Клики на майките

  • 4 563
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
[ Радостина, а моето наблюдение е, че точно неработещите майки са най- податливи на клюкарене...

Съжалявам много, че си имала такъв кофти опит. И мен ме дразнят подобни неща. Зная защо е такова мнението, но от това не ми е по-лесно.
Зависи от хората. Поне за себе си мога да кажа, че съм си останала вкъщи целенасочено и зная какво правя. А колко пъти съм си мечтала да мога да клюкарствам безгрижно.....

# 46
  • София
  • Мнения: 9 470
kopche,от твоята детска градина и по-точно начина на вземане на решения-се възмутих много!
А за мъжа ми да не говорим Wink.
Той беше просто бесен на тая тяхна изцепка! #Cussing out
Защото наистина ти се създава усещането, че някой друг решава вместо теб.
А да не говорим, че когато на праз #Crazyника на сина ми -на завършването на предучилищната група- същите майки минаваха и искаха пак по 20лв. , просто бях в правото си да попитам> за какво сега събираме тези пари> такъв отговор и такава физиономия получих в ответ, че просто съжалих 100х защо съм попитала. Sick #Crazy ooooh!
Те смятат, че всякакви въпроси са излишни и даже неуместни, от моя страна, след като те са решили да се заемат със събиране на пари, организиране и пр. въпроси.
Все пак едно съгласуване не е излишно между страните.... , та сега просто чакам да видя тая година какъв цирк ми се готви пак. Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 9 470
kopche,от твоята детска градина и по-точно начина на вземане на решения-се възмутих много!
А за мъжа ми да не говорим Wink.
Той беше просто бесен на тая тяхна изцепка! #Cussing out
Защото наистина ти се създава усещането, че някой друг решава вместо теб.
А да не говорим, че когато на празника на сина ми -на завършването на предучилищната група- същите майки минаваха и искаха пак по 20лв. , просто бях в правото си да попитам> за какво сега събираме тези пари> такъв отговор и такава физиономия получих в ответ, че просто съжалих 100х защо съм попитала. Sick #Crazy ooooh!
Те смятат, че всякакви въпроси са излишни и даже неуместни, от моя страна, след като те са решили да се заемат със събиране на пари, организиране и пр. въпроси.
Все пак едно съгласуване не е излишно между страните.... , та сега просто чакам да видя тая година какъв цирк ми се готви пак. Thinking

# 48
  • Мнения: 750
Какво озна4ава ,,клИки''? newsm78
4е не вденах нещо аз.... Thinking

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Само две майки сме изолирали поради неадекватно поведение /направо ги изключихме на общо събрание от колектива/.
Байбиби, много те моля, кажи повече за случая. Какво се случи, защо се наложи да ги изключите?

# 50
  • Мнения: 698
Какво озна4ава ,,клИки''? newsm78
4е не вденах нещо аз.... Thinking

клѝка (мн. клѝки, ж.) Групировка от силни на деня; хора, обединени от користни цели; шайка.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 470
Какво озна4ава ,,клИки''? newsm78
4е не вденах нещо аз.... Thinking
Ами за да ти обясня, ще дам пример пак "кликата на майките" от класа на сина ми:
Такаааа. Имаме родителска среща. Обсъждате се проблеми и въпроси от финансово естество, обикновено. То за какво, иначе, може да става дума на една родителска среща, ако не- за пари Thinking Rolling Eyes.
Та въпросната клика, непрекъснато има мнение по въпроса, намесва се- най-честно неуместно, спори със всеки, който е на различно от тяхното мнение, избива дори да подбив и такива. Те обичат да бъдат забелязвани-също мое да се каже.
Въпросната клика-пак да кажа, са 3-4 майки и техните съпрузи, с които са или в близки родствени отношения, или се познават от детската площадка, и живеят в един квартал. В нашият случай, те са с добри материални възможности, да кажем, най-общо, и държат да се забележи това.  
На края на родителската среща, въпросната клика се събира в едно кафене, където се вземат решения, съобразно техните предпочитания и възможности и на следващият ден, аз получавам "инструкции" за събиране на дадена сума, в някакъв срок от рода> до края на деня- най-късно утре!!! и се заявява-от госпожите, които препредават, че: "така сте решили ВИЕ,  родителите!!! Shocked
Ето така действа кликата в училището напр. Wink

# 52
  • Мнения: 7 106
Не членувам в нито една или членувам в няколко, зависи от гледната точка  Wink.
Имам си една приятелка от детството, която за щастие има син, почти на възрастта на дъщеря ми. когато нямаме ангажименти и двете ни е приятно да събираме децата, като към тази наша малка групичка се присъединяват и снаха ми с дщеря си, както и още 2-3 бивши колежки и по-далечни приятелки. В същото време, когато въпросната приятелка има други ангажименти и нямам спуциални уговорки с някой, се присъединяваме към първата групичка от деца/майки, които си избере дъщеря ми. Ако на въпросните майки им се приказва - си приказваме, ако ли не, се въртя около детето си и го наблюдавам. Но до сега почти никога не ми се е случвало да не завържем приказка или пък някой да ме гледа на криво или високомерно  newsm78. Общо взето търсим компанията на деца на нашата възраст и поради тази причина се познавам и с майките им, винаги има за какво да си говорим и не ми е досадно или неприятно.
Когато дъщеря ми беше бебе съм се въздържала от групови събирания, тъй като ми беше по-приятно да се разхождам, или като тя заспи, да седна някъде на спокойствие и да си почета нещо или да мечтая  Laughing. Може би затова нямам неприятни спомени от спорове за захранване,кърмене и некърмене, повиване и носене на ръце.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 999
kopche, щом са само 3-4 заформи контра-клика и ги цакайте директно и грубо.  Mr. Green Изявления от рода: "Това е държавна детска градина и тук не всички сме с вашите възможности...", "Ако държите на това - купето го вие, но ние нямаме тази възможност, а и не смятаме за нужно..." и изобщо всичко, което акцентирана на това, с което те се опитват да ви се налагат.

Брррррррр - много гадна история. Сещам се за "Отчаяни съпруги" имаше епизод с нещо подобно там.  

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Иса, повярвай, не е толкова лесно контрирането. Не в такава степен, но подобно има и в нашата градина.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 999
Мис Бу, сигурна съм, че не е. Поне на майка ми на времето не й се отдаде.  Crazy
Мен това толкова ме е отвратило и изплашило, че се стремя да не се сприятелявам с родителите от нашата детска градина и да участвам възможно най-малко в обществения живот на градината.

# 56
  • Мнения: 766
Участвала съм в групичка по възраст на децата и съседство - активно до 4 месец на дъщеря ми. След това започнах работа. Сега все още се присъединявам към тях, когато излизаме вечер.
Ето и наблюденията ми:  Страняла съм от разговори обсъждащи методите за отглеждане на децата на други майки, но определно ги имаше. Мисля, че съм била обсъждана. Също така ми се струва, че бързо тези разговори се надживяха. Особено след като човечетата излезнаха от количките.
В момента в краткото време, което прекарвам с групичката,  очевидните деленията са 2:
- на майки, които търсят по-чисти площадки и пясъчници и тези които предпочитат площадката до кафето. (но тук пак става въпрос по-скоро за възрастово разпределение, при вторите все още децата не щъкат самосиндикално и са по-лесно контролируеми).
- на майки, които пазят децата си от контакти с болни деца и на такива които системно водят болно дете на площадката.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 470
kopche, щом са само 3-4 заформи контра-клика и ги цакайте директно и грубо.  Mr. Green Изявления от рода: "Това е държавна детска градина и тук не всички сме с вашите възможности...", "Ако държите на това - купето го вие, но ние нямаме тази възможност, а и не смятаме за нужно..." и изобщо всичко, което акцентирана на това, с което те се опитват да ви се налагат.
Да, разбирам те идеално, какво имаш в предвид. Simple Smile
Аз нямам намерение с никой да преплитам шпага, защото има и нещо друго тук:
Това се препредава от родителите върху децата в един момент. Децата виждат и чуват всичко. Wink
И не ми се ще индиректно да навредя по някакъв начин на сина ми.

От друга страна, съм привърженик на приятелските отношения.
Смятам, че никой няма полза от такова надцакване и разваляне на отношенията, защото все пак ще се гледаме близките няколко години, Предполага се, че ще се виждаме по детските тържества, рожденни дни и пр.
Предпочитам на такива срещи да се гледаме с усмивка и да се виждаме с удоволствие, отколкото да пухтим и да гледаме разсеяйно встрани, или пък с досада... Rolling Eyes

Иначе, противно на всички очаквания -и на нашите родителси отношения , на последният празник на ДГ, децата ни показаха голяма задружност и сплотеност помежду си. Което, все пак е нещо и ми дава надежда... Wink

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Еее, това, което разказваш kopche е гадно. Но и аз не мога да разбера как така се стига до такова положение. Защо им мълчите? Ако са само 3-4 значи има мегдан за контра-коалиция. А едва ли недоволна си само ти. Така като те слушам, все си мисля, че и други биха се включили. Аз, понеже съм много неприятна особа и като се ядосам съм зла, когато не искам да става грозен скандал пускам мъжа ми. Той умее да е любезно безпардонен, така че няма начин да не постигне възможния максимум. В твоя случай, за да не предизвикам грозен разрив и да не се отрази на детето по-нататък бих пуснала него в атака. А ако преценя, че не ми пука бих действала и сама. Но не бих оставила някой да ми извива ръцете. Не знам, така си мисля.

# 59
  • София
  • Мнения: 9 470
Еее, това, което разказваш kopche е гадно. Но и аз не мога да разбера как така се стига до такова положение. Защо им мълчите? Ако са само 3-4 значи има мегдан за контра-коалиция. А едва ли недоволна си само ти. Така като те слушам, все си мисля, че и други биха се включили. Аз, понеже съм много неприятна особа и като се ядосам съм зла, когато не искам да става грозен скандал пускам мъжа ми. Той умее да е любезно безпардонен, така че няма начин да не постигне възможния максимум. В твоя случай, за да не предизвикам грозен разрив и да не се отрази на детето по-нататък бих пуснала него в атака. А ако преценя, че не ми пука бих действала и сама. Но не бих оставила някой да ми извива ръцете. Не знам, така си мисля.
Даре, че ми пука, пука ми. Wink
Аз имам обяснение и за ситуацията.
Просто тази предучилищна група беше сборна, така да се каже.
Тя беше изкуствено създадена за да се подготвят децата за у-щето. Заради немският език, най-вече. деца от други квартали и ДГ-и.
Та ситуацията е следната: Повечето родители бяхме новодошли в тази ДГ, и досега само слушахме, защото още не бяхме се ориентирали в обстановката.
Но вече усещам, след размяна на едно две мения с майки от групата на сина ми, че наистина има майки на различно, оттова на кликата мнение, което ме навежда на мисълта, че тая година няма току-така да си траем... Wink

Общи условия

Активация на акаунт