Кашлица и сополки при 3 месечно бебе

  • 30 512
  • 20
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
На 3 месеца сме само и вече болнички. Кашля много лошо, та чак се дави  Cry . От 2 дена е така и сополки има. Доверих се моментално на педито и сега и давам сиропче 3 пъти на ден, капки в нослето по 3 пъти на ден, вит. Ц по една ампула на ден. НО НЕ МИНАВА!!! Кърмим се и гледам по-често да и давам да суче, защото изпитва жажда. Гори му гърленцето на милото. Дали греша, че се доверявам на педито? Страх ме е да не вдигне температура. За сега е 36,5 и я меря под мишничката. Какво да правя ако се повиши? Изобщо при каква температура трябва да предприемам мерки? Благодаря на отзивчивостта на всички предварително!   bouquet

# 1
Здравей мам4е,аз мисля 4е докато температурата е36.5 е добър знак за беб4о,стига да не повиши37.А ко ти повиши поне един 4ас е хубаво да не я сваляш.Товяа с цел темпер. да убие при4инителя на кашлицата.УСПЕХ дано беб4ето да се оправи без антибиотик.

# 2
  • Мнения: 61
Какво сиропче давате?  Понеже нямам вяра на джипито водя децата при шефката на микропедиатрия и тя ни изписва най-често Еуреспал-той е за предбронхитни състояния. Но това само със лекарска консултация. Много ви е малко бебчето и експерименти не бива да се правят. Макар, че бившето ни джипи точно си правеше експерименти с малката ми дъщеря  #2gunfire

# 3
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Сиропчето е "Фитолор" - с лайка и бяла ружа. За деца под 3 години само по лекарско предписание Sad. А капките са "Виброцил", от които и татко си слага

# 4
  • Мнения: 2 005
Недай Боже, но вдигне ли температура веднага вземи мерки , ако трябва и на визита да повикаш друг детски лекар Rolling Eyes Защото ние така , започнахме да вдигаме температура, а нашето педи твърдеше , че е нормално и е от летния вирус и накрая -бронхопневмония и сега се лекуваме в къщи #Cussing out От нехайното и отношение , сменихме два антибиотика и сега вече да се надявам , че сме добре и след толкова инхалации #Crazy #Crazy #Crazy

# 5
Не се притеснявай докато температурата е до 38 не давай нищо за сваляне. След 38 вече трябва да се сваля. Можеш да слагаш мокри кърпи на сгъвките на лактите, мокри чорапки с оцет и вода на крачетата, както и мокра кърпа на ануса на бебо. В никакъв случай не слагай студено и мокро по торса на детето за да не се увреди сърцето!
И моето бебе е на 4 месеца почти и в момента е с хрема и педи предписа осцилококцинум и коларгол капки, витамин С.
Успех и бързо оздравяване  newsm17

# 6
  • Мнения: 5 393
Иво имаше почти постоянна хрема до към първата си годинка.Единственото ,което помагаше бяха промивките с физ. разтвор, ползването на аспиратор, капки Коларгол.Почти всеки ден ходех при педито,защото Иво също се давеше от сополите, а аз се притеснявах да не слезе секрета към гърдите и в дробовете.(нямаше температура) Слава богу това не се случи нито веднъж. Накрая се оправи с Биопарокс, но това е вече краен вариант и не е подходящ за толкова малко бебе.
За температурата не се притеснявай-до 38 градуса не те съветвам да даваш нищо.Ако качи над 38-първо пробвай да я свалиш с къпане във ваната(водата да е с около 1 градус по-ниска от тази на тялото);ако не подейства, пробвай с някакъв лек медикамент.
Бързо оздравяване

# 7
  • Мнения: 1 409
Ние сме в същото положение.Не се притеснявай.Прави промивки на нослето с физиологичен р-р или Стеримар и го чисти с помпичка.Кашлицата е от това,че секрета се движи и дразни гърлото.
 Hug

# 8
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
....Кашлицата е от това,че секрета се движи и дразни гърлото

Гърлото е доста зачервено по думите на педито. Дали е от сополките?

# 9
  • Мнения: 2 005
Вдигате ли температура? Как сте? И нашето гърло беше ужасно зачервено , но веднага ни изписа антибиотик, но вдигахме и температура 39.8 #Cussing out

# 10
  • Мнения: 872
[

Гърлото е доста зачервено по думите на педито. Дали е от сополките?
[/quote]При бебетата диагнозата е ринофарингит,т.е.възпалението на носната лигавица и на гърлото вървят заедно. А нали се сещаш,че тъй като бебето постоянно е легнало,всички секрети от носа се стичат към гърлото.А тя хремата си държи по една седмица.

# 11
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Вече пети ден кашляме и смъркаме Cry . Днес ни изписаха антибиотик - Азатрил - дето се пие по веднъж на ден. Дано не си повредя детето с тия лекарства. Иначе температура нямаме за сега да чукна на дърво. Гърлото било по-малко зачервено, но се налагало антибиотик. След 3 дена пак ще идем да видим, какъв е ефекта. Доста я мъчат тия сополки и все почиствам със Sterimar. Незнам с какви бабини рецепти да я лекувам като е толкова мъничка. Разчитам на съветите ви.   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 082
щом сте почнали АБ по-добре не давай нищо друго-много е малко детето.антибиотика ще си свърши работата.аз промивам с ампула натриев хлорид.просто хремата създава такива проблеми на бебетата.докато не почнат да духат сополите...,но до тогава доста мляко ще трябва да изпие...  Grinning кашлицата е от хремата и отделно сиропа също кара детето да кашли повече.може и да не е за АБ,но е малко рисковано-затова се наблюдават внимателно нещата-подобрява ли се детето или става по-зле...абе,трудни са решенията общо взето  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 393
Антибиотик? При положение,че няма температура? Според мен е прибързано, но вие си преценявате по-добре.
Лекарят каза ли защо се " налага" антибиотик?

# 14
  • Мнения: 1 984
вслучая въпросът е по скоро защо азатрил на 1 месец... че и фитолор...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт