кисели краставички...как?

  • 5 439
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 952
Привет кулинарки LaughingИскам да направя кис.краставички за зимата но нямам рецепта. Най важното условие е да се запазят хрупкави през цялата зима че иначе не ги ядем Rolling Eyes и понеже ще експериментирам у дома на терасата ако може да не се варят после а направо да ги обърна с капачките на долу и на слънце...има ли такава рецепта newsm78

# 1
  • Мнения: 22 867
Прегледай темата, може би ще си харесаш рецепта.

# 2
  • Мнения: 952
мерси много  bouquet мисля че в тази тема ще намеря и моята рецепта Hug само дето се чудя след колко време ще са готови за консумация,след като няма да се варят newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 814
След много експерименти реших, че най-добрия и сигурен вариянт е суровата туршия. PeaceСамо че ги правя по-късно, като застудее.

# 4
  • Мнения: 243
Кисели краставички без стерилизация
Доза за 1 буркан от компот
оцет до чертата (долната на буркана); 1 суп. лъж. захар; 1 суп. лъж. сол; няколко зърна черен пипер; листо дафинов лист; лук кромид - около глава и 2 аспирина. Няколко дни бурканите се обръщат и след това се прибират. Да ви е сладко.

# 5
  • Мнения: 952
да мерси  Русалка, мисля и аз да се ориентирам към тази рецепта,но ми се ще да сложа синапово семе,откъде да го купя ?   geleva, а какво имаш в предвид под сурова туршия,как се прави пък туй чудо newsm78

# 6
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Синап се купува от аптеката . Аз ги правя по рецептата на Русалка , но ги заливам с гореща вода , запечатвам и обръщам или ги заливам с горещ фикс на Д-р Йоткер за трушии . Ако намериш пикант не бой се не е хич лют .

# 7
  • София
  • Мнения: 3 814
malka s4etka, суровата туршия я правя така:
10 кг краставички
0.400 кг сол
0.300 л оцет (може и без него, слага се за по-бърза ферментация)
10 л вода
Нареждат се в бидонче краставичките, като между редовете се слага целина, може и копър.Залива се със студената саламура, предварително направена от солта, оцета и водата. Задължително е да се затиснат с нещо отгоре за да не изплуват.
По същия начин приготвям и сурова туршия от моркови, карфиол и зелени доматчета. Peace

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
но ми се ще да сложа синапово семе,откъде да го купя ? 
Отиваш на пазара, там където бабите продават подправки Grinning Трябва да купиш зрънца бял синап, не черен, има разлика. На един буркан от компот (800гр) се слагат 3-4-5 зрънца макс. Те запазват краставичките много хрупкави, вече съм го изпробвала, станаха супер.

# 9
  • Мнения: 952
но ми се ще да сложа синапово семе,откъде да го купя ? 
Отиваш на пазара, там където бабите продават подправки Grinning Трябва да купиш зрънца бял синап, не черен, има разлика. На един буркан от компот (800гр) се слагат 3-4-5 зрънца макс. Те запазват краставичките много хрупкави, вече съм го изпробвала, станаха супер.
мерси много, тъкмо щях да пиша за синапа,че днес купих от аптеката и аптекарката беше убедена че този се купува за туршии, защото черния ставал бял после при консервирането Crazy и аз я гледах гледах и го купих ама все ме глождеше че нещо ме завъртя и то така се оказа  #Cussing out
 купих и от кисело сладкия фикс на д-рЙоткер ама незнам топъл ли да го оставя или да го чакам да изстине и тогава да го изсипя в бурканите newsm78

# 10
  • Мнения: 195
 
Остави го малко да изстине и след това залей краставичките. Аз така правя есенно време и туршиите.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 15:24 от mocarella

# 11
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Фикса го наливам врящ - запечатвам и обръщам да вакумират капачките . Всичко се запазва хрупкаво и трайно . Имам от миналата година и са още хубави .

# 12
  • Мнения: 966
и аз ще се възползавам от рецептата на Русалка  bouquet

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Моята рецепта е като на Русалка,само че слагам копър със семената и  3-4 зрънца бахар.
Дафинов лист не съм слагала,но ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт