Как сте с цигарите, алкохола и кафето?

  • 6 969
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте,и аз съм пушач.
 За сега не мога да ги спра Embarassed, но знам че когато видя  EFP няма и да се сетя че някога съм пушила,алкохол не пия  Drunk ,но  morning си обичам, това вече ще е проблем smile3521.Успех на всички.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 15:02 от Misipisi

# 31
  • BG
  • Мнения: 793
След изкаран много тежък Хепатит Б спрях цигарите, но само за година, толкова стррастен пушач бях. Но се чувствах все по- зле и по- зле и се радвам че от две години вече не завися от кутията и запалката  bowuu Пак след Хепатита се опитвам да се храня здравословно, никакво кафе, алкохол- абсурд! И какво? Сега имам проблеми с черният дроб и бебе няма  Cry Сега мъча и мъжо, не му давам да пие, а той така обича вечерите на ракийка и салатка. Ще видим неговите резултати какви ще са  Rolling Eyes

# 32
И аз да споделя... в Университета, към средата на следването (преди около 6-7 години) с приятелките се научих да припалвам по някоя руга цигарка, с кафенце, вечер на парти, но никога не съм надвишавала кутия от най-леките за 3-4 дни. С мъжа ми се запознахме преди 4 години и си пушехме заедно в началото, после решихме да ги спрем - не заради бебеправенето, а заради собственото ни здраве. И наистина без никакви цигари тонусът е много по-добро ниво, но пък аз ги спрях с намаляване - като припалвах по 1-2 цигари седмично, направо си беше все едно не пушех. Пиенето е минимално - по малко и при повод и предимно биричка и вино - тези двете дори са полезни, когато не се наливаш с тях. Та мойта философия по темата е, че човек като поддържа здравето си, то и бебето (когато дойде - при мен това не се случва вече 1 година Cry ) също ще е здравичко и със здрави родители. Че цигарите са вредни, на всички ни е ясно, че не е добре да се пуши по време на бременност, не е, ама преди и след - нещо човешко е и като е в умерени количества, какво пък толкова...

# 33
  • Мнения: 975
И аз бях страстен пушач,но един ден реших че трябва да ги спра,опитах с Табекс ,но от втория прием успях и точно защото си казах ,че те ще ми пречат за забременяването .не пуше вече 1г и 9м.Качих 5-6 кг ,но се чувствам много добре.Кафе пия по1-2 на ден.Алкохол само ако има повод и съм една пиячка ,едвам изпивам по 50г.Не мисля че цигарите трябва да се откажат не само заради забременяването,тази отрова ви вреди и на вас.Трудно се изкоренява този навик smile3511

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 14:48 от Пантерка

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз рядко пуша,а иначе кафенце си пийвам,и то доста.За алкохола съм същата като Пантерка,50 грама са ми много Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 422
Цуци а  beer2биричката дето я смукваш не е 50 грама Mr. Green Heart Eyes

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
 LaughingМайче,ама нали гледаш за колко време я смуквам,цяла вечер и се лигавя ooooh! Hug

# 37
  • Мнения: 255
Привет и от мен ! От много време искам да спра цигарите. Пуша от 20 години. До преди няколко месеца пушех по кутия на ден. После започна да ми става некомфортно почти от всяка запалена цигара. И си внуших, че трябва да ги спра. Ама като никога не съм опитвала и навика е страшно нещо ? Намалих ги - един ден 2-3 , друг 7-8. Вече споделих някъде, че се подготвяме за ин витро, а мъжът ми получи инфаркт. Той пушеше над кутия на ден, сега след случилото се твърди, че никога няма да запали. Така и трябва да бъде - даваме луди пари за лекарства, сложиха му четири стента на сърцето, а и ин витрото в момента буксува. Аз също се уплаших и 12 дни не запалих. Но започнах пак. По 2-3 на ден. Явно нямам достатъчно воля. И двамата не пием алкохол, най-много по бира 1-2 пъти в месеца. Кафе изобщо.  Hug

# 38
  • Мнения: 1 284
Пантерка,за колко време успя да спреш пушенето с Табекс,че май и аз ще се ориентирам към него.

# 39
  • Мнения: 110
Не знам , мен чак ме е страх да споделя . Embarassed
Пушим-1 кутия дневно;
Пием- ракийки и водки със салатки и мезенца ;
Лятото ходя на фитнес, но милото не полага грам грижа за себе си /все пак изглежда адски добре-ген????????/
Е , признах си всички грехове!;
Признат грях 1/2 грях newsm78

# 40
  • Мнения: 989
Писанка, и ние сме така  Embarassed  Ама то, с това дълго чакане, ако вземем и да се "втелясваме" чак толкова съвсем ще откачим. Така си се оправдавам аз, ама иначе си знам, че не е много правилно. Трябва да взема мерки.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 381
Не пуша и никога не съм пушила. Кафе не пия - не ми харесва. Алкохол - пийвам с мярка. За протокола - не съм на фаза бебеправене. Но лекувах ендометриоза, имах дисплазия...

# 42
  • Мнения: 556
Не пуша и никога не съм пушила. Може би защото майка ми и баща ми са страстни пушачи. Пия едно кафе сутрин. Алкохол - 2-3 пъти в седмицата - по 1 биричка или 50- 100 гр. качествена ракийка. От дълги години съм привърженик на здравословния начин на живот. Храня се разделно - с което си оправих храносмилането и теглото ми е нормално и не се изменя. Но какво от това - бебе няма.
Тук гледам едни комшийки по 120 кг., с високо кръвно и незнам си още какво, пият по шепа лекарства - по 2 деца родиха - без никакви ядове. Тъпчат се като прасета с високо калорични и вредни храни и напитки.На един път изяждат по половин хляб + другите там неща.
Не знам какво да мисля вече.
Само знам, че ако не правех тези неща за себе си щях да съм по-зле.
Явно всичко е твърде индивидуално.
Моята майка яко е пушила докато е била бременна с мен. Аз имам дефект на едната сърдечна клапа. Не знам дали има връзка. Според мен да. Така че се надявам никога да не пропуша!

# 43
  • Мнения: 2 309
Не пия,не пуша Naughty
Кафе - по едно на ден
Мин.вода - литри,поне 3 ежедневно Flutter
Горе-долу,гледам да се храня разделно Thinking
Всичко това го правя,защото така ми харесва,а не за да увелича шанса си за забременяване!
Така или иначе явно не са това причините.

ПП Да взема да пробвам да пропуша,пропия и да жуля кафета на поразия...само без изневери,че да не се чудя на кого е бебето Mr. Green Joy

# 44
Чета написаното от вас по темата,но вкоето и заведение да вляза  няма момиче което дане пие кафе,алкохол или да не пуши.  незнам аз ли вдруг свят живея или вие.

Общи условия

Активация на акаунт