До кой месец се стряскаха бебетата ви?

  • 765
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 450
Мили мами!Ние сме вече н 2 месеца и нещо ,бебка все още се стряска от време на време при силен шум.Лекарката ни каза,че това бил един от признаците на рахита,но пък от друга страна костите и не били меки и нямало причина да се притеснявам.Не си спомням вече как беше при баткото(все пак беше доста атдавна,забравила съм)Как е при вашите бебчета?Доста съм се притеснила.

# 1
  • Мнения: 277
Спокойно има бебета които са по чувствителни и се стряскат и до по големи. Пепи  поне до третия месец се стряскаше от шум и сега по някога го прави, а е на 11 мес. Признаците на рахит са няколко само при наличието на един от тях нямаш основание за тревога.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Тук човек може да чуе големи бисери казани от педиатри Laughing Аз съм към 30-те години и още се стряскам, но рахит нямам Wink
Това е човешко,моето бебе също се стряска.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 333
Както ти е писала jen, само един признак не е достатъчен за наличие на рахит. Наистина един от признаците за рахит е стряскането. Но щом костите не са меки, спокойно. Детенцето е чувствително и се стряска.
Моето бебче има рахит от третия месец и едва преди 5 дни му спряха лекарствата. Не мога да ти кажа кога ще спре да се стряска, защото при нас стряскането беше по друга причина.
С времето  ще свикне с шумовете и ще стане по спокойно. Сега се запознава с околния свят.

# 4
  • Мнения: 188
въобще не се тревожи, предполагам,че това се дължи и до известна степен на нервната система на бебчето. Може да си е малко по-неспокойно.
Моята дъщеричка е голяма страхливка  #Milti Поне до 4-я се стряскаше на сън ,без дори да е имало някакъв шум, сега това отмина, но пък иска пълна тишина като спи ,иначе започва да мърка и да пуфти. Две приказки не можем да си кажем с баща й вечер при нея #Crazy
 Но какво да се прави, не мисля че е толкова фатално

# 5
  • Мнения: 554
Моята бека все още се стряска,а вече сме на 6 месеца!
Аз съм на 26 и непрекъснато се стряскам,така че може и да е наследствено Simple Smile !

# 6
  • Мнения: 3 663
За мен това, че бебето се стряска при шум със сигурност значи, че слухът му работи
всичко друго са предположения
а и както вече са казали мамите - ми то и ние възрастните се стряскаме, пък какво остава за бебетата, на които половината шумове още са им непознати Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 4 412
Стряскането се казва "рефлекс на Моро" и трябва да изчезне около 3 - 4 месец. Ходим в клиниката за Детска церебрална парализа и станахме по неволя "много знаещи". Ако остане се счита за патологично.

# 8
  • Мнения: 3 663
Цитат на: tigonew
Стряскането се казва "рефлекс на Моро" и трябва да изчезне около 3 - 4 месец. Ходим в клиниката за Детска церебрална парализа и станахме по неволя "много знаещи". Ако остане се счита за патологично.

ама защо бе... аз и сега се стряскам от резки шумове... ? пък нямам вид да съм болна....

# 9
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също се стряскам от резки шумове и си мисля, че и за бебетата важи. Когато е патологично съм чувала за случай, при който ходещо дете, като плеснеш с ръце около него, се стряска и пада на земята. Но си мисля, че ако има сериозен проблем при едно бебе, няма да е само стряскането, а ще има и други признаци.

# 10
  • Мнения: 2 784
Смятам че е по-обезпокоително, ако НЕ СЕ стряска от рязък и силен шум-или е глухо,или е свикнало с шума.Нашите съседи например са толкова шумни,че Калина свикна да спи на шум(освен,ако не е от гласовете ни).Върха беше оня ден като спа на шума от дрелката отгоре.За това повече се тревожа-не е добре за нервната система мисля аз Imp

# 11
  • Мнения: 7 430
Цитат на: T o n i
Цитат на: tigonew
Стряскането се казва "рефлекс на Моро" и трябва да изчезне около 3 - 4 месец. Ходим в клиниката за Детска церебрална парализа и станахме по неволя "много знаещи". Ако остане се счита за патологично.

ама защо бе... аз и сега се стряскам от резки шумове... ? пък нямам вид да съм болна....


Не се притеснявай....нищо му няма на детенцето, а и ще продължава да се стряска.....Миро(мъжът ми), казва, че по стреснат човек от мен - няма....аз се стряскам даже малкото зверче като кихне,.... дали не съм паталогичен случай newsm12 Всички бебенца се стряскат малко или много...

# 12
  • Мнения: 3 663
Цитат на: tigonew
Аз също се стряскам от резки шумове и си мисля, че и за бебетата важи. Когато е патологично съм чувала за случай, при който ходещо дете, като плеснеш с ръце около него, се стряска и пада на земята. Но си мисля, че ако има сериозен проблем при едно бебе, няма да е само стряскането, а ще има и други признаци.


aaaа, това вече е друго...
аз си помислих, че стандартно стряскане (ама и това как звучи само  Embarassed )
ако детето ми прави така (в смисъл ако плесна с ръце и падне) бих се притеснила...
макар че оня ден Таня нещо се беше загледала и унесла и аз изведнъж се разсмях много силно и тя чак се раплака милата...
но мисля, че стана така, защото се беше отнесла ...
обикновено не го прави...

# 13
  • Мнения: 1 246
И Алисия се стряска,не 4есто но се слу4ва,от силен смях,или ако кихне някой....всяко бебе реагира разли4но,на моя позната детето е на 10 месеца и още се стряска.....нормално е.

Общи условия

Активация на акаунт