Ползвал ли е някой тази ваксина.....

  • 841
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 643
INFLEXAL - на щвейцарската фирма Берна,противогрипна ваксина е. http://www.crucell.com/Products-Inflexal_V
Препоръчаха ми я за сина ми ,който от октомври тръгва на ясла и много се притеснявам да не боледува често Tired.
Слага се еднократно 2-3 седмици преди да започне яслата.
Вече съм я купила ,но още се колебая.
Моля някой с опит и отзиви за тази ваксина да драсне някой ред
Предварително благодаря Hug

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Консултирай се с педиатъра на детето. Нашето джипи е против всякакви ваксини, които не влизат в задължителните / макар че за задължителните настоява и не можем да се разберем  Wink / Казва, че достатъчно се товари детския организъм, за да го товарим още с ваксини от които няма нужда. Противогрипните ваксини защитават само от даден вирус / евентуално, ако все пак се придобие имунитет, защото е възможно и обратното/, а към останалите вируси не действат, и детето, ако е със слаб имунитет пак ще боледува, освен това е възможно самата ваксина да снижи имунитета на детето и да доведе до по - често боледуване. А ваксините имат и странични "ефекти", за които никога не можеш да си сигурна...т.е. не са безвредни.  Naughty Това го пиша не само като мое мнение, а предавам думите на нашето джипи, относно специално противогрипните ваксини / независимо на коя фирма/  От джипито знам също, че въпреки големите реклами много малка част от лекарити, независимо от постоянния си контакт с болни, слагат на себе си или на децата си противогрипни ваксини!  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ние си слагаме противогрипни ваксини от доста години насам. На Сиси започнахме след като навърши 3 години/на тази възраст вече са приключили другите задължителни. Както и да е, факт е и да дано така да продължи, но тя не е боледувала от простудни заболявания, грипове, бронхити или пневмонии от тогава, посещава детска градина. При нас това е удачен вариант. Тази ваксина не сме ползвали и не се сещам миналата есен коя купувахме...Инфлувак или някоя друга, не помня. Тази година още не сме купили, но след 2-3 седмици ще го направим.
Успех с яслата и никакви отсъствия по  болест ти желая със или без ваксина. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 984
можеш ли да кажеш ваксината 2007/2008 ли е? от БГ ли е купена? много ме интересува моля.   bouquet иначе да можеш да сложиш на детето си. не би трябвало да му навреди. слагали ли сте акт хиб и превенар?

Общи условия

Активация на акаунт