Осиновяване и заем

  • 2 392
  • 10
  •   1
Отговори
Социалните служби се интересуват и от икономическото ми състояние. Това означава ли, че директно могат да ми откажат осиновяване при положение, че имам банков заем? Дали факта, че дължа пари на банка е от голямо значение?

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ако ви остават достатъчно средства за нормално съществуване - не би трябвало да има проблем! stork-girl Не се стресирай предварително! newsm10

# 2
  • Мнения: 441
Не е нужно да декларираш, че имаш заем. В днешно време и заможните хора имат. На нас ни искаха служебни бележки от работа за доходи 6 месеца назад и нотариалн акт на имот на наше име, ако имаме. Това е нужно при изготвяне на социалния доклад, напълно формално. Не се притеснявай!

# 3
Как ще разберат,че имаш банков заем,а пък и той трябва да е обезпечен по някакъв начин.Събери всички възможни документи,доказващи материалния ви статус-служебни бележки за доход,нотариални актове на притежавани имоти,евентуално банково извлечение за наличен влог и др.Така или иначе при проучването ви като кандидати им става ясно в общи линии какво е материалното ви състояние.

# 4
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Цитат на: niki0580
Социалните служби се интересуват и от икономическото ми състояние. Това означава ли, че директно могат да ми откажат осиновяване при положение, че имам банков заем? Дали факта, че дължа пари на банка е от голямо значение?


Не би трябвало да има проблем,за това че дължиш пари на банката.Нали си плащате редовно вноските?
Когато нас ни проучваха от социалните също имахме теглен заем но никой не го направи на проблем.А и не знам защо би трябвало да е проблем.Лично ние теглихме заема с цел да разширим семейният бизнес от това по-хубаво здраве му кажи. Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 708
аз пък си мисля даже, че е хубаво..това показва мисъл за бъдеще и развитие..може спокойно да се защити тезата, колко е полезно да има заем сенейството..ама тези документи са едни глупости..аз им викам - аз нямам деца, те ми викат дай декларация, че не са ти отнемани родителски права..тъпотия

# 6
  • Мнения: 441
Ами прилагането на документи с диагноза, доказваща стерилитет? Все едно, че  има значение за детето, ако имаме доказан физически проблем да не можем да заченем... Това са толкова лични неща. Глупави чиновнически недомислици.

# 7
  • Мнения: 487
Цитат на: april
Ами прилагането на документи с диагноза, доказваща стерилитет? ...


...Това истина ли е? Ако е така, е много глупаво. На мен лично не са ми искали подобен документ.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Цитат на: Beny
Цитат на: april
Ами прилагането на документи с диагноза, доказваща стерилитет? ...


...Това истина ли е? Ако е така, е много глупаво. На мен лично не са ми искали подобен документ.


Ами в по-горната тема точно това имах предвид,че задават безмисленни и глупави въпроси.
На нас ни бяха казали че нямало да е лошо да се срешнат със родителите ни тоест свекърите и майка ми да ги поразпитали и те какво мислели по-въпроса.Ми това според мен е направо смешно.В крайна сметка аз и съпругът ми сме осиновители не нашите родители.
Друг пример.Идва социалната работничка у дома и почва да оглежда апартамента.Почвам да обяснявам а и то си се вижда де кое кухня кое спалня и най-накрая представете си госпожата ме пита а санитарен възел имате ли щях да падна.

# 9
  • Мнения: 487
първо по темата..и аз мисля, че заема няма да изиграе негативна роля при опита ви да си осиновите дете, но пък като чета колко са се променили нещата последните години, знае ли човек....мисля си...ами ако не ви питат, по добре не казвайте за него.
а това, че има толкова много безсмислени въпроси, повечето тук сме съгласни с това. вярно е и, че повече от тук пишещите сме осиновители и знаем както радостта от това да осиновиш дете, така и бюрократщината и сложния път докато стигнеш до финала.
...но сега си давам сметка, че лично аз може би не съм запозната с всички страни на проблема, и може би има смисъл от цялата тази процедура, защото те не могат да знаят точно с кого си имат работа, а е знайно, че има и хора с не до там чисти помисли и трябва все пак да се мисли и за детенцето - къде ще попадне и т.н.

# 10
  • Мнения: 441
Цитат на: Beny
Цитат на: april
Ами прилагането на документи с диагноза, доказваща стерилитет? ...


...Това истина ли е? Ако е така, е много глупаво. На мен лично не са ми искали подобен документ.


Истина е, беше пожелателно, но ни казаха, че е добре, ако приложим и такива документи. Изумителни бяха наистина и някои от въпросите при интервюто. Излишни са според мен и писмените препоръки от наши приятели - като че ли някой би написал и казал нещо лошо в тази ситуация...
Може би при новата процедура има по-малко варианти за подкупи, но е ужасно тромава. Желая на себе си и всички в моето "чакащо" положение повече търпение и сили.

Общи условия

Активация на акаунт