Глисти ли са?

  • 7 425
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 142
Да ви кажа много е глупаво, ама цяла вечер го мисля и се чудя, да питам ли,... да не питам ли! От няколко дни Ема не може да спи спокойно. Днес, кой ли ме би през устата споделих със свекърва ми. Тя ни дойде на гости вечерта, и така загрижено ми изтърси, "дали това че бебка, проплаква така през нощта, и спи неспокйно не били глисти". Направо се втрещих Shocked Отхвърлих веднага това твърдение, със съпруга ми мислим че са зъбчета, защото досега си го изстрадваме всяко зъбче,и то по доста време, ама знаеш ли...Цяла вечер го мисля! Тя и такива ми ги разказа цветни!
Та въпроса ми е знаете ли някакви симптоми на глисти. В неделя ще ходим при лекарката и, ама до тогава ...незнам, опитвам се да не мисля за това,ама пусто въображение и тазимуха в главата!...

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 22:07 от Доня Туфиня

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Казват ,че признаците са скърцане със зъби /ако има/ и спане по корем.Не съм много съгласна ,защото и двете ми деца спят по корем ,Слава Богу нямат глисти...А  Жоро скърца със зъби ,когато е превъзбуден ...
Направете едни изследвания за твое спокойствие ,но аз мисля ,че просто децата в тази възраст  се впечатляват от много неща и това може да е причина за неспокоен сън...

# 2
  • Мнения: 3 562
Сигурно са зъбчета, не се притеснявай.


А за глистите цитирам firebird - "чесане по дупето, особено насън, нощем, когато глистите снасят яйца, отслабване, нервност, редуване на запек с диария, понякога сьщо и кашлица"

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И моя син се будеше smile3514  проплаквайки нощем.Чак към края на втората му година  smile3524 започнах да спя като хората и аз нощем.Измивай очичките и със светена вода преди да си легне,профилактично.Чак пък глисти #Crazy !Не се стряскай толкова  smile3520

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Виж й акитата - знам, че глистите се виждат и с просто око. Освен това би трябвало да се чеше по дупето, защото сърби!

# 5
  • Мнения: 2 142
Няма нито един от тези симтоми. Благодаря!

# 6
  • Мнения: 1 581
Ей как ги бива бабите да всяват паника!  Imp
Виктор се буди така почти всяка нощ и не са спрели да му растат зъби и това ми е обяснението. Освен това понякога ожаднява вечер и изпива доста вода.
И в най-критичните зъбни моменти, понеже не яде добре през деня, се буди нощем за мляко - връщаме нощното хранене  Confused
Тва с глистите - само митове и легенди. Аман!

# 7
  • Мнения: 81
Не споделяите нищо с откачени свекърви!!!Страховете са едно,тях си ги носим цял живот,винаги ще се вглеждаме в очите на детето си и ще се питаме дали е добре!?!Моята окачена свекърва ми се обади по тел.да ми каже с най загрижения си глас да заведа Алекс на невролог,ЗАЩОТО,има дискова херния и едното му краче е по късо....ако беше пред мен щях да я ........и то само защото и споделих че ще водим Алекс на ортопед/профилактично/за годинката,но тя пак не разбрала та реши да поставя диагнози...Забраних и да дава каквито и да е съвети...аз си имам мой страхове не ме интересуват неините...ей повярвайте ми щях да я убия тази смахната жена.

# 8
  • Мнения: 3 562
Цитат на: valia
...ЗАЩОТО,има дискова херния и едното му краче е по късо.........
#Shocked  #Shocked  #Shocked
Доста развинтена фантазия  #Silly

# 9
  • Мнения: X
Цитат на: chockolina
Виж й акитата - знам, че глистите се виждат и с просто око. Освен това би трябвало да се чеше по дупето, защото сърби!


И аз това знам, а набабите без много подробности, че става лошо #Cussing out

# 10
  • Мнения: 219
И Михаела вече не спи спокойно нощем, ама чак пък ГЛИСТИ #Shocked  #Shocked  #Shocked  Откакго започнаха да и никнат нови зъби от време на време ни дарява със спокойна нощ, за да не умрем от умора, че иначе кой ще и ходи по дупето Laughing  Sunglasses  Simple Smile  Grinning
Проплаква точно както ти описваш.

# 11
  • София
  • Мнения: 983
Ей, много ги бива тия баби да всяват паника. Нашата почти всеки път като й оставим детето му мери температурата Shocked
А за спането - вече не помня откога не сме спали цяла нощ като хората. Пусти зъби докато изкарат всичките, ние с баща й сигурно ще сдадем багажа. По цяла нощ промрънква, буди се, пие вода и какво ли още не... Но надеждата умира последна - останаха ни още само 4 непокарали кътника - вижда му се края  #Milti

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пак леко си минала Wink Можеше да ти каже като нашата баба,че е урочасано Wink

# 13
  • Мнения: 229
Ех тия свекита, много добре успяват да прокраднат по някое глупаво свое умозаключение и на нас. И нашата е същата, но я режа да не ми дава много ъкъл, тя си е гледала нейните, сега аз си гледам моите. И мълчи кво да прави, слуша ме.
А колкото до това дали са глисти, ние миналата пролет имахме и настина се чешеше по д-то, скърцаше със зъби и дори ги видях в акито, но с едно само хапченце не оправи, което се дъвче и е много голямо, ако има нужда лек. ще ти каже но най вероятно не е щом ги нямате симптомите, а тези зъбки точно вечер (и някой път през ноща) се проявяват. На каката докато и излезнат кучешките, беше ужас а те почнаха към 1г и 3м, та до към 1 и половина.

# 14
  • Мнения: 544
Това за глистите са митове от преди 50-100г., когато бебетата си израствали близо до животните и земята. Споко ! Grinning

За хора не знам, но имам опит с котето. Признаците са точно тези
Цитат
- "чесане по дупето, отслабване, нервност, редуване на запек с диария"
. И най-сигурната диагноза - виждат се в изпражненията с просто око (кото бели топченца са, или червейчета).
Заразяването не е толкова лесно - все едно де се разболееш от тения. Въпрос на хигиена.

Общи условия

Активация на акаунт