Чай или вода?

  • 1 440
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 672
нашата бебка също пие чай вместо вода, защото ако е чиста вода не иска и да я помирише



# 16
  • Мнения: 148
Бебка е на 2 месеца и половина и също пие изключително малко вода. Давам я без захар. Момичета, посъветвайте ме, колко вода е нормално или препоръчително да изпива бебе на нейната възраст. Има ли опастност от обезводняване? Чувала съм, че в някои държави въобще не дават вода на бебетата. Малко е объркващо. Какво да правя?

# 17
  • Мнения: 390
Бебка е на 2 месеца и половина и също пие изключително малко вода. Давам я без захар. Момичета, посъветвайте ме, колко вода е нормално или препоръчително да изпива бебе на нейната възраст. Има ли опастност от обезводняване? Чувала съм, че в някои държави въобще не дават вода на бебетата. Малко е объркващо. Какво да правя?
И моята бебка е на 2 месеца и въобще не пие , нито чай, нито вода.
Не че не й предлагам, просто тя не иска да ги пие.
Не се безпокой, няма да се обезводни детето, то си набавя водата от млякото.Щом отказва да пие вода, значи няма нужда от нея.
Синът ми пропи на 6 месеца, когато въведох попарата Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 784
Моето момче пие мнооггооо чай. Давам му на Хип и на Блевит - успокоителен и за храносмилане, редувам ги. Вода, неподсладена пие по малко. На моменти не иска, после пак проявява интерес към водата. Не се притеснявам, че пие много чай. Когато стана на 6,5месеца започнах да му давам прясно изцедени сокчета по 60-80мл.

# 19
  • Мнения: 2 197
Аз съм твърдо против всякакви подсладени напитки. Особено чайовете на Хип, в които не е ясно колко подсладители и стабилизатори има. А дали ще пие или не вода си зависи от детето. Моята дъщеря винаги е обичала да пие вода -  от първия си ден в къщи е пропила чиста вода и продължава и до сега. Познаваме няколко по-малки бебета, които вода не пият изобщо. Сокове - да, в огромни количества, но вода - не. Според мен ако детето свикне и обича по-сладкия вкус на соковете трудно ще пие вода.  Освен ако не си я обича по принцип (като моето).

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 523
и аз мисля, че е до дете - моят син пие всякакви течности (имам пред вид чай, вода - без захар). просто явно обича детето.

# 21
  • Мнения: 669
вода не пие.само Чай и Сок

# 22
  • Мнения: 238
Първите три месеца пиеше подсладена вода. Постепенно намалих и спрях захарта във водата. Сега слагам съвсем малко захар в чая от шипки, ако откаже да пие вода понякога. Чаят на Хип не му понесе. Сокове още не давам.

# 23
  • Мнения: 1 380
нашата бебка също пие чай вместо вода, защото ако е чиста вода не иска и да я помирише[/url]

Ох и ние сме така. На ХИП с копър сме. Давах 50 на 50 вода +глюкоза, обаче Калина я плюе. Не съм давала вода със захар, знам, че може детето да получи кариеси понатам.

# 24
  • Мнения: 966
и аз поспенно намалих захарта във водата и взе че пропи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт