Обиколих яслите в Надежда и щях да падна

  • 5 562
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
След разговори с мъжо и след дълги колебания реших все пак да огледам яслите в Надежда (наскоро се преместихме тук)
за да видя какво е положението и дали все пак няма да може малкия да ходи там, а не в частна, където както си е известно цените са далече над 47 лв (не съм сигурна съвсем за сумата), които се плащат за държавните.
Нали и аз съм данъкоплатец и имам право държавата да ми гледа детето (почти) безплатно.
И така - качих се на колата и потеглих до 61 ясла и 169 ОДЗ да ги видя що за чудо са.
Мизерията, която цари там ме облещи.
А всички които бяха вътре казваха че са точно СЛЕД ремонт.

Стъблищата бяха кални и мръсни, мозайката по подовете, която и аз помня от моите ясли преди 30 години си е все същата, изтрита и пропукана на места, да не говоря за изкъртените части.
Навсякъде мирише ужасно на белина и готвени манджи, пердетата бяха полу - сменени, тоест на единият прозорец има нови, а на другия, където явно не са стигнали парите, висят стари зелени парцали.

Шкафчетата на децата бяха в отвратно състояние, изпоодрани и криви, има някакви пейчици, също толкова ужулени, на които децата да сядат за да си обуят обувките.

Тапетите ве пак бяха нови, но бяха в толкова оплавен и умрял цвят, че създаваха още по - лоша атмосфера отвътре.
Дворовете и на двете ясли бяха буренясали от всякъде, вързалките и люлките там - изкривени и ръждясали

Всички ми казаха едно и също - не си мислете че детето ви няма да е постоянно болно, всички са, аз питам а защо, след като той ходи от 10 месечен на ясла, заедно с още 5-6 или десетина деца и до момента е имал два пъти хрема, която отминава сама без лекарства
Никой не ми отговори на въпроса, така си било и всички си боледували
Странно ми е, защо в държавните са все болни, а в частните няма такова положение

Леличките, които гледаха децата, може добри хора да са, не знам, но бяха много лошо облечени, раздърпани и несресани.

Престилките на медицинските лица бяха в един много далечен от бялото нюанс...

АМИ, НЕ МЕРСИ!
 Потресена съм, в шок...думи нямам
Това са малки деца бе как държавата може да ги гледа по този начин, всички плащаме огромни данъци а какво ни дават за това - ужасни детски градини и ясли...

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 11:40 от алабаланица

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
По кой начин ги гледа? Никак не харесвам подобни обобщения. Държавните - не стават, частните - невероятни са. Навсякъде има плява. Аз пък се втрещих от частна градина. Харесвам си държавната безкрайно много. Детето ми също. И по мое скромно мнение, все повече градини се ремонтират основно и изглеждат чудесно. Сигурна съм, че съвсем скоро това ще се случи и на неремонтираните все още.
Въпросът е друг. Поинтересува ли се с какво се занимават децата през деня? Пеят ли, играят ли, излизат ли на разходки, рисуват ли? Поинтересува ли се дали не би могла с нещо да помогнеш? С труд, например, да пооправите двора?
За всички ни е ясно, че държавата скоро няма да огрее навсякъде. Така че стига сме плюли и възклицавали "ах, държавата, ох, държавата". Ако всеки правеше поне малко, ако си бяхме отделили по един предиобед в събота, за да почистим двора от бурените, нямаше да стоят така нещата.

# 2
  • Мнения: 4 841
По кой начин ги гледа? Никак не харесвам подобни обобщения. Държавните - не стават, частните - невероятни са. Навсякъде има плява. Аз пък се втрещих от частна градина. Харесвам си държавната безкрайно много. Детето ми също. И по мое скромно мнение, все повече градини се ремонтират основно и изглеждат чудесно. Сигурна съм, че съвсем скоро това ще се случи и на неремонтираните все още.
Въпросът е друг. Поинтересува ли се с какво се занимават децата през деня? Пеят ли, играят ли, излизат ли на разходки, рисуват ли? Поинтересува ли се дали не би могла с нещо да помогнеш? С труд, например, да пооправите двора?
За всички ни е ясно, че държавата скоро няма да огрее навсякъде. Така че стига сме плюли и възклицавали "ах, държавата, ох, държавата". Ако всеки правеше поне малко, ако си бяхме отделили по един предиобед в събота, за да почистим двора от бурените, нямаше да стоят така нещата.
Подкрепям на 100%  Peace
Преди да пусна сина си на детска градина, аз пък обиколих няколко частни... Определено не видях това, което очаквах да предлагат за таксите, достигащи на места космически за мен размери. Така че всичко зависи от индивидуалната нагласа на родителя. За мен държавната градина, която посещаваме е СУПЕР. Мили и интелигентни учителки, които наистина обичат децата и ги учат на страхотни неща, енергична директорка, която непрекъснато участва по проекти и търси спонсори, в резултат на което градината за две години доби почти неузнаваем вид, удовлетворяващо изискванията ми меню... Детето ми е щастливо там и ходи с желание, а като гледам блясъкът в очите му определено мога да преглътна напуканата мозайка и миризмата на готвено. Апропо, навсякъде, където има кухня, мирише на готвено. А лелките и учителките наистина е по-важно да са ХОРА, отколкото "облякани и натокани"...

# 3
  • Мнения: 588
Поинтересува ли се с какво се занимават децата през деня? Пеят ли, играят ли, излизат ли на разходки, рисуват ли?
Само факта че не педагози, а медицински персонал се грижи за децата (това в 61ва) може да ти говори за какво става въпрос. Една сестра и една леля на смяна - 20 броя две годишни в група
... излизат ли на разходки...
По цяла зима стоят в стаите вътре Sad клетите, това аз да съм ще припадна все на затворено...

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 11:38 от алабаланица

# 4
  • Мнения: 588
BirdsFlu
сигурно не говориш за яслите в Надежда? Дай координати на твоята ясла, моля

# 5
  • Мнения: 133
Май нещо има грешка, защото 62 ОДЗ не се намира в Надежда, а е в центъра и описанието на условията нещо не ми се връзва.

освен да има две 62-ри ОДЗ-та  newsm78

А, грешката беше коригирана.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 11:47 от STV

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Само факта че не педагози, а медицински персонал се грижи за децата (това в 61ва) може да ти говори за какво става въпрос. Една сестра и една леля на смяна - 20 броя две годишни в група

В абсолютно всяка ясла персоналът е медицински. Без изключение. И това е направено с умисъл. И в другата персоналът ще е медицински. Виж, за бройката съм съгласна. Но, това не попречи на медицинския персонал в яслата на моето дете да го отгледа като свое. След 2 месеца почивка дъщеря ми продължава всеки ден да пита за тях.
Не разбрах, поинтересува ли се за нещата, които те попитах?

# 7
  • Мнения: 14 133
По кой начин ги гледа? Никак не харесвам подобни обобщения. Държавните - не стават, частните - невероятни са. Навсякъде има плява. Аз пък се втрещих от частна градина. Харесвам си държавната безкрайно много. Детето ми също. И по мое скромно мнение, все повече градини се ремонтират основно и изглеждат чудесно. Сигурна съм, че съвсем скоро това ще се случи и на неремонтираните все още.
Въпросът е друг. Поинтересува ли се с какво се занимават децата през деня? Пеят ли, играят ли, излизат ли на разходки, рисуват ли? Поинтересува ли се дали не би могла с нещо да помогнеш? С труд, например, да пооправите двора?
За всички ни е ясно, че държавата скоро няма да огрее навсякъде. Така че стига сме плюли и възклицавали "ах, държавата, ох, държавата". Ако всеки правеше поне малко, ако си бяхме отделили по един предиобед в събота, за да почистим двора от бурените, нямаше да стоят така нещата.
Peace

# 8
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu
сигурно не говориш за яслите в Надежда? Дай координати на твоята ясла, моля

Доста далеч е от Надежда, съжалявам. Но и в Надежда едва ли има само две ясли. Потърси, пообиколи и съседните квартали... Но най-вече - гледай с отворено сърце, а не като маниачка от форум "Нашият дом"  Sunglasses

# 9
  • Мнения: 588
BirdsFlu
мани, искам да кажа че отивах натам с молбите и такъмите и т.н. за записване
но със сигурност се отказах
eleksir а твоята в Надежда ли е? Дай координати моля

# 10
  • София
  • Мнения: 1 062
Не е в "Надежда". Доста далеч от там е. Но пак ти казвам, сигурна съм, че и там има чудесни градини. Не искам да звуча назидателно, но има и други, много по-важни неща от пердетата и мозайката. Пусни тема за яслите в "Надежда", сигурна съм, че ще ти препоръчат добри. Въпросът е дали ще има места по това време на годината....

# 11
  • Мнения: 967
Не знам как са яслит в Надежда, но синът ми е сменил две ясли - в центъра и в Овча купел и двете бяха в отлично състояние - мебели и играчки в добро състояние, цветни стени с герои от приказки и т.н. Посетила съм и доста частни ясли преди да запиша детето си в държавна ясла и трябва да знаеш, че половината  и даже повечето от частните ясли като битови условия са същите като държавните ясли, само дето таксите са в пъти по-големи. Това, че децата в частните ясли не боледуват също не знам къде го измисли - потърси с търсачката и ще намериш тема по въпроса. Единствния плюс на частните ясли е, че в повечето броят на децата в група е 6-10, а не 20, както е в държавната ясла. Това е единтвения плюс, който виждам обективно.
Ако наистина в Надежда яслите са толкова окаяни, потърси ясла в друг квартал, защото ние сме посещавали две различни ясли и двете бяха добри.

# 12
  • Мнения: 5 468
Тъй като дъщеря ми ходи 6 месеца в 61 ясла, със сигурност мога да напиша, че това, което си писала са 100%-тови алабаланици.
Просто се чудя, защо така си изопачила нещата newsm78 Thinking??? Фен на частните ясли, против тях или какво...
Няма такова нещо. Яслата е уютна, чиста, просторна... двора е чист, окосяват го постоянно, има си човек, който по цял ден седи там. Лелките са с чисти, бели или сини престилки, сресани, Господи... как го измисли?!
Влизала съм вътре в помещението за игра и в това за спане... същата работа - чисто, уютно, подредено, с много играчки. Шкафчетата - бели, чисти, празни... чакат дрешките на децата.

За болестите - да, боледуват..., но не всички на 100%. Аз нямах шанса моето дете да е здраво там и за това го отписах. Но никога не мога да кажа, че това, което си написала е вярно, защото просто не е ooooh!.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Ми, браво!!! Затвърдила си мнението си за частните детски заведния. Аз съм видяла не едно и две държавни. Не съм видяла нищо от това, което си написала. И понеже в държавното навсякъде е еднакво си позволявам да не ти вярвам (че и две ясли...). Или си прекалено претенциозна, или съвсем целенасочено пишеш всичко това тук!

П.С. В яслите квалифицирания персонал е МЕДИЦИНСКИ. Ако в частните не е така и ти не виждаш това като недостатък...
П.С. 2. Нямам нищо против частните детски заведения, всеки сам си преценява, но такъв тип теми направо ме вбесяват! И по-лошото е, че има хора дето ще повярват!

# 14
  • Мнения: 5 468
но такъв тип теми направо ме вбесяват! И по-лошото е, че има хора дето ще повярват!
Мани, ми и аз се вбесих Laughing.
Ще повярват тези, които не искат да дават децата си в държавно заведение и вече с охота ще кажат: "Ето, това затвърди окончателно решението ми..., щото навсякъде е така".
Но пък какво толкова... частните ясли и градини, и те трябва да се издържат от някой, нали? Peace

Общи условия

Активация на акаунт