За какъв период от време ви стига една спирала ?!?!

  • 3 193
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 645
За какъв период от време ви стига една спирала ?!
Замислих се по този въпрос след като чух,че колежката ми използва една спирала повече от 6 месеца. Чудно ми стана защото аз едва изкарвам и месец с една спирала и почти всеки месец си купувам нова. Преди време не беше така-карах с една от 2 до 3 месеца, но в последно време много бързо свършва. Слагам си всеки ден спирала, или да кажем 5-6 дена в седмицата.Пробвала съм какви ли не марки и все същото-в края на месеца са на свъшване или изсъхват. Да уточня не я ""помпам" и слагам по два пласта на всяко око.
Айде кажете вие сега,че ми е много любопитно само при мен ли е така.

# 1
  • Мнения: 765
И аз близо година използвам една спирала , но може би защото винаги имам поне 2 , които ползвам едновременно понякога слагам кафява , понякога черна , в момента имам и водоустойчива и ги редувам според случая  . Но дори да беше една бих я ползвала поне 4/5 месеца . Никога не съм изразходвала спирала за месец  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 2 160
Имам 3 и ги редувам . Така ,че ми се налага да купувам на около 6 месеца понеже изсъхват.

# 3
  • Мнения: 6 155
За около 3-4 месеца  Rolling Eyes
За месец ми е абсурд да изхабя спирала.

# 4
  • Мнения: 2 132
Аз моята я ползвам близо година. Слагам по един пласт, всеки ден. Не ми е изсъхвала ако я затварям добре. А и е от по-голямите опаковки. Нова си купувам не защото ми е свършила старата, ами за разнообразие. В момента имам 2 Simple Smile

# 5
  • Мнения: 10 685
И да ви стига за повече време, хубаво е спиралите да се ползват максимум три месеца, тъй като вътре влизат прашинки, спиралата се замърсява и могат да се възпалят очите  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 199
Година, но изсъхва да  Tired
не мога да ползвам, често, понеже са ми чувствителни очите  Flutter

за това по уважителен повод  newsm03

# 7
  • Мнения: 1 028
Аз моята я ползвам близо година. Слагам по един пласт, всеки ден. Не ми е изсъхвала ако я затварям добре. А и е от по-голямите опаковки. Нова си купувам не защото ми е свършила старата, ами за разнообразие. В момента имам 2 Simple Smile
Е хубаво де,те на спиралите обикновено дават годност 6 месеца след отваряне,ама пък всеки може да си слага каквото и както си иска де.

# 8
  • Мнения: 1 368
МАХ време е до 3 месеца, като слагам всеки ден и не повтарям, разбира се.
След това четката се втвърдява и дори и да имам малко от спиралата я хвърлям.

# 9
  • Мнения: 2 132
Аз моята я ползвам близо година. Слагам по един пласт, всеки ден. Не ми е изсъхвала ако я затварям добре. А и е от по-голямите опаковки. Нова си купувам не защото ми е свършила старата, ами за разнообразие. В момента имам 2 Simple Smile
Е хубаво де,те на спиралите обикновено дават годност 6 месеца след отваряне,ама пък всеки може да си слага каквото и както си иска де.
Еми не си пазя кутийките и не знам колко и е срока. Не съм имала проблем с очите, консистенцията и е била добра.

# 10
  • Мнения: 7 186
Не знам точно колко, но е повече от месец и не повече от 2-3 месеца.

# 11
  • Мнения: 4 916
2-3 месеца.

# 12
  • Мнения: 2 407
5,6 месеца,но имам поне още 2.

# 13
  • Мнения: 1 951
Към 3 месеца някъде, но и на мен ми направи впечатление че напоследък по-често купувам спирали  newsm78

# 14
  • Мнения: 364
С една спирала изкарвам най-много месец и половина. Но и аз си слагам по два пласта на око.  Rolling Eyes

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Обикновено ми отива около 6 месеца ако я използвам всеки ден и нанасям поне по 2 пъти. В момента съм в период на не особено желание за гримиране и си купих нова спирала на скоро защото старата поизсъхна и ми е от преди година.

ПП: Определено има значение не само честотата на употреба и марката, но и това колко време е стояла в магазина. Особено по скъпите спирали по малките магазинчета може да стоят с месеци. Аз си купувам спирала винаги от една и съща аптека, където всеки продукт има стикер със срок на годност. Никога не ми се е случвало да си изразходя спиралата за месец или 2, колкото и често да я ползвам [понякога се гримирам по 2 пъти на ден дневен и нощен грим (като излизам естествено)] .

# 16
  • Мнения: 1 092
за около 4 месеца  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 047
 На около три месеца купувам нова. Доколкото знам не е хубаво да се ползва една спирала повече от 5-6 месеца.

# 18
  • Мнения: 66
аз имам 9-10 спирали и ги редувам близо година, година и нещо и не са ми засъхнали нито получавам сърбежи и т.н на очите забелязала сам обаче, че по-скъпите спирали издържат повече, а тези на авон и орифлейм изъхват по-бързо!!!

# 19
  • Мнения: 156
И аз се гримирам всеки ден,но не мога да си представя,че ще ми свърши за месец.Ползвам я според срока на годност,указан на опаковката - максимум 6 месеца след отварянето

# 20
  • Мнения: 146
На мен ми отива една спирала за около 3 месеца някъде Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 564
Една спирала ползвам около 3-4 месеца. Flutter

# 22
  • Мнения: 544
1 спирала я ползвам сигурно около 6 месеца

# 23
  • Мнения: 2 489
За  3 месеца  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 211
Над три месеца.

# 25
  • Мнения: 167
За един месец ми стига една спирала.Иначе и аз имам по 2-3 като изсъхват за 5-6м.  Crossing Arms

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Обикновено ми стига за около 2-3 месеца. По принцип ползвам само една.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 563

и на мен горе долу за толкова ми стига  Peace

# 28
  • Мнения: 3 360
За една година Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Няколко месеца, до половин година. При това слагам всеки ден  Flutter

# 30
  • София
  • Мнения: 1 176
За няколко месеца, 3-4 зависи. Grinning

# 31
  • Мнения: 1 107
На мен за около година-сигурно и повече, но просто тогава я изхвърлям....но дефектът си е в мен-много рядко се гримирам Embarassed

# 32
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Винаги ползвам по няколко спирали - редувам ги.

# 33
  • Мнения: 3 622
Една спирала ми стига за 6 - 7 месеца  Peace Ползвам всеки ден

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За половин година. Толкова е и животът на всяка спирала. Мога и над 6 месеца да я ползвам(не слагам всеки ден), но просто, отворена веднъж, самата спирала изсъхва и губи ефекта си след този период.

# 35
  • Мнения: 3 372
За около година ми стига Peace Всеки ден си слагам

# 36
  • Варна
  • Мнения: 815
На мен за около година-сигурно и повече, но просто тогава я изхвърлям....но дефектът си е в мен-много рядко се гримирам Embarassed
И аз така ....  Peace

# 37
  • Мнения: 2 035
За няколко месеца, 3-4 зависи. Grinning

И аз така   Peace Ефекта който търся го получавам до тоя момент, след това позасъхва и не е този който желая  Peace

# 38
  • Мнения: 1 313
Сменям на около 3 месеца, но не защото е свършила, а защото се притеснявам от проблеми с очите.

# 39
  • Мнения: 4 496
Около 3 месеца,но през лятото- по- малко. Grinning

# 40
  • Мнения: 17 546
Една спирала ми стига за 6 - 7 месеца  Peace Ползвам всеки ден
Аз също.

# 41
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Около 4 месеца нямам грижа да мисля за нова спирала.Слагам по 2 пласта на око само на горните мигли,много рядко и на долните 4-5 дена в седмицата Peace

# 42
  • Мнения: 12 666
Ако използвам все една и също спирала, около и малко над три месеца, мисля. Пак си зависи, де - имам периоди, когато ми е много натоварено в работата и последната ми грижа е дали съм си сложила спирала или не, но през останалото време почти не ми се случва да изляза от къщи без спирала (миглите ми са светли и имам "заспал" вид, ако не ги оцветя, че да ми се "отворят" очите визуално)

# 43
  • София
  • Мнения: 35 930
Над 3 месеца  Peace

# 44
  • Мнения: 18 542
На около 2-3 месеца си купувам нова, ама те изсъхват, а не ми свършват. Слягам всеки ден.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
За около 5-6месеца ми стига,но аз не слагам по много,защото не обичам да са ми много напластени миглите и може би заради това ми стига за толкова време.

# 46
  • Мнения: 5 362
За около 3-4 месеца.

# 47
  • Мнения: 6 008
пета опция  Peace

# 48
  • Мнения: 341
Около 3-4 месеца. За 1 месец не мога да изхабя спирала, пък и трябва поне 2 седмици да я ползвам, за да стане както трябва (не ги харесвам в началото, когато пускат много). Освен това зависи от спиралата - тези двукомпонентните са в по-малко количество и обикновено свършват по-бързо. Но като цяло ползвам спирала около 3 месеца, след което вече доста ми се сгъстява, пробвам да я разреждам и ако става, я ползвам още около месец-два максимум.

# 49
  • Мнения: 1 250
Около 3-4 месеца.

# 50
  • Мнения: 2 241
Около три месеца, но пак зависи - от вида на спиралата, от грамажа. Ако е 7-8 грама може и повече от 3 месеца да я ползвам при ежедневно слагане. Но напоследък все по-често попадам на спирали от по 5 грама (Close не мога да разбера защо все по-малки ги правят), така че те свършват по-бързо.

# 51
  • Мнения: 5 317
над три месеца.

# 52
  • Мнения: 447
За около 2-3 месеца .

# 53
  • Мнения: 1 558
Okoло 5 месеца.

# 54
  • София
  • Мнения: 228
Толкова рядко се гримирам, че и една година мога да изкарам, стига да не изсъхваха, та ги сменям на 6 месеца.  

# 55
  • Мнения: 1 243
За около 6 месеца ми стига, при все, че се гримирам почти всеки ден, но нанасям само по един слой. Хвърлям спиралата след това, дори и да има какво още да се използва от нея, просто знам,че не е хубаво прекалено дълго да се използва една спирала...

# 56
  • Мнения: 444
Всеки ден се гримирам , спиралата ми стига за около 2 месеца , но си зависи и от марката , ползвала съм по евтинки които са ми изсъхвали и за 2 седмици

# 57
  • Мнения: 14 486
На около 2-3 месеца си купувам нова, ама те изсъхват, а не ми свършват. Слягам всеки ден.

и при мен така.

# 58
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
За около 3-4 месеца  Rolling Eyes
И аз съм така, обикновенно имам по няколко и ги редувам Laughing

# 59
  • Мнения: 4 733
 За месец. Ползвам я много интензивно и така  Laughing

# 60
  • Мнения: 189
При всекидневно използване, по веднъж на ден, повече от 3 месеца.

# 61
# 62
  • Мнения: 4 733
Добре де мацки, как ви изтрайват спиралите по 3 месеца Shocked То и дори да си слагаш по малко от постоянното вадене и прибиране на четката вътре чернтоо изсъхва и не става за нищо Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 528
Не повече от месец и после в коша.

# 64
  • Мнения: 511
Нямам представа. Ползвам наведнъж по няколко и ги хвърлям сравнително често. Не съм изхабявала досега нито една  Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 4 588
Повече от три месеца, но не мога да кажа точно колко.
опитвам се да се сетя кога си взех последната, но нещо не мога. newsm78
Доста отдавна беше. Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 1 934
За един месец месец и половина ми свършва спиралата на мен.

# 67
при всекидневно ползване до 3 месеца

# 68
  • Мнения: 43
Обикновено около 3-4 месеца,но зависи от спиралата.Пролетта си взех прехвалената спирала на Avon-Super Ful.Първите 5-6 нанасяния беше добре,но после изсъхна ли,незнам какво,но не нанасяше достатъчно(а аз не слагам много)и я изхвърлих с кеф.

# 69
  • Мнения: 1 120
за около половин година

# 70
  • София
  • Мнения: 275
3 месеца.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 749
Поне 3-4 месеца, слагам си всеки ден по веднъж. Понякога ползвам две спирали едновременно- с различен ефект, но заедно. Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 826
Не се гримирвам всеки ден,а и когато си слагам не е по много (не заради икономия,а просто не ми харесва) ,така че без проблем мога да изкарам 1 година ... друг  е въпроса , че ако изсъхне на 6-тия,7-мия или който е било писано месец я сменям  Laughing
Но не е свършила...  Blush

# 73
  • София
  • Мнения: 1 654
Около половин година, но понеже съм с чувствителни очи започне ли да ми дразне я изхвърлям дори и да не е свършила

# 74
  • Мнения: 27 524
Повече от година  Peace

# 75
  • София
  • Мнения: 6 943
За около половин година ми стига  Peace

# 76
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
За около два месеца ми стига

# 77
  • Мнения: 1 645
Най много са отговорилите с до три месеца...
Е,все пак не съм единствената,поне за успокоение ако не за друго Laughing Laughing Laughing
И все пак не мога да си представя една година с една спирала.Според мен и да не изсъхне /което ми се струва невъзможно/ ще свърши.Че нали са някакви си 7-8 мл.
Блонди направо постави рекорда с над една година. Кажи коя марка ползваш.

# 78
  • Мнения: 893

Аз понеже обичам тежки мигли...и слагам ли, слагам... Rolling Eyes близо месец, месец и нещо ми издържа спиралата

# 79
  • Мнения: 572
Аз ползвам една спирала за около 6 месеца. След това, дори и да имам още, я хвърлям, защото зная, че това е максималния период, за който тя може да се използва.

# 80
  • Мнения: 2 617
Един месец   Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 3 830
До три месеца, но имам 2-3 спирали в чантичката и всеки път ползвам различна  Peace

# 82
  • Мнения: 401
около 3 месеца,зависи от спиралата

# 83
  • София
  • Мнения: 4 294
около половин година  Peace

# 84
  • Мнения: 1 021
Между 6 месеца и 1 година!

# 85
  • Мнения: 3 611
Досега не сьм имала спирала, която да се е свьршила. Всичките са се раzваляли  Embarassed

# 86
  • Мнения: 2 132
И все пак не мога да си представя една година с една спирала.Според мен и да не изсъхне /което ми се струва невъзможно/ ще свърши.Че нали са някакви си 7-8 мл.
Ами не е точно така, защото старата ми спирала, която ми издържа към 10-12 месеца е 11,5мл  Wink

# 87
  • Мнения: 1 234
Ползвам всяка спирала към 4,та даже и повече месеца Flutter

# 88
  • Мнения: 2 229
6 месеца някъде, но настоящата ми е доста по-стара, трябва да я сменям...

# 89
  • Мнения: 54
Всеки ден слагам спирала и ми свършва за около 5 месеца.Когато се случи да е поизсъхнала има един трик с който се възвръща кремообразната и консистенция много лесно.Капваш няколко капки от продукта с който се разгримираш.Най-добре е да е течен,воднист,а не мляко.Пробвай,ще видиш как ще "съживиш" старата си спирала за още няколко седмици!

# 90
  • Мнения: 1 645
Задължително ще пробвам,и без това имам един лосион за сваляне на очен грим който не ползвам...

Общи условия

Активация на акаунт