2 лесни рецепти за сладкиши.....

  • 7 731
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
Здравейте мами, аз за 1 път влизам в готварската тема, но искам да споделя с вас една мнооооого лесна рецепта за сладкиш.  В оригинала се казва banana bread, но може да се прави със всякакво друго сладко, не е задължително да е с банани.
Рецептата е:
3 средно големи банана
2 чаши брашно
1 чаша захар
1 пакетче бакпулвер
2 яйца
1 ванилия
Брашното, захарта и бакпулвера се смесват, добавят се яйцата и намачкани банани и всичко се разбърква много хубаво. Сместа се изсипва в тавичка намазана с малко олио. Пече се в загря та фурна около 25-30 минути (докато не стане кафяв отгоре).
Лично аз го харесвам защото става много бързо, лесно и вкусно, а това е добре за мен, защото не се изявявам с добри кулинарни умения  Laughing

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 18:14 от butterfly bg

# 31
  • Мнения: 6 015
Благодаря за рецептата, много обичам банани и може да я пробвам скоро време..

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
запис, страхотна тема  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте мами, аз за 1 път влизам в готварската тема, но искам да споделя с вас една мнооооого лесна рецепта за сладкиш.  В оригинала се казва banana bread, но може да се прави със всякакво друго сладко, не е задължително да е с банани.
Рецептата е:
3 средно големи банана
2 чаши брашно
1 чаша захар
1 пакетче бакпулвер
2 яйца
1 ванилия
Брашното, захарта и бакпулвера се смесват, добавят се яйцата и намачкани банани и всичко се разбърква много хубаво. Сместа се изсипва в тавичка намазана с малко олио. Пече се в загря та фурна около 25-30 минути (докато не стане кафяв отгоре).
Лично аз го харесвам защото става много бързо, лесно и вкусно, а това е добре за мен, защото не се изявявам с добри кулинарни умения  Laughing


Извинявам се за тъпия въпрос, а може ли да се направи в кексова форма, а не в тавичка  newsm78
Че да има по-хубав вид  Laughing

# 34
  • Мнения: 27
Мама Цоцоланке, аз сигурно съм с две леви ръце,защото направих плодово реване, но децата не харесвали,казват че мирише много на яйца. Къде ми е грешка? Аз сложих 4 домашни яйца и вместо амон.сода  _бакпулер.

# 35
  • Мнения: 2 126
Сладкиш с орехи(Кекс)

5 яйца
1 1/2  ч. ч. захар
5 с.л. олио
4 с.л. вода
2 ч.ч. брашно
щипка сол при първоначалното разбъркване на яйцата
орехи за отгоре - 1 ч.ч.

Забъркват се в купа в тази последователност продуктите с миксер, като е желателно яйцата и захарта да се бъркат по-дълго време. Изсипва се в намазана кръгла тавичка, и се слагат изчистените орехи най-отгоре. Пече се в добре загрята фурна. Изстива и се реже на ромбове напр. и се поръсва с пудра захар.
ДА питам този кекс дали ще стане във правоъгълна форма.Отдавна имам мерак да направя в такава,вчера най-сетне си купих и сега се чудя какво да опека в нея newsm78 Този ми се вижда много добър Laughing

# 36
  • Мнения: 11 607
По принцип първият кекс става и в кексова, и в обикновена тавичка......Аз го правя по първият начин,а майка ми по вторият.....Винаги става...

За вторият сладкиш - обикновено се опича за около 25 мин......По принцип не трябва да е много дебел, и едва сместа покрива кайсиите...Мириса на яйца идва от самите яйца(според мен),защото домашното по принцип си има мирис на домашно и е без каквито и да е подобрители......А за набухвателя - също незнам...Винаги съм го правила с амонячна сода и не знам какви са разликите между нея, бакпулвера и останалите набухватели.....
Самият сладкиш не е дебел, става тънък.......И това е лошото,че не ни стига само един, а като го започна го правя в най-голямата тава и така да компенсирам поне малко тънкостта му......И увеличавам продуктите.......

# 37
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
За яйцата - имам опит от това лято. Майка ми прави цяло лято един и същи кекс, че децата много искали. Дотук добре. Но кокошките на свекърва ми пронесоха, има много яйца. Занесох и на майка ми. Направи с тях същия кекс. Никой не го яде (4 деца са - моите и на сестра ми). Майка ми каза, че и на нея и "докарвал" на яйца, а и беше страшно много жълт. Просто домашните кокошки си живеят по-добре и са хранени по-разнообразно. Можеш да намалиш количеството на яйцата.

Общи условия

Активация на акаунт