Как се справяте с никненето на зъбите на бебето

  • 9 152
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами нямам особено поле за действие  Laughing, нито заслугата е моя. Старая се да му влизам в положението и да поддържам биволско търпение, докато излязат...  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 60
Момичета, може да се смеете, но от моята майка/не е вече между живите и много ми липсва/ получих съвет, когато на моят син му никнеха зъби- парче праз лук, по- точно бялото на праза давах на детето.Той го захапваше, използваше го за залъгалка, смучеше го и се успокояваше.Празът е жилав, така че като го ядеше по- дълго време го правеше на конци, все пак наблюдавах да не погълне парче и да се задави.Е, миришеше на селянче, но го успокояваше много.

# 47
  • Мнения: 1 701
Момичета, може да се смеете, но от моята майка/не е вече между живите и много ми липсва/ получих съвет, когато на моят син му никнеха зъби- парче праз лук, по- точно бялото на праза давах на детето.Той го захапваше, използваше го за залъгалка, смучеше го и се успокояваше.Празът е жилав, така че като го ядеше по- дълго време го правеше на конци, все пак наблюдавах да не погълне парче и да се задави.Е, миришеше на селянче, но го успокояваше много.
А не му ли люти????  Shocked

# 48
  • София
  • Мнения: 368
Какво ли не съм пробвала, за да облекча този болезнен за детето момент, но почти никакъв ефект няма. От няколко дни по предписание на педиатърката му, пие Дентокинд, хомеопатичен препарат, който го дават за общо успокояване на симптомите, съпътсващи никненето на зъбките и също за по-лесно избиване. Засега нямам впечатления от него. Паралелно мажа с Дентинокс, като че ли това гелче най-много му помага на Влади и времеено го успокоява. Но само временно ...

# 49
  • София
  • Мнения: 60
Ами не е дал вид да му люти.Правеше странни физиономии, но не недоволни или да се е сърдел.Все пак ако на вашето дете не му хареса ще захвърли лука.Ако му давате само наблюдавайте да не откъсне парче, ако вече има повече поникнали зъби.

# 50
  • София
  • Мнения: 60
Забравих да кажа, че в никакъв случай ако не помогне, празът няма да навреди, защото съдържа изключително ценни вещества.

# 51
  • Мнения: 2 908
Не са започнали да никнат още въобще.Събирам впечатления засега и събирам сили за това,което ми предстои,че като гледам до тази възраст щом няма, нищо чудно да ми дойдат накуп. Crazy

# 52
  • Мнения: 238
Трудно се справям, трябват здрави нерви и много търпение. Гледам да сме навън и да се разсейва, нощите са по-тежки. Не давам и не мажа с лекарства. За праза ми стана интересно...

# 53
  • Мнения: 753
В началото накупих различни различни кремчета - германско- нещо с д........, английско-калгел, френско-пансорал мисля....от време на време панадол в екстремни ситации, когато съвсем не може да спи и го боли,..много търпение се иска, няма да спиш докато не се покаже зъбче, след това идва ред на друго и така, при моето дете средно 1 зъбче го мъчи около 20-24 дни..давам му вода и тя го успокоява понякога според мен.Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт