира.

Димо Гяуров - от десните
и човека на ГЕРБ, обаче сега му забравих името. Сетих се - Свилен Крайчев.

# 31
  • Мнения: 984
Иначе се ядосвам като го плюете така ожесточено, защото не може човек от всичко да се оплаква!
Темата наистина е за Добрин Митев, тоз червей, обаче само да ти кажа, Пресияна, горе Малена много точно го е написала. Дадоха на фирмата дето оправя площадките по 2500лв. на площадка. В отчета на Общината пише, че към май са оправени 68 площадки. Супер некачествено, игрушките са забити в земята с едни шишове, които наизлязоха след един месец игра. Бетонът, е плясък, а пясъкът прилича на дребен чакъл. Пързалките цапат /синьо и червено/ пясъкът в пясъчниците беше пълен с парчета миди, които режат. Ей, за това става дума - може да изгледжа отстрани, че има нови площадки, но всъщност децата се събират на старите, защото новите, и те се убедиха, че са опасни.
Добрин Митев, все един ден ще трябва да се върне. Надявам се до тогава да има кой да го тикне за излежаване.

# 32
  • UK
  • Мнения: 3 959
Нямам деца и да, от Варна съм. Трябва ли да имам, за да оценя реалното положение, в което се намира града в момента? Масово хората са недоволни от кмета на града, в който живеят - оплакванията на някои са доста по сериозни от липса на осветление и детски площадки. И имам предвид доста. Максимализма е лошо нещо, когато се отнася до неща, независещи от теб. Радвай се на чистия си град, защото можеше да не е чист, и на лампите по улиците, защото можеше да ги няма. Това ми е мисълта, и не говоря "по разкази на свои познати".

# 33
  • Мнения: 6 039
колко жалко - да се радвам на лампите по улиците???? абе хората преди 3 века са се радвали на тези неща, сега не ги забелязват. в 21 век, в Европа, на тъмно ли да стоим?
чисто - таратанци
ниска престъпност - таратанци

за 2 мандата, ако беше толкова готин, трябваше да ни прати в космоса
заслугата за облика на града ни, пак ти казвам, е на крупни инвеститори, разбираш ли?

# 34
  • Мнения: 984
Трябва ли да имам, за да оценя реалното положение, в което се намира града в момента? Масово хората са недоволни от кмета на града, в който живеят - оплакванията на някои са доста по сериозни от липса на осветление и детски площадки. И имам предвид доста.
Да, защото ти едва ли ще си нарежеш ръцете докато строиш пясъчна кула?!
Да, защото ако зе забучи детето ти на шиша, ти ще си виновна, а не Кмета.
Да, защото, ако падне между стълбите на пързалката и си счупи зъбче, ще ревеш, че си го пуснала да играе на новата площадка!
А проблемите тука са изключително селиозни:
Основна заплата средна за Варна е с 1/3 по ниска от тази в София и прави около 400 лв.
Този сезон беше слаб, защото дойдоха само гости, които ходят с мръсни крака в центъра на града и говорят нечленоразделно.
Налице е огромен проблем със социалните разходи, но иначе прогрматата на Общитата я е писала г-жа Мария Чанкова - всеизвестна социална администраторка, по-луда и от Масларова даже.
Общинския съвет се пазари за жълти стотинки - г-н Гуцанов е направо смешен
Социалния патронаж е пред фалит
Линейките на бърза помощ са в окаяно състояние.
Домовете са под всякаква критика откъм реална грижа за децата
Училищата - ремонтираха ги, но ремонтите са изключително некачествени.
Липсват места в градините и яслите поне 3000 деца остават на улицата, същото ще стане след 3 години и в начален курс в училищата - няма да има класни стаи, но за това никой сега не мисли, щот нали, не се знае кой кум и кой сват до тогава.
Ай, стига толкоз съм ти отвярала очите.

# 35
  • UK
  • Мнения: 3 959
Защото от старите соц пързалки тип слонче в Южния парк детето ми изобщо не може да падне и да си счупи зъбче, нали?

# 36
  • Мнения: 6 039
Защото от старите соц пързалки тип слонче в Южния парк детето ми изобщо не може да падне и да си счупи зъбче, нали?

за първи път се сблъсквам с твоята особа, но ми изглеждаш на 19 или токущо навършила 20г студентка с извисени идеи и повърхностно мислене, влизала в общината, само за да си вземе личната карта


стой си в София и гледай какво правят хората във Варна
щото софиянци идват да ни оправят града, щото ние сме много доволни и всичко ни се струва красиво
и онова лайно дето ще го изсерат пред Общината ще остане завинаги паметник на простотията в тая Община през последните години.

# 37
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, точно извисени идеи и повърхностно мислене, направо в десетката.

# 38
  • Мнения: 6 039
Защото от старите соц пързалки тип слонче в Южния парк детето ми изобщо не може да падне и да си счупи зъбче, нали?

като го родиш и го заведеш на празалката - пак ще си говорим

# 39
  • София
  • Мнения: 13 203
Mоля, намалете темпото!!!  Grinning

# 40
  • Мнения: 6 039
тя темата и без това беше за друг, дето вече е много далеч, смятам и аз да напусна

# 41
  • UK
  • Мнения: 3 959
Всъщност може и сега да си говорим, давай. Това, че нямам собствено дете изобщо не значи, че нямам дете да водя по пързалките.

# 42
  • Мнения: 1 072
За една от вас имах представата, че е възпитана, възвишена и креативна жена.
Е, мнението ми вече не е такова.  Rolling Eyes
Дано е някакво временно неразположение.

# 43
  • Мнения: 6 039
За една от вас имах представата, че е възпитана, възвишена и креативна жена.
Е, мнението ми вече не е такова.  Rolling Eyes
Дано е някакво временно неразположение.

пия Редуктил, казах вече в друга тема - ставам зла, нервна, неконтролируема
но всъщност възпитана и още по-малко пък възвишена никога не съм била

# 44
  • Мнения: 1 373
Сеща ли се някой за злополучният областен управител на Варна?Случайно разбрах,че избягал в Нова Зеландия.А какво стана със съпругата му Илияна Даскалова?Аз имам много приятни спомени,свързани с нея,но отдавна не съм чувала нищо конкретно.
Преди 4 години заминаха цялото семейство. После там им се роди още едно дете, та сега живеят там с трите.Двете от брака им и първото на Илияна.

# 45
  • Varna
  • Мнения: 321
 Чист град?!? Нови,хубави площадки?!?
 Абе кво става тука??? Или аз не живея във Варна и не излизам всеки ден с детето си newsm78
Трябва да погледна табелата пак  #Crazy
 А да- искате ли да снимам три- повтарям трите площадки пред блока?  Абсолютно изпочупени пързалки, изровени пясъчници ,в които няма пясък, но затова пък добре си живеят няколко бездомни кучета- рай за детето ще кажете предполагам Grinning  На две люлки едната има дъсчица да приседне малката- ми стига и -за какво и е цяла седалка пък  Thinking Поне има облегалка  Wink Щото новите люлки по новите площадки нямат - не знам тия дето спорят колко деца имат-ама тия дето са ги правили пързалките и люлките по новите площадки не са и чували за деца  и как се люлее дете на една дъска ?-нема облегалка -нищо де-детето ми ще се учи на екстремни спортове от две годишно- нали е модерно Grinning   Ох много се набрах и аз-ще спра че за пързалките не ми се почва.
 
Добрин Митев кво да го мислим- не случайно е избягал от тука- той не беше ли тоя дето и образования нямаше ?

# 46
  • Мнения: 1 072

Добрин Митев кво да го мислим- не случайно е избягал от тука- той не беше ли тоя дето и образования нямаше ?

Доколкото си спомням разпъваха Христо Кирчев, че 10 години е карал МЕИ-то / сегашния ТУ.

# 47
  • Мнения: 984
Тц Кирчев е завършил ВИНС.

# 48
  • Мнения: 1 072


Цитат
Инженер Христо Кирчев е роден в град Добрич. Завършва средното си образование в Строителен техникум "Васил Левски" гр. Варна. След това получава диплома за висше образование със специалност машинен инженер във ВМЕИ-Варна. Специализира местно самоуправление в САЩ през 1992 г. и през 2000 г.

В периода 1991 - 1999 г. е кмет на Варна. Като такъв осъществява множество международни контакти във връзка с членството на Варна в Асоциацията на Световните търговски клубове, Международния Черноморски клуб, "Отворено общество", "Ротари Интернешънъл", побратимяването на морската столица с Маями, Брадфорд, Новоросийск и други градове.

През 2000 г. работи като Главен експерт в Центъра за икономическо развитие в София.

Г-н Кирчев е депутат от 39 и 40 Народно събрание; Председател на комисията по местно самоуправление и регионално развитие; Зам. председател на групата за приятелство със САЩ; член на Комисията по отбрана.

# 49
  • Мнения: 503
Добринчо го хванаха с фалшива диплома от Търновския Университет. За Кирчо- Мишмиш и Малена казаха всичко, което бих казала и аз. Не е въпрос на политически предпочитания, повярвайте ми.

# 50
  • Мнения: 503
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181023.60 Ето тук има снимка на една площадка от новите.  Tired
Шанел, извинявай, че така ти спамим темата. Не зная нищо за жената на Добрин Митев.

# 51
  • Мнения: 2 161
Нямам нищо против да ми се спами темата.Горе-долу разбрах това,което ме интересуваше.Благодаря.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Няма значение, важното е че работи за града. Имате ли паркове - имате, имате ли осветление - имате, имате ли детски площадки - имате, кой друг град може да се похвали с това?
.......

но е факт че Варна върви напред и нагоре.

Абсолютно! Аз пък Кирил Йорданов страшно много го харесвам - и наживо съм го виждала, харесва ми как се държи, не важничи, не пуска захаросани усмивки, държи се на ниво. ДМ ми беше анти от самото начало, очевидно е имало защо. Пък чистотата на града и здравината на детските люлки... извинете ама зависят от нас, не от кмета. Докато има идиоти дето ползват улиците за кош за боклук и люлките за избиване на агресия, нищо не може да се промени! Или всеки път когато някой потроши люлките, кметството да хукне да ги оправя? Ми то да не е без пари. Или кметът трябва да хукне с шишче и торбичка да обира боклуците? С тоя манталитет дето все друг ни е крив... няма да имаме чисти улици и читави площадки скоро. Онзи ден докато пресичах улицата, в краката ми изведнъж тупна цигарена кутия - видях откъде излетя, от прозореца на една "баровска" кола. Кметът ли беше виновен за това?

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 08:00 от Месечинка виторога

# 53
  • Мнения: 1 629
Последно чух, че Добрин Митев и фамилия са в ЮАР.

# 54
  • Мнения: 3 622
Аз също харесвам Кирил Йорданов  Peace  Който каквото и да говори, аз си имам изградено лично мнение за него и ще гласувам за него. Подкрепям Месечинка виторога за всичко което е написала. Дакато хората рушат и замърсямат нищо няма да стане. Ама така им е по лесно, като има кой да им чисти що да не си хвърлят боклуците от балконите или кадето им падне на улицата.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Последно чух, че Добрин Митев и фамилия са в ЮАР.

И аз тъй знам!

Иначе "Варна, хубава Варна" - Защо такива постери няма в Максуда?!  Thinking Идва зима, все пак...

# 56
  • Мнения: 503
Обърнахме я на "кметската" тема тук. При това сме едни и същи участниците. Става досадно.

# 57
  • Мнения: 674
Защото от старите соц пързалки тип слонче в Южния парк детето ми изобщо не може да падне и да си счупи зъбче, нали?

за първи път се сблъсквам с твоята особа, но ми изглеждаш на 19 или токущо навършила 20г студентка с извисени идеи и повърхностно мислене, влизала в общината, само за да си вземе личната карта


стой си в София и гледай какво правят хората във Варна
щото софиянци идват да ни оправят града, щото ние сме много доволни и всичко ни се струва красиво
и онова лайно дето ще го изсерат пред Общината ще остане завинаги паметник на простотията в тая Община през последните години.
Малена ли си Емануела ли си не те знам но спри да сипеш хули и обиди срещу най успешният и признат кмет в България Кирил Йорданов. Кметът на Варна за мандата си преобрази градът до модерен европейски град. По времето на Христо Кирчев в морската градина го беше страх да стъпи човек а да не говорим че имаше поне 20-30изнасилвания годишно и 1-2 УБИЙСТВА.
Сега децата се разхождат спокойно без притеснения до 10-11 ч. с майките си.
Кметът ремонтира улици центъра навсякъде свети и Варна е най чистият град според много хора от града.
Кирил Йорданов бях гледала миналата седмица има 65% одобрение  което е показателно... Peace Peace

# 58
  • Мнения: 984
Да, така е!
1. Кмета лично ги лови изнасилвачите
2. Кмета свети собственоръчно собственодействено
3. Кмета лично събира боклука в Максуда
65% му даваха и ДМ...

# 59
  • Мнения: 674
Тц Кирчев е завършил ВИНС.
Добрин Митев е гооооламмм мошениккк... #Cussing out #Cussing out

# 60
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Я да скокна и аз.
Кирил Йорданов не ми е приятен. Никога не съм гласувала за него. Не мога да му отрека добрата подготовка и професионализмът на политик да изкара от всяко нещо полза и точки за себе си. Това не е сред добрите качества в моята скала.
Да, не робувам на илюзии, че има добри и неподкупни политици в България.
Да, Варна е поизлъскан  и  Laughing осветен  Laughing в централноградската част и това не мога да отрека.
Да, има нови улици, но, естествено има и ЕС.
Да, Варна изглежда доста по-добре от част от другите областни градове, факт.
Склонна съм да се съглася с Маленна, че причината е в инвеститорите, а не в личността на кмета.

Не, Мърморанке, аз пък отдавна съм се научила да не вярвам в светлите и неопетнени личности на хората и да не ги приемам за чиста монета. Не съм благодарна никому, защото съм данъкоплатец. Подобна емоция е нормална за възрастта ти и това е прекрасно, после човек невинаги успява да я съхрани.

# 61
  • Мнения: 505
Мариянкаа, ти да не си Еленкаааа или някоя от клакьорките й?!

Дай някакви конкретни примери, а не само алабализми от рода на модерен европейски град, неверни криминални сводки и популистки изказвания за ремонти. Аман от тебе и от твоя Кирил, не разбра ли, че тук сме по млади от 35 набор.

# 62
  • Мнения: 6 039
МАРИЯНКАА,
Малена съм то си е написано, За кавква Емануела ми говориш?
много порно гледаш май?

каква си ти, да ми казваш какво да правя по адрес на най-бездънното кметско гърло, а?

само ако знаеш и 1 % от пропуснатите ползи за града ни от такива като него и обкръжението му. Стотици проекти остават да отлежават до следващата комисионна.

# 63
  • Мнения: 3 622
Malenna, Mишмиш ей сега като изберем нов кмет той ще е самата честност, няма да крадне  и лев  и ще ни оправи от всякъде 

А да ви питам вас двете вие има ли нещо от което да се доволни или просто сте си такива вечно мрънкащи и недоволни  Laughing

# 64
  • Мнения: 6 039
Отговарям за себе си - винаги съм била и ще бъда доволна от живота си, защото това зависи само от мен
аз съм отчайващ оптимисти и мразя мрънкащи и недоволни хора. Но с тази разлика, че те са недоволни от себе си и живота си и обвиняват за това другите. Аз такъв проблем нямам.
Но няма да призная заслуги , на човек, който не ги притежава.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 160
Я да скокна и аз.
Кирил Йорданов не ми е приятен. Никога не съм гласувала за него. Не мога да му отрека добрата подготовка и професионализмът на политик да изкара от всяко нещо полза и точки за себе си. Това не е сред добрите качества в моята скала.
Да, не робувам на илюзии, че има добри и неподкупни политици в България.
Да, Варна е поизлъскан  и  Laughing осветен   Laughing в централноградската част и това не мога да отрека.
Да, има нови улици, но, естествено има и ЕС.
Да, Варна изглежда доста по-добре от част от другите областни градове, факт.
Склонна съм да се съглася с Маленна, че причината е в инвеститорите, а не в личността на кмета.

Не, Мърморанке, аз пък отдавна съм се научила да не вярвам в светлите и неопетнени личности на хората и да не ги приемам за чиста монета. Не съм благодарна никому, защото съм данъкоплатец. Подобна емоция е нормална за възрастта ти и това е прекрасно, после човек невинаги успява да я съхрани.

 smile3521

осветлението примерно е  от "Призма"

абе кой им даде разрешение да изцвъкат това грозното нещо пред общината Sick.......сори за офф-а

# 66
  • Мнения: 6 039
ами кой - общината hahaha

# 67
  • Мнения: 2 070
Скоро май не е имало в Клюкарника такава тема, някакси неприятен тон, дразги..или аз съм се разглезила... Много насериозно се взимате.
То имаше и тема за Харесвате ли кмета на вашия град, май за там са ви повечето коментари.

# 68
  • Мнения: 984
А да ви питам вас двете вие има ли нещо от което да се доволни или просто сте си такива вечно мрънкащи и недоволни  Laughing
На този въпрос вече отговорих, Пресияна лично ме запита! Не мрънкам, и нигога не съм мрънкала, стотици хора ме познават тук и ще ти го кажат същото, назевисимо дали ме харесват или не.
Така че, Таша - тъп въпрос...сори.
Аз споря с вас за кмета.
Теб лично да те нарека ли по начина, по който мисля за теб или да се въздържа?
Я, моля...

# 69
  • Мнения: 4 916
Скоро май не е имало в Клюкарника такава тема, някакси неприятен тон, дразги..или аз съм се разглезила... Много насериозно се взимате.
То имаше и тема за Харесвате ли кмета на вашия град, май за там са ви повечето коментари.

 Mr. Green Моля, моля, същите коментари със същите аргументи бяха и в онази тема. Сега, ако има трета тема, ще потретим и там.  Mr. Green Тъй де, имаме да извървим доста път, докато започнем да приемаме чуждите аргументи спокойно.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 15:24 от argun

# 70
  • Мнения: 2 070
Не се впечатлих от аргументацията, направи ми впечатление тона и личните нападки на форумки, които досега са се държали различно. Иначе темата не я следя, хвърлих и едно око и се поучудих.

# 71
  • Мнения: 674
МАРИЯНКАА,
Малена съм то си е написано, За кавква Емануела ми говориш?
много порно гледаш май?

каква си ти, да ми казваш какво да правя по адрес на най-бездънното кметско гърло, а?

само ако знаеш и 1 % от пропуснатите ползи за града ни от такива като него и обкръжението му. Стотици проекти остават да отлежават до следващата комисионна.
Не съм ти прочела аватара извинявай!  bouquet  bouquet
Но по въпроса за града ще кажа
99г.- мръсен град дупки по улиците разбити детски площадки неподържани паркове и градини липса на канализация и детски игрища голяма безработица и некачествен градски транспорт  и още много много други.... може да се пише много...
2007г.- Най важното строят се 3 нови детски градини и една ясла нещо нечувано в национален мащаб и първо строителство на детско заведение във Варна от 1983г. насам само това е показателно.
Но още аз харесвам новия облик на квартала междублоковите пространства красивите лампи и алеи в морската градина новите молове и магазини които се строят благодарение на инвеститори привлечени в Варна...
Това не иска коментар......
Хората от други градове като влязат във Варна и ахват...

# 72
  • Мнения: 3 622
А да ви питам вас двете вие има ли нещо от което да се доволни или просто сте си такива вечно мрънкащи и недоволни  Laughing
На този въпрос вече отговорих, Пресияна лично ме запита! Не мрънкам, и нигога не съм мрънкала, стотици хора ме познават тук и ще ти го кажат същото, назевисимо дали ме харесват или не.
Така че, Таша - тъп въпрос...сори.
Аз споря с вас за кмета.
Теб лично да те нарека ли по начина, по който мисля за теб или да се въздържа?
Я, моля...

Ами наречи ме ме по начина по който мислиш  Laughing Що се въздържаш

# 73
  • Мнения: 984
Ами наречи ме ме по начина по който мислиш  Laughing Що се въздържаш

Подхила Смехоринска такава една недоклатена, маха с маха! Laughing

# 74
  • Мнения: 3 622
Mишмиш нещо не разбрах как ме нарече  newsm78

# 75
  • Мнения: 6 039
що бе, аз съвсем ясно разбрах bowuu

# 76
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ами наречи ме ме по начина по който мислиш  Laughing Що се въздържаш

Подхила Смехоринска такава една недоклатена, маха с маха! Laughing

 #Crazy

Брей, какво става в тази тема?

# 77
  • Мнения: 2 070
Плаче за ключ.

# 78
# 79
# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
...... Пък чистотата на града и здравината на детските люлки... извинете ама зависят от нас, не от кмета. Докато има идиоти дето ползват улиците за кош за боклук и люлките за избиване на агресия, нищо не може да се промени! Или всеки път когато някой потроши люлките, кметството да хукне да ги оправя? Ми то да не е без пари. Или кметът трябва да хукне с шишче и торбичка да обира боклуците? С тоя манталитет дето все друг ни е крив... няма да имаме чисти улици и читави площадки скоро. Онзи ден докато пресичах улицата, в краката ми изведнъж тупна цигарена кутия - видях откъде излетя, от прозореца на една "баровска" кола. Кметът ли беше виновен за това?

Съжалявам че се намесвам в темата, но мнения като това много ме изнервят. Плщадките и улиците са общинска собственост. Затова се стопансиват от общината. Тя строи площадките, тя асфалтира улиците, нейно задължение е да ги поддържа. И когато някой руши общинската собственост, задължение на общината е да го санкционира. Затова общинарите получават пари от данъците, които плащаме. Всеки град има фирма за чистота, на която се плаща - щом има боклуци явно някой не си върши качествено работата. И точно кмета трябва да контролира извършването на тази работа. Аз не мога да се скарам на чистачките по улиците, че не си вършат качествено работата. Кмета може.

За цигарената кутия - виновен е този, който не контролира спазването на закона за чистотата. След като длъжностното лице, което следи за чистотата не е глобило нарушителя, де факто го подкрепя.

# 81
  • Мнения: 6 886
Аз викам да си направим една тема за Кирил Йорданов и всеки да си каже каквото му е на душата Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 373
Аз викам да си направим една тема за Кирил Йорданов и всеки да си каже каквото му е на душата Mr. Green

 И след като стане 15 стр. да изпратим линка на пресаташето на кмета.

# 83
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз викам да си направим една тема за Кирил Йорданов и всеки да си каже каквото му е на душата Mr. Green

 И след като стане 15 стр. да изпратим линка на пресаташето на кмета.

Да бе, да го делне като спам ...

# 84
  • Мнения: 6 039
много му пука  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 503
МАРИЯНКАА, точно се бях притеснила, да не пропуснеш темата. Постовете ти звучат като лозунги на предиборен митинг.

# 86
  • Мнения: 6 039
МАРИЯНКАА, точно се бях притеснила, да не пропуснеш темата. Постовете ти звучат като лозунги на предиборен митинг.

ами време му е
започна да ми намирисква на скара Joy

# 87
  • Мнения: 1 373
Извинете ме,че ползвам темата, но тя и без това беше използвана не по предназначение.
Да ви питам бившата жена на Кирил Йорданов роди ли вече?

# 88
  • Мнения: 6 039
чакай сега, тя нали ще се жени първо, или май се омъжи?

# 89
  • Мнения: 1 373
Е за кой се омъжи? Тя от години живее със Димо Стоев на Евсиноград. Но не може да се омъжи за него, защото той няма развод още.

Пише,че на снимката е в 8 месец. Та затова питам дали е родила.

# 90
  • Мнения: 3 622
Димо Стоев май се развел, ама само така чух, а Боянчето май към края на септември ще ражда

# 91
  • Мнения: 1 373
Не се е развел още. Но от 2 години живее с Бояна.

# 92
  • Мнения: 5 462
Е за кой се омъжи? Тя от години живее със Димо Стоев на Евсиноград. Но не може да се омъжи за него, защото той няма развод още.

Пише,че на снимката е в 8 месец. Та затова питам дали е родила.
Б.....х м...му егати LOVE с тоя сбръчкан чичка с боксьорска физиономия.Тая Бояна съвсем е изтрещяла.Егати меркантилната мома бееееееееее........... Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes #Crazy #Crazy Sick Sick Sick

# 93
  • Мнения: 5 462
Малиииии предизборно му разказахме играта на Кирчо и бившите му  и настоящи  женки ................. hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy Joy Joy

# 94
  • Мнения: 6 039
абе от сигурен източник знам че сватбата аха предстои или е била, но сега източника ми е с изкл. телефон и не мога да го питам, че аз такива клюки не помня.

# 95
  • Мнения: 2 161
Да,потвърждавам за сватбата.Дори ми казаха къде ще бъде,но не се сещам в момента.И младоженецът вече няма да работи в общината,има нова длъжност.

# 96
  • Мнения: 6 039
небеше ли някъде по южното черноморие ?
ох, съвсем се оплетох
по-добре да питам и да пиша

# 97
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Склонна съм да се съглася с Маленна, че причината е в инвеститорите, а не в личността на кмета.

Детските градини са последното нещо, за което трябва да се похвали кмета. Защо в последните месеци на последния си мандат се сети за тях, след като проблемът е налице от поне 5 години? "Нямало пари" дотогава - не е отговор за мене.
И защо се радвате толкова на тези молове? И полупразни бизнесцентрове.

# 98
  • Мнения: 6 039
как да им се радваме - те още не са готови, не сме ги видели какви са що са

аз лично нямам нагласа да пазарувам от Бг, най малко от Варна. Чувствам се прецакана и ограбена. Все ми е едно дали ще ги има или не. Просто това е естествена стъпка в равитието ни.

# 99
  • Мнения: 503
Кой им се радва? Запълват всяка свободна ливадка из града. Ти не разбра ли? Радват се на лампичките! Свет!

# 100
  • Варна
  • Мнения: 2 133
По-бих се зарадвала на някой развоен център или спортен комплекс.

# 101
  • Мнения: 6 039
Кой им се радва? Запълват всяка свободна ливадка из града. Ти не разбра ли? Радват се на лампичките! Свет!

 Joy Joy

# 102
  • Мнения: 2 161
Тази Бояна е много красива.

# 103
  • Мнения: 6 039
мдааааа

# 104
  • Мнения: X
Малко офф, ама пусто клю-клю: това ли е Димо Стоев?

# 105
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Малко офф, ама пусто клю-клю: това ли е Димо Стоев?


омг - дано да не е - иначе тая е луда !

# 106
  • Мнения: 1 373
Самият той на 58 години.

# 107
  • Мнения: 5 462
Комплименти !!!! Sick

# 108
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Съжалявам че се намесвам в темата, но мнения като това много ме изнервят. Плщадките и улиците са общинска собственост. Затова се стопансиват от общината. Тя строи площадките, тя асфалтира улиците, нейно задължение е да ги поддържа. И когато някой руши общинската собственост, задължение на общината е да го санкционира. Затова общинарите получават пари от данъците, които плащаме. Всеки град има фирма за чистота, на която се плаща - щом има боклуци явно някой не си върши качествено работата. И точно кмета трябва да контролира извършването на тази работа. Аз не мога да се скарам на чистачките по улиците, че не си вършат качествено работата. Кмета може.

За цигарената кутия - виновен е този, който не контролира спазването на закона за чистотата. След като длъжностното лице, което следи за чистотата не е глобило нарушителя, де факто го подкрепя.

Виж какво, не може да си изхвърляш боклучийската кофа от балкона с надеждата, че фирмата за чистота ще я прибере след теб!!!! Нито можеш да трошиш площадки с идеята, че общината ше ги оправи! Ей от такъв манталитет пък аз най се дразня! Че видиш ли, можем да се държим като прасета, пък тя на общината това и е работата - да ни оправя кочините! И в Ню Йорк има гета, мръсни улици и квартали, потрошени люлки. И в който и да е от най-големите и известни градове - зависи от МАНТАЛИТЕТА на гражданите, не от общината! А това за длъжностното лице дето не санкционирало нарушителя, сори ама е направо смехотворно! Като непрекъснато и масово се изхвърлят боклуци направо на улицата, общината няма физическа възможност да прикачи към всеки от няколкостотин хилядите жители на Варна по един служител дето да ходи след него и да го санкционира! Хайде моля, стига все друг ви е бил виновен за мръсотията и потрошените люлки и спирки! Докато има хора дето тъй си разсъждават ще живеем в бунище и никой не може да ни извади от него!

# 109
  • Мнения: 3 622
Малко офф, ама пусто клю-клю: това ли е Димо Стоев?


омг - дано да не е - иначе тая е луда !

Как ще е луда тя много го обичала  Mr. Green
Наскоро в месен весник имаше интервю с нея -  до като четеш се смееш и плачеш едновременно   Laughing

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
................Хайде моля, стига все друг ви е бил виновен за мръсотията и потрошените люлки и спирки! Докато има хора дето тъй си разсъждават ще живеем в бунище и никой не може да ни извади от него!

СПАМ
ВИНАГИ ще има хора, които така разсъждават. И след като аз не троша и не изхвърлям боклуци на улицата, а там е "бунище" -  да някой друг ми е виновен.

# 111
  • Мнения: 1 072
От скоро съм в София, но ние с щерката вече си измислихме специална дума за софийската мърсотия - мърсофия.  Wink

Измисляме си разни думички - старозагорски гъзар - старогъзар или пък мамо помощ - мамощ и т.н.

Извинявам се за лиричното отклонение. Нямам пресни, дълбоки наблюдения от Варна. Но тук в Сф е свирепо направо. Не можеш с думи да го опишеш. Подкрепям версията за манталитета.

# 112
  • Мнения: 8 769
Ах,....тази тема за какво беше, докъде я докарахте. ooooh!
Давайте по-кротко, ясно е, че така с писаници по форумите нищо няма да се промени. Wink
По въпроса с Добрин Митев-гаден плужек, не ме интересува къде е и какво прави. Нито ме интересува жена му. Не ги считам за читави хора. Ще има възмездие и за тях..някой ден. Не мгоа да ги мисля.

# 113
  • Мнения: 2 161

По въпроса с Добрин Митев-гаден плужек, не ме интересува къде е и какво прави. Нито ме интересува жена му. Не ги считам за читави хора. Ще има възмездие и за тях..някой ден. Не мгоа да ги мисля.
А защо за Илияна Даскалова да има страшно възмездие?Тя е много свястна жена.И е актриса,не е политик.

# 114
  • Мнения: 1 373
Ти сериозно ли говориш ,че Илиана е свясна жена? Тя ако е свясна ...........

# 115
  • Мнения: 2 161
Познаваш ли я?
Тя ако е свясна ...........
Какво имаш предвид?

# 116
  • Мнения: 1 373
За да го пиша това, значи я познавам. Само ще ти кажа ,че тя се омъжи за Добрин за всичко друго , но не и защото го обича.

# 117
  • Мнения: 2 161
Аз също я познавам,точно затова се интересувам от нея.Не сме се виждали от няколко години.

# 118
  • Мнения: 1 373
Както ти казах и по горе последното , което знам е че бяха в Нова Зеландия. Там се роди Мария Магдалена. След това спрях да поддържам контакт с тях.

# 119
# 120
  • Мнения: 8 769

По въпроса с Добрин Митев-гаден плужек, не ме интересува къде е и какво прави. Нито ме интересува жена му. Не ги считам за читави хора. Ще има възмездие и за тях..някой ден. Не мгоа да ги мисля.
А защо за Илияна Даскалова да има страшно възмездие?Тя е много свястна жена.И е актриса,не е политик.
Не ги познавам лично, но елементарната логика сочи, че след като си се събрал с мошеник  едва ли си много над него. Колко свестен можеш да останеш след съжителството си с подбно влечуго?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 229
................Хайде моля, стига все друг ви е бил виновен за мръсотията и потрошените люлки и спирки! Докато има хора дето тъй си разсъждават ще живеем в бунище и никой не може да ни извади от него!

СПАМ
ВИНАГИ ще има хора, които така разсъждават. И след като аз не троша и не изхвърлям боклуци на улицата, а там е "бунище" -  да някой друг ми е виновен.

Именно - но този някой не е кметът, нито службата по чистота. Схващаш ли разликата?

# 122
  • Мнения: 2 784
Съжалявам че се намесвам в темата, но мнения като това много ме изнервят. Плщадките и улиците са общинска собственост. Затова се стопансиват от общината. Тя строи площадките, тя асфалтира улиците, нейно задължение е да ги поддържа. И когато някой руши общинската собственост, задължение на общината е да го санкционира. Затова общинарите получават пари от данъците, които плащаме. Всеки град има фирма за чистота, на която се плаща - щом има боклуци явно някой не си върши качествено работата. И точно кмета трябва да контролира извършването на тази работа. Аз не мога да се скарам на чистачките по улиците, че не си вършат качествено работата. Кмета може.

За цигарената кутия - виновен е този, който не контролира спазването на закона за чистотата. След като длъжностното лице, което следи за чистотата не е глобило нарушителя, де факто го подкрепя.

Виж какво, не може да си изхвърляш боклучийската кофа от балкона с надеждата, че фирмата за чистота ще я прибере след теб!!!! Нито можеш да трошиш площадки с идеята, че общината ше ги оправи! Ей от такъв манталитет пък аз най се дразня! Че видиш ли, можем да се държим като прасета, пък тя на общината това и е работата - да ни оправя кочините! И в Ню Йорк има гета, мръсни улици и квартали, потрошени люлки. И в който и да е от най-големите и известни градове - зависи от МАНТАЛИТЕТА на гражданите, не от общината! А това за длъжностното лице дето не санкционирало нарушителя, сори ама е направо смехотворно! Като непрекъснато и масово се изхвърлят боклуци направо на улицата, общината няма физическа възможност да прикачи към всеки от няколкостотин хилядите жители на Варна по един служител дето да ходи след него и да го санкционира! Хайде моля, стига все друг ви е бил виновен за мръсотията и потрошените люлки и спирки! Докато има хора дето тъй си разсъждават ще живеем в бунище и никой не може да ни извади от него!
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината. Както междублоковите пространства, както площадките. За това плащаме данъци и е нормално да сме недоволни, когато срещу данъците си не получаваме нищо. Аз също познавам Кирил Йорданов лично, като човек ми допада, 2 пъти съм гласувала за него, вторият път защото просто не виждах по-добър кандидат. Но трети път няма да гласувам за по-малкото зло. Просто понеже не съм доволна от направеното досега. И за ваше сведение, парите за обновяване на центъра идват от еврофондове. Те или се усвояват по предназначение или се губят. Така че заслугата за красива Варна не е на кмета.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината.

Абе ти ктъде ме видя да пиша за тревата и кърлежите? И къде казах да гледаме площадките като музейни експонати? Говоря за мръсотията и отпадъците в междублоковите пространства, изхвърлени умишлено от хората (за n-ти и последен път го повтарям)!!! Говоря за вандалите, които УМИШЛЕНО трошат пейки, люлки, спирки и други такива! Не казвам, че всичко ни е наред, изобщо! Казвам, че колкото по-отговорни станем ние самите, толкова в по-добър свят ще живеем.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината.

Абе ти ктъде ме видя да пиша за тревата и кърлежите? И къде казах да гледаме площадките като музейни експонати? Говоря за мръсотията и отпадъците в междублоковите пространства, изхвърлени умишлено от хората (за n-ти и последен път го повтарям)!!! Говоря за вандалите, които УМИШЛЕНО трошат пейки, люлки, спирки и други такива! Не казвам, че всичко ни е наред, изобщо! Казвам, че колкото по-отговорни станем ние самите, толкова в по-добър свят ще живеем.
Не че не съм съгласна, но вандали и хвърлящи боклуци има навсякъде по света. В някои по-добре уредени общества, обаче, има бърза реакция на вандализма и мръсотиите: глоби и почистване. Това пък влече след себе си по-високо "самосъзнание" (в много случаи навик да се предпазиш от глоби)

# 125
  • Мнения: 2 784
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината.

Абе ти ктъде ме видя да пиша за тревата и кърлежите? И къде казах да гледаме площадките като музейни експонати? Говоря за мръсотията и отпадъците в междублоковите пространства, изхвърлени умишлено от хората (за n-ти и последен път го повтарям)!!! Говоря за вандалите, които УМИШЛЕНО трошат пейки, люлки, спирки и други такива! Не казвам, че всичко ни е наред, изобщо! Казвам, че колкото по-отговорни станем ние самите, толкова в по-добър свят ще живеем.
Пейки и люлки се трошат не само от вандализъм. Погледни площадката до детския кът. Катерушката там вече поне половин година е със счупени болтове, без никой да вземе мерки. Дъските не са счупени, просто болтовете се извадиха още първите дни. Знам, защото миналата година всеки ден бяхме там. Е, според теб кой трябва да го оправи. Пред живота си не съм строшила нещо и не съм изхвърлила боклук от балкона, детето ми също. Означава ли това, че трябва да живеем сред боклуци. Просто общината се грижи само за централните улици, а в кварталите също плащаме данъци и заслужаваме да ни е чисто и децата ни да има къде да играят спокойно.
И не ми бекай, ако обичаш. Като си доволна, дай си вота за Йорданов. Аз не съм доволна по ред причини. Два пъти му гласувах доверие, не е като да не съм му дала шанс.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Пейки и люлки се трошат не само от вандализъм. Погледни площадката до детския кът. Катерушката там вече поне половин година е със счупени болтове, без никой да вземе мерки. Дъските не са счупени, просто болтовете се извадиха още първите дни. Знам, защото миналата година всеки ден бяхме там. Е, според теб кой трябва да го оправи. Пред живота си не съм строшила нещо и не съм изхвърлила боклук от балкона, детето ми също. Означава ли това, че трябва да живеем сред боклуци. Просто общината се грижи само за централните улици, а в кварталите също плащаме данъци и заслужаваме да ни е чисто и децата ни да има къде да играят спокойно.
И не ми бекай, ако обичаш. Като си доволна, дай си вота за Йорданов. Аз не съм доволна по ред причини. Два пъти му гласувах доверие, не е като да не съм му дала шанс.

Казах каквото имам да казвам, няма да меля едно и също до припадък. Прочети ми постовете още веднъж, че май си изтървала основните неща. Спорът взе да наподобява въпроса "крокодилът зелен ли е или продълговат".
И ще си бекам колкото искам.

# 127
  • Мнения: 2 784
Пейки и люлки се трошат не само от вандализъм. Погледни площадката до детския кът. Катерушката там вече поне половин година е със счупени болтове, без никой да вземе мерки. Дъските не са счупени, просто болтовете се извадиха още първите дни. Знам, защото миналата година всеки ден бяхме там. Е, според теб кой трябва да го оправи. Пред живота си не съм строшила нещо и не съм изхвърлила боклук от балкона, детето ми също. Означава ли това, че трябва да живеем сред боклуци. Просто общината се грижи само за централните улици, а в кварталите също плащаме данъци и заслужаваме да ни е чисто и децата ни да има къде да играят спокойно.
И не ми бекай, ако обичаш. Като си доволна, дай си вота за Йорданов. Аз не съм доволна по ред причини. Два пъти му гласувах доверие, не е като да не съм му дала шанс.

Казах каквото имам да казвам, няма да меля едно и също до припадък. Прочети ми постовете още веднъж, че май си изтървала основните неща. Спорът взе да наподобява въпроса "крокодилът зелен ли е или продълговат".
И ще си бекам колкото искам.
То основните неща май и ти не ги схващаш, ама нейсе. Бекай си на воля, то е до възпитание. Айде, у лево...

# 128
  • Мнения: 1 347
От няколко години за мое голямо съжаление не живея във Варна. Връщам се от време на време и се чувствам щастлива и спокойна през престоя си там. За мен и дъщеря ми Варна е най-хубавия град, който сме виждали. Дъщеря ми, която е на 5 вече има планове за бъдещето - като порасне да живее във Варна Simple Smile Харесва ми как се промени Варна през последните години - Морската градина, Аспарухово, площадките са много по-добре поддържани, художественото осветление, асфалта, крайбрежната алея... Дразня се много от строителството в Морска градина и се надявам да престанат, защото загубихме поне 1/3 от този прекрасен парк. Допускането на МПС в Морската също ме вбесява. И все пак това за мен си остава най-прекрасното градско място, понеже тук в София съм се нагледала на несравнима мизерия, мръсотия и престъпност.
Дано изберете кмет, които да не допуска Варна да заприличва на София.

# 129
  • Мнения: 1 072
Дразня се много от строителството в Морска градина и се надявам да престанат, защото загубихме поне 1/3 от този прекрасен парк.

Това истина ли е?    Close

Ако да, значи кметът не е добър и трябва да си отиде.

# 130
  • Мнения: 1 347
Така е. По ТВ говори как е спрял всичко, а всяка година като си дойда има изникнало нещо ново. Но това става още от времето на Хр.Кирчев. Искрено казано се съмнявам нещата да се променят, ако на кметското място седне друг.
http://www.zelenavarna.org/ е интересен за мен сайт по темата.

# 131
  • Мнения: 11 747
Относно Морската градина,гледах по телевизията как кмета обясняваше,че всичко след Пантеона в посока Почивка не е със статут на парк.Площите там си би ли реституирани на собствениците още преди 10 години,затова там се строи и ще продължава все повече да се строи! Sick
Аз не харесвам крайбрежната алея - какво може да и се харесва на нея,освен,че е край брега???
Художественото осветление е кич!
Къде асфалта е за харесване?! newsm78

# 132
  • Мнения: 1 347
Крайбрежната алея до втора буна е супер. Асфалтирана е добре, има маркировка. В Морска градина от Пантеона към центъра има чудесен асфалт за ролери Simple Smile)) Цяло лято го ползва щерката и хвърчеше с кънките като по лед Simple Smile))) А шофирането във Варна е просто приказка в сравнение със заобикалянето на кратерите по тукашните главни шосета. Циганията по крайбрежната край градските плажове е понамаляла лекичко Simple Smile)) Дочух, че има идея да се махнат всички чалгарии в района и да се изместят към почивка. Много се радвам, че ще отворят ледена пързалка в Младост.
Сигурна съм, че може да е много по-добре, но сравнявайки условията с тукашните е много, много по-хубаво. Пък София уж разполагала с по-голям общински бюджет.
Офф: Видяхте ли градската лисица около червената стълба под Делфинариума? Simple Smile Още се чудя как се е озовала там и си живее спокойно.

# 133
  • Мнения: 984
Ми то освен лисици и мечки могат да се навъдят там, толкова е обрасло, че нямам думи. Аз миналата година пращах снимки до Общината с минисметищата до Делфинариума. Никой не ми отговор нищо.
След Делфиналиума е просто строителна площадка - бетоновози, прахоляци, камиони...мдаммм - Варна, хубава Варна...

Общи условия

Активация на акаунт