Плащане на раждането

  • 8 342
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета,
тъй като съм млада и ми предстои първо раждане през март, се замислям за плащането на раждането. ( Разбира се не само за това). Чувам и изчитам най-различни мнения, нормално...От една страна са страхувам и бих си платила, защото не мисля че това ще представлява голям финансов проблем за семейството, но от друга страна цялото ми същество се бунтува срещу тази корумпирана практика, съществуваща в нашата страна. За пример - моя приятелка роди наскоро в Англия без да има каквато и да е здравна осигуровка, но роди съвсем безплатно и то обсипана с невероятни грижи. Тъжно е, но знам, че в България не е така...Ще бъда много благодарна, ако споделите мнение, съвети и идеи как вървят тарифите понастоящем. Благодаря на всички, и пожелавам прекрасна бременност и леко раждане на всички ни!!!
Наталия 

# 1
  • София
  • Мнения: 23
Привет! Аз също съм многоооо против тази порочна практика в България, но май рядко се получава някой да не плати. Дори наскоро едно изказване на лекар за цената направо ме изуми - беше казал на таткото, че му дължи "2 семейни пици". И не се чудете - нова означавало 1000 лева?!?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 258
Леле, голяма е инфлацията и в тази област Rolling Eyes Преди 3-4 години приятелки даваха по 200-300 лв. Ами  че за 1000 лв не е ли по-добре да се отиде в частна клиника!? Какви са всъщност там цените?

# 3
  • София
  • Мнения: 288
Здравейте Simple Smile

На мен също ми предстои да стана мама през Април и също като вас се интересувам от финансовата страна на нещата и нещо хич не ми се дават пари под масата.
Аз за момента ходя в Клиника Вита и съм доволна, за там знам че тази година една моя позната роди там и й взеха 1800 лв. Което хич не е малко, но ако толкова са станали тарифите на черно, в държавните болници, то наистина май е по-добре на частно, да си ги даваме легално парите. Поне като ги даваме легално можем да си търсим правата. То дано не се стига до там де Simple Smile

Леко бременеене на всички Simple Smile
Пишете ако нещо разбере по този въпрос Simple Smile

# 4
  • Мнения: 48
Sizela, има тема, която е точно за теб:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219503.0

Тук сме се мартенски мами, които са готови да ти помогнат  и да отговорят на въпросите ти.

Не знам как стоят нещата в София, но тук в Стара Загора има една частна клиника, която  скоро подписа договор със Здравната Каса. Моя позната скоро роди там през здравна каса и плати към 400 лева за нормално раждане. Аз съм ЗА частните клиники

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте, отново. Във връзка с темата, която подхванах, до скоро ходих в клиниката на д-р Щерев и информативно попитах колко ще ми струва, ако пожелая да родя там. Докторът ми каза, че за сега е 1400 лева, но не знае колко ще стане следващата година.
За сега толкова!

# 6
  • Мнения: 120
Aз като родих не са искали нищо,даже подписвахме декларация 4е за нищо не сме плащали.Това е вьв ВАРНА-окр.б-ца .Родих нормално и сум много доволна от условията и от персонала.Които пита за плащане някьде,защо да не си кажат цената... newsm78 Не сум се страхувала от раждането и не сьм тьрсила нещо по-специално,4е да си плащам.Здравната каса го покрива,нали затова са тези осигуровки....УСПЕХ... Simple Smile        Лошото е това 4е някои пьт без особена при4ина   караме доктора да си иска пари по този на4ин,поради притеснения и страх....да нормално е всеки да ги изпитва...                                       НО ЕТО 4Е и в Бьлгария може да не се плаща за раждане и не сьм само аз,имам и мн.познати които са раждали там...така

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 23:06 от maq_35

# 7
  • Мнения: 983
В Селена в Пловдив нормалното раждане е към 450лв. секциото около 750. Родих там- доволна съм

# 8
  • Мнения: 434
Привет,

След като искаш да се застраховаш и да си платиш по-добре иди в частна клиника. Направо да ти следят бременността и да родиш там. Аз лично така постъпих. Цялото ми следене на бременността беше по здравна каса, а съм чувала, че в повечето родилни домове лекарите са платени.. т.е. плащаш всеки ултразвук, а мен ме гледаха всеки месец и не съм платила нищо. Раждането е 1400лв, а за държавните излиза около 1000лв. Мисля, че е по-добре да си платиш в частна клиника.

# 9
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

# 10
  • Мнения: 983
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...
Не, просто хората гледат какво се случва ако не си платиш в БГ и се плашат. Радвай се че във Варна явно всичко все още е наред. Не че е задължително ако не си платиш да стане нещо, но е доста срещано да те позарежат малко и да не ти обърнат необходимото внимание.

# 11
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...
Не, просто хората гледат какво се случва ако не си платиш в БГ и се плашат. Радвай се че във Варна явно всичко все още е наред. Не че е задължително ако не си платиш да стане нещо, но е доста срещано да те позарежат малко и да не ти обърнат необходимото внимание.
   Много добре знам и какви слу4аи се описват,ако жената е по-разглезена и страхлива... незнам какво толкова внимание трявба при едно нормално раждане,а и знам много слу4аи кьдето са си платили ,а вьпросния доктор дори не е присьствал на раждането,така 4е няма гаранция като си платиш за нищо...Не искам да обидя никого,просто има хора всякакви.НЕ 4е вьв Варна нещата са по-разли4ни,като някои има желание да плаща .И какво се полу4ава едно наддаване за раждане,а тя природата си знае работата...плащащна доктора ,а раждаш с една акушерка newsm78

# 12
  • Мнения: 5 401
За тарифите - мисля че до март вече ще се нови!  newsm78

Аз също съм против заплащането, защото лекарите работят точно това - да ни следят бременността, да ни съветват, да ни лекуват и израждат и т.н. Но цялото семейство настоя да си платя, за да се грижи за мен конкретен екип. Не съм била във ВИП, нито в частна болница. Раждах при същите условия, при които родиха циганка, китайка, туркиня, българка и аз, арменката. След това бяхме в обща стая, делихме общ санитарен възел и т.н.

Не бих засипвала с негативни мнения "за" и "против" момичета, които са взели конкретно решение, касаещо тяхното здраве и здравето на новоредоното им! Всяка една от тях е права за себе си! Но ако става въпрос за обща борба с/у корумпирани лекари, тук вече бих се включила!   bouquet

Sizela, желая ти от сърце лека и щастлива бременност и на финала прекрасно бебче!   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 746
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

Къде беше на консултация във Варна, къде са тези екстри Grinning?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Аз живот и здраве ще раждам януари и понеже нямам желание да давам пари под масата на някой лекар,мисля да ходя в частна клиника.Там поне всичко е регламентирано и парите си отиват в самата клиника.

Общи условия

Активация на акаунт