Идва зима. В месеца има вече буквата "р"

  • 2 873
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Били сме на въглища и на газ, сега сме с инверторни климатици - във всяка стая. За апартамент, обитаем 24 часа ми се струва най-добрия вариант. След като сложихме и външна изолация, се топлим с още един-два градуса надолу.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Тази зима вече ще се топлим с инверторен климатик Peace.Не мога да си помисля да се връщам в кой век да купуваме дърва,да ги носим до последен етаж и да мръзна 20 минути минимум докато се запали печката Rolling Eyes,а докато стопли да не говорим,забравих и слугуването и Wink

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
киматик +топлофикация

# 18
  • Мнения: 1 107
Климатик-тук във Варна  районите с парно не обхващат целия град, а пък инвестицията в газ ми се струва малко неизгодна...че и малко страшна, кой каквото ще да казва

# 19
  • Мнения: 3 360
Трета година вече сме с камина с водна риза и радиатори.Най-добрия вариант е  за мен това.И ток и газ и комбинации разни сме правили,но -парното си е парно Laughing

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Парно, за съжаление. След тази зима ще видим така ли ще е или ще минем към резервния вариант - да сложим малка камина.
Досега бяхме на ток и сметките бяха поносими, но топлехме 1/2 от жилището, в което предстои да живеем.

# 21
  • Мнения: 212
Не знам... чудя се още кой ще е най-удачния вариант за отопление през зимата. Особеното в случая е че мен и съпругата ми ни няма през целия ден, т.е. отоплението на водна риза отпада като вариант защото докато я запалиш тази печка, докато те стопли и ти трябва да си лягаш вече. От друга страна обаче дъщеря ни си идва от училище след обяд ама тя е малка още и няма начин да пали печка с дърва. Остава освен да купя няколко радиатора на ток и да се топлим само като сме в къщи за по няколко часа на ден...Това май е най-изгодно, да се топлиш на ток, когато през по-голямата час от деня няма човек в къщата

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
На ток най-добре е климатик.

# 23
  • Мнения: 212
На ток най-добре е климатик.
Да ама съм чувал че за да е изгодно климатикът трябва да върви през целия ден. Някои даже цяла зима не си спират климатиците. Ама нас като ни няма в къщи защо да работят тези климатици - кого ще топлят.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Като те няма, намаляш на 15 градуса и готово. Още повече, че това за неспирането важи основно за по-студени дни.

# 25
  • Мнения: 212
Ще трябва да го обсъдим с жената. Има доста противници на климатиците. Аз например от климатика в службата, цяло лято ходя схванат от студеното дето духа от него.
Благодаря ти за съвета все пак  Peace

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ще трябва да го обсъдим с жената. Има доста противници на климатиците. Аз например от климатика в службата, цяло лято ходя схванат от студеното дето духа от него.
Зависи къде се постави, все пак Simple Smile
Насочваш го да бие към стена и готово.

# 27
  • Мнения: 544
До миналата година се отоплявахме на твърдо гориво-то голяма хамалогия Twisted Evil(добре, че мъжа ми се занимаваше с това), то голяма мизерия #Cussing outпрахоляци, пушилки SickОт тази година ще се отопляваме с климатик-инверторен, сменихме и дограмата, поне няма да ходя всеки ден със стирката Close

# 28
  • Мнения: 46 508
Имаме изолация, идеална дограма, алуминиеви радиатори и това ни стига да се топлим почти 100% само от тръбите на ТЕЦ-а  Laughing
Миналия сезон карахме само на тях, а по-миналия пускахме 1 месец (януари).

# 29
  • Мнения: 5 178
Никол, сигурно се дължи най-вече на алуминиевите радиатори  Crazy hahaha
За протокола :  локално парно на дърва тази година, догодина на газ живот и здраве..
Марчела, ако си направите инсталация с радиатори, принципа на работа е същия като на теца.. с тази разлика, че горелката и котела за топлата вода ще са у вас, а не в промишлената зона (ТЕЦ-а). Излиза по-ефтино, или поне може сам да го регулираш

Общи условия

Активация на акаунт