Обиколих яслите в Надежда и щях да падна

  • 5 571
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 990
Не си, майтапех се де. Hug

# 76
# 77
Две деца ми отгледаха в ОДЗ 24 - Надежда, от 1998 та до тая - 9 години са това. Много съм доволна

# 78
  • Мнения: 5 468
Две деца ми отгледаха в ОДЗ 24 - Надежда
А там е много хубаво. Един път влязох, като в приказка... Бяхме подали молба и за там в градината, но не ми е много удобно местоположението, беше записана под 81 номер и въобще не отидохме да проверим, дали е приета. Сигурно не е била.

# 79
  • Мнения: 822
Е ми докато продължаваме да си харесваме мизерията така ще бъде!
 Нека банките да са лъскави и многобройни а в това време болниците, детските градини и училищата да тънат в мизерия.
Не съм си дала и няма да си дам децата на ясла, въпреки, че нямам кой знай какви материални възможности да ги гледам в къщи. Това, което съм видяла в яслите, за които съм имала наблюдения далеч не съвпада с моите възгледи за отглеждане и възпитание на малките деца. И аз по образование съм педагог.
Може би , ако децата ни бяха приоритет на държавата нямаше да я има тази мизерия ,но уви!
Знаете, предполагам, че по принцип изискванията за отглеждане на малките деца са за 5 деца един възпитател!

# 80
  • Мнения: 9 990
Аз лично знам много неща.И съм в един екип с персонала-помагам с каквото мога.И съм благодарна, че така добре гледат децата ми, въпреки всичко. Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 4 397
Тъй като дъщеря ми ходи 6 месеца в 61 ясла, със сигурност мога да напиша, че това, което си писала са 100%-тови алабаланици.
Просто се чудя, защо така си изопачила нещата newsm78 Thinking??? Фен на частните ясли, против тях или какво...
Няма такова нещо. Яслата е уютна, чиста, просторна... двора е чист, окосяват го постоянно, има си човек, който по цял ден седи там. Лелките са с чисти, бели или сини престилки, сресани, Господи... как го измисли?!
Влизала съм вътре в помещението за игра и в това за спане... същата работа - чисто, уютно, подредено, с много играчки. Шкафчетата - бели, чисти, празни... чакат дрешките на децата.

За болестите - да, боледуват..., но не всички на 100%. Аз нямах шанса моето дете да е здраво там и за това го отписах. Но никога не мога да кажа, че това, което си написала е вярно, защото просто не е ooooh!.

Да не се повтарям,  потвърждавам думите на  Ню на 100%, + всички мнения надолу /прочетох цялата тема/ ,мойто дете също беше там и изкара повече от година и съм супер доволна, почти не е плакал от външната врата тичаше навътре да влезне при децата , научиха детето на 100 хиляди неща  Peace


Има точно 2 хубави детски заведения в квартала, но там напливът е огромен и се чака с години (при все новите наредби за прием в детските заведения).

Би ли споделила кой са тези две градини и се чака с години  newsm78

# 82
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Знаете, предполагам, че по принцип изискванията за отглеждане на малките деца са за 5 деца един възпитател!


off
Тцъ, аз не знам. Провокира ми любопитството. Би ли ми казала от къде да се запозная с нормативната база по въпроса? За колко големи деца, за възпитатели - педагози или медицински лица?

Аз пак да повторя. Мизерия в ясла до сега не съм видяла. Докато търсех място за сина ми разгледах 4. За никоя от тях не мога да кажа, че е мизерна.

# 83
  • Мнения: 1 547


Има точно 2 хубави детски заведения в квартала, но там напливът е огромен и се чака с години (при все новите наредби за прием в детските заведения).

Би ли споделила кой са тези две градини и се чака с години  newsm78
[/quote]

137 ЦДГ "Калина Малина". Там със сигурност напливът е много сериозен. Подала съм молба миналата година и директорката каза, че сме 8ми номер в списъка и че ще приеме детето ми септември 2008 г., когато той ще бъде, живот и здраве на 3 год. и 8 мес. Това не ме устройва особено, въпреки че има кой да го гледа дотогава. Там определено е хубаво, но това, което чувам за тази година е, че 1ва група е една и приемат 30-35 деца, което е неприемливо.

38 ОДЗ също е добро, но със системното нарушаване на правилата за прием или по-скоро липсата на такива, не ми дава основание да се доверя на директорката и персонала. Цяла мъка беше да пусна документи миналата година през януари, за да го приемат в яслата. Когато успях да подам все пак молбата, не получих входящ номер. Казаха ми, че ще се прави ремонт и ала бала - да помогнем. Казах ок, ще помогнем. Не ми се обадиха до септември месец, при положение, че аз от май месец знаех, че е приет в друга ясла. Септември ми звъни директорката и ми казва: ама вие къде сте, никакви ви няма, хайде, кога тръгвате на ясла? Аз само дето не изпуснах слушалката. Питах я дали знае коя дата е и защо ми се обажда сега, а тя ми отговори, че съм супер некоректна и как можело да записвам детето си в друга ясла?!? Така приключихме с 38 ОДЗ.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 397

Детето ми е в Калина Малина и го приеха няколко месеца след като подадох молбата, сега може наистина да е голям наплива заради лошите отзиви който се носят за "прехвалената" 38, но  К.М. е една от добрите детски градини.
Извадила си голям късмет, че детенцето ти не е в 38 ОДЗ   Peace
Всеки ден минавам през 38 и бях свидел на един фрапантен случай, няколко деца се скупчили на ограда която граничи с улица и едното хвърля една топка навън другото прескача ограда и се хвърля на улицата за да вземе топката при което аз съм така  #Crazy оглеждам се за учителки те 4 се скупчили с гръб и си седнали на сладка приказка, детето прескача ограда и се връща в градината при което ситуацията се повтаря  хвърля се  пак топката и едно от децата повторно прескача ограда и се хвърля на улицата вече съм така  #Crazy #Crazy #Crazy и тръгвам да извикам някоя от седнали на приказа учителките да питам гледат ли децата и ако мине кола не дай боже какво правят  newsm78

Знам и за още 2-3 фрапиращи случки, ама неискам да се пускам че ще стане дълго и ще кипна пак  #Cussing out

А и е всейзвестно в Надежда, че за да ти вземат детето в прословутата градина трябва да бутнеш някой лев  #2gunfire , та градината една свестна ОГРАДА няма за какво говорим  newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 2 851
Аз за децата си на подходяща ясла и градина до момента не съм попадала
Искаш ли да пием кафе и да те заведа в яслата на горната улица до нас, където сина ми изкара година и половина  Laughing с ремонтиран покрив, нова дограма, нови килими и мебели и отвориха даже и още една група... Нямам против ако ще намерим хубаво и уютно място за още едно дете  Wink
за коя ясла става дума?
София, Редута - намира се на ул. Плачковски манастир /номера на яслата така и не го научих  Embarassed/

# 86
  • Мнения: 47 973
57 е май, ние сме в 56 и пак е ремонтирана и много готина
но вярвам че не навсякъде е така, така че разбирам авторката
все пак нека не обобщаваме непрестанно че държавните ясли са гадни

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Наистина е важно в детските заведения да е приятно , уютно и чисто, но много важен е и персонала вътре, който работи с тези деца. Учителките сега имам чувството, че много не им се занимава с децата. Пускат им DVD и толкова... чиста работа, децата кротки и учителките са добре. Поне така е в нашата градина 170 - Надежда.

# 88
  • Мнения: 343

Знаете, предполагам, че по принцип изискванията за отглеждане на малките деца са за 5 деца един възпитател!


Знаем, знаем... Grinning Но с 45 лева такса няма как да стане, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт