Чуждото дете - Враг ???

  • 3 157
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Не започвам тази тема с идеята да обсъждам това явление ,но ми е интересно как се получи това , че от една детска  игра и скарване скандалите са ужасни и винаги другото дете е виновно за всичко.Вече ми е неприятно да извеждам децата си на разходка ,защото дори когато те не са участници в някаква ситуация , стават свидетели най- малко на едно скарване съпроводено често с думи и епитети ,които ми е невъзможно да обясня. 

# 1
  • Мнения: 4 668
Поздравявам те за темата  Peace
И мен ме интересуват въпросите , които поставяш ...
Някак си и аз напоследък взех да избягвам местата , където има много деца и родители или баби ...
Много хора са превъзбудени излишно  Confused

# 2
  • Мнения: 8 999
Пътуващ, не знам колко ти е голямо детето, но това с епитети, които не можеш да обясниш не ми стана ясно. Кой ги употребява тези епитети - децата или родителите им? Аз досега не съм ставала свидетел на такива свади - от седем годишен опит говоря. В нашата градинка децата се познават от бебета и си играят чудесно. Е, понякога има инциденти - някой някого бутнал, оскубал, сипал пясък на главата, но това е част от общуването между малките. Колкото повече порасват децата ми, толкова по-малко инциденти има.

# 3
  • Мнения: 698
Тази тема е логично продължение на тази за "кликите на майки".  Grinning
Лично аз гледам да не се забърквам в скандали, а синът ми насърчавам да се оправя сам в детските "ситуации", без моя намеса. Мисля, че родителите нямат място в хлапашките разправии и бих се включила само ако възрастен проявява бруталност към детето ми. Което досега не ми се е случвало, предполагам заради подбора на деца/родители, с които общува - наясно съм с теорията, че "в живота ще срещне всякакви хора", но предпочитам да го уча първо да плува на сравнително плитко, а след това да го хвърля сред акулите.

# 4
  • София
  • Мнения: 204
то и в нашата градинка се познават от бебета,но от миналата есен се появи една майка,чието дете иска всичко от всички и когато получи отказ майката псува Shockedпо най брутален начин,след което дърпа детето с думи от рода"остави ги тия"и пр.Е това какво е незнам?Не съм конфликтна и не се меся в детските неща,но скоро май няма да ми издържат нервите Twisted Evil

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз започнах да избягвам места с много майки и деца.
Сина ми се радва на всички, но как да му обяснявам постоянно да не взима чужда играчка, когато в същото време чуждо дете дърпа неговите, а майката не се намесва?
Или още по-неприятната ми ситуация - докато сме в парка някое дете да дойде и да вади играчките от коша на количката. А майката да гледа с умиление отрочето си колко е сръчно. Ей тогава побеснявам, нося тези играчки за МОЯ син, изчистени, неначупени.
И тъй като ми омръзна да се занимавам с майки, които от намеци неразбират ( защото децата с нищо не са виновни, те гледат от нас ), излизам сама с детето и отиваме на някое по-спокойно местенце.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм попадала на "ужасни" скандали, нито пък на "епитети"  newsm78
Детето ми общува с широк кръг деца- някои много близки, други- непознати. Много е своенравна, пази си територията и играчките, но освен детски сдърпвания, нищо друго не се случва.

# 7
  • Мнения: 14 133
На нашата площадка важи не се получават подобни неща. Всички родители учат децата си да си разменят играчките с останалите. Никой не толерира агресията и егоизма.

# 8
  • Мнения: 6 206
Особено с бабите е страшно положението.

# 9
  • Мнения: 2 211
Май всичко зависи от умственият багаж на родителите. Рядко виждам такива, които имат адекватно поведение при конфликт между децата.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Врагът не е чуждото дете.
Почти всичко зависи от родителите. Но кой ли родител ще си признае публично, че детето му се държи лошо?

Агресията в родителите се отразява и на децата. Напоследък започвам да си мисля, че някои родители дори насъскват децата си да бъдат по-агресивни, за да задоволят собственото си его.

# 11
  • Мнения: 4 841
Не ми се връзват думите "дете" и "враг" и няма как да е другояче  Hug

Не съм присъствала на тежки разпри с груби епитети и т.н., защото надушвам агресията и простотията от километри и рядко се спирам на площадки, узурпирани от свръхактивни баби. Определено има емоции, които предпочитам да си спестя.

И ми става много, ама много тъжно като гледам малките невинни човечета и разкривените от неудовлетвореност и песимизъм физиономии до тях. Защото след време малките невинни човечета ще имат същото излъчване...

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Нямам такива наблюдения. Дори напротив - понякога хората направо прекаляват с караниците за децата си ударили или бутнали друго дете. Имам пресен случай от миналата седмица Западен парк. Един баща така се караше на 4-5 годишната си дъщеричка бутнала с колелото си едно детенце на 2 години  Sick Sick Тя милата плачеше горко. всичко стана пред очите ми и не се сдържах, извиних се на мъжа, че се меся и питах детето дали е без да иска и да се успокои... Още ми е леко неловко, че се обадих, но...

Дъщеря ми е била наранявана два пъти от дете в градината /едно и също/ - единия път беше захапана на бузата, а другия издрана по лицето. Деца са, случва се... а и тя казала на Гого, че не го обича - младежа явно е честолюбив  Mr. Green Mr. Green

# 13
  • Мнения: 412
Особено с бабите е страшно положението.
мдаааа!

# 14
  • Мнения: 17 407


Или още по-неприятната ми ситуация - докато сме в парка някое дете да дойде и да вади играчките от коша на количката. А майката да гледа с умиление отрочето си колко е сръчно. Ей тогава побеснявам, нося тези играчки за МОЯ син, изчистени, неначупени.


Ама как! Ти не знаеш ли, че щом си ги изнесла от вас, автоматично стават общи? Mr. Green АЗ също на скандали не съм попадала. Пътуващ, дай по- конкретно!

Общи условия

Активация на акаунт