Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 септ. 2007, 13:58 ч.

сторих ли неповторима грешка

• 2 414
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте,
търся спешно съвет и помощ от вас, мили момичета Cry направих страхотна глупост, без да погледна упътването снощи изпих 2 Spasmalgon-a и едва тази сутрин видях, че е протижопоказно за бременни. Имам болки ниско долу и във Фр ми беше изписан аналогичния Spasfon, който обаче не е противопоказен. Моля споделете мнение, сторих ли неповторима грешка? В 12 г с съм.

# 1
Няма проблеми - на мен ми бяха предписали спазмалгон , а после и но-шпа.
Не се плаши, но ако имаш контракции питай лекаря дали не трябва да пиеш магнезии /магнерот/ .

# 2
аз също съм пила,но за твое успокоение се чуй с гинеколога ти

# 3
С едно-две хапчета не може да се навреди чак толкова. Пий това, което ти е предписано и не се притеснявай заради неволната грешка. Нищо не може да се случи на бебето.

# 4
Цялата си първа бременност /от деня, в който я установиха/ съм я изкарала на спазмалгон, заради контракции. За пръв път чувам, че е противопоказен. Е, аз бях бременна преди 10 години  Simple Smile, вече може и да има по-подходящи прпарати, но от едно хапче в никакъв случай няма да има проблем.  Peace
Лека бременност!

# 5
Цялата си първа бременност /от деня, в който я установиха/ съм я изкарала на спазмалгон, заради контракции. За пръв път чувам, че е противопоказен. Е, аз бях бременна преди 10 години  Simple Smile, вече може и да има по-подходящи прпарати, но от едно хапче в никакъв случай няма да има проблем.  Peace
Лека бременност!

благодаря ви мили момичета,

лошото е , че изгълтах 2 на веднъж + но-шпа Confused

# 6
  • София
Не се притеснявай - аз пиех горе-долу в твоята седмица 3 пъти по 2 но шпа на ден

# 7
благодаря ви мили момичета,
лошото е , че изгълтах 2 на веднъж + но-шпа Confused
Не го мисли, няма страшно  Wink
 Не мога да кажа, че съм правила същата комбинация  Laughing, но за твое успокоение /ако може да послужи за такова/, в начална бременност пиех 3 х 1, после съм стигала и до 3 х 2. Почти всеки ден /някой ден самоволно си ги спестявах, нормално е човек да се притеснява от многото хапове, въпреки уверенията за безвредност  Simple Smile/. Но-шпа също съм пила и какви ли не други лекарства и хормони.

# 8
Не се притеснявай, но не прекалявай с лекарствата. За твое успокоение - на повечето лекарства, които лекаря ми е предписвал пише, че са противопоказни за бременни, а съм чела, че доста бъдещи мами ги пият. В момента не мога да дам точен пример, но предполагам, че се презастраховат и за това го пишат. Още повече, че моя лекар ми беше казал, че може почти всичко да се пие без антибиотици, но аз не се престашавах и нищо не пиех  Peace

# 9
За спазмалгон не знам, но но-шпа пиех по две таблетки три пъти на ден. И това около 4 месеца от бременността. От веднъж не мисля,че ще ти стане нещо, или пък на бебото.

# 10
От третия месец, когато лежах за задржане в болницата, до преди 10 дни пиех 2Х2 спазмалгон и 1Х1 Но-шпа, естествено по лекарско предписание, така че спокойно!

# 11
На 99% от лекарствата пише,че са противопоказни при бременност Wink
Не се шашкай,спокойно Peace
Пий това,което ти е изписал лекарят,но и не прекалявай с лекарствата.

# 12
има много мами коиот са го пили, не е страшно, но не трябва да се прекалява

# 13
  • в Надежда-та
С едно-две хапчета не може да се навреди чак толкова.  Нищо не може да се случи на бебето.
Peace

# 14
Не се притеснявай.
Аз съм го пила по време на бременноста.
За твое успокоение се обади на гинеколога си!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт