Как сте с цигарите, алкохола и кафето?

  • 6 948
  • 63
  •   1
Отговори
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Позволявам си да отворя нова тема, защото все по-често се питам дали не живея твърде нездравословно кога е времето да се откажа от лошите навици. Аз пуша от 15 години /около/ и през този период не съм спирала цигарите, не съм и въздържател по отношение на алкохола, пиех и големи дози кафе/ сега съм го намалила до 1 сутрин/, но с цигарите не знам как ще се справя.
Давам си сметка, че изобщо не водя здравословен начин на живот, а това несъмнено се отразява на невъзможността все още да забременея.
Как да променя ежедневието си, навиците си и въобще.Казват, че детето променя живота на човек, но дали не трябва предварително да променя живота си, за да дойде желаното бебе  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Аз никога не съм пушила, кафе пия по 1-2 чаши дневно. Алкохол употребявам рядко - само при повод и то напр. чаша вино или нещо съвсем слабо. В началото на опитите ми за забременяване ме гризеше съвестта да пия и 1 чаша кафе, но сега вече не съм толкова стриктна. Ако се окаже, че съм бременна - тогава ще се ограничавам.

# 2
  • Мнения: 1 951
Специално за цигарите - трябва да се спрат предварително според мен   Naughty

Алкохола и кафето (ако се употребяват умерено, разбира се) мисля, че могат и след положителния тест да се спрат  Grinning.

# 3
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Когато разбрах, че тестът ми е положителен, на секундата изхвърлих цигарите - пуша от 10 години, в последните 4-5 години по една кутия на ден. Отказвала съм ги за периоди от 3-4 до 5 месеца и после - наново. От момента на положителния резултат не запалих и една цигара и въобще не ми се пушеше - знаех, че бебо трябва да диша отрова, ако пуша. И спрях.
 Започнах отново в момента, в който него го нямаше Cry
 От месеци не близвам и капка алкохол, дори чаша бира ме е страх да пия. Кока-кола също избягвам, но от кафето все още не съм се лишила. Но и аз пия най-много по две чаши на ден и то разредено с мляко.
 Аз също не смятам, че водя здравословен начин на живот, но това поне не ми коства много усилия - освен цигарите #Cussing out
 Приятелката ми е бременна и като я видя да запали цигара направо ми идва да я накарам да я изяде и след това да я питам дали е била вкусна

# 4
  • Мнения: 141
Не пуша и не пия кафе - това значи, че никога не съм го правила през живота си.
В младите години опитах веднъж цигара и веднъж кафе. Цигарите са вонящи и оставят неописуемо неприятен вкус в устата. Не повторих. Кафето пробвах сигурно преди 15-16 години. Вкус - горчив и гаден, а и не ми се отрази добре чашката. Не разбирам защо хората го пият - има много други ободрителни питиета. А как мирише само - ужас! В къщи има кафе машина, мъжът ми го пие, но той си го и прави, изобщо даже не я докосвам и не знам как работи. Един ден в началото просто го помолих да не ме занимава с кафеправене.
(Мале, как звучи само това, което написах... Embarassed)

Обаче, имам си друг грях - обичам мерло.
Разбира се, не препивам. Чашка-две понякога...поседнала в двора с приятели.
При мене е лесно, защото варианта за естествено забременяване е отпаднал с годините.
Като реша, че ще има нова стимулация, 2-3 месеца преди това спирам всякакво мерло. Така и стана последния път.

Чета из форумите за разни дилеми - да пуша или да не пуша, да пия или да не пия на едичия си сватба.
За бременност и изредените по-горе пороци и дума не може да става.
То не стига, че човек се чуди какво да изяде и изпие и как да избегне храните и питиетата, наблъскани с боклуци, а остава и да пие и да пуши! Аз дори газирани безалкохолни не пия, защото ако им прочетете съставките, лошо може да ви стане.

За тези, които се чудят как да разнообразят питиетата, ще припомня добрата стара мътеница, които някои наричат айрян (разбито кисело мляко с вода), особено ако вие сте си го подквасили от добро мляко.

И последно: с нищо не си заслужава риска да пием и да пушим и да подложим на риск плода, който носим или който предстои да заченем. Изявление от рода: спирам цигарите от понеделник, са направо възмутителни. Спирате цигарите сега, ВЕДНАГА!
Въздържайте се изцяло и безкомпромисно. Вярвайте, че един ден усилията ви ще бъдат възнаградени. 

# 5
  • Мнения: 1 950
Никога не съм била страстна пушачка, но по 4, 5 цигири на ден си пушех. Преди първото ИКСИ ги отказах, ето минах вече два опита и нищо. Определено не е защото не пуша. Стъщото направи и мъжа ми, дори резултатите му се влошиха от периода преди спирането на цигарите. Не злоупотребяваме с алкохол и кафе, пием толкова, колкото да ни достави удоволствие.
Сега като правих втория опит, имаше момичета, които само чакаха да им бият инжекциите и бързаха да слизат долу да пушат и успяха Wink. Не мисля, че има пряка връзка пушене, не пушене със забременяването.
За мен обаче си остава личен избор, предпочитам да не пуша. Не съм се и замисляла, когато ги отказах, просто си казах, че така ще е по-добре. Не ми е било трудно, не съм се терзаела.
Всеки сам прави своя избор Laughing

# 6
  • Мнения: 7 718
Никога не съм пушила, алкохол пия рядко - по повод и по малко, кафе - 1-2 на ден.
Обаче и прекаленият светец не е богу драг. Wink
Аз бих казала да ги спирате след положителен тест.

# 7
  • Мнения: 728
Това с цигарите е най-трудното нещо за мен.В момента,в който ми казаха,че съм бременна моментално ги спрях, вече цели 6 месеца не пуша,но никак не е лесно,постоянно мисля за цигара,дори сънувам,че пуша.Алкохол не съм употребявала често,само по празници и сега не пия въобще.Кафе пиех по2-3 на ден,сега съм го ограничила до 1,то не е проблем за мен.Но цигарите са ужасен навик,надявам се като родя да не ги пропуша.

# 8
  • Мнения: 2 423
имаше момичета, които само чакаха да им бият инжекциите и бързаха да слизат долу да пушат и успяха Wink. Не мисля, че има пряка връзка пушене, не пушене със забременяването.

Аз май ще съм от тези момичета подгони ли ме нервата не спирам Embarassed с тъпите цигари НО видя ли + тест ще ги спра.
 smile3521За пряката връзка, че я има е има я от това което съм чела в дебелите книги малко ми е останало в главата Embarassed Wink но съм сигурна....... за някакви власинки ставаше въпрос които се намират в матката и губят способноста си т.н.
ама каква съм помня като маймунките hahaha hahaha hahaha Sick
А за алкохола само биричка beer кафето го спрях от три месеца иначе пиех по една кубинка за 6 кафета сама

# 9
  • Мнения: 1 224
Аз също не пуша и бих казала че съм генетичен непушач. Непонятни са ми като концепция, честно, марихуаната по я разбирам като идея, но цигарите освен систенмо тровене не виждам какво друго могат да представляват.
Съгласна съм с белемез - дето ще седите и ще си мислите пречи ли, не пречи ли, да спра ли, кога да спра....еми спираш от раз! И да не е гаранция дали ще стане или не, то в дългосрочен план само печелиш.
А кафе пия по една чаша шварц с мляко, но след процедури го спирам. То е съдосвиващо - затова и вдига кръвното, а матката се нуждае от максимум приток на кръв при имплантация. Наистина внимавам и какво ям.Газирано и Кола не употребявам.  Но за биричката си признавам - по една на ден. Гледам да е диетична алк. 3,5%, ама си я пия...Зелен чай пия много, но има антиоксиданти и намалява усвояването на фолиевата киселина, затова го ограничавам дочашка, но сега поя мъжа си с него  Mr. Green . Аз препоръчвам освен айряна и домашната лимонада - мед, лимони и вода от Кранево (чешмяна).
Набарах една статия за това как да се подготвиш за инвитро, ще взема да я преведа и да я сложа в библиотеката.Та основното беше :
- детоксикация - с каквото си се тровил - спираш го.
-без кафе и черен чай, без газирано
-отслабване - (или напълняване ако си под нормата) - жените, които влизали в нормалните за ръста си килограми имали с 30% по-голяма успеваемост.
-по два литра течности на ден
-храни богати на протеини (яйца, соя, месо - но органично (който си има баба на село печели)
-минерали
- почивка след трансфера, да не се седи в седнало положение (пред компютъра да си лафиш във форума Wink) - или легнал или прав, ако си седнал ограничаваш циркулацията на кръвта към матката.

# 10
  • Мнения: 141
О, отдавна съм усъвършенствала писането във форума легнала на дивана.
Добре, че едно време изучих в училище машинопис и още помня буквите, което ми помага да не гледам в клавиатурата на съседната маса...

# 11
  • Мнения: 226
От позицията на бивша пушачка мога да кажа, че цигарите трябва да се спрат предварително. Задължително!
Не пуша от шест години. Когато ги отказах бях стигнала кутия и половина на ден. Самото отказване беше едно от най-трудните неща които съм правила в живота си.
Вече не ми се пуши и се чувствам превъзходно. Но първите година две не беше така.
Кафето намалих след цигарите. Просто вече не ми беше толкова нужно.
Алкохол пия изключително рядко и то предимно вино. Спиртните напитки не са ми вкусни.

# 12
  • Мнения: 916
Аз прекратих пушенето преди няколко дена. Като спрях цигарите и кафе не ми се пие, на алкохола никога не съм била голям фен, но пиех разни коли, фанти и др., които вече не са ми вкусни.

Самурайка преведи я моля те статията. Сега явно трябва да измисля как да отслабна и да ям повече месо  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 224
Ето линка
http://www.google.co.jp/search?hl=ja&q=preparing+for+IVF& … %E7%B4%A2&lr=
първата статия, ще я преведа щом имам малко време.

# 14
  • Мнения: 4 324
Не пия, не пуша и по-мъже не ходя Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Сега сериозно - никога не съм пушила, ама никога за моите 27 (почти 28) години. Алкохол употребявам много рядко и то ако има повод. Кафе пия по 1-2 чашки на ден, ама нормални кафени чаши, не някакви големи.

Когато забременях спрях и кафето. И пак ще е така, остава само да забременея Wink

Общи условия

Активация на акаунт